Şimdi Ara

Korsan Windows sürümleri korsan güncelleme alacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
1
Favori
2.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Korsan Windows sürümleri korsan güncelleme alacak

Windows 10 lansmanı sonrasında yasal olsun veya olmasın tüm Windows 7/8/8.1 sürümlerinin ilk yıl ücretsiz yükseltme alacağını söyleyen Microsoft herkesi oldukça şaşırtmıştı zira korsan Windows kullanıcıları bir anda yasal kullanıcı haline dönüşecekti. Ancak korsan kullanıcıları oldukça sevindiren haber bir revize var.

Microsoft korsan kullanıcılara da Windows 10 güncellemesi sağlayacak. Ancak bu güncelleme yasal bir Windows 10 sürümü sunmayacak. Kullanıcı korsan sürümünü kullanmaya devam edecek. Yani Microsoft kesinlikle korsanı yasallaştırmıyor. Bu bakımdan yasal olmayan sürümlere uygulanan ekran karartma veya mağazaya erişimin kapanması gibi kısıtlamalar yine kullanıcıları bekliyor olacak.

Ancak yazılımcılık tarihi açısından kayda geçecek bir karar zira bugüne kadar hiçbir firma yasal olmayan sürümleri kendi rızasıyla güncellememişti. Üstelik yeni kurulacak olan sistem de korsan olacak.

Diğer bir kaynak ise yükseltme sonrası gelecek olan sürümün yasal ancak kırpılmış bir versiyon olabileceğini belirtiyor. Böylece korsan kullanıcılar Windows 10 sürümünü tecrübe etme imkanına kavuşacak ve beğenirlerse de satın alabilecek.

• microsoft sonunda iyi şeyler yapmaya başladı

• google playsiz android gibi bişey çöp windows.laptopum orjinal windowsla geldiğinden laptopumdan win 10 a geçmeyi düşünüyorum ama pc m den asla geçmem tabi direct x 12 win 7 ye gelmezse ondan da geçmek zorunda kalacağız.

• Baktılar adamlar biz ne yaparsak yapalım bir yolunu buluyor, bari verelim de mağazadan falan sınırlarız demişler. Bence iyi de yapmışlar. Zamanla göreceğiz ne kadar iyi bir karar olduğunu.

• İlginç bir karar olmuş. Microsoft, Satya Nadella ile birlikte daha iyi işler yapmaya başladı(ücretsiz Windows yükseltmesi, açık kaynak .NET, Windows 10 mobil ROM'unun diğer telefonlara kurulabilmesi vs.), bakalım daha neler göreceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkaakco -- 20 Mart 2015; 22:00:59 >
  • böyle yapana kadar düşür fiyatı. Millet korsan almasın. Şu anda bir windows 8.1 300tl. 300tl kaç kişi verir ki? Bir çoğu bilgisayar alırken bile parayı ucu ucuna topluyor. Yap işletim sistemini 50-100tl arası.

• Bunlar sonunda ucretsiz yapacaklar sunu az kaldi

bu ucreti son kullanici yerine yazilim yapip platformu kullanan firmadan alsalar daha iyi olr

• bence bunun altında kesin başka birşey var, yasal olmayıp windows 10'a geçenleri deneme tahtası olarak kullanacak. yeni güncellemeleri korsanlarda test ettirecek, ilk güncellemeyi korsan kullananlara verip, oluşacak yazılımsal ve donanımsal sorunları öğrenecek ona göre güncellemeler sunacak.
  • Zaten korsan Windows sürümleri de Update üzerinden güncelleme alabiliyordu. Ama korsan Windows'ların orijinal Windows 10'a yükseltilmesi satın alanlara haksızlık olacaktı.
    Diğer taraftan korsanı fiyatı bahane edip savunanlara lafım ne yaparsanız yapın hırsızlık yaptığınız gerçeği değişmez. Öğrenci iseniz zaten DreamSpark var. Değilseniz ve Windows sizin için o parayı hak etmiyorsa o zaman Linux kullanın. Ne yapalım yani fiyatını yüksek bulduğumuz her şeyi çalalım mı?

• free to play windows :)

• Adamlar zaten 90 usd ye yani kendi paralarına göre 90 liraya veriyorlar birde bunu buyuk mamkine urericilerine dahada ucuza veriyorlar Tl degersiz vergiler fazla sıkıntı bu

• Yani Microsoft sonuç itibariyle kayda değer bir şey yapmadı. Yine her zamanki yollardan full korsan sürüm elde edilip kullanılacak. İlk haber zaten doğru olamayacak kadar iyiydi. Microsoft bu yahu, hayır kurumu değil.

• Revize etmek nedir allasen ya ! Bir şeyin Türkçe'sini kullanmak bu kadar zor mu ?

• Windos yüzde 70 korsan kullanIlan bir işletim sistemi. herkezin bildiği gibi miKisoft bilerek korsana izin veriyor rakipleri zaten ücretsiz eğer gerçekten korsan kulanimi kapatsaydı yüzde 70 kayıp yaşayacağını biliyor rakiplerinin bu kadar çok kulanici linux vb geçerse windos ayağa kalkamaz bana göre oyunlar linux üzerinden çıkması bile microsoft için bitirici olacaktır.korsanı engellese görsek neler oluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asig

Windos yüzde 70 korsan kullanIlan bir işletim sistemi. herkezin bildiği gibi miKisoft bilerek korsana izin veriyor rakipleri zaten ücretsiz eğer gerçekten korsan kulanimi kapatsaydı yüzde 70 kayıp yaşayacağını biliyor rakiplerinin bu kadar çok kulanici linux vb geçerse windos ayağa kalkamaz bana göre oyunlar linux üzerinden çıkması bile microsoft için bitirici olacaktır.korsanı engellese görsek neler oluyor.

Kurumsalda zaten kamyonla para götürüyorlar, bireyselde de korsana göz yumuyorlar. İsterse yummasın beleş varken kimse para verip almaz o zaman kurumsalı da kaybederler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: malatyaspor

quote:

Orijinalden alıntı: asig

Windos yüzde 70 korsan kullanIlan bir işletim sistemi. herkezin bildiği gibi miKisoft bilerek korsana izin veriyor rakipleri zaten ücretsiz eğer gerçekten korsan kulanimi kapatsaydı yüzde 70 kayıp yaşayacağını biliyor rakiplerinin bu kadar çok kulanici linux vb geçerse windos ayağa kalkamaz bana göre oyunlar linux üzerinden çıkması bile microsoft için bitirici olacaktır.korsanı engellese görsek neler oluyor.

Kurumsalda zaten kamyonla para götürüyorlar, bireyselde de korsana göz yumuyorlar. İsterse yummasın beleş varken kimse para verip almaz o zaman kurumsalı da kaybederler...

Kurumsal Da da okadar götüremez artık dünyanın bir çok ülkesi resti çekti zaten miKisofta örnek vermek gerekirse Pardus.android.arm.ps4 ve en sağlami oyun için çıkan sitm..os mesela diyelim oyun firmanız veya donanim firmaniz var windos yüzde 70 kayıp verdi herkez işini görmek için linux yükledi sen hangisine öncelik verirsin işte bu yüzden korsanı engellemiyor.delikanlı ise engellesin. bedava olan linux idda ediyorum birkere o hatayi yapsın mikisofta kimse dönüp bakmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Zaten microsoft korsana bilerek göz yumuyor cünkü insanlarin kolay yoldan windowstan vazgecmesini istemiyorlar, isletim sistemlerini dünyada yaygin kullanilmasi icin politikalarindan biride bu.

• asig kullanıcısına yanıt
    Şu mikisoft falan demek ne kadar ezikçe ya. Azıcık beynini kullanıp velet gibi davranmamak bu kadar zor olmasa gerek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 50-100TL arası yapsalar aslında burada Microsoft Türkiye'ninde biraz çabalaması lazım.Gerçekten Türkiye'de Korsan kalmaz gibime geliyor.

• Resimdeki cihazlar güzel
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.