Şimdi Ara

Koskoca cips torbasından çıkana bakın (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
3
Favori
19.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
112 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pringles pahalı ama bunlardan daha karlı.Bunlara 4-5 tl veriyosun %80 i hava.Pringlesa 9-10 tl veriyorsun içinde en az 150 tane var ve tek seferde bitirmek mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saydam poşet yasası gelmeli bu cipslere.. halkı salak yerine koymanın luzumu yok
  • Ülkede denetim mi varki , firmalar nasıl daha çok saplarim hesabı yapıyor. Sanki dünyadaki bütün karaktersiz üç kağıtçılar türkiyeye dolmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Volkan1x

Ben Bursadayım heryerde 12 lira tekel bayiler 13-14 kim ne giydirirse artık
    Pazar gecesi 9.90 TL.'den aldım İstanbul'da kazıkçı tabir edilen bir marketten :) Vatandaşı öpen öpene anasını satayım resmen, kim kimi yakalarsa.
  • Volkan1x V kullanıcısına yanıt
    Tortilla diye 3 tana çeşit çıkarmışlar migrosta 8 tl'ye almıştım bir tane.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Materia01 kullanıcısına yanıt
    Cipsler kırılmasın diye yapıyor olabilirler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nYselmech

Hocam senin gibi konu acmak yerine nedenini arastirdim ve bulduklarim:

1. Mikroorganizmalarin olusumumu engelleyen gazla dolduruldugu icin.

2. Cipslerin kirilmasini onlemek icin.

3. Altin orani yakalamak icin uygun dikdortgen(yapilan arastirmalarda altin orana yakin seylerin daha cok tercih edildigi dusunuluyor bu yuzden hayatimidaki cogu sey buna benziyor).
    Bunların hepsi kılıfına uydurmak:

1. Paket küçük olsa da belli bir miktar hava basabilirler.

2. Hava olduğu sürece kırılmaz.

3. Altın oran istenilen boyutta yakalanabilir. Enini ve boyunu aynı oranda kısaltırsan altın oran yakalanır :)
  • Kardeşim şükret ki içinden cips çıkmış full havada olabilirdi

• quote:

Orijinalden alıntı: CihangirCanavarı

2004 yılında frito_lay firmasında işe girdiğimde

50 gramlık cips 50 kuruş,

110 gramlık cips, 1 lira,

225 gramlık cips 2 lira idi (süper boy)

Geçen gün tansiyonum düştü galiba diyerek 50 kuruşluk cips aldım üstünde 16 gram yazıyordu... Yuh dedim... İçinden iki buçuk dilim patates çıktı...

Bu gidişle yakında hiç cips almadan cips parası ödeyeceğiz haberiniz olsun...

Adam mikmenin de bir adabı var lan bu nedir?

Aynı çakallığı tadım firması da çok yapar...

Ayrıca bimdeki ürünlerin çoğunda gramaj hilesi vardır...

Geçmişten bir örnek; bakkalda alaturka haşhaşlı cips 181 gramı 2 lira iken, bim markette aynı büyüklükteki pakette 121 gram alaturka haşhaşlı 1.5 lira olur... Gram başına fiyat olarak bimdeki daha pahalıdır aslında ama dışardan bakınca iki pakette aynıdır ve bimden 50 kuruş daha ucuza alındığı sanılır... hem bim ve hem de bime özel gramaj üreten bütün firmaların annesini tanırım...

Alıntıları Göster
    Hocam, bu ve bunun gibi bilgileri içeren bir konu açar mısınız?

Beni de alıntılayın.

Çok önemli şeyler bunlar. Herkes bilmeli.

• Kusura bakmayın ama hata sizde. Pis pis cipsleri yiyorsunuz. Ne oldukları belli değil.

• sadece cips mi herşey böyle,

eskiden 1 porsiyon pide ile doyuyorken şimdi 1.5 alıyorum doymuşla doymamış arasında kalıyorum, doydum demek için 2 porsiyon almak lazım.
  • 2 lahmacun kola yedım 17.5 lira verdim dandık kasaba lokantasında.

2010 da iskender kolayı 8 liraya yiyordum mersinde efsane güzeldi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Bir miktar kılıfına uydurmak da var ama genel olarak arkadaş haklı. Hiçbir üretici daha küçük paketleyebileceği bir malı navlun maliyeti artacağını bile bile daha büyük paketlemez.
  • Havasını çek kafası güzel olur
  • faruk F kullanıcısına yanıt
    Oo, evet doğru unutmuşum onu ben.

• %20 daha fazla demiş cips dememişki. bu arada cips yemeyin damar tıkıyor ben artık yemiyorum
  • hocam mecburiyetten aldım yoksa yemem kuruyemiş yerim o ayrıda bu paketin hali şu andaki memleketin haliyle aynı anca hava başka birşey yok kızdığım nokta üstlerinde tarım ve köy işleri bakanlıgının onayı var neye nasıl onay veriyorlar bir çözemedim bunun bir standartı yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: KılarkGeybıl

hocam mecburiyetten aldım yoksa yemem kuruyemiş yerim o ayrıda bu paketin hali şu andaki memleketin haliyle aynı anca hava başka birşey yok kızdığım nokta üstlerinde tarım ve köy işleri bakanlıgının onayı var neye nasıl onay veriyorlar bir çözemedim bunun bir standartı yokmu
    Her üründe standart var bunlar için kanun hükmünde gıda mevzuatları var e mevzuattan görebilirsin ama sıkıntı şu bir pakette en az şu kadar cips olmalı diye bir kanun yok pakette 20 gr yazıyorsa ve içinde 20 gr varsa bu yeterli bi geçerliliktir. Hava denilen kısımda aslında yapay akmosfer cipslerin lezzetini kıvamını şeklini korumak ve daha uzun süre muhafaza etmek için gerekli bi özellik yani

• quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Bir miktar kılıfına uydurmak da var ama genel olarak arkadaş haklı. Hiçbir üretici daha küçük paketleyebileceği bir malı navlun maliyeti artacağını bile bile daha büyük paketlemez.
    Paket büyük oldugunda getirecek kar, küçük paket oldugunda götürecek maliyetten daha yüksekse (ki öyle oluğunu düşünüyorum) o masraftan kaçmazlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.