Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3593. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.029
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35913592359335943595
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Guney Kore cakma isine pek bulasmaz cunki Cin degil Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• smart1978 kullanıcısına yanıt
    Hong Kong... Çin dahilinde diye biliyorum.
  • Şu eğlenceye bakar mısınız? AKP Gençlik kollarına kovid gelmemiş anlaşılan, bu nasıl bir kalabalık, bu nasıl bir eğlence! Biz evimizde hapis..

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• nucro kullanıcısına yanıt
    Sanırım Cüneyt Özdemir’in bu konudaki tezi doğru. Korona Ak Partililere bulaşmıyor.
  • Nucro yeter artık post kastığın ya Adam kafayı bu konuyla bozmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gun

Baştan beri olan aşılama hızımız günde 350 bin civarı hızla yapabiliyoruz diyelim.

122 gün kaldı Haziran sonuna 9 milyon yaptık 105 milyondan düş 96 milyon doz daha yapmamız gerek.

Bölünce günde 787 bin civarında yapmamız gerek nereden baksan iki katına çıkmamız gerekiyor.

Önümüzde bir yalancı bahar var. Yazın etkisiyle virüsün etkisi iyice kırılacak. En önemli verileri önümüzdeki sonbahar ve kış mevsiminde alacağız. Aşıların işe yarayıp yaramadığı, hangi aşının daha etkili olduğu net olarak ortaya çıkacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Önümüzde bir yalancı bahar var. Yazın etkisiyle virüsün etkisi iyice kırılacak. En önemli verileri önümüzdeki sonbahar ve kış mevsiminde alacağız. Aşıların işe yarayıp yaramadığı, hangi aşının daha etkili olduğu net olarak ortaya çıkacak.

Alıntıları Göster

hadi aldığımız aşı hiç bir işe yaramıyorsa ki öyle duruyor ozaman napıcaz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

Alıntıları Göster

• quote:

Alıntıları Göster

Virüs mutasyon geçirdi, yeni aşı bulduk diyecekler aynı senaryo baştan oynatılacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: 3qzotix

Virüs mutasyon geçirdi, yeni aşı bulduk diyecekler aynı senaryo baştan oynatılacak.

Alıntıları Göster

hocam haziarana kadar hedef 100 milyon aşılama yapmak milyon dolarlar veriliyor eğer bu aşı pandemiyi bitirmezse hükümet bidaha aşı felan getirtmez zaten 100 milyon aşı getirtmek eziyet ve vurmak

• Dark Territory kullanıcısına yanıt

çocuklarımı haftalardır dışarı çıkaramıyorum.

Bu zibidiler ise partiliyor.

Ben mi asabiyim ya da çok takılıyorum buna yoksa millet mi koyun, laf etmiyor, izliyor olanları kuzu gibi...

Yazık bize, çocuklarımıza ve ülkeye..

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt

Aşının işe yarayıp yaramadığını söylemek için henüz çok erken.Nüfusun sadece yüzde 2si tamamen aşılandı, ölüm ve ağır hasta sayısındaki düşüş risk gruplarının tamamen aşılanması sonunda; vaka sayısındaki düşüş ise toplumun büyük çoğunluğu aşılandıktan sonra olacak o yüzden şu anlık yorum için çok erken.Gelen ilk veriler sağlık çalışanlarından gayet olumlu;çoğunluğa antikor ürettirmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karman121

Aşının işe yarayıp yaramadığını söylemek için henüz çok erken.Nüfusun sadece yüzde 2si tamamen aşılandı, ölüm ve ağır hasta sayısındaki düşüş risk gruplarının tamamen aşılanması sonunda; vaka sayısındaki düşüş ise toplumun büyük çoğunluğu aşılandıktan sonra olacak o yüzden şu anlık yorum için çok erken.Gelen ilk veriler sağlık çalışanlarından gayet olumlu;çoğunluğa antikor ürettirmiş.

Sağlıkçılardan olumlu bi haber görmedim ben hepsi corona olduk aşıya rağmen diyip duruyor zaten ölüm oranı yüzde 1 bu aşı neden korumuyor anlamak mümkün değil 2. Dozdan 10 gün sonra kaç kişi korona olmuş merak ettiğim bu aşılamayı hızlandırsakta bakabilsek keşke

• quote:

Orijinalden alıntı: Karman121

Sağlıkçılardan olumlu bi haber görmedim ben hepsi corona olduk aşıya rağmen diyip duruyor zaten ölüm oranı yüzde 1 bu aşı neden korumuyor anlamak mümkün değil 2. Dozdan 10 gün sonra kaç kişi korona olmuş merak ettiğim bu aşılamayı hızlandırsakta bakabilsek keşke

• Karman121 K kullanıcısına yanıt
    Aşılar konusunda söylediklerinize katılıyorum ama sağlıkçılara ne zaman antikor taraması yapıldı? Canlı yayında bile doktora antikorunuz oluştu mu diye sordular, bilmiyorum test yaptırmadım dedi... Vaka ve hasta sayıları içinden bakılıyorsa onu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knight-Rider -- 28 Şubat 2021; 13:5:29 >
  • 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    bende ondan korkuyorum.Corona Virüs her anlamıyla ticari olarak kullanıldı.Ekonomik boyutu ayrı sosyokültürel olarak farklı etkileri oldu.Öyle birşey olursa gerçekten Aşı yerine uzun süre kalıcı kısıtlamalar, engellemeler görürüz. Bunu kimse istemez yoksa Dünya bir kaosa doğru sürüklenir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarın büyük gün bakalım!

• H.B.V kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı diyelim ,bir yandan artan vaka sayıları, bıcak kemiğe dayanmış esnaf ve genel ekonomi, sıkılan insan sayıları.Bakalım ne karar çıkacak ama geçen seneki gibi birden kaldırılma beklemiyorum şu ortamda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Alıntıları Göster

Geçen sizmi sormustunuz.2. dozdan sonra + olan sağlıkçı varmı diye.biraz mutala yapmıştık.henuz erken demiştim.ilk dozdan sonra vardı ama 2. Dozu görelim diye.

2. Dozdan sonra + lik çıkmıyor değil.cikiyor.normalde kriter 2. Asidan 20-30 gün sonra antikor seviyesi en fazla oluyor.suan daha yeni bu aralığa girdi sağlıkçılar.bundan sonrasına bakmak lazım ama evet 2. Pozitifden sonra + olanlar oldu.ama direk indirek bildiğim ağır vaka yok.onemli olanda bence bu.haberlerde günde 5-10 ar doktor ,bir o kadar da yard personel haberleri okuyorduk.bu kesildi.arada hala vefaatlar oluyor ama eskisinin kıyısından geçmiyor.ki tam koruma dediğimiz aralığa yeni giriyoruz,ki vefaat edenlerin asi olup olmadığınida bilmiyorum açıkçası

Ben asi için hala umutluyum

• 
Sayfa: önceki 35913592359335943595
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.