Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3594. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35923593359435953596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Knight-Rider

Aşılar konusunda söylediklerinize katılıyorum ama sağlıkçılara ne zaman antikor taraması yapıldı? Canlı yayında bile doktora antikorunuz oluştu mu diye sordular, bilmiyorum test yaptırmadım dedi... Vaka ve hasta sayıları içinden bakılıyorsa onu bilmiyorum.

Eliza testi saglikcida olsan yaptırmak kolay değil.suan zaten labaratuarlar full kapasite çalışıyor,gidip kan verip baktiramiyosun kolay kolay,özelde de para ile ve sağlıkçı indirimi yapsalar bile çok ucuz değil.ama hatıra binaen yada bir şekilde test yaptıranlarda(aşı olanlar için) yüksek seviyede antikor çıktı.hatta ben düşük cikanida görmedim ama illaki arada çıkan oluyordur.40 yıllık hepatit aşısı bile tutmayabiliyor.ama bir şekilde tanıdığım 20 kişi antikor baktirdiysa 20 sinde de yeterli düzeyde çıkmış diyebilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Geçen sizmi sormustunuz.2. dozdan sonra + olan sağlıkçı varmı diye.biraz mutala yapmıştık.henuz erken demiştim.ilk dozdan sonra vardı ama 2. Dozu görelim diye.

2. Dozdan sonra + lik çıkmıyor değil.cikiyor.normalde kriter 2. Asidan 20-30 gün sonra antikor seviyesi en fazla oluyor.suan daha yeni bu aralığa girdi sağlıkçılar.bundan sonrasına bakmak lazım ama evet 2. Pozitifden sonra + olanlar oldu.ama direk indirek bildiğim ağır vaka yok.onemli olanda bence bu.haberlerde günde 5-10 ar doktor ,bir o kadar da yard personel haberleri okuyorduk.bu kesildi.arada hala vefaatlar oluyor ama eskisinin kıyısından geçmiyor.ki tam koruma dediğimiz aralığa yeni giriyoruz,ki vefaat edenlerin asi olup olmadığınida bilmiyorum açıkçası

Ben asi için hala umutluyum

Alıntıları Göster

hocam 2 dozdan sonra pcr + olanlara sordunuzmu semptomları nelerdir neden korumuyor bu aşı kafayı yememek elde değil pfizer yüzde 95 koruyor virüsten bu pcr + arkadaşlarda durum ne ağırmı

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

1)Hiçbir şey yüzde yüz verimle çalışmaz

2) Ağır hastalığı,hastaneye kaldırılmaları ve ölümü önlüyorsa vaka sayısı isterse 100k olsun önemi yok.Virüsün yıkıcı etkisi normal gribin seviyesine indiği an vaka sayısının çok önemi yok ki korona bitmeyecek pandemi bitecek, virüs uzun yıllar bizimle olacak ama biz normale döneceğiz

• Karman121 K kullanıcısına yanıt
    Herkesin bağışıklığı süresi ve etkisi aynı olamacayağı için en az 2 sene daha kısmi kısıtlamaların ve kuralların olacağını tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 28 Şubat 2021; 14:6:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • H.B.V kullanıcısına yanıt
    Kısmi bir gevşeme olacak gibi duruyor. Hafta içi kısıtlama saatini 11 çekip hafta sonu da sabahtan akşama serbest, akşam yine sabaha kadar kısıtlama olur gibi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karman121

1)Hiçbir şey yüzde yüz verimle çalışmaz

2) Ağır hastalığı,hastaneye kaldırılmaları ve ölümü önlüyorsa vaka sayısı isterse 100k olsun önemi yok.Virüsün yıkıcı etkisi normal gribin seviyesine indiği an vaka sayısının çok önemi yok ki korona bitmeyecek pandemi bitecek, virüs uzun yıllar bizimle olacak ama biz normale döneceğiz

bizler aşıların viral yüke nasıl etki ettiğine bakarız eğer vaka sayısı 100 k olursa pandemi bitmez aşı olan insanın bulaştırıcılığı bitmeli pzifer aşısında bulaştırıcılık yüzde 90 azalıyor biz bilim adamları bilimsel verilerle konuşuruz çin aşısı hakkında yüzde 10 felan umudum anca var 2.dozu olup korona olan sağlıkçı dolu ortalık çoğu da ne hikmetse ağır geçirdik diyolar ee bu adamlar zaten ölmüyorduki niye aşı oluyoruz acil etkinliği bilimsel verilerle kanıtlanmış güçlü bir aşı bulmalıyız

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

Eliza testi saglikcida olsan yaptırmak kolay değil.suan zaten labaratuarlar full kapasite çalışıyor,gidip kan verip baktiramiyosun kolay kolay,özelde de para ile ve sağlıkçı indirimi yapsalar bile çok ucuz değil.ama hatıra binaen yada bir şekilde test yaptıranlarda(aşı olanlar için) yüksek seviyede antikor çıktı.hatta ben düşük cikanida görmedim ama illaki arada çıkan oluyordur.40 yıllık hepatit aşısı bile tutmayabiliyor.ama bir şekilde tanıdığım 20 kişi antikor baktirdiysa 20 sinde de yeterli düzeyde çıkmış diyebilirim

Alıntıları Göster

hocam sizin maskesiz insan temasınız çokmu mesela bi süre maske takmayın ve bakalım aşı etkilimi bunu denemenin başka yoluda yok gibi

• nucro kullanıcısına yanıt

Ohooo burada ne linçler yedik, ne laflar edildi bize.

Sen paylaşma bence bunları. Bildiğini yap.

Kademe kademe gevşememiz gerek. Corona Yılgınlığı pandemiden daha fena etkileyecek yoksa.

Aşılamalar da artarsa yaz sonu rahatız.

Öyle 2 sene felan aç kapa ile kafayı yer herkes. Ben pek sanmıyorum öyle olacağını.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 28 Şubat 2021; 15:14:53 >
  • meeb kullanıcısına yanıt

Sanmıyorum, önemli olan çoğunluk.Tahminen konser vsler 2022 yazından itibaren başlar.Normale bu yaz döneriz çoğunlukla, tek uzayacak şey uluslararası ulaşım olacak o bayağı uzayacak.

Hangi sağlık çalışanı ağır geçirdim 2.dozdan diye açıklama yaptı kaynak göstermeden sallama bilgiyle yazıyorsun anonim olmak süper bir şey ya salla salla dur.Bilim adamı hfhghh sen bilim adamı değilsin psikolojinin düzgün olduğuna bile inanmıyorum ya da ağır trollsün.Viral yüke nasıl etki ettiğine değil ilk ciddi geçirmeyi önler mi diye bakılır bu önlemler vakaların 0lanmasi için değil sağlık sistemine yük binmesin diye alındı

• Karman121 K kullanıcısına yanıt
    Herkesin temennisi o yönde.Beni endişelendiren aşıların sağladığı 6 ,8 hadi diyelim 12 ay koruyuculuk oranı ve ondan da ötesi aşı olan kişinin bulaştırıcılığının devam etmesi.Aşı ya güvenip kısıtlamalar kaldırıldı , ölüm oranı da düştü diyelim.Vaka sayıları da önemsiz diyelim.Bu esnada oluşabilecek olumsuz bir mutasyon durumunda şuan ki durumdan çok daha kötü bir senaryo ortaya çıkar.Uzmanlar bunları biliyorlar dır zaten buna dayanarak uzunca bir süre kismi kısıtlamalar ve önlemler devam eder diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meeb -- 28 Şubat 2021; 15:35:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Herkesin temennisi o yönde.Beni endişelendiren aşıların sağladığı 6 ,8 hadi diyelim 12 ay koruyuculuk oranı ve ondan da ötesi aşı olan kişinin bulaştırıcılığının devam etmesi.Aşı ya güvenip kısıtlamalar kaldırıldı , ölüm oranı da düştü diyelim.Vaka sayıları da önemsiz diyelim.Bu esnada oluşabilecek olumsuz bir mutasyon durumunda şuan ki durumdan çok daha kötü bir senaryo ortaya çıkar.Uzmanlar bunları biliyorlar dır zaten buna dayanarak uzunca bir süre kismi kısıtlamalar ve önlemler devam eder diyorum.
    Evet şu bulaştırıcılık olayının devam etmesi kötü. Aşı değil sadece geçirmiş olanlarda da görülebiliyormuş. Geçirmiş olan birçok akrabam bana darıldı görüşme isteklerini reddedince bizde birşey kalmadı diyerekten. Hâlbuki her gün birileriyle oturup kalkıyorlar nasıl olsa atlattık diye. Gel de anlat...

• Knight-Rider kullanıcısına yanıt
    o dediğini semptomlar bittikten yaklaşık en fazla 5 gün diye duydum.Geçirdikten sonra hiç duymadım 20 gün sonra başkalarına bulaştırıcılık .

Benim bildiğim atlatan kişi taşıyıcı olabiliyor kendi hasta olmasa bile virüsü alıp çevresine bulaştırabiliyor dikkat etmezse. O yüzden demiyorlar mı aşı olsanız dahi maske mesafe olayı devam edecek diye...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight-Rider -- 28 Şubat 2021; 16:25:42 >
    aşı hiçbir işe yaramaz. ilaç şirketleri ve sağlık işindeki tacir, tedarikçi, sağlık personeli ve benzeri istifadekârların para kazanması dışında tabi ki. haa tüp seyrederek dünyada işlerin nasıl yürüdüğünü bildiğini sanan çakma bilimci çakma entel takımının "teknoloji gelişiyür, bilim ilerliyor" hayallerini tatmin etmesi de dışında tabi ki.

aşı neye benzer?

örneğin kemo terapiye benzer.

yani vücudu bozar. bozulan vücut doğal bir hastalık olan gripe yakalanmayınca "aah bakın grip olmadı" derler ve aşıya methiyeler düzülür. Oysa ki aşı vurulan vücut düzülmüştür. ve aynen kemo yiyen kişilerin önemli kısmının erken ölmesi gibi aşı vurulanlar arasında da erken ölenlerden bahsedilmez, atı alan üsküdarı geçmiştir bile.

Bu corona yaygarası koptuktan sonra belediyecinin otobüsünde devletin dairesinde vs kanuni (!) dayatmalar dışında hiçbir zaman maske takmadım, "temaslı" saçmalığına da hiç dikkat etmedim tüm yakınlarımla bol temaslı oldum, ve bırakın gribi, bir kez öksürmedim bile, 1 saniye enerji düşüklüğü yaşamadım. Cunku doğru beslenme ve doğru yaşam sürdürüyorum. Enerji eksikliği değil enerji fazlam var, o yüzden fırsat bulursam ekstra spor yapıyorum.

Makarna ekmek fasulye ayran yiyip tüp karşısında elinde kumanda ile bir yığınsal TV kanalından bir digerine atlayıp durmak. Öyle yapsam bu çakma hastalık covidinden ben de olmuştum :)

• "Fransa’daki Lille Üniversitesi’nde aralarında Marsilya’dan da araştırmacıların bulunduğu uzman ekip, akıllı telefonla yapılabilen bir Koronavirüs testi geliştirdi. Mart ayında testin bin kişi üzerinde denenmesi planlanıyor.

Akıllı telefona takılan bir çeşit USB cihaz üzerindeki şeride sürüntü örneği yerleştirilerek yapılan test 300 kişi üzerinde denendi. Testlerin yüzde 90 oranında doğru sonuç verdiğini açıklayan uzmanlar, mart ayında testi bin kişi üzerinde denemeyi planladıklarını duyurdu. Akıllı telefon aracılığıyla yapılan testin en büyük avantajı ise 10 dakikada sonuç vermesi oldu. Testin ilk olarak hastanelerde kullanılması, daha sonra ise halka sunulması bekleniyor."

Aşılar tak mutasyon oldu diye gidecek aletler değilkaldı ki her sene güncelleneceği için sorun olmayacağını düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

Aynı mutasyon olayı dünyadaki her türlü virüs için geçerli, grip de mutasyon geçirip ebola kadar ölümcül olabilir. O düşünceyle gidersek kısıtlamaların sonsuza kadar kalması gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

hocam 2 dozdan sonra pcr + olanlara sordunuzmu semptomları nelerdir neden korumuyor bu aşı kafayı yememek elde değil pfizer yüzde 95 koruyor virüsten bu pcr + arkadaşlarda durum ne ağırmı

Alıntıları Göster

Yukarda yazdım ya hocam.2 dozu yiyip ağır geçiren direk indirek tanıdığım yok.ki nerdeyse tam randımanlı koruma dönemleri yeni basliyor.2. doz vurulali yeni 20-25 gün oluyor.bir başka mesajda maskesiz hasta bakma konusunda biseler demissiniz.su dönem suruntu alıyorum.gunde bir dünya adamdan maskesiz test al.yas 40 sigara var,şeker hastasıyım.o popo bende yok :).şu iki ay kendinizi ne kadar korursaniz kar.sonrasi bence aydınlık.

• 
Sayfa: önceki 35923593359435953596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.