Şimdi Ara

Koskoca TSK'ya bu görüntü yakışıyor mu?,somyeden zırh yapmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
5.357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Hocam siz olayı çok yanlış anlamışsınız,

O tellerin gelen anti tank mermisini durdurma gibi bir olayı yok zaten

Buradaki kafes, boşluklu zırh ile aynı görevi görüyor.

Bu sayede tanka gelen anti tank mermileri tankın zırhını değil,boşluklu zırhı yada kafes zırhı delip patlıyor.

(Aslında bu numarayı yemeyen mermi türleri de var da,pahalı diye kullanılmıyor sanırsam )

Rpg-7 var mesela Rusya yapımı, engel dinlemiyor, 2 katmanı rahatlıkla geçebiliyor. Ama bu tür şeyleri suriyede ışid'in, ypg'nin elinde bulamazsın. Hiç bir ülke bu tür teknolojik silahları vermek istemez zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

m60 tank komutanıydım üstündeki uçak savarla atmadığın kadar atış yapmışımdır hayatında tatkibatlarda çanakkalede 18. zırhlı tugayda yaptım çavuş olarak hadi yallah..akp düşmanı olcam diye ülkenizin düşmanı oldunuz iyice raydan çıktınız..
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:8:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Hocam tank m60,istersen reaktif zırh tak,yine delinir

Yanılmıyorsam en ucuz rpg 7 mermisi bile(yanlışsam düzeltin) 300mm çelik delebiliyordu

Tanklar zırh,hız ve atış gücü bakımından çağ atladı ve m60 gibi tanklar bu çağın gerisinde,acilen bu olaya bir çözüm getirilmeli

Yanlışınız var. Reaktif zırh ve bu resimdeki gibi istisnai durumlar dışında tanka koruma sağlar. Zaten amaç sadece tankın zarar görüp, işlevselliğini kaybetmesini engellemek değil, buna ek olarak içindeki kişilerin sağ kalma olasılığını arttırmak

• Rpg 7 gibi füzeler işidin elinde bulunmuyor mu

Adamlar bilmem kaç ay yada sene önce kobraya rpg7 ile ateş etti Türkiye sınırları içerisinde,

Suriyede aradığın her türlü anti tank füzesini bulursun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artyommm

quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: Nowhere Man X

quote:

quote:

Amaç zırh olması değil zaten. Katman koyup roketin vs dış tarafta patlayıp, içerdekilere zarar vermemesi.

Sence o mesefade o teller bir işe yararlar mı?

Teknik durumu geçelim; esas mesele;

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde araç-gereç/ekipman yönünden bir ihtiyacın kurum tarafından ilgili standartlara göre değil de kurumun personeli tarafından mümkün mertebe giderilmeye çalışılması.

İyi bakarsanız sadece telden oluşmuyor. Aradaki demir katmanlar patlatması için yeterli. Zira o demirler arasından geçebilecek kadar küçük değil roketler.

Burada ana öge o teller...

Resmi ağızla, harfleri kabartarak yazı yazmadan önce bahsedilen şeyin ne olduğunu okuyun, öğrenin.

Yav niye anlamak istemiyorsunuz ? Ana öğe tel burada konu ayrıca. Teknolojik olarak tankın o kısmına eklenebilecek bir şey yok. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki ? Ufak tefek gibi görünmesine rağmen hayat kurtaran önlemler bunlar. Ne kadar basit geliyor sizlere bu tür şeyler ?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:8:16 >

• quote:

Hocam siz olayı çok yanlış anlamışsınız,

O tellerin gelen anti tank mermisini durdurma gibi bir olayı yok zaten

Buradaki kafes, boşluklu zırh ile aynı görevi görüyor.

Bu sayede tanka gelen anti tank mermileri tankın zırhını değil,boşluklu zırhı yada kafes zırhı delip patlıyor.

(Aslında bu numarayı yemeyen mermi türleri de var da,pahalı diye kullanılmıyor sanırsam )
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:8:41 >
  • Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Hocam başka bi arkadaşla da bu konuyu tartışıyoruz aynı konu altında,kim hangi yazıyı yazdı ne yaptı kafam karıştı

Ne dediğinizi hatırlamadığım için cevap vermeme hakkımı kullanıyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Amaç zırh olması değil zaten. Katman koyup roketin vs dış tarafta patlayıp, içerdekilere zarar vermemesi.

Sence o mesefade o teller bir işe yararlar mı?

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde araç-gereç/ekipman yönünden bir ihtiyacın kurum tarafından ilgili standartlara göre değil de kurumun personeli tarafından mümkün mertebe giderilmeye çalışılması.

İyi bakarsanız sadece telden oluşmuyor. Aradaki demir katmanlar patlatması için yeterli. Zira o demirler arasından geçebilecek kadar küçük değil roketler.

Burada ana öge o teller...

Resmi ağızla, harfleri kabartarak yazı yazmadan önce bahsedilen şeyin ne olduğunu okuyun, öğrenin.

Yav niye anlamak istemiyorsunuz ? Ana öğe tel burada konu ayrıca. Teknolojik olarak tankın o kısmına eklenebilecek bir şey yok. Ne bekliyorsunuz anlamıyorum ki ? Ufak tefek gibi görünmesine rağmen hayat kurtaran önlemler bunlar. Ne kadar basit geliyor sizlere bu tür şeyler ?

Ne zırvalıyorsun oğlum sen? Gece gece kafanı mı çektin?

Kafes Zırh nedir ne değildir bir oku öğren. Telleri tutan demirlerin burada bir önemi olduğunu sanıp geyik yapıyorsun. Ana öge teller derken; işi o teller yapıyor anlamında...

Ne mi bekliyorum? Bak yukarıda ne yazmışım:

Sözümü geri alıyorum. Geçmeyen teknik durumu. Bilmeden olmuyor zira...

İlk önce sözlerine dikkat et, bana mahalle ağzıyla konuşma. Karşında senin kölen yok, saygı nedir öğren. Hadi işine bak, senin gibi birisine baştan bunları diyeceğini bilsem yazmazdım.

• Koruma sağlamaz demedim ki zaten,

Tank m60 olduğu için her türlü çöp dedim.

Aynı şey değil

• quote:

Hocam başka bi arkadaşla da bu konuyu tartışıyoruz aynı konu altında,kim hangi yazıyı yazdı ne yaptı kafam karıştı

Ne dediğinizi hatırlamadığım için cevap vermeme hakkımı kullanıyorum
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:8:56 >
  • Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Hocam olması gereken şekilde yapılmış bir kafes zırh her mesafeden işe yarar,

Konuda olan resimdekilerden bahsediyorsanız,o konuda haklısınız

• m60 m60 diye ağlamışsınız ama bu m60 değil daha hurda bir model yurtiçinde siper niyetine kullanıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 22 Eylül 2017; 0:7:26 >
  • M48 galiba tam seçemedim tankı,btrler gibi bunları da mevzi gibi kullanıyoruz çoğunlukla,
    Elimizdeki m60 larda a3 jenerasyonundan,standart m60lardan daha iyi ve çevremizde de özellikle Suriye de t72 ve alt jenerasyonundan bol bol var.Bunların M60A3 karşısında pek şansları yok hataa t55 lerin felan hiç şansı yok diye bilmekteyim.
    Aslen Yunanların leo a6 ları hariç komşularımız içinde bize ciddi tank tehtidi oluşturacak ülke yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

M48 galiba tam seçemedim tankı,btrler gibi bunları da mevzi gibi kullanıyoruz çoğunlukla,
    Elimizdeki m60 larda a3 jenerasyonundan,standart m60lardan daha iyi ve çevremizde de özellikle Suriye de t72 ve alt jenerasyonundan bol bol var.Bunların M60A3 karşısında pek şansları yok hataa t55 lerin felan hiç şansı yok diye bilmekteyim.
    Aslen Yunanların leo a6 ları hariç komşularımız içinde bize ciddi tank tehtidi oluşturacak ülke yok.

Aynen bu fotoğraftaki M48A5T2 tankı. Şu sanşı yok işlerini geçiniz. Bu bir savaş, bire bir oyunlardaki gibi tankları kapıştırma olayı falan mi var sanıyorsunuz ? Tamamen stratejik olan bir şey. Sonuçta hepsi birbirine zarar verebilecek kapasitedeler.

• Görende bir şeyden anlıyon sanar. Rpg7 mühimmatı telde takılıp patlamadan kalıyor. Amma kafayı sıyırıp senaryo üretmeye başladınız.

• Çevremizdeki ülkelerin tankları önemli değil bölgeye yığılan on binlerce antitank füzelerini ne yapacaksınız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SmuraY -- 22 Eylül 2017; 13:45:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SmuraY

Çevremizdeki ülkelerin tankları önemli değil bölgeye yığılan on binlerce antitank füzelerini ne yapacaksınız ?

anti tank füzeleri geliştikçe tanklar artık üretilmeyecek
  • ümmetin lideri reis 13. vip uçaga binsin Tsk nın ihtiyacı 5 chinook heliden 1 tanesi reis için vip olsun.Reis dünyaya bedeldir.
    MalAK mod off
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

quote:

Orijinalden alıntı: SmuraY

Çevremizdeki ülkelerin tankları önemli değil bölgeye yığılan on binlerce antitank füzelerini ne yapacaksınız ?

anti tank füzeleri geliştikçe tanklar artık üretilmeyecek

Yetkili hükmü verdi, nokta.
  • 15 Temmuzdan etkilenmişlerdir.

Darbeyi biz kamyonlarla, tırlarla, atletle durdur madık mı?

Dünya bizi kıskanmıyor mu?

Bak işte onun bir göstergesi. Adamlar ulusal güvenlikte bizim gibi damperli kamyon kullanıyor...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.