Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3517. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.165
Cevap
238
Favori
4.378.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 35153516351735183519
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aşık olduğun hükümet doğru ilerliyor demek ki

italyada erasmus yapan arkadaşlarım var, orda da online eğitim şuan. Diğerlerini bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emclord00 -- 27 Ocak 2021; 0:44:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emclord00 kullanıcısına yanıt

siyasete çekmesen hatrım kalırdı zaten  ne olcak corona olduğu sürece hep kapalımı olucak zaten eğitim iyi değildi ülkede, tam cahil hazırıcı bir nesil yetişir tabiki açıcaklar.

vaka sayıllar günlük 20.000 ni ölümde 300 ü geçmediği sürece gayet ortam uygun corona uzuuuuun seneler bitmiycek onu aklınızdan silin yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 27 Ocak 2021; 0:52:21 >
  • Bence bu tespitlerini mail atmalısın 👍🏻 ama açılmicak en azından bizim okul açılmıyor.

Yök baskanının dünkü açıklamasını okursan zorunluluk yaratılmayacağını açıkça belirtmişler zaten

• Bayfilita B kullanıcısına yanıt
    Bunlarda benim fikirlerim

1) Eger millet asilandi diye tedbirler elden birakilacak olursa vakalar daha cok artar.

2) Onumuzdeki gunlerde tedbirler artirilacak yada uygulanan tedbirlerin suresi uzatilacak. Bu sure Nisan hatta Mayis ayini bulabilir.

3) YÖK aciklama yapamaz ne yapacaklarini bilmiyorlar. Uzaktan egitim devam edecek. Gorustugum virologlar su gunlerde virusun degisim gecirmis versiyonuna karsi daha tedbirli olmamiz gerektigini soyluyorlar.

Ise herkes kendi penceresinden bakacak haliyle. Tencerenin kaynamasida onemli. Diger yandan sofrayi paylastiginiz insanlarin sagligida onemli.

Turkiye bir yandan sansli sayilir cunku tam anlamiyla surekli her yer kapali degil. Avrupada gida marketleri harici her yer kapali Araligin son haftasindan beri ve ne zaman acilacagida belli degil. Hollandalilar ilk defa tam kapanma uygulamak zorunda kaldilar halk ortaligi talan etti. Almanya bu konuda zor uygulamalar uygulayan ve uzun sure karantina uyguluyor. Bir yandan hastalik tehlikesi diger yandan bikkin ve bitkin halk ve coken ekonomi. Sunu iyi bilelim saglik herseydir ve bozulan ekonomiyi saglikli insanlar olarak duzeltebiliriz ama sagligi bozulmus bir insanin bozulmus ekonomisini geri dondurme sansi cok azdir. Asi oluncada tehlike gecmis olmuyor, yinede virusu kapma ve bulastirma potansiyeli var. Bu anlamda asilarin hastaliga karsi alinan tedbirler baglaminda asi olduk nasilsa acilalim artik baskisiyla negatif bir etkiside olacaktir malesef. Bu baski politik ve ekonomik anlamda hissedilir olarak artar ve siyasal cikarlar ugruna heba edilirse korkulanlarin basa gelmesi kacinilmaz olur.
  • İlk gelen 3 milyon aşıdan 1.5 milyonu ikinci dozlara ayrılacağı için mi aşılama hızımiz azaldı? Eğer öyleyse 10 Şubata kadar yapacak aşı kalmadi elimizde. Bu hızla gideceksek yaza kadar 10-15 milyon kişi ancak aşılanır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emclord00

Aşık olduğun hükümet doğru ilerliyor demek ki

italyada erasmus yapan arkadaşlarım var, orda da online eğitim şuan. Diğerlerini bilmiyorum

Avrupa olarak sadece İtalya da Online idi. Aralık ayına kadar tüm avrupa ülkelerinde açıktı. + Olarak bu dönem de Online olacak bizim.

• nxplay kullanıcısına yanıt

Dunya saglik orgutunun sayfasi orasi sakin ol ve kendine gel istersen...

Bazi universiteler acikladi bahar programini.

Mersin uni: tum bolumler online. Son 4 hafta uygulamali dersler yuz yuze.

Adnan menderes uni (tıp icin aciklama yapti): tıp 1, 2 ve 3. siniflar online; 4. ve 5. siniflar yuz yuze.

Yani zor gozukuyor bu donem acilmasi
  • HOLLANDA’DAKİ ŞİDDETLİ PROTESTOLARIN NEDENİ

* Hollanda’da protestolar, 21.00 ila 04.30 arasında sokağa çıkma yasağı kararının alınmasıyla başladı. Ancak eylemcilerin corona karşıtlarıyla bir ilgisi bulunmuyor. Söz konusu protestocuların çoğunu Z kuşağını oluşturan gençler oluşturuyor. Yüzlerce protestocunun yüzde 80’i neredeyse genç.

* Protestocular genellikle yağma ve kargaşa yaratmak için bir araya geliyorlar. Almanya’daki benzer eylemler de genellikle bu yaş grubundaki kişiler tarafından düzenleniyor. Ülkelerde gençler arasındaki dayanışma çok güçlü, bu nedenle polisin gözaltına aldığı kişi kim olursa olsun kurtarmak için polisle karşı karşıya geliyorlar.

* Hollanda’daki genç protestocular, özellikle Apple'ın telefonu iPhone’un son modelini almak için vitrin camlarını kuvars kumu dolu eldivenlerle parçalayarak yağma yapıyorlar. Yağmalanan dükkanlar arasında takı, kuyumcu ve giysi satan yerler de var. Amsterdam, Rotterdam, Eindoven ve Den Bosch sokaklarında geceleri terör estiren gençler “corona önlemlerini protesto ettiklerini” söyleseler de asıl neden yağma.

* Söz konusu genç protestocular genellikle corona kısıtlamaları nedeniyle maçlara gidemeyen, sosyal çevreleriyle bir araya gelemeyenlerden oluşuyor. Bir tür “vurma-kırma eylemleri” düzenleyen gençler, yağma yaparak telefonlarını da yenilemeyi unutmuyorlar.

kaynak:sözcü

bahane covid yersen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 27 Ocak 2021; 8:37:40 >
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Sözcu cok bos yorum yapmis, orda yasananlari TR bakis acisiyla degerlendirmis. Birazdan Hollandada yasananlarin gercek sebeplerini ve altinda yatan olaylari yazacagim. Apple Z kusagi bunlar bizim ulkenin sorunu Hollandanin degil. Gazeteler bari islerini duzgun yapsa, arabesk modunda bir yazi olmus yada yabanci dilde soylenen arabesk rap parcasi gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 27 Ocak 2021; 9:3:5 >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt

Sözcü böyle yapmazdı ama bekliyorum hocam sizleri.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bağa mı didin?

Bazi universiteler acikladi bahar programini.

Mersin uni: tum bolumler online. Son 4 hafta uygulamali dersler yuz yuze.

Adnan menderes uni (tıp icin aciklama yapti): tıp 1, 2 ve 3. siniflar online; 4. ve 5. siniflar yuz yuze.

Yani zor gozukuyor bu donem acilmasi

şahsi fikrim böyle hocam programların şuan için bir şey ifade etmediğini düşünüyorum şubattın sonlarına doğru her şey tamamen belli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayfilita -- 27 Ocak 2021; 9:11:25 >
    Anladim hocam.
    Ancak universiteler kafalarina gore boyle aciklamalar yapmazlar diye dusunuyorum ben de. Demek ki yök’ün boyle bir yonlendirmesi oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bağa mı didin?

Anladim hocam.
    Ancak universiteler kafalarina gore boyle aciklamalar yapmazlar diye dusunuyorum ben de. Demek ki yök’ün boyle bir yonlendirmesi oldu

Zannetmiyorum hocam ya YÖK şuan sorumluluk hiç almıyor herkesi kendi haline bıraktı şubat sonuna doğru gelen aşılarla ve vaka sayılarıyla netleşir diye düşünüyorum

• Arkadas sozcuyu kaynak vermis bir de utanmadan. Kaynak yani medya  

https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/corona-virusu-gaz-cikarma-yoluyla-bulasir-mi-pantolon-oldugu-surece-5762511/

Kaynak sozcu 

• https://www.sozcu.com.tr/2021/dunya/corona-virusunun-yeni-belirtisi-agzimizin-icinde-cikti-6230266/

Dillerinizi felan kontrol edin surekli. Bu isi bitirmicekler bu net belli oldu artik... Uuzldugum dusunme yetisinden uzak ne kadar cok adam varmis ve ''Akilsiz kalabaliklarin gucunden korkun lafi ne kadar dogruymus''. Bilimsel kaynaklari felan bosverin Sozcu yeter...

• quote:

Orijinalden alıntı: nxplay

böyle bir çalışma falan yok. yalan dolan kalitesiz internet bilgileri vermeyin. yok kanıtlanmış çalışmaymış mış, kesin net miş miş. nerden çıkarıyosunuz bunları

70 yaş üstü, 70 yaş altı, %5 %10 gibi kesin ve net ispatlanmış saçma sapan veriler de yok. öyle net verilerle ayırt edilmiyor bu hastalık

içinde gencecik insanlar olan komple aileler yok oluyor 7-8 kişilik aileler yok olduğunu gördük. içinde 24-27 yaşında çocuklarıyla beraber

gensel bir durum var fakat daha çok yeni bir virüs olduğu için üzerinde yıllarca çalışılacak bir durum

virüsü atlatan bir çok insanda 5-6 ay sonra sağlık problemleri çıktığı söyleniyor. nefes darlığı, kardiovasküler ve nörolojik rahatsızlıklar

yok türkiyede "ne bakıyon" kavgaları daha tehlikeliymiş :) ne güzel bilgi bunlar

bütün bu önlemlerin sebebi herkez aynı anda kapıp, sağlık sistemi çökmesin, insanlar sokaklarda, hastane kapılarında boğularak can çekişerek ölmesin diye

covid 19un tam olarak ne olduğunu anlamamıza çok uzun yıllar var daha

virüsün genlerinde (RNA’sında), HIV RNA’sına ait parçaların bulunduğu söylenmişti geçenlerde. nobel ödüllü bir virolog tarafından

Alıntıları Göster

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/hcp/planning-scenarios.html

https://www.who.int/bulletin/online_first/BLT.20.265892.pdf

Yok ki bunlar dogru. Bu adamlar bu kanitlanmis calismalar felan hep yalan. Kuzey kore lideride bizde korona yok diyor  

https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps

Fazladan olum sayilarinin 2018 de ki grip salginiyla hemen hemen ayni olmasi felan da yalan.

Yalan dostum yalan ama medya gercek...

Ha bu arada grip nezle soguk alginligi felan vardi yuzyillardir noldu o hastaliklara ya 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 27 Ocak 2021; 10:31:6 >
  • 1 haftadır halsizlik az kas ağrisi ve karın ağrisi var test yaptiriyim mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Alkalen Fosfataz

İlk gelen 3 milyon aşıdan 1.5 milyonu ikinci dozlara ayrılacağı için mi aşılama hızımiz azaldı? Eğer öyleyse 10 Şubata kadar yapacak aşı kalmadi elimizde. Bu hızla gideceksek yaza kadar 10-15 milyon kişi ancak aşılanır.

hani günde 1 milyon aşı yapabiliyorduk nerde hız durdu çünkü aşı yok olmayan bişeyi yapamazsın günde 1 milyon aşı yapacaktık :D

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

hani günde 1 milyon aşı yapabiliyorduk nerde hız durdu çünkü aşı yok olmayan bişeyi yapamazsın günde 1 milyon aşı yapacaktık :D

Alıntıları Göster

Hocam aşının olmayışına katılmakla beraber 1 milyon aşının yapılamama nedeninin genel aşılamanın başlamamış olmasına bağlıyorum.

75-70 yaş arası yapılacak olsa bu grup bitmeden alt gruba inilemiyor randevu usulü olduğu için ne kadar süreceği muallak kim randevu alacak kim almayacak

• 
Sayfa: önceki 35153516351735183519
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.