Şimdi Ara

KOŞAMIYORUMM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 16 yaşındayım kilom 87 boyum 187 futbolu aşırı seviyorum ve bir kulübe başlamayı düşünüyordum. Arkadaş arasında falan oynuyoruz arkadaşlarım sürekli şutların top kontrolun her şeyin iyi ama koşamıyorsun koşsan bir çok şeyin düzelicek diyorlar. Benden 5 senedir galatasaray skde oynayan bi arkadaşımla buluştum koşturdu beni biraz yanlış koşuyorsun dedi parmak ucunla ellerini sıkmadan koşucaksın dedi ve ben 1 2 tur koşunca ciğerlerim bitiyor nefes salamıyorum sizce kulüp hayalini bırakmalı mıyım çünkü orda çok zor antrenmanlara giricem ve ayağım düz taban nasıl düzelticem bu durumu lütfen yardım edin

• Dostum, kulüp için yaşın geçmiş biraz. Futbolcuların çoğu çok erken başlıyor futbola.

Ben eski basketçiyim. 8 yaşında başlamıştım lise sona kadar oynadım. Üniversiteye geçince bıraktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geç değil hiçbir şey için geç değil, sadece çok daha erken başlayan yaşıtlara karşı dezavantajlı olacaksın o kadar onuda sıkı bir çalışma ile çözersin.Yani neticesinde futbolu sıfırdan öğrenmiyorsun ki kardeşim illaki futbolla ilgilenmişsindir taktik teknik falan bildğini varsayıyorum.Koşma futbol için çok önemli bu çok nefes nefese kalman kondisyonunun az olmasyıyla alakalı çık her gün koş, koşu tempon ilk olarak hafif tempo ile başla sürekli hafif tempo ikinci gün hafif tempo 5 dakika %100 sprint 30 saniye sonraki gün hafif tempo 7 dakika /%100 40 saniye falan böyle böyle arttırabilirsin, kilo vermeye çalış ayrıca ne kadar fit olursan o kadar iyi.Boyun biraz daha kısa olsa koşman çok daha iyi olabilirdi ama yinede vazgeçme koşmak her mevkii için çok önemli ama kendinden bir kanat falan bekleme santrofor veya defans, defansif ortasaha olabilirsin, ha çok çalışırsan kanatta olabilirsin ama çok önermiyorum kanatı.Kas çalış ama bu kas çalışması bodybuilderlar gibi olmasın, daha çok futbolcuların yaptığı tarzda yağların kasa dönştüğü antremanları araştır ve bir kez daha söylüyorum hiçkimseye kulak asma sana bu yaştan sonra senden hiçbir halt olmaz diyecekler ama şunu bil hiçbir şey için kesinlikle geç değil Jamie Vardy, Robertson, Grafite,Bacca gibi isimlerin hikayesi ortada sen de bunlar gibi olabilirsin, ülkemizde olmaz falan diye düşünme Galatasaray altyapısı 98 doğumluları bile seçmeye kabul edebiliyorken niye umutsuzluğa kapılasın? Senin için en önemli şey çalışmak,motivasyon,özgüven bunlar varsa başarabilirsin her şey mümkün.

• Tam Aykut Kocaman' lık çocuksun.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.