Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3600. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35983599360036013602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: amadeus99

Umutlanma fazla hocam. Mutant Adana'da var. Pazartesiye turuncu olur o.

Alıntıları Göster

Ekşi'de değerlendirmenin 2 haftada bir olacağını okudum. Ne kadar doğru bilmiyorum, yoksa ilk pazartesinden itibaren pot 4'de kendimizi buluruz.

Zaten kırmızı olmaması bence sürü bağışıklığı nedeniyledir. Salgının başından beri bizde sallapatiydi herşey

İlk açıldığı zamanlar iş yerime denetime gelirler , maske ve dezenfektan kontrolü yaparlardı. 2 hafta sonunda onu da bırakmışlardı. Hafta sonu herkes parkta bahçedeydi.

• Richard Parker kullanıcısına yanıt

2 hafta sonra birden vakaa sayısı vermeyi bırakır bunlar o zaman. Yahu çok büyük yalanlarla yaşıyoruz zaten.

Covid için ayrılan yoğun bakım doluluğu yüzde 80 bebek yoğun bakımlarını hesaplayıp yüzde 60 doluluk diyor adamlar. Oehh.

Aşılama diyorlardı bugün yapılan aşı sayısı 30.000

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın bir mekana gidip oturup bir şey içebiliyor muyuz uzun lafın kısası ?

• amadeus99 A kullanıcısına yanıt
    Aşı yok aşı anca aracı kuruma para kaptırsınlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Aşı yok aşı anca aracı kuruma para kaptırsınlar

Hocam özel memolardan gelen not bana yaz sonu diyor Türkiye'de yeterli aşılama için. O da bir ihtimal. Zaten piyasadaki en zayıf aşı aldığımız aşıda.

• Çocuğu okula gidenlere başarılar

• Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Zaten Toroslarda çok kar olmadı bu sene. Yazın kuraklık çekecek gibiyiz dağ köylerinde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knight-Rider

Zaten Toroslarda çok kar olmadı bu sene. Yazın kuraklık çekecek gibiyiz dağ köylerinde.

evet dediğiniz gibi çok az kısmında olmuş, Aladağ'a kadar inen kar olurdu her sene.

Amcam geçen hafta Başpınar'ın 10 km batısında yaylaevinden story atıyordu baya baya turmuş oralarda(bu dediğim mevki yüksek yerleşke) , ama hafta sonu yasaklarından gidemedik.(haftaiçi çalışıyoruz malum)

Zaten kar falan kalmamıştır, olanı da erimiştir. Bir ihtimal Meydan'ın yukarı dağlarında kalmıştır ama oraya çıkmaya bizimkilerin nefesi yetmez.

Orman gezisiyle idare ederiz artık. İnşallah şu virüs komple biterde seneye acısını çıkartırız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 1 Mart 2021; 22:32:18 >
  • dinc10 kullanıcısına yanıt

Doğunun adami hastaneye gdiyorsa bende essegim.Onlarda oyle bsey yok.Adamlar eminim basit grip gbi atlatiyorlar.Dert etmiyorlar.Hastaneye gitseler zaten Kirmizi olur onlarin o taraf.Tamamiyle suru bagisikligi olmusdur buna kalibimi basarim.Ha bana gore olmasi gereken herseyi serbest brakmak.Bi muddet cilesi cekilir ama sonradan nezleden farki kalmaz.Asi dan bile iyy bi yontem.herseyi serbest brak 3 ay sonra tertemiz bi Turkiye

• ltrg kullanıcısına yanıt

Doğu yazın hastalıktan kırıldı. Sürü bağışıklığı nispeten oluşmuştur.

Üstüne hayvancılık ile uğraşanlar coronaya karşı çok daha dayanıklı onunda avantajı var.

• Gördük o sürü bağışıklılığın İngiltere de nasıl işe yaradığını
  • 64 ilde kafe, restoran açılınca nasıl kademeli normalleşme oluyor? İnsanlar deli gibi saldıracak. Şu zamanda kafeye, restorana giden kaybeder. Evden işe, işten eve durumuna devam edilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 1 Mart 2021; 22:58:31 >
  • amadeus99 A kullanıcısına yanıt

Ben haziran'da Urfadaydım kıpkırmızıyddı her yer. Temmuz da Van'daydım yine kırmızıydı. Hatta daha önce bu konuda paylaştım kasım gibi gaziantepte kırmızı sularda yüzüyordum HES yoğunlukta.

Şimdi o illerde mi kurallara uyuluyor. Kimse kendini kandırmasın. Geçen gün kuzenim video yolladı bur patlasın çal oynasın herkes aynı şekilde...

• Tony Ferguson kullanıcısına yanıt

Ortaokul, lise öğrencileri maskeyi biliyor da ne oluyor? Büyüklerinden gördükleri gibi çeneye, kola falan alıyorlar. Bahçe kapısından çıkar çıkmaz hop, çöpe ya da cebe. Okul çıkışlarında sarmaş dolaş geziyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 1 Mart 2021; 23:11:25 >
  • dinc10 kullanıcısına yanıt

Doğu mu akıllı yoksa Doğu insanının genelinde hastalanma diye bir kavram mı yok? Ailem Doğu kökenli olduğu için bu sorunun cevabının ikinci seçenek olduğuna eminim. Pek çok köyde 1 yıldır hiç maske takmayanlar bile var. Doğu köylerinde koronadan ölme sayılarının yeterince açığa çıkmadığını söylememe gerek yok sanırım.

Ayrıca bu hastalığı terleme sanman da ayrı bir rezillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82AD9505E -- 1 Mart 2021; 23:15:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheers darlin

15 mart - akşam 9 sabah 5 sokağa çıkma yasakları kalkar

1 nisan - hafta sonu yasakları kalkar

15 nisan - 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı kalkar

1 mayıs - 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı kalkar

12 mayıs - ramazan bayramı dolayısıyla kısıtlamalar 3 günlüğüne geri gelir.

1 haziran - pandemi döneminde hayatımıza sokulmuş (maske-sosyal mesafe) dışında aklınıza gelebilecek her şey kaldırılacak. ( kalıcı)

1 veya 15 kasım - maske ve sosyal mesafe de hayatımızdan çıkar.

1 ocak 2022 - artık haberlerde covidin c si geçmez.

medyada ciddi bir 'mutasyon' haberi çıkmadığı sürece %90 böyle olacak.

bunlar tamamen tahminlerimdir , ytd  

vayy tahminimden çok daha iyi bir duruma gelmişiz  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cheers darlin -- 1 Mart 2021; 23:17:58 >

• 15 güne şapka düşer kel görünür. rakamlarla oynamayı çok seven birinin açıkladığı rakama güvenip, oraya buraya ben şahsen gitmem. gidene de karışmazdım da, alıp saçacağı şeyler netice de bizi de etkileyebiliyor. nasıl bir zamana denk geldik arkadaş!

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • +

• haklısın hocam bahsetmek istediğim tam olarak o değildi ama her türlü risk taşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Tony Ferguson

ciddi ciddi okullar acılıyor mu arkadaşlar koca ankara da şaka gibi bir ülkeyiz ya ilkokul cocukları nereden bilecek maskeyi sıyırır oynarken dıpdıbe girer

Yav açmayıp ne yapacaksın?

Benim oğlum ilkokul 2. sınıf öğrencisi.

Şu anda ikinci sınıfta olup heceleyerek okuyan var.

Bugün canlı derse denk geldim. Tekil çoğul konusunu yapıyorlar. Öğretmen ekmek kelimesinin sonuna ne gelir diyor çocuk nokta diyor.

Öğretmen abartısız temmuz dan beri çarpım tablosunu ezberleyin diyor millet sallamıyor. Derste tek tek herkese soru soruyor online olmalarına rağmen çoğundan ses yok.

Gittiğimiz okulda şehrin en iyi devlet okullarından. Eğitim konusunda en iyilerinden, ilk günden beri atlamadan uzaktan eğitim yapan nadir okullardan. Buna rağmen durum bu.

Uzaktan olmuyor arkadaşım. Hele ki daha yeni okula başlamış çocuklar için hiç olmuyor.

Millet çoluk çocuk doğum günü partisi yapıyor, akşam oturması yapıyor, pazar kahvaltısı yapıyor. Bunları yaparken evde maske takan mı var?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 35983599360036013602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.