Şimdi Ara

Koronavirüs salgını Netflix’e yaradı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle milyarlarca insanın evine kapanması beraberinde internete yüklenme getirdi. Haliyle internet üzerinde içerik sağlayan platformlar ve sosyal medya platformları bu yüklenmeden faydalanmaya başladı.

Netflix abone sayısını arttırdı

Yeni yılın ilk çeyrek rakamlarını açıklayan Netflix, 3 aylık dönemde toplam 15.7 milyon yeni abone kazandığını duyurdu. Bu rakam 7 milyon artış bekleyen analizlerin iki katından fazla. Geçen yıl aynı döneme göre yüzde 23 civarında bir artış elde edilmiş.

Ayrıca Bkz.Cyberpunk 2077 temalı bir diğer ürün de Seagate’den geldi

Netflix’in geçen yıl sonunda 166 milyon aboneye ulaştığı tahmin ediliyordu. Yeni rakam ile birlikte Mayıs 2020 itibariyle platformun 182 milyon civarında aboneye ulaştığı tahmin edilebilir. Disney+ platformu da bu dönemde abone sayısını ikiye katladı.

Abone sayısının artmasına rağmen firmanın geliri 5.7 milyar dolar beklentisinden sapmadı. Beklentilerin üzerinde abone artışı elde etmesi Netflix’in hisselerini de yüzde 4 oranında yükseltti.

Kaynak:https://finance.yahoo.com/news/netflix-q1-earnings-2020-194103428.html

• Netflix'in son içeriklerine baktığımda özellikle uyuşturucu, cinsellik ve farklı cinsellikler üzrerine kurgulanan yapımların arttığını fark ettim. Bu gibi durumlar bazılarına normal gelse bile bizim bünyemize agir geldi. Netflix yapimlarinin genel olarak belli bir kurgu dahilinde sürüldüğünü düşünüyorum. Zaten takip ettigim diziler filimler bi şekilde internete düşüyor. Oradanda takip edebilirim. Dün itibariyle üyeliğimi sonlandırdım. Geç te olsa emellerine alet olmamayı seçtim.
    Netflix'in içeriklerinden şikayet edenleri anlamıyorum. Eşcinsel veya cinsel içerikli bir çok dizi, film olduğunu inkar etmiyorum ama adamlar zorla izletmiyor tercih yine sana ait. İstediğimi izleyebildiğim reklamsız ve kaliteli bir platform olduğunu düşünüyorum, yüksek ihtimalle bir çok insan da öyle düşünüyor ki abone sayısı artıyor. Yerli platform olarakta blu TV önerebilirim bence gayet başarılı. Son olarak aboneliğini iptal ederek veya hiç abone olmayarak protesto ettiğini sananlar neyin kafasını yaşıyor? Coca Cola gavur malı diyerek 2 tane kola dökmekle aynı durum. Sende iptal edince adamlar batıyordu zaten he he.
    Bünyene ağır gelmeyen şey internete düşen korsan içerikleri çalışanların emeklerini hiçe sayarak bedava izlemekmi?

Sana göre uyuşturucu ve cinsellikle ilgili yayın yapanların emmellerine alet olmayıp korsan yayın yapan internet sitelerinin emmellerine alet olarak onları hırsızlığa daha çok teşvik ettiğinin farkındasın umarım.

(Benim ikiside umurumda değil) 😁
  • Allah başımızdan Netflix i eksik etmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saint Ralph -- 22 Nisan 2020; 9:12:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu virüs işi uzun süre devam ederse nasıl içerik uretecekler?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheMuyu

Bu virüs işi uzun süre devam ederse nasıl içerik uretecekler?
    Netflixteki bütün içerikleri tüketmen 2-3 yılını alır zaten dert etme

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gushka kullanıcısına yanıt
    Ne yapayım netflix deki tüm içerikleri sonuçta takip ettiğimiz belli başlı şeyler var onların yeni sezonları filan gelmesiyle ilgili durumu belirttim ben

• quote:

Bu virüs işi uzun süre devam ederse nasıl içerik uretecekler?
    içerik üretmezler ama dış satın almalarını arttırırlar.

zaten millet netflix orjinallerini çok sevmiyor ki filmlerin çoğu tırt, sadece belli başlı bir kaç dizisi iyi. onun haricinde insanların çoğu dış yapımları izliyordur netflix üzerinden.
  • Nekkkkflişşşşşş nekflişşşşş nekkkkkk nekkkkkk nekflişşşşş nekflişşşşşşşşş 👻

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi castigatetr -- 22 Nisan 2020; 13:18:52 >
  • castigatetr kullanıcısına yanıt

• Zaten bu Netflix'in de suyu çıkmaya başladı. Sürekli belli başlı yeni çıkardığı yapımları sürekli önüne getiriyor. Kardeşim bütün herkes aynı şeyleri izlemek zorunda mı?

İşin kötü tarafı doğru düzgün bir rakibi de yok. Turkcell TV+ var bende, aralarda açıp bakıyorum, onda da resmen yaprak kıpırdamıyor. Ya arkadaş arşiv yapıp işi bıraktınız mı? Yeni dizi, film gelsin. Ne bileyim, kapaklar değişsin. Yeni listeler falan hazırlayın. Tık yok.

Bein Connectde çok farklı değil. Birkaç reklamasyon film, dizi var. Onları izledin mi gerisi kof.

Allah rızası için şu Netflixe yerli, düzgün bir rakip çıkartın. Adamların beyin yıkamalarından sıkıldık, ama düzgün başka platform da yok.

• Ee millet napsın, sabah dizi akşam film vakit öldürüyoruz

• Netflix'in son içeriklerine baktığımda özellikle uyuşturucu, cinsellik ve farklı cinsellikler üzrerine kurgulanan yapımların arttığını fark ettim. Bu gibi durumlar bazılarına normal gelse bile bizim bünyemize agir geldi. Netflix yapimlarinin genel olarak belli bir kurgu dahilinde sürüldüğünü düşünüyorum. Zaten takip ettigim diziler filimler bi şekilde internete düşüyor. Oradanda takip edebilirim. Dün itibariyle üyeliğimi sonlandırdım. Geç te olsa emellerine alet olmamayı seçtim.

• gushka kullanıcısına yanıt
    Ekmek mi bu tüketiyorsun,ne yapalim bütün içerikleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-3042DE2E5

Ekmek mi bu tüketiyorsun,ne yapalim bütün içerikleri
    Hocam her türden yorum yapan insan var. Takmayın o tarz yorumları. Ben daha nelerini gördüm, gülüp geçiyorum. 93 ve öncesi nesilin seyrettiği ve onlarla büyüdüğü yabancı yapımlar ile 2000'li nesilin büyüdüğü referans aldığı Netflix yapımları arasında uçurum var. Kısacası film/dizi açısından kültür farkı var. Bizim dönemde fantastik dizi True Blood ise, şimdiki nesilin Stranger Things. Daha fazla anlatmaya gerek yoktur herhalde.
  • Netflix'in içeriklerinden şikayet edenleri anlamıyorum. Eşcinsel veya cinsel içerikli bir çok dizi, film olduğunu inkar etmiyorum ama adamlar zorla izletmiyor tercih yine sana ait. İstediğimi izleyebildiğim reklamsız ve kaliteli bir platform olduğunu düşünüyorum, yüksek ihtimalle bir çok insan da öyle düşünüyor ki abone sayısı artıyor. Yerli platform olarakta blu TV önerebilirim bence gayet başarılı. Son olarak aboneliğini iptal ederek veya hiç abone olmayarak protesto ettiğini sananlar neyin kafasını yaşıyor? Coca Cola gavur malı diyerek 2 tane kola dökmekle aynı durum. Sende iptal edince adamlar batıyordu zaten he he.

• Butun iceriklerine ucretsiz ulasabiliyorum para odemenin anlami yok.

• quote:

Ne yapayım netflix deki tüm içerikleri sonuçta takip ettiğimiz belli başlı şeyler var onların yeni sezonları filan gelmesiyle ilgili durumu belirttim ben
    Ona bakarsan tüm sinema film sektörü çöküşte en kötü ihtimalle 6 ay sonra yine çekimler başlar zaten netflixe de bir dizinin sezonu yayınlandıktan sonra yeni sezonun gelmesi 9-15 ay gibi bir vakte denk geliyor

• rtgrlkck R kullanıcısına yanıt
    Bünyene ağır gelmeyen şey internete düşen korsan içerikleri çalışanların emeklerini hiçe sayarak bedava izlemekmi?

Sana göre uyuşturucu ve cinsellikle ilgili yayın yapanların emmellerine alet olmayıp korsan yayın yapan internet sitelerinin emmellerine alet olarak onları hırsızlığa daha çok teşvik ettiğinin farkındasın umarım.

(Benim ikiside umurumda değil) 😁

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tods -- 22 Nisan 2020; 18:4:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Der Meister.

Hocam her türden yorum yapan insan var. Takmayın o tarz yorumları. Ben daha nelerini gördüm, gülüp geçiyorum. 93 ve öncesi nesilin seyrettiği ve onlarla büyüdüğü yabancı yapımlar ile 2000'li nesilin büyüdüğü referans aldığı Netflix yapımları arasında uçurum var. Kısacası film/dizi açısından kültür farkı var. Bizim dönemde fantastik dizi True Blood ise, şimdiki nesilin Stranger Things. Daha fazla anlatmaya gerek yoktur herhalde.

Alıntıları Göster
    True Blood ile büyüdüm bana mı diyorsun bunları hahahaha :D
    Birçok farklı türden ve tarihten yapımları izlemişimdir. Netflixte kaliteli bir sürü içerik var onları izlemek bile insanın senelerini alır demek istedim. Yorumumda sizi rahatsız eden şey ne tam olarak ben anlamadım da.

• nako8 kullanıcısına yanıt
    Bravo

• Yine büyük oyunu bozan arkadaşlarımız var netflix üyeliğini sonlandırarak helal olsun

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.