Şimdi Ara

Koru Sigorta Pişmanlıktır.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Allah kimseyi bu kasko sigorta şirketlerine mecbur etmesin.

Megane 4 aracımın ön camı hasar almıştı yan sanayi cam ile montaj hatası ile ilgili konusunu daha önce açmıştım.

Olay şu ön camım hasar aldıktan sonra orjinal cam anlaşması olduğu için bayiye gittim fakat koru sigorta ile ön cam hasarı ile ilgili anlaşmaları yokmuş koru sigorta ile iletişime geçtim Türkiye’de hiçbir Renault bayisi ile anlaşmamız yok cevabını aldım. Bu arada acenteme ulaşamıyorum kasko beni Bostancı’da oto camcı’ya yönlendirdi ordada sadece olimpia ile başka bir yerli cam takabiliriz denildi acenteyede ulaşamıyorum bu süreçte,dedim herhalde acente orjinal camı eklememiş.

Cam takıldı ve üstüne 2-3 cm kadar’da göğüse bindi hatta cam filmi dahi girmedi görseli mevcut.

Kasko ile görüşmemde orjinal cam anlaşmam olmasına rağmen yan sanayi cam taktınız ve böyle bir sorun oldu dediğimde takmasaydınız,kasko yapmadan önce bayilere sorsaydınız anlaşma olup olmadığını,tüketicisiniz bunları araştırsaydınız, acenteniz ile görüşün yanıtı alıyorum.

Benim bir kusurum varda benmi farkında değilim bilgi sahibi olan tecrübeli arkadaşlar bu konuda biraz yardımcı olabilirmi ?

Ön cama film çektirince göğüse bindiğini fark ettik.

NOT:
    Ariyetten camcı beni arayıp iban istiyor kasko ödeme yapacak o ödemeyi bize ilet diye durumu izah ediyorum sorun çözülmeden kabul etmediğimi söylüyorum beni mahkemeye vermek ile tehdit ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canbey96 -- 2 Şubat 2023; 18:54:31 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Seni mağdur eden ya oto camcı ya da kendi kararların bence kasko firması suçlu değil. Senin anlaşman orjinal cam gittiğin yerde söylemen ile servisten siparişi geçip getirip takmak zorunda oradaki elemanlar bizde bu var biz bunu takıyoruz diye geçiştiremez.

Anlaşmalı serviste bile orjinal parça teminatı var ise oradaki adamlar orjinali tedarik edip takarlar. Ama tutup yan sanayi parçayı kabul edip taktırıp açılan dosya kapandıktan sonra e bu olmadı dersen kasko sana yardımcı olmaz. Bence siz beklemek istemediniz hemen yapılsın diye yan sanayi ürün taktırdınız ve beğenmeyince yan çizdiniz.
  • Camın göğüse binmesi ne demek?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Torpido’ya olması gerekenden daha fazla temas ediyor.

• Kasko yaptırırken en dikkat ettiğim husus anlaşmalı servisler. genelde izmir istanbul çanakkale balıkesir 4 genınde hareket ediyorum ve burdaki evlerime en yakın lokasyonda anlaşmalı servis bulunduran kasko şirketine kasko yaptırıyorum. şu anda bana en mantıklı gelen HDI sigorta idi onu kullanıyorum.

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

İlginç , orjinal cam ile aynı ölçülerde değil mi ? montaj esnasında bir problem olmuş olmasın ? , orjinal takılsaydı daha iyi olurdu tabi ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 2 Şubat 2023; 19:43:11 >
  • helsloot kullanıcısına yanıt
    Montaj hatası yada yerli camın kalıbından mı bilmem ama bu cam torpidoya zarar vermeden nasıl sökülür onu merak ediyorum

• Kaygerya kullanıcısına yanıt
    Bende özellikle orjinal ön cam kaza durumundan orjinal parça olmasına özen gösteriyorum ama özen göstermemize rağmen bir yerden bir şekil yine mağdur ediliyoruz.

Denetim yok hesap soran yok diyede istedikleri gibi at koşturuyor firmalar

• Kaskonun verdigi cevap bence olagan. bastan hata yapmissiniz olimpia taktirarak. (kaskonun dedigi gibi)eger cam servisi hatayi kabul etmiyorsa ya da duzeltmiyorsa ve kasko bu duruma da mudahele etmiyorsa evet haklisiniz.

kaskoda orijinal cam yoksa o da acente ve kontrol etmediginiz icin sizin hataniz. varsa ancak takmadilarsa tabii ki kasko hatali.

sonbaharda allianzdan cam degistirdim, orijinal istiyorsan once dosya actirip siparis verdireceksin cam gelince de taktiracaksin dediler, iki is olmasin diye ve beklememek icin yerli taktirdim.

• Seni mağdur eden ya oto camcı ya da kendi kararların bence kasko firması suçlu değil. Senin anlaşman orjinal cam gittiğin yerde söylemen ile servisten siparişi geçip getirip takmak zorunda oradaki elemanlar bizde bu var biz bunu takıyoruz diye geçiştiremez.

Anlaşmalı serviste bile orjinal parça teminatı var ise oradaki adamlar orjinali tedarik edip takarlar. Ama tutup yan sanayi parçayı kabul edip taktırıp açılan dosya kapandıktan sonra e bu olmadı dersen kasko sana yardımcı olmaz. Bence siz beklemek istemediniz hemen yapılsın diye yan sanayi ürün taktırdınız ve beğenmeyince yan çizdiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Storm Raider -- 3 Şubat 2023; 2:7:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • OzzY® O kullanıcısına yanıt

Seninki de ayrı bir umursamazlık örneği olmuş orjinal cam hakkın varsa bekleyip orjinal taktıracaktın Koru Sigorta Pişmanlıktır. 

• Her seme kasko yenilerken acenta fiyat teklifinde uygun fiyatlı şirketleri de ekler fakat ben 3-5 pahalı olmasına rağmen her zaman bilinen güvenilen şiretlerden yaparım ayrıca kasko ücreti düşük çıksın diye mm değerini düşüren full kaskodan çıkanları da anlamıyorum sonrasında en ufak sorunda daha büyük maduriyetler oluşuyor.

Dediğim şirketlerde de sıkıntılar oluyor ama daha kurumsal oldukları ve her şey sözleşmede yazıldığı için sorun çözülüyor.

• helsloot kullanıcısına yanıt

dedemin arabasi, camci corollanin orijinal cami da sisecam zaten filan diyerek ikna etmis. cam kirik bile degil catlakti ancak uzun yola cikacagimiz icin degistirmek istedi sabirsiz bir insan cesmeden izmire gelene kadar zor durdu :) bende 13 yasinda corolla zaten cok birsey fark etmez diye dusunup karismadim.

• ben sigortalık bir durum görmedim. hata sizde. hem orijinal hakkın var hem de gidip yan sanayi taktırıyorsun sonra çözüm bekliyorsun.

• Storm Raider kullanıcısına yanıt
    Benim hatam poliçeyi incelemeden camı takmak oldu.
    Ben acentemin kasko yaparken bana orjinal cam var dediğini ilettim kasko şirketi bayiler ile anlaşmamız yok burada yerli takılacak deyince acente bana farklı konuştu herhalde deyip kandırıldığımı düşündüm takarım hesabınıda sorarım diye düşündüm.

Sonrasında acente ile iletişim kurabilince orjinal cam anlaşmamız vardı dedi bende inceledim ve olduğunu gördüm ardından koru sigortaya anlaşmam varmış bana neden poliçede orjinal cam yok dediniz diye hesap sordum konu buralara geldi.

Beklemek istemeyim taktırıyım sonra söktürüm orjinalini taktırırım gibi birşey aklımın ucundan dahi geçmedi.

• OzzY® O kullanıcısına yanıt
    Kasko’da orjinal cam olmasına rağmen bana sadece yerli takabileceklerini ilettiler,poliçemde orjinal ibaresi var ama bana kasko şirketi sadece yerli takabiliyoruz dedi Renault bayisine vs. Gittim hiçbir bayi ile anlaşmaları yoktu.

Benim hatam yerli camı kabul etmem ama yanlış bilgi verildi bende acente bizi kandırdı diye düşündük

• canmania C kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle parası ile rezil olmak ülkemizde sıradanlaştı gözü açık olup bu tarz durumlarda sağlam mücadele etmek gerekiyor

• volkann86 kullanıcısına yanıt
    Orjinal hakkım var ama tedarik etmiyor yerli takılabilir diyor dünki konuşmamda aynı sizin gibi takmasaydınız napalım diyor. Neden bana orjinal takamıyoruz anlaşmamız vardı diyorum orjinal cam takan bir yerle anlaşmanız yok diyorum evet yok araştırsaydınız sizin sorununuz deniliyor

• Canbey96 kullanıcısına yanıt

illa anlaşmalı yerde yaptırmak zorunda değilsin kaskoda. yaptıracaktın yetkili serviste faturayı da rücu edip şirkete geçecektin. 30 gün içinde alırdın paranı.

• volkann86 kullanıcısına yanıt
    Evet bunuda sonradan araştırdığımda öğrendim

• Servise gidip orjinal camı taktırıp faturasını kasko ya gönderecektin.

Bence sen kaskoyu değilde sigortacını değiştir. Ne biçim sigortacıymış o. Diyemedimi abi git serviste yaptır halledilir diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sinirli ve Süratli -- 3 Şubat 2023; 13:2:46 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.