Şimdi Ara

Korsan kitap

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
2.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şimdiye kadar her orijinal kitap alıp okudim fakat artık maddi olarak zarar vermeye başladı. Dün aldıgım bir kitap bugün bitti. Çabuk okuyorum kitabı. Son iki ayda 200 liradan fazla verdim kitaba. Ögrenciyim (üniversite 2.sinif) artik aileden kitaba yatirmak beni onlara karsi utandiriyor.

Korsan kitap almayi dusundum ama kul hakki oluyor o da... Napacagimi da bilmiyorum. Simdiye kadar korsan cd aldik acaba korsan kitapta alsak birsey olmaz gibi me geliyor ama icimde rahat olmaz o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben de kitaba verdiğim parayı azaltmak için kindle almıştım.Felsefem korsan kullanacaksan da korsancıya para kazandırmaBütçe ayıramıyorsan mecbur korsan alacaksın zaten her şeyimiz korsan bir kitapla bitse iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

Ben de kitaba verdiğim parayı azaltmak için kindle almıştım.Felsefem korsan kullanacaksan da korsancıya para kazandırmaBütçe ayıramıyorsan mecbur korsan alacaksın zaten her şeyimiz korsan bir kitapla bitse iyi.

Kitap sayfalarini ceviremessem okuyamiyorum hocam kindle bana göre degil :-)

• korsan kitap yerine 2.el temiz kitapta tercih edebilirsin nadirkitap.com da var mesela ama korsan cd alıyorsan korsan kitapta seni bozmaz sanırım :)
  • Ben korsan kitap almanı hiç tavsiye etmem.
    Üniversite kütüphanesinden mümkün olduğunca yararlanmaya çalışmanı öneririm.
    Ayrıca sahafları dolaşıp ikinci el kitaplara bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: V Vendetta

korsan kitap yerine 2.el temiz kitapta tercih edebilirsin nadirkitap.com da var mesela ama korsan cd alıyorsan korsan kitapta seni bozmaz sanırım :)

Hangimiz almadık be hocam ama 5 yıldir cd dahi almiyorim

• :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thomas Edison

quote:

korsan kitap yerine 2.el temiz kitapta tercih edebilirsin nadirkitap.com da var mesela ama korsan cd alıyorsan korsan kitapta seni bozmaz sanırım :)

Emek hırsızlığı olur korsan.Almamak lazım.Temiz ikinci el kitaplar var gayet uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: PeşimizdeBiriVar

quote:

quote:

Emek hırsızlığı olur korsan.Almamak lazım.Temiz ikinci el kitaplar var gayet uygun

Katiliyorum

• Elimden geldiğince orijinal almaya çalışıyorum ama bazen korsan kullanmak zorunda kalıyorum.

• Bütçeni zorluyorsa korsan al hocam, kimse kusura bakmasın 300-350 sayfalık kitapları 25-30 TL'ye satmaya çalışan yayınevleri olduğu sürece "korsan almam yok emek hırsızlığı olur" diyemem, cidden yaptıkları ayıp. Hayır ben anlamıyorum şimdi size Karamazov Kardeşler'in Türkiye'nin en iyi yayınevlerinden 3'ünün (Can, İletişim ve İş Bankası Kültür) bu kitabı sattığı fiyata bakın.

Can Yayınları : Etiket Fiyatı; 38 TL, indirimli hali 28,50 TL
    http://www.canyayinlari.com/tanim.asp?sid=FXIHYG7SCK7VBX4S03OB

İletişim: Etiket: 33 TL, indirimlisi: 24,5 TL
    http://www.idefix.com/kitap/karamazov-kardesler-toplu-eserleri-6-fyodor-mihailovic-dostoyevski/tanim.asp?sid=UQKVEKQFWK0KTX7BU08L

İş Bankası Kültür: Etiket : 22 TL, indirimli hali: 16.50 TL
    http://alisveris.iskulturyayinlari.com.tr/tanim.asp?sid=LX6I24J7QK3KF5QEEEH8

Arada resmen uçurum var yahu, şimdi bu fiyatları neye göre belirliyorlar, yazar uzun yıllar önce öldüğü için yazara telif ödedikleri yok, çevirmene telif ödeme diye bir şey var mı bilmiyorum, olduğunu sanmıyorum he iş için çok para isteyen bir çevirmen olabilir. Ama bu çok para arada uçurum oluşturacak kadar çok olamaz herhalde.

Şimdi birbirlerine kalite olarak denk bu 3 telifsiz kitapta, bu kadar fiyat farkının olması bir şeylerin doğru gitmediğinin göstergesi. Resmen birileri bizi kazıklıyor arkadaş. Bu ülkedeki insanların alımgücü belli, maliyeti en fazla 6-7 TL olan telifsiz bir kitaptan 38 TL istemek olsa olsa dalga geçmektir.

He sen de İş Bankasından al diyeceksiniz zaten öyle yapıyorum, daha bugün dükkanlarındaki %33'lük kampanya vasıtasıyla 6 kitap aldım, gayet güzel bir alışveriş oldu, ama bazı yazarlar var ki kitaplarının basım hakkı tek bir yayınevinde oluyor ve pahalıya satılıyor, işte o zaman istemesem de korsan alıyorum. Emek hırsızlığıysa müzik de indirmeyin, oyun indirmeyin, dizileri TV'de reklamlarıyla izleyin, üniversitede hocaların istediği kitapları mutlaka orijinalini alın sakın fotokopi almayın sonuçta o kitaplar da birilerinin emeği.

Sonuç olarak alışkanlık haline getirmeden, orijinali fahiş fiyatlara satılıyorsa, 2. eli de bulunamıyorsa korsan alın, korsan kitap alana cüzzamlı muamalesi yapmaya kalkıyor insanlar ama okunacaksa alınsın korsan, zaten ülkemizde doğru dürüst okuyan yok, bu sayede bir şeyleri korsanla da olsa okuyup kendilerini geliştirebilsin insanımız.

• Ağustosta İstanbula gideceğim o zaman belki korsan kitap alacağım maalesef çünkü almak istediklerimin fiyatı 500 lirayı aşıyor :(

İstanbulda ucuza kitap bulabileceğim bir yer var mı peki?
  • Şöyle yapılabilir, genelde korsan kitap meşhur kitaplar olur, yani parası olan yazarın kitabıdır korsan alınabilir, napcak adam daha o kadar parayı zaten yüzde yirmi beş alıyor hisseden ama yeni yazar gördün mü onu orijinal al, yazık zaten adam yüzde beş alıyor (fakiriz, ağzımız kokuyor) heh bir de korsan kitap gerçekten iğrenç basımlı oluyor yahu... göz bozar
  • quote:

Ağustosta İstanbula gideceğim o zaman belki korsan kitap alacağım maalesef çünkü almak istediklerimin fiyatı 500 lirayı aşıyor :(

İstanbulda ucuza kitap bulabileceğim bir yer var mı peki?

şöyle ki taksim sahafları ucuz oluyor genelde, kadıköyde de akmar mı amkar mı ne vardı orada olur, olmadı taksimde ana kitabevi var, orayı bulursan yüzde otuz indirim yaparlar ve felsefe üzerinedir birçok felsefe kitabını filan da bulursun reklam yaptım resmen neyse adama bu reklamı gösterir kitap alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: nanİHlal

Şöyle yapılabilir, genelde korsan kitap meşhur kitaplar olur, yani parası olan yazarın kitabıdır korsan alınabilir, napcak adam daha o kadar parayı zaten yüzde yirmi beş alıyor hisseden ama yeni yazar gördün mü onu orijinal al, yazık zaten adam yüzde beş alıyor (fakiriz, ağzımız kokuyor) heh bir de korsan kitap gerçekten iğrenç basımlı oluyor yahu... göz bozar

Hocam ben zaten Halit Ziya olsun Sabahattin Ali olsun o tarz klasikler okuyorum yada Tolsty Dosto Victor Hugo gibi yazarları seviyorum.Popüler kitapları aldığım nadirdir.
  • quote:

quote:

Şöyle yapılabilir, genelde korsan kitap meşhur kitaplar olur, yani parası olan yazarın kitabıdır korsan alınabilir, napcak adam daha o kadar parayı zaten yüzde yirmi beş alıyor hisseden ama yeni yazar gördün mü onu orijinal al, yazık zaten adam yüzde beş alıyor (fakiriz, ağzımız kokuyor) heh bir de korsan kitap gerçekten iğrenç basımlı oluyor yahu... göz bozar

Hocam ben zaten Halit Ziya olsun Sabahattin Ali olsun o tarz klasikler okuyorum yada Tolsty Dosto Victor Hugo gibi yazarları seviyorum.Popüler kitapları aldığım nadirdir.

ama şunu da düşünmek lazım şimdi ben de yeni düşündüm ve aklıma geldi; yayınevleri batıyor aşırı sıklıkla... onları da bir yandan ayakta tutmak lazım ve bunun için de orijinal kitap almak lazım. D ve R lere gitmeyip direk yayınevlerinden alınabilir kitaplar, özellikle istanbulda olanlar için Cağaloğlu direk merkez yani... Gitsinler oradan alsınlar ucuza ve kitap tüccarlarına para kazandırmadan. Açıkçası kitaplar pahalıysa tüccarların suçu, yayınevi ve yazarın değil. Kitap bir liraya malolur (iki yüz sayfalık) on on beşe satılır. Suç tüccarların. Sinirlendim bak gene

• quote:

quote:

quote:

ama şunu da düşünmek lazım şimdi ben de yeni düşündüm ve aklıma geldi; yayınevleri batıyor aşırı sıklıkla... onları da bir yandan ayakta tutmak lazım ve bunun için de orijinal kitap almak lazım. D ve R lere gitmeyip direk yayınevlerinden alınabilir kitaplar, özellikle istanbulda olanlar için Cağaloğlu direk merkez yani... Gitsinler oradan alsınlar ucuza ve kitap tüccarlarına para kazandırmadan. Açıkçası kitaplar pahalıysa tüccarların suçu, yayınevi ve yazarın değil. Kitap bir liraya malolur (iki yüz sayfalık) on on beşe satılır. Suç tüccarların. Sinirlendim bak gene

Hocam cumhurbaşkanlığına kitap fiyatları hakkında mesaj attım ama pek kaile alacaklarını sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: NJP

quote:

quote:

quote:

Hocam cumhurbaşkanlığına kitap fiyatları hakkında mesaj attım ama pek kaile alacaklarını sanmıyorum

şöyle bir mesaj atsaydın belki kaale alırlardı:

"William S. Burroughs'un yeni kitabını basmışlar (sürekli kitaplarını yasaklıyorlar da bu herifin ondan bu herif, yoksa yasaklı birçok yazar var her neyse devam) kitapta ahlaksız ögeler diz boyu derken şu kitap fiyatlarına da yeni bir düzenleme yapsanız hani çok da güzel olur, değil mi Gül Bey? demeye kalmadan evinden aldırırlar vallahi

• He bu arada kitaplardaki %8'lik KDV oranının da azaltılması lazım, nasıl ki kutsal kitaplardan alınan KDV oranı %1'se kitapların da birer temel ihtiyaç olduğu göz önünde bulundurulup diğer kitaplarda da bu oranın %1'e getirilmesi lazım.

Amma, yayınevleri de (daha doğrusu bazı yayınevleri) biraz tüketiciyi düşünsün, az kar etsinler kitaptan ne olacak, insanlar keyiflerinden bozuk kalitede kitap basan korsancıdan korsan kitap almıyor, parasızlıktan alıyor, yayınevleri ve mağazalar 1-2 adım atsınlar, emin olun okuyucu daha fazlasını atacak. Nasıl internette sattıklarına %20-25 gibi indirimler yaptıklarından beri insanlar sıklıkla internetten almaya başladı, fiyatlar biraz da düşüp uygun hale gelsin, korsan kitap olayı büyük oranda azalır.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NJP

quote:

quote:

quote:

şöyle bir mesaj atsaydın belki kaale alırlardı:

"William S. Burroughs'un yeni kitabını basmışlar (sürekli kitaplarını yasaklıyorlar da bu herifin ondan bu herif, yoksa yasaklı birçok yazar var her neyse devam) kitapta ahlaksız ögeler diz boyu derken şu kitap fiyatlarına da yeni bir düzenleme yapsanız hani çok da güzel olur, değil mi Gül Bey? demeye kalmadan evinden aldırırlar vallahi

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.