Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (4217. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 42154216421742184219
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ronaldo-9

Aşı olanlara saygım var diyorsun da her saat başı aşı karşıtlı şeyler paylaşıyorsun. Sence etik bir durum mu bu?

Belki birisi aşı olup ileride hastalıgı ağır atlatmaktan veya ölmekten kurtulacak ama sen bu paylastıklarınla korkutup aşı olmasını engelliyorsun.

Ayıptır, yapmayınız. Kendi fikirlerinizi kendinize saklayınız. Pandemi ancak toplumsal bagışıklık saglanınca sona erer.

Sen ve senin gibilerinin dediklerine kalırsak daha uzun yıllar bitmez. Biraz mantıklı düşünün.

Aşı olmuyorsan da olma,kimse zorlamadı,zorlayamaz seni. Fakat saygı duyuyorsan milletin aklına girmekten vazgeçin.

Alıntıları Göster

Forum ortamında bilgi paylaşılır bu gayet normal

Sen de Mehmet Ceyhan'ın "aşı olun-aşı ile bitecek bu salgın" dediği videoları paylaş

Her fikri dinleyip kendi kararını kendi versin insanlar

Ben burada kendi fikrimi katmıyorum ki aynen paylaştım videoyu, sağına soluna dokunmadım.

Tersinden düşün: Belki de birisi aşı olunca alerjik reaksiyon gösterecek veya ağır yan etkilere maruz kalacak.

Ben aşı hakkımı aşı olmak isteyene devredebilirim eğer mümkünse; ben kimseye aşı ol veya olma demiyorum ki

Ona bakarsan aşı olun-aşı ile salgın bitecek diyen doktorların görüşlerini de kimse paylaşmasın burada

herkes kendi fikri ne ise onu yazıp geçsin

insanların aklı yok mu, benim lafımla mı hareket ediyorlar; isteyen aşı olur-istemeyen olmaz. Yararlı gördüğüm videoyu paylaşırım, senin itiraz ettiğin yer varsa "doktor burada yanılıyor" dediğin yer varsa söylersin- insanlar bilgi sahibi olur. Daha iyi işte, karşıt fikirler bir arada olmazsa doğru bulunmaz. Belki ben de aşıya ikna olurum. Evet bu doktor böyle söylüyor ama bak bu arkadaş da aksini söyledi ve daha mantıklı geldi şimdi ikna oldum derim. Ben inatçı biri değilim ki, yanlış düşünüyorsam yanılmışım da derim.

Bu video youtube'da da var ve buradakinden daha fazla izleniyor merak etme, senin mantığına göre youtube'dan da silsinler bu videoyu.

• Haydi gözümüz aydın.Aşı sorunu kalmamıştır,pazartesi cb nin vereceği müjde aşının yaş kısıtlaması olmaksızın yapılması olucak gibi.

https://twitter.com/koronareport/status/1406271350621282306?s=21

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycho Cepkin

Randevu falan hikaye, isteyen aşı olabilir kontrol mekanizması kötü. Arkadaşım ilk dozda benimle birlikte sıra numarası alıp aşı odasına kadar girdi. Form doldurup içeri girse aşısını da olurdu.

2.doza umarım aşı kalır, hesap etmişlerdir.

Tabi herkese şekerli su falan basmıyorlarsa..

güzel bir noktaya değindiniz

şu anda aşılar insanlar üzerinde deneniyor, dolayısıyla bazıları plasebo olabilir, mümkündür yani tuzlu su veya şekerli su olması da

• ressi1 kullanıcısına yanıt

açıklansa da pek bir anlamı olacağını sanmıyorum

çünkü aşı olduktan sonra pek hastalık kapan da çıkmayacaktır

aşı olanlarda PCR 28 döngüde çalışılıyor, döngü az olunca da virüsü zor yakalarsınız

• CrewShadYS kullanıcısına yanıt

Müjde dediği turizm sektöründe kdv desteğinin uzatılması diye anladım ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Alerjik astımım var ve 10 gün önce Biontech oldum. Çok şükür ki şimdilik bir şeyim yok.

Sanırım bende Biontech olucam 30 yaş altı sıra inşlh erken gelir

• Bugun saat 14.30da oldum biontechi. Yan etki gorenler ne kadar sure sonra gordu bilmiyorum ama Uzerinden 5 saat gecti, an itibariyle ne kol agrisi var ne de herhangi bir yan etki.

• Bende biontech olucam hocam hem mutasyonlara etkili sıramın gelmesini bekliyorum,tüm aile oldu aşı

• Ekseriyet neyin ne olduğunu biliyor da bilmek bir şeye de çözüm olmuyor.

Bu açılma kapanma olayları o kadar çok sıkıyordu ki bir zamanlar. Artık bezdirdiler ve eskisi kadar önemsemez hâle geldim. Seve seve normalleştirdiler gözümüzde bu tuhaflıkları.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: agtr

"büyük ihtimalle" ifadesi makalelerde mi var?

evet. attığım linkte yazıyor. soracağınıza 5dknızı ayırın da okuyun.

Alıntı

metni:
    Since the blood tests on the variant that was first detected in South Africa had shown similar results, promising real-world data on the vaccine's effectiveness against the South African variant of about 75% led him to believe that its actual effectiveness against the Indian variant "might be in the same range".
  • 30 yaş üstüne aşı sırası gelmiş.. Ben 30 yaşındayım sorgulamada sıra gelmemiş gözüküyor.. 30 yaş üstü deyince 30 yaşındakileri kapsamadan mı başlattılar sırayı? 31 yaşında mı olmak gerekiyor? Yoksa sistemsel gecikme aksaklık mı var e-Nabız'da...

18 yaş ehliyet alıyor, 19'da olmak gerekmiyor..

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Benim bildiğim kadarıyla yarından itibaren açılacak 30 yaş üzeri randevu

• quote:

Orijinalden alıntı: ressi1

Şöyle de acayip bir haber var.

Çünkü ilk aşılar sinovac geldi çoğunlukla. Ve 2 doz aşıdan sonra etkinliği için en az 3 4 ay süre ve en az 10m insanın sinovac aşısı olması gerekiyordu. Bunların hepsi yakın zamanda sağlandı. Sağlak bakanının sçıklama yapması bekleniyor. Hatta biraz geçte kaldı denilebilir. Ancak haklı olarak elimizde ki tek aşıya tü kaka diyemezdik. Ve biontech daha yeni yeni akıyor. Bakan akıllı adamsa 120m biontech gelene kadar çok keskin konuşmaz. Yanlış politik hamle olur. Yarın biontech sevkiyatı kesildiğinde dımdızlak kalırız. Ha aşı yağar herkes aşılanır ve yerli aşıda çok yol katedersek çat çat konuşursun. Tahminimce toplumsal bağışıklık sağlanana kadar aşılarla ilgili yuvarlak konuşacaklar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Ben sero B kullanıcısına yanıt

yerli aşıya sanıldığı kadar talep olmayacak, millet yine biontech isteyecek bence, bizim toplum öyledir önce yerli olsun der yerli yaparsınız bu sefer de yabancıyı ister

• Artık elimizde yeterli sinovac var. Sinovacın güzel yanı 6 hafta beklemiyorsunuz 28 gün sonra 2. Dozu olabiliyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anafartalar-

Bugun saat 14.30da oldum biontechi. Yan etki gorenler ne kadar sure sonra gordu bilmiyorum ama Uzerinden 5 saat gecti, an itibariyle ne kol agrisi var ne de herhangi bir yan etki.

Hocam bende dün 15:00 da oldum şuana kadar hafif aşın olan omzum agrıdı baskada birsey yok gayet iyiyim

• ağrı niye olmadı , diyenler, 12 saat sonra falan başlıyor, aceleniz ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ben sero

Doğruda uygulama ilk doz ağırlıklı gidiyor. Gelen partileri ilk doza verdik. Açıkçası bu zar atmak gibi bir şey. Yaz aylarına güvendik belliki. Temmuz sonu 1.doz ile 2.doz aşı arası müthiş açık olacak. Haziran temmuz partilerinden sonra 2.doz partileri ağustos eylül gibi olacak. Vakalar globalde arttıkça aşı tedariği de sıkıntıya girecek. Kısacası ilk dozlu olanlar haftalarca bekleyebilir

Alıntıları Göster

Bu uygulamayı sadece biz yapmadık ki, aksine UK gibi değil bizimkisi, onlar 12 hafta ara ile yapma kararı aldılar. Biz ise 6 hafta.

İlk doz zaten zorla geldi. Büyük kaos yaşandı kaç defa dile getirdim bu konuda. Şimdilerde ilk dozları en azından yapabiliyoruz. Bu koşullar altında 65+ gibi yapsaydık; yani 2. dozları rezerve etseydik; bugün hala 45 üstü aşılanıyordu. Daha aşağılara inemiyorduk. En azından psikolojik bir eşiği aşmaya çalışıyoruz.

Sinovac'a kalsaydık daha kötü durumda olurduk. Büyük ihtimal 50'de takılıp kalmıştık.

Ben 10 Haziran da oldum, 27 temmuz-5 ağustos arası 2. doz u olacağım büyük ihtimal. Sevkiyatta bir aksilik çıkacağını pek zannetmiyorum. US'de aşı fazlası var şu anda. Delta ile ilgili olarak basında çıkan haberlere değil bilimsel analizlere ve makalelere bakarım ben.

Vakalar globalde artsa bile aşı üretimi büyük hız kazanmış durumda.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

30 yaş üstüne aşı sırası gelmiş.. Ben 30 yaşındayım sorgulamada sıra gelmemiş gözüküyor.. 30 yaş üstü deyince 30 yaşındakileri kapsamadan mı başlattılar sırayı? 31 yaşında mı olmak gerekiyor? Yoksa sistemsel gecikme aksaklık mı var e-Nabız'da...

18 yaş ehliyet alıyor, 19'da olmak gerekmiyor..

Hocam eğer e-nabız'da aşı profiliniz değişmezse, 184'ü arayıp dilekçe yazdırın bir kaç saate düzeltip, tarafınıza dönüş yaparlar.

• Salı Akşamı Biontech Aşısı oldum.

İlk belirgin yan etkisi Kol ağrısı oldu. 2. Gün ağrı iyice arttı ama sonra bi anda kayboldu.

Asıl yan etkisi sonra başladı.

3 gündür sürekli mide bulantısı , ara sıra baş ağrısı ve genel halsizlik. Öğlen olmadan uyku ve halsizlik basıyor. Gözümü zor açıyorum.

Bugün 4. Gün. Kol ağrısı hariç diğer yan etkileri azalma göstermedi henüz.

• 
Sayfa: önceki 42154216421742184219
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.