Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3612. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birbirinden farklı mı yazdığını sanıyorsun gerçekten? Her mesajında "benim dediklerim mutlak doğru, aksini kabul etmem" içerikli yazıyorsun. Senin gibi olmayanlara bakış açını çok net ortaya koyuyorsun, öyle saygı gösteririm demekle olmuyor yani.

Sen daha kendi mesajlarının farkında değilken seninle nasıl uzunca tartışmamı bekliyorsun? Bunları yapmayanla tartışılır diyorum ama sen ısrarla cevap vermeyen deyip duruyorsun.

• Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] Türkiyede de paralel olarak artti vakalar
  • captain_turkiye kullanıcısına yanıt

Ben de senin ilk mesajını görünce zannetmiştim ki gerçekten covid yasaklarını, pcr testi, aşıları savunacak birini buldum. Ama diğer tartışmaların olduğu her yerde olduğu gibi covidçiler derinlemesine tartışmıyor.

En basitinden nasıl bir kanıt istiyorsun sorusuna dahi cevap vermedin.

Tek bir mesajımda bile "benim dediklerim mutlak doğru, aksini kabul etmem" yazmamışım ama tırnak işareti içine alıp sanki ben söylemişim gibi yazıyorsun. Bence her şey ortada asıl tırnak işareti içerisindeki sözü söyleyen ve inanan sensin.

• demirparcasi D kullanıcısına yanıt

Sen ne benim mesajlarımı ne kendininkini okuyorsun galiba.

Tek bir mesajımda bile "benim dediklerim mutlak doğru, aksini kabul etmem" yazmamışım ama tırnak işareti içine alıp sanki ben söylemişim gibi yazıyorsun.

bunu başka türlü yazmazdın yoksa. Ayrıca bunu diyerek bana laf söyledikten sonra direkt olarak bu sözü benim söylediğimi söylemen çok komik olmuş.

Senin gibilerle asla derinlemesine tartışmak mümkün değil ki. Burada açıkça kendisi gibi olmayanlara "cahil, beynini kullanmayan, araştırmayan, düşünmeyen, troll" diyenler var. Sen de bu anlamda mesajlar yazıyorsun. Bu tavırlarınızdan sonra birinin sizinle derinlemesine tartışmasını beklemeyin bence.

• Arkadaşlar yeni aşıların ne zaman geleceği hakkında bir bilgi var mı yoksa bir sabah uyandığımızda "X doz aşı geldi" haberi ile mi öğreneceğiz?

• Bu akşam bi 14 bin vaka açıklanır mı?
  • nxplay kullanıcısına yanıt

Benim asıl dert yandığım da bu işte. Her şeyi eğlence, zevk sanmaları. Başka bir şeyle ilgilenseler, örneğin; mekanlara verecekleri parayla internet bağlatıp dizi-film vb. yapsalar ölürler sanki. Ben de meraklı değilim bu işe ama işin ucunda sağlık var. Altı üstü 1 yıl ev-iş/okul yapacaktın yahu? Bu kadar mı zor? Restoranla, kafeyle mi doğdu insanlar? Sanıyorlar ki maske takmaktan, günde bilmem kaç kez el yıkamaktan, ellerimi çatlatmaktan zevk alıyorum. Zaten arada bir rahatsız eden ve kışın günde bir kez kapsüllü yuvarlak makineyle ilaç almam gereken bir astımım var, bir de Allah korusun bulaşırsa yandım. Ev arkadaşım da aynı bu kafada. Nişana gidiyor, eve arkadaşını alıp sabahlıyor. Mutfağa, tuvalete giderken maske takıyorum ve görmesin diye gizlice gidip odama dönüyorum. Mutfakta çoğu durumda saatler önce pratik bir şeyler hazırlayıp hemen odama geçiyorum. Aynısını ben yapsaydım suratını 5 karış sallardı ama kendisi yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 4 Mart 2021; 19:53:20 >

• #ÜnililerinSabrıTaştı diye tag çalışması yapılmış Twitter'da. Öğrenciler haklılar, mart ortası itibariyle üniversiteler bir yıldır kapalı durumda. Ama şuan üç aylık bir eğitim süreci için üniversitelerin açılması bence doğru olmaz. Bunun aksine, ağustos başı 'telafi eğitimi' adı altında teorik öğrenim grupları dahil okullar açılsa, eylüle kadar bu telafi eğitimi süreci işlense, daha sonra da ekim ile birlikte yeni öğretim yılına başlansa çok iyi olabilir. Telafi eğitimi isteğe bağlı, yeni öğretim yılı ise her fakülteye zorunlu olacak şekilde mesela.Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

Tabii ben bunları yazarken, YÖK 2021-2022 güz dönemini uzaktan olarak tasarlıyor olabilir.Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• alakurt79 kullanıcısına yanıt
    Ne eğitimi ya adamlar stajı bile uzaktan yapıcaklarını ilan etti 😂
  • Virüs ilk çıktığında bu başlık altında virüs konuşulurdu şimdi ise esnaflar ve öğrenciler ve komplo teoricileri var konu altında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John WICK -- 4 Mart 2021; 21:41:8 >
  • Doğrudur, benim üniversitem de öğrencilerine online staj dışında seçenek sunmuyor. Umarım ekimde de bu şekilde devam etmezler rektörler. Yoksa ileride büyük sıkıntılar yaşanacak gerek akademik açıdan gerek iş hayatında.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-82AD9505E

Benim asıl dert yandığım da bu işte. Her şeyi eğlence, zevk sanmaları. Başka bir şeyle ilgilenseler, örneğin; mekanlara verecekleri parayla internet bağlatıp dizi-film vb. yapsalar ölürler sanki. Ben de meraklı değilim bu işe ama işin ucunda sağlık var. Altı üstü 1 yıl ev-iş/okul yapacaktın yahu? Bu kadar mı zor? Restoranla, kafeyle mi doğdu insanlar? Sanıyorlar ki maske takmaktan, günde bilmem kaç kez el yıkamaktan, ellerimi çatlatmaktan zevk alıyorum. Zaten arada bir rahatsız eden ve kışın günde bir kez kapsüllü yuvarlak makineyle ilaç almam gereken bir astımım var, bir de Allah korusun bulaşırsa yandım. Ev arkadaşım da aynı bu kafada. Nişana gidiyor, eve arkadaşını alıp sabahlıyor. Mutfağa, tuvalete giderken maske takıyorum ve görmesin diye gizlice gidip odama dönüyorum. Mutfakta çoğu durumda saatler önce pratik bir şeyler hazırlayıp hemen odama geçiyorum. Aynısını ben yapsaydım suratını 5 karış sallardı ama kendisi yapabiliyor.

Önlem almanız güzel bir şey ama koronadan daha tehlikeli paranoya olmuşsunuz. Ömrünüz boyunca bu korkuyla yaşamazsınız umarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bu akşam bi 14 bin vaka açıklanır mı?

11 bin üstü açıklandı

Daha var bence. Bugün muazzam kalabalıktı her yer. H.sonu için hemen herkes program yapmış.

Nisan da ne olur bilemiyorum.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • Umarım.

• alakurt79 kullanıcısına yanıt
    Allah aşkına online staj diye bir saçmalık olur mu staj başka bi zaman yaptırırsın ama yaptırsın yani mezun etmemen gerekir staj yapmayan öğrenciyi.

Gıda mühendisi arkadaşım şimdi online staj ile mezun olucak buna kim neyine güvenip iş verir o diplomanın ne anlamı kalmış oluyor.

İnşaat mühendisi olduğunu düşün eyvah eyvah facia resmen.

Yök bi yolunu bulup bunları normal stajı yaptırmadan mezun etmemeli yoksa aldıkları diploma iş hayatında çöp muamelesi görücek.
  • radko kullanıcısına yanıt
    katılıyorum ama örgün bölümlerde bile çoğu iş yeri öğrenciye hak ettiği staj imkanını tanımıyor.Ya alakasız işlerde personeli gibi kullanıyor yada olum sen hiç gelme biz senin dosyanı imzalıcaz sen zaten işi bilion diyorlar😂.Gerçek anlamda stajını yapmış ender sayıda öğrenci vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 36103611361236133614
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.