Şimdi Ara

Koskoca cips torbasından çıkana bakın (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
19.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bunlar sagliginiz bozulmasin diye. Cips vucudu hasta eder, iyiliktende anlamiyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • yav sen de gramajına bak yıllardır öğrenemediniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • jestercat J kullanıcısına yanıt
    abi gramajına bakta bu rezillik nedir onu anlamadım paketi küçült bari pringles kutusuna göre cips koyuyor havada basıyor ve en azından milletin gözünü boyamıyor küçük çocuklar anneler babalar bunu alınca göze çok geldiğinden alıcak genelde kim gramajına bakıpta yiyecek alıyor gerçekçi olun
  • Göstermelik bir kaç firmaya en başata kontrol yaptılar, bir kaçına ceza kestiler. Şimdi salmalamıyor devletin başındakiler. Adamlarda böyle rahatca bizleri kazıklamaya devam ediyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Abi yaptırımlar yeterli değil, interneti açın, bi kaç elektronik mağaza gezin, aman Allah herkes en az %70 indirim yapmış da bize lütuf etmiş ! boy boy reklamlar, bilmem şu ayakkabıda %40 indirim vs. ama yalan hepsi. Hepsi hikaye.

Yapılması gereken iki şey var;

1- Bir ürünün gramajını, cinsini, formülünü, kalitesini, fiyatını değiştirmek için belli bir süre olacak. Bir ürünün özelliklerini tüketicinin aleyhinde dez avantaj oluşturacak şekilde değiştirmek veya fiyatını indirmek için 6 ay geçmesi gerekecek, bu sayede halkımız öpülmekten kurtulur.

Neden ? Ben bir ayakkabı alacağım diyelim, adam yazmış oraya 1000 TL %75 indirimle 250 lira oldu. Ne zaman 1000 liraydı arkadaş bu ? Göster bakayım, 6 ay 1000 liradan piyasaya sundun mu sen bunu ? Sunduysan fiyatta değişiklik yapabilirsin, tekrar indirim yapacaksan 6 ay daha bekle. Zam yapacaksan istediğin zaman yap ama indirimi 6 aydan önce yapamazsın arkadaş. (Tabi bu sektörden sektöre, üründen ürüne değişiklik göstermesi gerekir, özellikle bu giyim firmalarının abartı fiyat yaptığını söyleyip aslında hiç indirim yapmamalarından gına geldi.)

2- Dava yoluyla cezanın ve tazminatın caydırıcı olmalı. Mesela bir firmanın indirim yapmış gibi gösterip aslında indirim yapmaması, gramajda hile yapması, kalitede değişiklik yapması, gibi durumlarda tüketici net bir şekilde aydınlatılmıyor ise sağlam ceza ve tazminatlar olmalı.

Ya hu bir öğrenci olarak artık bunaldım ölücü gibi her şeyin f/p olması için uğraşmaktan! Yazın Londra'daydım, aldığım şeyin kaliteli olduğuna, kazıklanmadığıma kesinlikle her zaman emindim. Bir kere kazıklandım sadece, o da hintli bir satıcıdan aldığım powerbank'ın mok gibi çıkmasıydı. Ancak Türkiye'de böyle değil, adam tipine bakıyor kıçıkırık sıkma portalak suyuna 20 lira fiyat çekiyor! Şeffaflık yok asla.

Ev için eşya alacağım, spotçulara girince kendini ceylan gibi hissediyorsun, adam seni ne kadar kazıklayacağını kestirmek için bi süzüyor seni önce, sonra fiyat veriyor! bıktım bu durumdan, her şeyi araştırarak almak zorunda olmaktan bıktım!

• faruk F kullanıcısına yanıt
    Aldığım cipslerin hemen hepsi kırık oluyor zaten. %80 hava basınca mı kırılmasını önleyecek? Tamamen saçmalık.
  • Daha da zam yapsinlar da akillanin yemeyin sole zehirleri bir gr besleyici degeri olmayan COP atiklar.

• Eskiden bi cips alirdik dolu olurdu olm ici patito gibi azina kadar dolu oluyodu simdi oyle mi

• Bu denyolar zaten veriyor gazi ambalaja sonra millete iteliyorlar,.

• Dünyada oksijen kalmasa, cips paketleri ihtiyacı karşılayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Kusura bakmayın ama hata sizde. Pis pis cipsleri yiyorsunuz. Ne oldukları belli değil.
    Ne alaka canım arkadaşım. Cips yemek zararlı olabilir evet ama konu bu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volkan1x

12 lira oldu bro
    şok da 9 lira
  • En iyisi pringles almak, hiç değilse içi full dolu oluyor. Ama pringles patates cipsi değil.
  • bir de başka türlü bakın olaya

Ocak ayından sonra 15 kuruşu devlete gidecek olan 25 kuruşluk poşet almaktansa bunu alın aldıklarınızı içine koyun cips bedavaya gelmiş olur paket daha pahalı muhtemelen hemde ayrıca poşet parası vermekten kurtulursunuz
  • Ne kadar boş bir konu.
  • Poşet aldım içinden patates cipsi kırıntıları çıktı diye tüketici mahkemesine başvur kazanırsın
  • Cips almiyorum. Patatesi elma diliminde kızartıp yiyorum. Daha ucuz daha sağlıklı ve daha lezzetli.

• Koskoca cips torbası deyin aklıma devasa kamyon gibi bir torba geldi.
    Neyse
    Sen de cips yeme. Git bir tane firitöz al doldur 2 litre yağı içine. 1 hafta yeter. Hiç olmazsa cipsden daha sağlıklıdır. 30 yaşında kanser olacağına 50 yaşında kanser olup ölmen daha iyidir.
  • Patlatos

• Maalesef bizim ülkemizde denetim diye bir şey söz konusu değil. Denetim olsa bile rüşvet ile varsa sorun, görmezden geliniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKarlion -- 27 Aralık 2018; 0:8:23 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.