Şimdi Ara

Koruma konvoyuna yol vermeyen araca vurarak yol açmak. (Yok artik!)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
317
Cevap
6
Favori
38.807
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 209
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • x2yk (15 mesaj) kaya_928 (11 mesaj) bullx (8 mesaj) shkoksal (8 mesaj) Brother ToLGa (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (175 mesaj) Mobil (95 mesaj) Tablet (11 mesaj) Mini (17 mesaj) Uygulama (19 mesaj)
  • @
438 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Koruma konvoyuna yol vermeyen araca vurarak yol açmak. (Yok artik!)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1887 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    https://www.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=1Mx4fQyBRU0

Yok artık diyorum, bu anca muz cumhuriyetinde olur. Kimse kusura bakmasın, o adam orada nasıl yol vericek? Şerit yok birşey yok, bunu yapanin normalde hesap vermesi gerekirken, neyse...
    Bu yapilan hareket kazaya sebebiyet verilebilirdi, resmen sıkıştırıyorlar, yol vermeye zorluyorlar hemde sağ şeritteki aracı?
    Siz yorumlarsiniz.
    Medem öyle ip gibi gidin kardeşim sol şeritte, iki şeridi niye boşaltmaya calisiyorsunuz, anlamıyorum?

Haberlere çıkmaya başladı.
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/koruma-polisi-sivil-araca-carparak-yoldan-cikardi-5874v.htm
    https://www.izgazete.net/m/izmir-de-koruma-teroru-video,317.html

Daha çok yayilmasi gerekiyor bunun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 25 Aralık 2018; 18:0:50 >

• Yol vermek zorunda mı?
    O araçtaki kim ki vatandaştan daha üstün ve o nedenle geçiş üstünlüğü var?
    O araçtaki kim ki vatandaş yol vermiyor diye aracına çarpıyor ve hayatını tehlikeye atıyorsun?

Bu nasıl bir mantık?
    Zaten konvoy sol şeritte gidiyor.
    Sağ şeritte giden adamdan ne istersin?
    Acemi sürücü olabilir, arabada bebek-çocuk olabilir, olabilir de olabilir.
    İnsana sırtına çıkmak, arabasına çarpmak nedir?
    Savunulacaki hafif görülebilecek, basite indirgenebilecek bir durum değil bence.
    Cana kast etmektir bu.

Bugün sağ şeritte giderken konvoya yol vermedi diye arabana çarpan, yarın yaya iken konvoyu görmedin diye senin üstünden geçer.
    Bu adamı hemen polislikten atmak lazım.
    Polisin görevi vatandaşa hizmettir. Vatandaşı ezmek değil.
    Sinirlerine hakim olamicak şoföre denk gelmemis iyi ki, şahsen Allah korusun bana öyle birşey yapılsa gözüm kararabilirdi..

Orda o şoför sonuna kadar gaza basip sağ arka taraftan koruma aracina dokunmasi yeterli, iyi ki de yapmamış. Hakliyken haksiza düşerdi, fakat yapilmasi gereken bir hareket mi? Kesinlikle evet, öyle harekete böyle cevap olurdu. Lakin sonuç ne olurdu? Bizim şoför terörist ilan edilirdi...
    Koruma aracı kullanan veya koruma aracında ki bir görevlinin halktan üstünlüğü yoktur.

Halkın %90'lık kısmı bunu anladığı zaman ülke refaha erecek.

Ancak halkın çoğunluğu kendi arabasına çakar diye tabir edilen aletleri takıp yolları gasp etme derdinde.

Eski kasa B6 Passat koruma arabası olduğuna göre ilgili kişi küçük bir ilin valisi veya daha ufak bir görevde ki bir şahıs.

Kısaca arabasına çarpılan şahıs bu kişiler hakkında TCK Madde 257- (1), TCK md.151/1-2'den uygun olan madde cana ve mala kasıt gibi bir kaç farklı suçtan suç duyurusunda bulunması lazım.

Sivil plakalı hiç bir aracın yol üstünlüğü yoktur, çakar adıyla tabir edilen aletlerin tüm sivil araçlarda kullanımı yasaktır ve yol hakkı yoktur.

Sadece sayın Cumhurbaşkanımızın konvoyunun yol hakkı vardır zaten sayın Cumhurbaşkanı geçerken trafik kesiliyor bir sorun ve tehlike oluşmuyor.
    Eskiden polisligin jandarmanin bir agirligi vardi..bazen bakiyorum işe yaramaz ne kadar arkadasm var oralara girmis sagdan soldan adamini bulmuş..dayi gibi geziyorlar ortalıkta..zaten sinav falan hikaye
    Arkadaşlar toplanıp cimer’e dilekçe gönderelim. Mecbur kalıp sorgulamak zorunda kalacaklardır. Lütfen benimle aynı fikirde olanlar adaletin yerini bulması amacı ile beğenip öne çıkartsınlar.
    Diyelim ki böyle bir şeye tanık oldunuz... Korumalar indi suçu günahı olmayan vatandaşı aldılar arasına dövmeye başladılar...Gidip vatandaşa yardım eder misiniz? Yoksa görmezden mi gelirsiniz? Eğer vatandaşa yardım edersek, toplum olarak haksızlığa tepki gösterirsek, o zaman bir şeyler değişir... Yoksa sadece seyredersek aman bana ne dersek, bir gün dayak sırasının kendimize geleceğini unutmayalım.
    Palioyu çıkarın ve yerine Range Rover koyun. Acaba hangi milletvekilidir, hangi iş adamıdır diye düşünmekten vurmaya gtü yemezdi.
  • Yarbay
    2857 Mesaj
    Ne desek boş. Yazacak çok şey var da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yazıklar olsun bunlara

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sinirlerine hakim olamicak şoföre denk gelmemis iyi ki, şahsen Allah korusun bana öyle birşey yapılsa gözüm kararabilirdi..

Orda o şoför sonuna kadar gaza basip sağ arka taraftan koruma aracina dokunmasi yeterli, iyi ki de yapmamış. Hakliyken haksiza düşerdi, fakat yapilmasi gereken bir hareket mi? Kesinlikle evet, öyle harekete böyle cevap olurdu. Lakin sonuç ne olurdu? Bizim şoför terörist ilan edilirdi...

• Yarbay
    3458 Mesaj
    Belki bir çok kişi için münferit ve "nolacak ki yaaaa" şeklinde yorumlanacak yada korumanın hakkı olarak görülecek... (aslında bu bile problem)

Fakat şu kısacık video ne kadar vahim ve korkunç durumda olduğumuzun kısacık özeti...

Kabul edilir bir durum değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 23 Aralık 2018; 19:51:43 >

"Yüreğin, kadını erkeği yoktur. Bi mert olanı vardır, bir de namert olanı"...
  • Binbaşı
    1711 Mesaj
    Terfi hayırlı olsun

|
    |
    Benim arabama öyle birsey yapacak, icinde colugum cocugum anam babam olacak, onlari tehlikeye sokacak, o korumanin önünü keser, sonra ....... neyse agzimi bozmayayim. Bu cakallara prim vermeyin arkadaslar.

İslam ÇUPİ
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ulkedekı son durum bu malesef
    |
    |

Yol vermek zorunda mı?
    O araçtaki kim ki vatandaş yol vermiyor diye aracına çarpıyor ve hayatını tehlikeye atıyorsun?

Bu nasıl bir mantık?
    anyhill kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: noplaceforchance

Yol vermek zorunda mı?

Bu nasıl bir mantık?
    Yol vermek zorunda diye yazılı bir kural yok tabi ki. Ancak şahsen arkadan selektör yapan herkese elimden geldiğince yol veririm, belli ki acelesi var; önünde kalıp işini aksatmak istemem. Nezaket kuralları gereği o araç yol verse iyi olurdu. O araçtakinin vatandaştan üstün olmadığı kısmına % 100 katılıyorum, çarpması da çok saçma. Ancak mantığımda yanlış bir tarafın olduğunu düşünmüyorum, orada bir inatlaşma olmuş, olmasaydı iki taraf da üzülmezdi.
    95 Broadway ... 2005 Megane 1.6 HB ... 98 Fiat Marea 1.6 ... 2006 Corolla 1.4 HB D4D ... 2010 Chevrolet Aveo NB 1.4 AT ... 2010 Accent Era 1.4 Select AT ... 2018 Hyundai i20 1.4 Style AT ... 2011 Clio 1.2 Grandtour Extreme... 2012 Fiat Fiorino Combi 1.3 Active...
  • Yarbay
    9284 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: anyhill

Bu mesaj silindi.
    Yol sapağına yaklaşmış.Zaten o sapaktan çekimi yapanlar geçiyor.Yol verme imkanı yok.Çok çok zorlama birşey olur.

Vurması tabikide çok yanlış ama konu dışı olarak şunu söyleyebilirim maalesef izmirde daha bir kez bile selektör yaptığımda yol veren görmedim eğer sağ şeridi doluysa anlamsiz yere selektör yapmıyorum, sağ şeridi uygunsa yapıyorum ama yinede yol veren yok makas atmayı da doğru bulmadığımdan kendi kizdigimla kalıyorum özellikle yeşildere ve ankara caddesi rezalet trafik kültürü diye birşey yok maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Legend3017 -- 24 Aralık 2018; 0:1:58 >
    |
    |
    |
    |
    Bakın birde japon diplomatların yol isteme şeklini izleyin.. vatandaşa saygıya bakın yol istemiyor, adeta rica ediyor.

http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/nevidyo/video-izle/Basbakanin-konvoyundaki-beyaz-eldivenliler----DYSXusDqYqsb.html

• Binbaşı
    1242 Mesaj
    Videoyu izlemedim ama benzer olaylar brnim de başıma geliyor, her gün protokol yolu diye tabir edilen istikameti kullanıyorum. Genelde yol veririm geçip giderler ama bir keresinde arkamda baya bir çakarlı araç belirdi, çevre yolundan Esenboğaya dönüşte, yol verecek durum yoktu, ben de yol vermedim, arkadan da zorlayann olmadı, ana yola bir çıktım bir tane bile araç yok meğer diğer tarafı da kapatmışlar. Sonra yanımdan cuivv cuivv diye geçip gittiler, bu da böyle bir anımdır işte

|
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 23 Aralık 2018; 23:3:12 >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Sohbet
Masal Oku
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,688
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.