Şimdi Ara

Korsan çevirilere kimsenin tepki göstermemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
406
Cevap
2
Favori
18.434
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen ay
 • Cevaplayan Üyeler 144
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 106
 • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 8 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 72
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • AREryilmaz (106 mesaj) atiuser (15 mesaj) Mugetsuga (15 mesaj) Guest-DAD5424B4 (10 mesaj) Koşulsuz_Uyarıcı (8 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (301 mesaj) Mobil (64 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (36 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Oyun >> Türkçe Yamalar >> Yama İstek & Sohbet ve Diğer Konular >> Korsan çevirilere kimsenin tepki göstermemesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  911 Mesaj
  Konu Sahibine Özel
  Millet olarak bu kadar mı alçaldık, nedir yani? Ücretli yama ücretsiz yama tartışması yapıyor halen insanlar. Kardeşim o oyun senin babanın malı değil, çeviremezsin.

  Dağıtıcıların oyunlara Türkçe dil seçeneği ekleme ihtiyacı hissetmemelerinin yegane sebebinin Türkiye'de satış yapamıyor olmaları olduğunun farkındasınız değil mi? Buradaki oyuncu kitlesi hırsızlığı bıraktığı zaman oyunlar emin olun Türkçe çıkacak.

  Ben sizden utanıyorum siz kendinizden utanmıyorsunuz. Korsan hırsızlıktır. Korsan çeviri kaynak metin çalınarak yapılır, hırsızlıktır. Satışı hırsızlık malının satışıdır.

  Yok neymiş ben oyun şirketlerinin savunuculuğunu yapıyormuşum. Ben ahlakın namusun savunuculuğunu yapıyorum.

  Hırsız dediğim zaman üzerine alınan arkadaşlar bu mesajı şikayet edecekler. Edin çünkü korsan yazılım kullanıyorsanız hırsızsınız. Korsan çeviri yapıyorsanız gene hırsızsınız. Korsan çeviri satın alıyorsanız bilerek ve isteyerek hırsızlık malı satın alıyorsunuz.

  Yok oyunlar çok pahalıymış bilmemneymiş, alma kardeşim oynamak zorunda mısın? Şu an pastırma çok pahalı ben de yemek istiyorum ama param yetmiyor, gidip çalıyor muyum?

  Lütfen eleştiri, şikayet, fikir ve siteminizi hakaret etmeden, daha yumuşak bir üslup ile dile getiriniz.

  İyi forumlar,
  < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >  _____________________________
 • Gerçekten şirketler satış yapamadığı için mi Türkçe dil eklemiyor oyunlarına? Rainbow Six Siege bu ülke de milyonlar sattı, dünya çapında Türkiye oyuncu bakımından en üst konumlar da bu oyunda. Bu oyuna türkçe dil desteği kaç sene sonra geldi haberin var mı? Peki, bu oyunda hikaye var mı? YOK. Kaç satırdır toplam metinler? Küçük bir ekibin 3-4 gün de, belki o kadar bile sürmeyecek gün de bitirebileceği bir iş. Oyun çıkmış, kaç sene geçmiş, Türkçe getirmişsin. Ne anlamı var? RDR çıkmış, 10 sene geçmiş, türkçe gelmiş, ne manası var? Satıyor satmıyor değil burda ki mevzu. Bırakın yapsınlar insanlar yamalarını. Ücretli de satsınlar. Bu oyun yapımcısının işine gelir. Oyun da türkçe yama yok diye almayan Türk oyuncuları, bağımsız bir grubun -çoğu kişinin deyimine göre yaptığı illegal yoldan türkçe yama- ile bir çok insan bu oyunu satın alacak. Bu da Türkiyede ki o oyunun satışını arttırır. GTA5 milyonlar sattı da ne oldu? Hala ingilizce. Yaması var ama online da ban sebebi. Burda şirketleri savunmak yerine türkçe yama yapan grupları savunun biraz. Zamanında bu adamlar watch dogs 2 yamasını paralı sundu. Mad Max yamasını paralı sundu. SnowRunner Rapid tarafından paralı sunuldu. Hangisinde çıkıp da bu illegal dediniz? Şu adamlar RDR de yanlış politika yaptı diye hain ilan edildi. Adamlar hatalarını anlayıp düzeltti. Daha ne bu hain damgası anlam veremiyorum. Madem türkçe yamaya karşısın arkadaşım, türkçe yama kategorisinden uzak durursun, olur biter. Buraya gelip de konu açıp yorum yapıyorsan demek ki sende -kendi tabirinle illegal olan bu yama-ları kullanıyorsun. Bırakın şu işleri de adamlar işlerini yapsın.
  Boş konu, bomboş gereksiz üye.

  Kimsede demiyor kardeş 7 aydır neredeydin?

  Kedi ciğer meselesi. ''Binim yimiyi ihtiyicim yik'' defol o zaman kardeş neyin peşindesin?

  Türkçe yamalarla bir sorunun varsa önce gideceksin DH yönetimi ile iletişime geçeceksin. Türkçe yama hırsızlıksa buna ön ayak olan bu koca bölümü kapatacaklar bu kadar basit. Buna maçan yiyor mu? hadi git 2-3 kelam da buna ön ayak olan DH yönetimine salla yer mi? yemez. O yüzden kapa çeneni ve uza buralardan

  Edit: alıntılamaya çabalama bile direk blok. Senin gibi tiplerin tek mesajını görmek gözlerime ihanet.
  Bomboş bir konu.

  30 milyonu aşkın oyuncu kitlesi bulunan, oyun sektöründe 2019 yılında 830 milyon dolar hasılat yapan ülkede yaşıyoruz. Şirket bünyesinde çeviri için ekibi olmayan bir firmanın oyunu dışarıdan bir şirket ile çalışıp çevirmesi kaç paraya mâl olabilir? Kesinlikle zor bir şey değil. Sevmiyorlar bizi, dilimizi koymuyorlar oyunlara bu kadar basit. Yapan nasıl yapıyor? Witcher 3 çok güzel örnek mesela bu konuya. Aynı firmanın yeni çıkacak oyunu Cyberpunk 2077‘de Türkçe dil desteği ile gelecek. En çok indirilen korsan oyunların başında geliyor Witcher 3. Korsan kullanım Rusya’da kat kat daha fazlayken neden AAA oyunları çoğunda Rusça dil desteği var? Suçu kendinizde aramayı bırakın.

  Detaylı rapor isteyen bakabilir. Dileyen yabancı kaynaklara da göz atabilir.

  https://www.gaminginturkey.com/turkiye-oyun-sektoru-raporu-2019.pdf
  Hangi oyun firması benim oyunuma çeviri yaptın diye dava açmış. Hırsızlık ağır bir itham. Ben horizon türkçe yaması çıkacak diye oyunu lre order yaptum. Yoksa almayacaktım. Firma zararı yok karı var. Oyununu craclamak hırsızlıktır. Bu çeviri için ağır bir itham. Arabama mıdifiye yapınca yada bunları datsam hırsızlık mı yapıyorum? Kimse oyunu parasız dağıtmıyor çoğaltmıyor, ağır saçmalamışsın.
  Torrentten çekmeyip rica etmiş almış olan birinden bunda bir sorun yok.Steam zaten 10 kişiye kadar paylaşmana izin veriyor.
  Şirketin izni olmadığı sürece çeviriyi para ile satmak telif hakları sebebiyle yasal değil. Ayrıca bağış adı altında yapılan para toplama mevzusu da valilik izni olmadan yapılırsa yasal değil.
  Üf şu goygoyu da bir bitiremediniz.


  Evet. Oyunlar satış yapmadığı için Türkçe olmuyor. GTA 5 milyonlar satmışmış... Türkiye'de mi milyonlar satmış? BAK SEN!


  Sevgili arkadaşım... Bu ülkede TÜRKÇE DUBLAJLI oyunlar çıktı Sony Türkiye'nin çok büyük çabalarıyla. Buna karşılık kaç satmış hele bir araştırın bu oyunlar.

  https://oyungezer.com.tr/haber/uncharted-4-turkiye-de-ne-kadar-satti/detay#:~:text=Uncharted%204%20%C3%A7%C4%B1kal%C4%B1%20bir%20seneyi,sat%C4%B1%C5%9Flar%20100%20bini%20devirmi%C5%9F%20oluyor.
  Al sana. Türkçe dublajlı, Türkçe altyazılı oyun. 100 bin satmış. 100 bin. "Dinyıdı 100 milyın kişi kınışıyır Tirkçiyi" diye goygoy yapıp duruyorsunuz ama 80 milyonluk ülkede oyun 100 bin satıyor. Türkçe olmasa kaç satacaktı? 40 bin satsın. 30 bin satsın. İnan bana aradaki 70 bin satış o altyazı ve dublaj maliyetini anca karşılamıştır (karşıladıysa).

  Bak bu da Witcher 3:

  https://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-The_Witcher_3_Turkiyede_Ne_Kadar_Satti-82193.htm  Oyunun çıkışından itibaren ilk 7 ay 10 bin satış yapıyorsun. ON BİN.
  67 milyon nüfusu olan Birleşik Krallık'ta eski oyun HAFTADA 40.000 satıyor, 80 MİLYONLUK TÜRKİYE'DE 7 AYDA ON BİN SATIŞ YAPILIYOR. Şunu da pas geçmeyelim bu oyun son 10 yılın en iyi oyunlarından biri ve Türkiye'de 60 liraya satıldı.


  Bak bu da başka bir kaynak ülkedeki durumun ne kadar rezil olduğunu gösteren:

  https://shiftdelete.net/the-last-of-usin-turkiye-satis-rakami-46541
  Sonra da "yok yha bhen inanmıorum oyunlar satılsa bile türkçe yapmaslar .s.s.s.s.s"


  Tamam oyunlar pahalı. Tamam İngiliz oyuna para veriyor diye bizim de para verip kimseyi zengin etmek gibi bir zorunluluğumuz yok ama şu goygoyu bırakın.


  Allah aşkına.
 • Onbaşı
  35 Mesaj
  Gerçekten şirketler satış yapamadığı için mi Türkçe dil eklemiyor oyunlarına? Rainbow Six Siege bu ülke de milyonlar sattı, dünya çapında Türkiye oyuncu bakımından en üst konumlar da bu oyunda. Bu oyuna türkçe dil desteği kaç sene sonra geldi haberin var mı? Peki, bu oyunda hikaye var mı? YOK. Kaç satırdır toplam metinler? Küçük bir ekibin 3-4 gün de, belki o kadar bile sürmeyecek gün de bitirebileceği bir iş. Oyun çıkmış, kaç sene geçmiş, Türkçe getirmişsin. Ne anlamı var? RDR çıkmış, 10 sene geçmiş, türkçe gelmiş, ne manası var? Satıyor satmıyor değil burda ki mevzu. Bırakın yapsınlar insanlar yamalarını. Ücretli de satsınlar. Bu oyun yapımcısının işine gelir. Oyun da türkçe yama yok diye almayan Türk oyuncuları, bağımsız bir grubun -çoğu kişinin deyimine göre yaptığı illegal yoldan türkçe yama- ile bir çok insan bu oyunu satın alacak. Bu da Türkiyede ki o oyunun satışını arttırır. GTA5 milyonlar sattı da ne oldu? Hala ingilizce. Yaması var ama online da ban sebebi. Burda şirketleri savunmak yerine türkçe yama yapan grupları savunun biraz. Zamanında bu adamlar watch dogs 2 yamasını paralı sundu. Mad Max yamasını paralı sundu. SnowRunner Rapid tarafından paralı sunuldu. Hangisinde çıkıp da bu illegal dediniz? Şu adamlar RDR de yanlış politika yaptı diye hain ilan edildi. Adamlar hatalarını anlayıp düzeltti. Daha ne bu hain damgası anlam veremiyorum. Madem türkçe yamaya karşısın arkadaşım, türkçe yama kategorisinden uzak durursun, olur biter. Buraya gelip de konu açıp yorum yapıyorsan demek ki sende -kendi tabirinle illegal olan bu yama-ları kullanıyorsun. Bırakın şu işleri de adamlar işlerini yapsın.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1458 Mesaj
  Günlük ücretli ücretsiz yama dozumuzu aldık.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yarbay
  2534 Mesaj
  Şirketin izni olmadığı sürece çeviriyi para ile satmak telif hakları sebebiyle yasal değil. Ayrıca bağış adı altında yapılan para toplama mevzusu da valilik izni olmadan yapılırsa yasal değil.
  _____________________________
  Intel i7 9700K * MSI Gaming X Gtx 1080 * Gigabyte Z390 Aorus Pro * Corsair Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz C15 * Samsung 850 Evo 250gb * WD 1TB * Seagate 1TB * Corsair H100i v2 * EVGA 750W P2 * Logitech G810 Orion Spectrum RGB * Zowie EC1-A * Corsair Void RGB * Corsair MM300 * Steam Controller * NZXT S340 Razer Edition * Benq Zowie XL2540
 • Yüzbaşı
  911 Mesaj
  Konu Sahibine Özel

  Şimdi kardeş r6s bir online multiplayer oyunu, dolayısıyla korsan gibi bir seçeneği yok kimsenin. Keza GTA5 de öyle sayılır (GTA online için alıyor insanlar). RDR2 de online oyun mesela. PUBG de iyi satıyor Türkiye'de.

  Şirketleri savunmuyorum ben, şirketin yaptığı bir şey yok ortada zaten. Dil seçeneği koymazsa satın almazsın, şirket de seve seve dil seçe... bir saniye, zaten satın almıyor ki kimse neden koysun.

  Yamalar çoğu kişinin deyimine göre değil oyunun kurulumunda onayladığın EULAya göre illegal. Sen o anlaşmaya evet dediğinde başka şeylerin de yanında böyle yamalar kurmanın, daha doğrusu oyun dosylarını modifiye etmenin illegal olduğunu kabul etmiş oluyorsun.

  Daha önceden bu kadar yama muhabbeti dönmüyordu. Şu an ana sayfada en az üç yama başlığı var. Ondan benim de dikkatimi çekmeye başladı. İnsanların hırsızlığı kanıksaması da tiksintimi canlı tutuyor, dolayısıyla fikirlerimi paylaşmak istiyorum ben de belki birileri hakkı doğruyu görür diye.

  Profilime tıklayıp oradaki meslek hanesine bakma zahmetinde bulunursan yamaları kullanıyor muymuşum anlayacaksın. Bu arada sen mahallendeki hırsızı bırakır mısın işini yapsın diye?
  |
  |
  Korvo. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  369 Mesaj
  Korsan yazılım kullanıyorsanız hırsızsınızdır doğru aslında peki Windows 10 kim para vererek aldı şu memlekette Office se kim para verdi WinRAR ayrı tutuyorum deneme sürümü var sonsuza dek  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yüzbaşı
  527 Mesaj
  Ohooo abi şuraya bak. 10-15 küsür yıllık oyun modlama tarihi 1 konuda çökertildi resmen.
  |
  |
  _____________________________
 • Çavuş
  96 Mesaj
  Eula ve profesyonel çevirmen gazabına uğramak istemiyosanız okumayın hayat daha güzel böle  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sunset58 -- 12 Temmuz 2020; 21:19:36 >
  |
  |
 • Çavuş
  40 Mesaj
  E dostum mod destekleyen oyunlara ne diyeceksin ? Oyunun yapımcısı mod desteği koyuyor isteyen oyunu tipini şeklini şemalini değiştiriyor isteyen dil desteiğini mod aracılığı ile oyuna ekliyor. Düşünce yapını birazdaha genişlet bence.
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  429 Mesaj
  o zaman neredeyse her şeye para verilmesi lazım müzik,film,oyun,paralı yazılımlar vs  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Uzaklaştırılmış 2 gün cezanın, 1 gün 14 saat 43 dakika kadarı kaldı.
  Konu ne  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Onbaşı
  35 Mesaj

  Mahalle de yapılan hırsızlık ile bunu bir tutamazsın. Yakından uzaktan alakası yok. Bu kadar karşıysan yamalara, her yama çıktığında bu konuyu açacaksın. Kaç senedir sesiniz çıkmıyordu da sırf rdr olayı patlak verdi diye mi tüy kabartıyorsunuz? Kimisi gider şikayet eder, kimisi gider cimere yazın der. Kaç senedir armut piş ağzıma düş mantığı yama sömürenler, adamlar fiyatı yüksek tuttu diye şikayete başladı. Bırakın Allah aşkına.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  AREryilmaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Teğmen
  150 Mesaj
  Bizim ülkede tepki almamasının sebebi hırsızlıktan ziyade tamamen tembellikten kaynaklanıyor bence. Yabancı dil öğrenmek için vakit ayırsa millet zaten bunlara gerek kalmayacak. Yamayı yapan insanlarda annesinin karnında öğrenmiyor bu dili. Oyunlar orijinal metinleri ile daha zevkli ve daha kaliteli hale geliyor. Kolay yolu seçme hastalığı var insanımızda genelde. Bana göre eleştirilmesi gereken bu işten para kazanılması ya da ücretsiz bir şekilde yamaya ulaşabiliyor olmak değil. Üzerinde düşünülmesi gereken nokta insanların bunu talep etmesi. Sonuçta kendin çalışarak ulaşabileceğin bir şeye ve daha kaliteli bir şekilde ulaşabileceğin bir şeye başkaları vasıtasıyla ulaşmaya çalışıyorsun. Bu şekilde olduğu sürece bana göre hırsızlık veya para kazanma noktalarını eleştirmek havada kalıyor. Sonuçta sen istiyorsun o kişilerde yapıyor. Talep varsa arz da olur her zaman. Önemli olan o talebi en aza inmesi ama o da bu kolaycılık ile biraz zor. Bu arada benim eleştirim yama konusuna özel. Çünkü yama konusunda herkes elindeki interneti kullanarak az çok dil öğrenebilir ve kendini geliştirebilir. Günlük çok az bir çaba ile inanın 1 senede çok rahat anlayacak seviyeye gelinebilir ama işte o sabrı göstermiyor kimse kolaya kaçıyor maalesef.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
 • Yüzbaşı
  806 Mesaj
  Çeviri falan yapmayın o zaman.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  564 Mesaj
  Senin bakış açın yanlış. Sen bardağa boş olan tarafından bakıyorsun. Bardağın dolu tarafı şu şekilde : Bir çok insan türkçe yama sayesinde orjinal oyun alıyor. Buna karşılık korsan oyun da kullanan var haklısın ama bu bardağın boş olan kısmı. Bir defa şu noktada anlaşalım. Ben firmaların ''türkiyede satış yapamadığımız için türkçe çıkarmıyoruz'' mazeretini bir oyuncu olarak kabul etmiyorum. Hayır efendim o iş öyle değil. ''Türkçe çıkarmadığınız için satış yapamıyorsunuz''. sen firma olarak türkçeyi tanıma ondan sonra Türkiyeden satış bekle. yok öyle dünya. Türkçeyi oyununa koymayan satış beklemesin zaten tabi ki satmaz niye satsın ki ! Aptalmı bu insanlar kendi dilini tanımayan bir firmanın oyununu alsın. akıl var mantık var. İşte çeviri grupları tam da bu firmaların yapmadıklarını yapıyorlar. firmaların tenezzül edip yapmadıklarını çeviri grupları yapıyor. iyi de yapıyorlar. ben şahsen sonuna kadar destekliyorum. Bence sende bakış açını değiştirmelisin. Ben şahsen, hakettiğini düşündüğüm bir yamaya para verirken o insanların emeği için zamanı için bilgisi için para veriyorum. Bu benim düşüncem benim kararım. Bu parayı verirken benim içim rahat. RDR2 için de 30 tl yi gönül rahatlığıyla vereceğim, analarının ak sütü gibi helal olsun. canla başla uykusuz gecelerce uğraştı o çocuklar bu yama için. sen farklı düşünüyorsan o senin bileceğin şey.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 12 Temmuz 2020; 21:51:59 >
  _____________________________
  SERKAN SÖZER Coolermaster HAF 942 full tower - Asus Sabertooth P67 - i7 2600K - DDR3 Corsair 1866hz 16gb ram - Zotac Omega gtx980 - 250gb samsung SSD 3tb HDD - Asus PB287Q 28 4k uhd monitör 22'' benq monitör STEAM ID : ARTAGON
 • Binbaşı
  1639 Mesaj

  Oyle zaten? Yapimci yada hak sahibi bedava demedikten sonra parali olur  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  from softwave kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Yüzbaşı
  435 Mesaj
  https://oyunceviri.net/

  "SSS:PC için yapılan bu yamaları firmalar biliyor mu?

  Biz bu tarz Türkçe yamaların firmalar için olumlu karşılandığını düşünüyoruz. CD Projekt ile Witcher 2 Assassins of Kings oyunu için resmi anlaşma yapılmasının sebeplerinden birisi de bu yapılan projelerin firma tarafından olumlu karşılanması ve tecrübeli olduğumuzun söylenmesi. Bazı firmalara da bu yapılan çalışmalar hakkında e-mailler atıyoruz. Orijinal oyun satışlarını da olumlu yönde etkileyen bu çalışmaların herhangi bir firma tarafından şikayet edildiğini görmedik. Ama herhangi bir şikayet durumunda gereğini de yaparız."
  _____________________________
  Boşuna kimseyi suçlamamak lazım. Bazıları doğuştan defolu olduğu için boş konuşmak onlar için normal bir davranış.
 • Onbaşı
  35 Mesaj

  Doğru. AC Valhalla Türkiye de 10 milyon satsa sanıyor musunuz diğer ubisoft oyunları türkçe gelecek? Bunun garantisi var mı? Ubisoft çıksın, şu oyunumuz şuna yakın satsın türkçe ekleyeceğiz diğer oyunlara desin, garantisini versin, bak bakalım satıyor mu satmıyor mu? Cyberpunk Türkiye de milyonlar mı satacak? Hayır. Ama Türkçe geliyor. Ki rpg ve devasa bir oyundan söz ediyoruz. Firmalar böyle yaptığı sürece Türkiye de hep böyle olacak. Steam de dil desteklerinde 20 dil var. O ülkeler de milyonlar mı satıyor oyunlar, hayır. Şirket işine gelene ekliyor, işine gelmeyene eklemiyor. Keşke biz de devasa boyutlu türk oyunu yapsak da ingilizce vs koymasak, adamlar halimizden anlasa..  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  ARTAGON99 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  564 Mesaj

  Kesinlikle haklısın. Bu çeviriler firmalar için bulunmaz nimet. Bunu onlarda biliyorlar. Çünkü lokalizasyon firmalar için ciddi bir maliyettir. çoğunluğu bedavaya gönüllü olarak yapılan lokalizasyon yamaları için, hiç bir firma şikayet etmez. Bazıları bu konuda boşuna yırtınıyor. sanıyorlar ki firmalar bu durumdan çok rahatsızlar.Danıyorlar ki ,Firmalar ''bizim sırtımızdan para kazanıyorlar, tutun şunları'' diyecekler. :D Firmalar bu lokalizasyonları nimetten sayarlar. CD project gibi ADAM gibi ADAM firmalar, çeviri gruplarına para kazandırmak için (çünkü kendileri de bu işten para kazanarak iş hayatına başladılar çünkü) resmi çeviri olarak oyunlarına koydular çevirileri. Yoksa onlar bilmiyorlar mı Witcher gibi bir oyun onlar para vermese de türkçe yamasının yapılacağını. Bal gibi biliyorlar ama işte karakter farkı, o firmayı ADAM lar yönetiyor. Ama ubisoft gibi Rockstar, Take two gibi firmalar odun gibidir nato mermer nato kafa derler ya, ne dil isteklerinizi önemserler ne de herhangi şikayetlerinizi. Kara bir duvardır bu firma gibileri. Sözün kısası bir yerlerini yırtanlar var ya ''oyunların sırtından para kazanıyorlar şikayet edicem sizi yapımcıya'' diye zırlayanlar var ya, yazık size boşuna yırtınmayın, firmalar bu durumdan gayet memnun :D  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTAGON99 -- 12 Temmuz 2020; 22:12:46 >
  |
  |
  XBlades kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
  SERKAN SÖZER Coolermaster HAF 942 full tower - Asus Sabertooth P67 - i7 2600K - DDR3 Corsair 1866hz 16gb ram - Zotac Omega gtx980 - 250gb samsung SSD 3tb HDD - Asus PB287Q 28 4k uhd monitör 22'' benq monitör STEAM ID : ARTAGON
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,406
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.