Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (4884. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 48824883488448854886
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

danışıklı dövüş yapılıyor

mustafa yücel denilen kişi gavi doktoru

aşı isteyen bir şirketin aşı karşıtı doktoru olur mu?

aşı karşıtlarını köşeye sıkıştırıp baskıyı artırmak

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • balomer kullanıcısına yanıt

linkini atarmısın ekran görüntüsü değil.

• leftercan1907 L kullanıcısına yanıt

maalesef silinmiş ama şu da işinizi görür diye düşünüyorum

• Bu adam doktor filan değil. Pisikopatın teki.

• Çevremde uzun süredir duymadığım pozitif vakalar son 2 haftadır yeniden artmaya başladı.

Geçen sene yaklaşık 1 ay hastanede yatan tanıdığım dün yine pozitif çıkmış.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • auto_man A kullanıcısına yanıt
    nasıl olur ya? bu konuya zırt pırt yazanlara göre, "pandemi yalan, aşı boş iş, maske gereksiz" falan olması lazım. yoksa bu her şeyi süper bilen forum fetvacıları yanılıyor mu? enteresan.

• auto_man A kullanıcısına yanıt
    Ben de covid bana uğramıyor daha da uğramaz diye böbürleniyordum, covide yakalandım. İyileşeli daha bir hafta oldu. Acile gittiğimde çoğu hastayla aynı belirtilerimiz vardı, heralde herkes covid testi için gelmişti acile.

• Zooteknist93 Z kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

Bu arada çevremde hiç pozitif çıkan çocuk yoktu ya da benim haberim olmadı. Son 1 ayda 10 yaş altı 2 çocuk duydum.

• Bu sefer herkes covid olacak son dalgada. daha kolay ve hızlı bulaşıyor ama çok hafif etkisi artık gribe dönüyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onur1301 kullanıcısına yanıt

cıktıgından beri bulasmadı bende maskeyide terk ettim korkmanın sonu yok gel uleyn corona modundayım Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• Geçen hafta ilk defa covide yakalandım, hiç maskesiz gezmem.

Maskem varken kaptıgımı düşünüyorum çünkü ben takıyorum fakat karşımdaki kimse takmıyor.

Eşime, 6 aylık bebegime anama babama hepimize bulandı.

Babam, eşim ve bebegim ağır geçirdi, hala semptomları devam ediyor... bu iş nasıl bitecek arkadaş... kendi önleminizi alsanızda malesef yeterli olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozz89 -- 5 Ağustos 2022; 9:39:10 >
  • geçmiş olsun

• ozz89 kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun...

Hiç maskesiz dolaşmadığınız halde (muhtemelen tam aşılısınız) ve maske varken covid kapmış olmanız ilginç gelmiyor mu size?

Babanız ve eşinizin ağır geçirmesinin nedeni maske kullanmamaları mı aşısız olmaları mı?

• 2 yıl deli gibi korunduktan sonra ben de covid oldum.test olmadım

4 aşı var diye hafif....boğazda yanık gibi bir ağrı ve çok zor çıkan balgam var.hafif ses kısıldı.ateş yok.biraz halsizlik nefes darlığı var.tat koku da bir sorun yok.

parol.corasprin multivitamin ve propolis alıyorum.

şunu anladım ki bu ülkede covidten kaçış yok.....MUTLAKA AŞI OLUN

• Valla ben 2 defa yakalandım, bağışıklık baskılayıcı kullanıyorum immun sisten rahatsızlığım var. Bir daha yakalanirsam kapali alanda (hastane otobüs vs) maske takmayanlarin hepsinin abv derim artık. Hastanedeyim udyuru yapılıyor lütfen maskenizi takınız diyez kadin 70 yaşında covid olsa geberecek maskesi kolunda takmıyor. Ne diyeyim

• 4 aşı var diyemi hafif bilinmez ama bal karışımlarını kullanın, bir-iki güne tat koku gidebilir. Bol su

• Geçmiş olsun hocam. Maalesef beni de buldu. 2gun once felaket titreme baş ağrısı vardı. Bayağı ateş çıktı uyuyamadım. Diğersi gün serum verdiler testle covid çıktı. Şuan aynı şikayetler var. Boğazım berbat halim yok. Yürürken baş dönmesi var. Öksürük başladı.

• covid testi pozitif çıktı bir hafta rapor verdiler, tam bir hafta sonra bugün tekrar gitsem bir daha test yaparlarmı?

• Ölümüne aşıyı savunanlar artık hatırlatma dozu felan olmam diyor. Hadi gidip olsanıza aşınızı...? Aşı karşıtı değilim ancak bir yıl içerisinde apar topar çıkarılan bir aşıya da hiçbir şekilde güvenmedim ve tek doz bile olmadım. Çevremde sağlıklı olup aşıdan sonra yüksek tansiyonla ve kalp sorunları ile karşılaşan en az 7-8 kişi var. Hatta bunlardan birinin lenf bezlerinde iltihaba sebep oldu ve boğazı tümüyle şişti kadın hastanelik oldu. Doktor bizzat yüzüne söyledi aşıdan kaynaklı diye.

Aşının yan etkileri çok yüksek ve bu etkiler insanlarda yeni yeni ortaya çıkmaya başladı. Kalp krizi vakalarının eskiye oranla artması bunun sebeplerinden biri. Elbette korona sebebiyle de çeşitli hastalıklara yakalananlar var ancak aşının yan etkilerini kenara itmek saçmalık ötesi. Ortada insan hayatı söz konusu. Salgını kontrol altına alacağım diye alelacele testlerden hızla geçirilmesi büyük riskti. Yan etkileri ortaya çıkan bu insanlara sağlığını kim geri verecek şimdi? Bu vebalin altından nasıl kalkacaksınız?

Aşı olmaktan çekinen insanlara etmediğiniz hakaret kalmadı zamanında şimdi kendiniz olmuyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elma -- 9 Ağustos 2022; 15:0:9 >

• Yoo oluyorlar.

Aşı sayesinde yeni varyantlar daha hafif geçiyor, 3. doz sonrası 1 sene dolmadan ekstra doz ciddi bir sorun ya da ileri yaş yoksa anlamsız zaten, güncel aşı beklemek daha makul.

Bu arada tüm dünyada 6 milyar doz aşı uygulanmış hala yeterli deney yok falan demek komik. Kalp konusunda ise covidi ağır geçirenler dışında hiçbir artış görünmüyor, böyle bir iddianız varsa hemen fon bulup araştırın, bilim yanlışlara üzerinden ilerler.

Mrna aşıları sadece ergen erkeklerde 10000'de 1 kalp kası iltihabı yol açtı, oda zaten dinlenme ile ve çoğunlukla farkedilmeden geçen bir rahatsızlık çok nadir antibiyotik verilir,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 9 Ağustos 2022; 15:43:25 >
  • 
Sayfa: önceki 48824883488448854886
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.