Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3628. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36263627362836293630
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Anxiolytic

Evet hocam forumun her zamanki sıkıntısı işte. Gönder tuşuna basmadan önce kopyalamayı unutmuşum.

sayın doktorum öncelikle teşekkür ederim cevabınız için ben panik atak hastasıyım şuan acayip panik durumdayım lütfen beni rahatlatın sorularım şunlar

1-bende çift kat maske vardı karşı taraf hala bulaştırıcıysa bile açık havada olduğumuz ve çift kat maskem olduğu için korunmuşmuyumdur bi tane maske ffp2 sayılabilecek bir bez maske üstünede 3 katlı cerrahi maskem vardı

2-kız 10 saniye sonra tek kat maske taktı karşılıklı konuştuk 5dakkayı geçmedi

3-sanırım 10 gün felan olmuş ama temaslı değil iş yerinde kapmış sanırım evde kendi kendine geçirmiş koku kaybım var diyince ben uyandım konuya zaten kesin korona olduğu belli yaşı genç olduğu için hafif geçirmiş hala koku kaybı olması etkenmidir bulaş ihtimaline

4-açık hava olması bulaşı engellermi

lütfen cevaplayın hocam

• İlk önce mitingleri lebalep doldurdular sonra cafe-barları lebalep doldurdular,şimdide hastaneler lebalep 🤦‍♂️
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

ARKADAŞLAR BUGÜN Bİ ARKADAŞIN YANINA PARKA OTURMAYA GİTTİM BENDE ÇİFT KAT MASKE VARDI ONDA TEK KAT YANINA GİTTİKTEN 10 SANİYE SONRA MASKESİNİ TAKTI AÇIK HAVA BU ARADA ORTAM ARAMIZDA PEK MESAFE YOKTU 5 DAKKA SONRA SOHBET EDERKEN KOKU ALAMADIĞINI 10 GÜN ÖNCE KORONA GEÇİRDİĞİNİ AMA TEST YAPTIRMADIĞI SÖYLEDİ BEN BUNU DUYUNCA DİREK KAÇTIM Bİ BAHANE BULUP BURNUM ÇİFT KAT MASKEYLE KAPALIYDI SİZCE KORONA OLURMUYUM PANİK ATAK HASTASIYIM LÜTFEN CEVAP VERİN

Alıntıları Göster

Kardeşim rahat ol sıkıntı olmaz anlattığın gibiyse

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    Açık hava olduğu için zor bulaşması. Ayrıca ikinizde de maske var daha da zor 5 dakika sınır zaten daha uzun olsa sıkıntı olurdu. Onun hastalığı bitmeye yakınmış ondan da sorun olmaz korkma bence.
  • radko kullanıcısına yanıt
    3. Dalga resmi olarak başlamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

sayın doktorum öncelikle teşekkür ederim cevabınız için ben panik atak hastasıyım şuan acayip panik durumdayım lütfen beni rahatlatın sorularım şunlar

1-bende çift kat maske vardı karşı taraf hala bulaştırıcıysa bile açık havada olduğumuz ve çift kat maskem olduğu için korunmuşmuyumdur bi tane maske ffp2 sayılabilecek bir bez maske üstünede 3 katlı cerrahi maskem vardı

2-kız 10 saniye sonra tek kat maske taktı karşılıklı konuştuk 5dakkayı geçmedi

3-sanırım 10 gün felan olmuş ama temaslı değil iş yerinde kapmış sanırım evde kendi kendine geçirmiş koku kaybım var diyince ben uyandım konuya zaten kesin korona olduğu belli yaşı genç olduğu için hafif geçirmiş hala koku kaybı olması etkenmidir bulaş ihtimaline

4-açık hava olması bulaşı engellermi

lütfen cevaplayın hocam

Alıntıları Göster

Hocam sen bana sürekli 1. Ve 2. aşıdan sonra + hastalarda klinik tabloyu soran arkadaş degilmisin.panik atakmissin anlıyorum da az sakın yahu.bak konu ilede o kadar ilgilisin.surekli bu forumdasin.su anlattığına Corona bulaşmaz.hele açık havada.ve Allah esirgesin bir gün covidde olabilirsin.o zaman ne yapacaksın bu ruh hali ile.hamsi kavaga çıkmazsa covid felan olmadın o temasla yahu

• quote:

Orijinalden alıntı: gun

3. Dalga resmi olarak başlamıştır.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/turkey/

https://covid19.saglik.gov.tr/TR-66935/genel-koronavirus-tablosu.html

Hocam bu iki linkteki vaka sayılarını tarihlere göre karşılaştırır mısın? Bunun için konu bile açtım, şaşırdım kaldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Hocam sen bana sürekli 1. Ve 2. aşıdan sonra + hastalarda klinik tabloyu soran arkadaş degilmisin.panik atakmissin anlıyorum da az sakın yahu.bak konu ilede o kadar ilgilisin.surekli bu forumdasin.su anlattığına Corona bulaşmaz.hele açık havada.ve Allah esirgesin bir gün covidde olabilirsin.o zaman ne yapacaksın bu ruh hali ile.hamsi kavaga çıkmazsa covid felan olmadın o temasla yahu

Alıntıları Göster

hocam sayın sağlık bakanımız bizlere aşı getirmediği için bu paniği yaşıyorum ne yazıkki bizlere aşı yok gelmeyecekte şuan ingilterede abdde veya arabistanda olsam aşımı olup bu korkularımı aşmıştım eğer covid olursam aşıda yok bu arada kaygımı anlamışsnıdır

• 8 Mart itibariyle 13.215 vaka tespit edilmiş.!

maskeyi çıkarıp suratına çemkirmediyse bulaşmamıştır 

• Alkalen Fosfataz A kullanıcısına yanıt

çokta lazım bu virüste burun buruna sinemada oturmak 

• quote:

Orijinalden alıntı: drowze

8 Mart itibariyle 13.215 vaka tespit edilmiş.!

daha 2 mart sonrası veriler gelmemişken vaka sayıları yükselmeye başladı.15-20 mart arasında 20 25 bin vakayı geçeceğiz bu gidişle.

1 marttan sonra tekrardan kapanma gibi şeylerin geleceğini düşünmüyorum ben,herkes kendini korusun düzenine geçildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

daha 2 mart sonrası veriler gelmemişken vaka sayıları yükselmeye başladı.15-20 mart arasında 20 25 bin vakayı geçeceğiz bu gidişle.

1 marttan sonra tekrardan kapanma gibi şeylerin geleceğini düşünmüyorum ben,herkes kendini korusun düzenine geçildi.

Alıntıları Göster

EVET AMA VİRÜS KOL GEZİYOR DÜN RASTGELE BİRİYLE GÖRÜŞÜYORUM KORONA OLMUŞ TESTE GİTMEMİŞ HALKIN YÜZDE 90 I KORONA ŞAKA DEĞİL BU YANİ LONDRADA MESELA 10 KİŞİDEN 1 İ KORONAYDI

kasım aralık ayındaki vaka hasta yoğunluğu yok şuan.

o dönemde yakın çevremde sürekli covid olmuş,karantinaya girmiş gibi haberler alıyordum ama şuan yaşadığım çevrede covid vakaları yok denecek kadar az.

Ülke geneline baktığımda ise belirgin bir yükseliş trendine girdik.Bu şekilde 2-3 ayda düşürdüğümüz vaka sayılarına 15 -20 günde geri döneceğiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak2658

kasım aralık ayındaki vaka hasta yoğunluğu yok şuan.

o dönemde yakın çevremde sürekli covid olmuş,karantinaya girmiş gibi haberler alıyordum ama şuan yaşadığım çevrede covid vakaları yok denecek kadar az.

Ülke geneline baktığımda ise belirgin bir yükseliş trendine girdik.Bu şekilde 2-3 ayda düşürdüğümüz vaka sayılarına 15 -20 günde geri döneceğiz.

ŞİMDİ ASIL SORU ŞU TÜM ŞEHİRLER KIRMIZI OLURSA KAFELER KAPANACAKMI ? KAPANMA İHTİMALİ YOK BENCE EKONOMİ BİTER

• Heryer kıpkırmızı olsa bile artık tekrardan cafe ,restaurant gibi yerleri kapatamazlar bence.

• Bu saatten sonra kapatamazlar. Adım adım heryeri mecbur açacaklar.

• funny00 kullanıcısına yanıt
    Neye bakacağım konu linki ne anlamadım pardon
    Asıl soru tüm şehirler kırmızı olursa, hastaneye yatamayanlar (corona veya değil) nasıl tedavi olacak?

Herkezin tek derdi cafeler, restoranlar olmuş
  • 
Sayfa: önceki 36263627362836293630
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.