Şimdi Ara

Korsan Taksi (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
874
Cevap
16
Favori
142.677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim amcam taksici dün akşam 500 tl kar elde etti kardan dolayı millet deli gibi taksi arıyordu
  • Taksi'ciler biraz insan olmayı becerseler, korsana yönelmez insanlar yolcu seçer, müşteri seçer, yön seçer, mesafe seçer dururlar.. Sonrada ellerinde ekmek azalınca vay efendim korsan ekmeğimizden ediyor.. Siz işinize sahip çıkmazsanız bunlara katlanırsınız, sizi işiniz sorgusuz sualsiz müşteriye hizmet vermek...
  • Taksicilerin cok havalanmisti.iyi oldu.plaka pahali benzin pahali diyiyorlar ama taksisine binen musteriyi bin pisman ediyorlar hareketleriyle.ne kadar ekmek o kadar kofte.
    Ey taksici esnafi,su gune kadar saygi duymadigin musterinin,senin emeklerine saygi gostermesini bekleme!
  • Benim anlamadığım birde şu nokta var taksici arkadaşlar açıklarsa sevinirim.
    1)Yakıt pahalı diyorsunuz aracın bakımı falan filan bu yüzden fiyatlar yüksek diyorsunuz.Peki korsan yapanlar aynı yakıtı kullanmıyorlar mı aynı bakım paralarını ödemiyorlar mı?
    2)Korsan müşterisini alıp gideceği yere bırakıp dönüşte boş dönüyor.Ancak ticariler bu şekilde değil müşterisini bırakıp bıraktığı yerde bekleme veya dönüşte yolcu alma şansı var yani korsan aynı mesafede iki kat yakıt parası vermiş oluyor buna rağmen kar edip bu işi yapıyorsa neden hala korsandan cok daha pahalısınız?
    3)Ticari taksilerin ciddi bir vergi ödeme durumlarıda olmadığına göre ve ayrıca yasalız deyip neden hala fiş kesmediğinizi istediğimiz zaman ise sanki küfür etmişiz gibi davranışta neden bulunuyor?
    4)Ben şimdiye kadar bindiğim ticarilerde problem yaşamadım hatta bazen acaip yardımcı olan fazla para verip kabul etmeyenler çok oldu kısa mesafe olmasına rağmen ama yukarıdaki durumlar nedir ve ayrıca yolu bilmeyen bir arkadaşımı ticariye bindirip telefonda geleceği yolu tarif etmeme rağmen istanbulu bilmeyen kişiyi yine bir ton dolaştırıp mesafenin 2 katı para istemesi nedir?
    5)Ayrıca asıl korsan dediğimiz araçlar plakasını bi iki çoğaltıp başka araçlara takıp gezerlerken neden bunlara bi yaptırım uygulayamıyorsunuz bi art niyet aramamız gerekiyor mu bu durumdan?

• taksiciler korsan mazot kullanınca sorun olmuyor, yolcular korsan taksi kullanınca suç oluyor...
    taksiciler vatandaşı (özellikle turistleri) bilmedikleri yerlerde dolandırıyor ve haksız kazanç elde ediyor suç olmuyor, biz korsan kullanınca yine suç oluyor.
    Oldu paşam ya var mı öyle tek taraflı adalet!!!
  • Fatih'te temiz özel şoför bilen varsa pm lütfen
  • kullanıyorum kullanıcağım da.

Yağmur yağar almazlar kısa mesafedir almazlar o bölgede çok trafik var derler almazlar.

Korsan taksiyi istersin gelir.Yol uzatma dolaştırma derdi yok tek ücret binersin gidersin
  • Özellikle almanyada gerek resmi ticari taxi gereksede özel şöförlü transfer otomobillerini kullanmak serbsesttir.özellikle taksiciler şehir merkezinden fazla uzaklaşmaz hamburg gibi metropelde banliyolara ulaşım için normal taksi kullanmak hem oldukça pahalı hemde zor bulursunuz.Bazı noktalarda bizdeki rent acar gibi şirketler bulunur,bunların vasıtasıyla paris e bile gidebilirsiniz. Türkiyeden tek farkı onlarda isterseniz fatura keser.
    Bacanağım almanyada taksicilik mesleği ile uğraşmakta.Şu gerçek istanbulda taksi ücretleri hamburga göre oldukça ucuz.Yanılmıyosam 2007 E200 CDI classic aracı vardı en son belki yenisini almıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bencn17

Benim anlamadığım birde şu nokta var taksici arkadaşlar açıklarsa sevinirim.
    1)Yakıt pahalı diyorsunuz aracın bakımı falan filan bu yüzden fiyatlar yüksek diyorsunuz.Peki korsan yapanlar aynı yakıtı kullanmıyorlar mı aynı bakım paralarını ödemiyorlar mı?
    2)Korsan müşterisini alıp gideceği yere bırakıp dönüşte boş dönüyor.Ancak ticariler bu şekilde değil müşterisini bırakıp bıraktığı yerde bekleme veya dönüşte yolcu alma şansı var yani korsan aynı mesafede iki kat yakıt parası vermiş oluyor buna rağmen kar edip bu işi yapıyorsa neden hala korsandan cok daha pahalısınız?
    3)Ticari taksilerin ciddi bir vergi ödeme durumlarıda olmadığına göre ve ayrıca yasalız deyip neden hala fiş kesmediğinizi istediğimiz zaman ise sanki küfür etmişiz gibi davranışta neden bulunuyor?
    4)Ben şimdiye kadar bindiğim ticarilerde problem yaşamadım hatta bazen acaip yardımcı olan fazla para verip kabul etmeyenler çok oldu kısa mesafe olmasına rağmen ama yukarıdaki durumlar nedir ve ayrıca yolu bilmeyen bir arkadaşımı ticariye bindirip telefonda geleceği yolu tarif etmeme rağmen istanbulu bilmeyen kişiyi yine bir ton dolaştırıp mesafenin 2 katı para istemesi nedir?
    5)Ayrıca asıl korsan dediğimiz araçlar plakasını bi iki çoğaltıp başka araçlara takıp gezerlerken neden bunlara bi yaptırım uygulayamıyorsunuz bi art niyet aramamız gerekiyor mu bu durumdan?

sorunuzun cevabı 700-800 bin liralık taksi plakasında ve onun rantında gizli,

taksi plakası sınırsız hale getirilsin korsan taksi fiyatının altına hizmet alırsınız, hem de rekabet olacağından arabalar lüks-bakımlı, taksiciler de yaptıkları işten memnun ve kaybedecek bir şeyi olan insanlar haline gelir.

mevcut uygulama on binlerce taksi şöförünü bir kaç bin plaka sahibinin kölesi haline getiriyor, bu köleliğe razı olabilen adamlarda da (bana göre haklı olarak) ne sinir kalıyor ne de başta kendileri olmak üzere kimseye ve hiçbir şeye saygı.

bir kaç bin plaka sahibinin çıkarı için en başta taksiciler tüm toplum kurban ediliyor....

• belediye kademeli olarak yeni taksi plakasi ihaleleri açmalı. kademeli olarak taksi plakasi fiyatları düşürülmeli. 800bin tl gerçekten çok yüksek bir rakam. bu fiyatla gerçek taksici para kazanamaz.

artan taksi plakasıyla hem rekabet hem kalite artar.

trafiğin olumsuz etkilenmemesi için de yeni plakalar sadece taksi duraklarından yolcu alır. ortada boş dolaşması yasaklanır. özel bi renk kullanılır. rengiyle hemen ayırt edilir.

her sorunun bir çözümü vardır. eğer çözmek istenirse
  • Sık sık taksi kullanırım, bizim İzmir esnafı fena değildir. Ama İstanbul ziyaretlerimde bindiğim her takside ayrı bir vukuat oluyor. İstanbullu taksicilerin tamamına yakını, patavatsız, densiz, terbiyesiz, yolu uzatmak için hile yapan, taksici olduğu halde yol bilmeyen, semt bilmeyen, adres bilmeyen kaba saba cahil küstah adamlar. Bir tane anlatayım. Geçen ay Bağdat caddesine çıktım Maltepe belediyesine gidicem. Taksiyi çevirdim bindim dedim Maltepe belediyesinin önüne, neyse sahilyoluna çıktık. Adam sarhoşmudur maddemi kullanıyor bilmiyorum bir de terbiyesizin teki. Neyse sahilyolunda kavşağı kaçırdı bu ama ben ses etmedim. Yolu bilmiyorum fazla, bir bildiği vardır dedim. Abi adam gitti gitti gitti ve ne dedi biliyormusunuz "biz nereye gidiyoduk" dedim Maltepe belediyesinin önüne ikinci soru daha dumur, "Maltepe belediyesi nerde? Arkadaşlarını aradı falan öğrendi. Biz epeyi geçmişiz o trafikte ara sokaklara girdi. Aşağı yukarı 15-16 TL tutan yol 32 TL tuttu. 20 TL verdim söyledimde başka vermem diye ses çıkarsa dükkanın önündeyiz çağırcam içerden çocukları meydan dayağı atıcaz. Hem zamanıma hem parama hem de sinirlerime mal oldu adam. Bende bir dahaki İstanbul ziyaretimde kesinlikle korsan taksi kullanacağım!

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetyilmaz77

belediye kademeli olarak yeni taksi plakasi ihaleleri açmalı. kademeli olarak taksi plakasi fiyatları düşürülmeli. 800bin tl gerçekten çok yüksek bir rakam. bu fiyatla gerçek taksici para kazanamaz.

artan taksi plakasıyla hem rekabet hem kalite artar.

trafiğin olumsuz etkilenmemesi için de yeni plakalar sadece taksi duraklarından yolcu alır. ortada boş dolaşması yasaklanır. özel bi renk kullanılır. rengiyle hemen ayırt edilir.

her sorunun bir çözümü vardır. eğer çözmek istenirse

minibüslere ispark el attı mesela bir nebze olsun hır gür azaldı, bu tarz bir çözümü biraz daha özele indirgeyerek ülke genelinde taksiler içinde uygulanabilir mesela

• quote:

Orijinalden alıntı: icemanF1

Sık sık taksi kullanırım, bizim İzmir esnafı fena değildir. Ama İstanbul ziyaretlerimde bindiğim her takside ayrı bir vukuat oluyor.

Evet, İzmir de esnaf taksici çok, insan gibiler. İstanbuldakilere ben esnaf diyemem. İçinde mesleğine saygı duyan ve bunu hakkıyla yapanlar hariç hakikâten insan değiller. İronik bir durum ama İstanbul'a gelene ilk kazığı bunlar attığı için insan azcık aklı varsa dersini alıyor.

Benim hanım uyanamazsam hemen köşedeki taksi durağından bir araca binip işe gidiyor, bayan diye yolu karıştırmaya falan çalışıyorlar. Fırçayı yiyince "ne bileyim burdan da yol var" diyenler var. Nasıl ayar oluyorum bunlara. Çoğu zaman uykumu alamadan kalkıyorum bu şeref yoksunu insan müsveddelerine muhtaç olmasın diye. Durak taksisi müşterisi orada oturan kişidir, hele sabah işe gidiyorsa. Bunlar aklınca komşusunu dolaştırmaya kalkıyorlar. Şeref, haysiyet, onur, namus bunların adını bile duymadıkları kavramlar.

• babam taksıcı oldugu ıcın oncekı sayfalarda acıklama yazmıstım onları bır okuyunuz tekrardan ıstersenız. suc plaka sahıplerınde degıl soforlerde. araba da calısacak adam bulamayınca kotunun ıyısıne verıyorsun. hatta baska araclardakı sofore dıyorsun kı aman o arabayı bırakırsan haber et de benım araba da ıse cık dıe e durum boyle olunca cogu sofor egıtımsız, hıc bır vasfı olmadıgı ıcın soforluk yapan yada bu ıste gecıcı olarak calısan alakasız ve musterıye ılgı alakası nerdeyse hıc olmayan tıpler oluyor. ınanın plaka sahıplerı de bu durumdan sıkayetcı. soforler kendı hesaplarına bıraz fazla kazancaz dıye rabanın ırzına gecıyorlar resmen. ne rot kalıyo ne debrıyaj balatası, ne tampon nede patlamayan dızel motorun turbosu..

bazı arkadaslar cok kazanıo vb dıyor da tıcarı araclar her sene muayeneye gırıyo, lpg lıyse sızdırmazlık belgesı alıyor, hır bır halt yapmayan soforler odasına bı suru aylık verıyor, beledıyeye bı suru belge ucretı verıyor, mtv sı farklı oluyor hususı arabaya gore,yakıta yılda bılmem kac kez zam gelıyo fakat taksıye yılda yada ıkı yılda bır zam geldıgı zaman herkezın gozune batıyor kı goruldugu gıbı hem arac fıyatları sureklı artıyor, parca fıyatları, yakıt gıderlerı ve hayattakı dıger masraflar.. ınanın cok bır para kalmıyor mılletın abarttıgı gıbı..

bazı arkadaslar da plakanın 800 bın olmasından sıkayetcı olmus ıst de.. bunun sebebı plaka sahıbı olan ınsanlar degıldır kesınlıklıkle.. bunun sebebı ıstanbul bayrampasa da bulunan OTO CENTER da plakaların kagıt uzerınde aynı gun uzerınde bılmem kac kez el degıstırerek kara para aklanmasında kullanılmasından oturudur..bundan arac sahıplerının hıc bır karı yoktur kı bu parayı kullanabılecek olsaydı herkes plakayı satar ıs kurardı ama sofor adam ınanın hayatı boyunca soforluk dısında bısı yapamaz..

YANLIS ANLASILMASIN BEN KOTU TAKSICILERI SAVUNMUYORUM.. sadece sektorden ornek verıp ıcerden bır bakıs acısıyla sıze ızah etmek ıstedım. kı bende sektoru karalayan ve ınsanları korsana yonelten bu yuz karası , meslektaslarını kotu temsıl eden kısılerden SIKAYETCIyım...

fıs konusuna gelecek olursak kendı babam adına konusayım fıs yazmaktan kacınmaz fakat trafık musaıt degılse arkası sısmıs ve ınsanlar kornasına abandıgı bır ortamdaysa fıs yazıp da ıyıce trafıgı felc etmek ıstemez. KESKE YAZAR KASA BENZERI bısı olsa da ne yolcu nede bızler yorulsak..

bence bınıp memnun kaldıgınız SARI RESMI taksılerın telını alın her gun aynı guzergahı kullanıyorsanız . kı soylersenız sureklı sızı bekleyıp alırlar aynı noktadan..

• Butun arkadaslar sari kiz icin gereken her seyi soylemis, taksicilerde samimiyetsizlik lavbalilik ,bi hal , bi tavirlar cok itici bir durum kesnlikle bu sekildeki taksicilik olayina karsiyim kullanmiyorum kullanmamda, bu arada istanbul gungoren civarlarinda bu isi ehliyle yapan ozel taksi numarasi bilen varsa pm atarsa sevinirim.
  • Ne yapsam hususi aracımla kocaeli de bu işi yapsammı acaba
  • Taksi plakalarının İstanbul'da neden bu kadar yüksek olduğunu birisi bana açıklasın ondan sonra Taksicileri savunsun tamam mı ?

http://www.taksiborsa.com/?part=Plakalar

892 000 lira taksi plakası . YUHHHHH , aylık getirisi kimbilir ne kadar ki piyasası bu fiyatlarda. YUH diyorum . Ondan sonra korsana hayır hadi lan ordan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: borntobewild

Taksi plakalarının İstanbul'da neden bu kadar yüksek olduğunu birisi bana açıklasın ondan sonra Taksicileri savunsun tamam mı ?

http://www.taksiborsa.com/?part=Plakalar

892 000 lira taksi plakası . YUHHHHH , aylık getirisi kimbilir ne kadar ki piyasası bu fiyatlarda. YUH diyorum . Ondan sonra korsana hayır hadi lan ordan.

Aylık brüt getirisi o sitede yazıyor zaten.. Daha önceki sayfalarda kalem kalem saydığım masrafları düşünce 3500-3600 TL falan kalır..

50 bin liraya malolan apartman daireleri de 250 bin liraya satılıyor.. Problem nedir?

• bu işler avrupa yaksında çokta anadolu yakasında bileniniz varmı korsan bana özelden msj atarsanız sevinirim
  • Yeri gelmişken Bahçelievler'de korsan taksi numarası varsa pm alabilir miyim?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.