Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar: Karman121
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 16 Misafir (10 Mobil) - 6 Masaüstü11 Mobil
5 sn
71.878
Cevap
267
Favori
3.468.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 11 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3201
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2194
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 5
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1222
  • Favoriye Eklediklerim 269
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ComradeMRX (2625 mesaj) BlackLead (2194 mesaj) Mete Can Karahasan (1958 mesaj) radko (1557 mesaj) CeyKalDa (1382 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (40132 mesaj) Mobil (19754 mesaj) Mini (6622 mesaj) Uygulama (5368 mesaj)
  • @
180 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
25. Sırada  bugün en iyi #4
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
Giriş
    1321 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rambo34_orijinali

tez canlı insanlar ülkesi burası hocam. az bir aşı yapıldı, virüs bitti gitti gibi düşünüyor millet. işiniz zor yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4259 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bu mesaj silindi.

İngiltere ve bir çok avrupa ülkesinde üniversiteler daha yeni kapandı. İşinize gelince avrupayı işinize gelmeyince Türkiye yi örnek göstermeyin lütfen.

Bizde ise 1 senedir kapalı + eylüle kadar kapalı olacagını varsayarsak 1,5 senedir kapalı kalmış olacak. Okudugunu anlamayan tayfa ise AA ile derslerini geçmeye devam ediyor.

Alınan önlem ise 0.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SWARTHY -- 21 Ocak 2021; 23:15:24 >
  • Yarbay
    4259 Mesaj

Bu arada radyoda Şubat ortası-sonuna kadar 20 milyon civarı aşı geleceğini duydum. Pek sanmıyorum ama umarım doğrudur.

• Binbaşı
    1088 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Bu mesaj silindi.

Alıntıladığın yazı için söylüyorum, kontrolü sağlıkçıların eline verirsek COVID-19'dan değil de açlıktan, psikolojik rahatsızlıklar sonucu intiharlardan ölürüz bu kadar net.

• Yarbay
    16258 Mesaj

Kendi düşen ağlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 22 Ocak 2021; 0:16:41 >
    |
    |
    CaimaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    3588 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -SWARTHY

Bu arada radyoda Şubat ortası-sonuna kadar 20 milyon civarı aşı geleceğini duydum. Pek sanmıyorum ama umarım doğrudur.

20 milyon imkansız ben gelecek miktarı söyleyim 3 veya 4 milyon şubat sonuna kadar bu şekilde her ay 5-5-5 devam eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3588 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: -SWARTHY

20 milyon imkansız ben gelecek miktarı söyleyim 3 veya 4 milyon şubat sonuna kadar bu şekilde her ay 5-5-5 devam eder

|
    |
  • Yarbay
    4861 Mesaj

Hocam boşver. Bilim ışığında konuyu tartışmak lazım. Polemiği çok seviyor buradaki bazıları.

Biz ucu açık önlem alıyoruz avrupa da ise tarihler belli önlemlerin.

Adamlar Cerrahi maske ya da N95 FFP 2/3 maskeleri kullanmak zorundayız diyor biz aylardır öyle ya da böyle kullanıyoruz.

Toplu taşımalarda bu maskeler, toplu alanlarda bunlar kullanılacak diyor biz aylardır bu maskeleri ağırlıklı kullanıyoruz.

Okulların açılması gerektiğini söyler söylemez egoist, cahil olduğumuz söyleniyor.

Altına basa basa söylüyorum; Fransa'da ilk ve orta öğretim açık. Aylardır. Kapatmadılar bile. Yeni variant olsa bile eğitime devam ediyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/4f/34/4c4f341282421758ac93e8cc8cc1a3db.png&t=0&width=480&text=1

Adamlarda günlük vaka sayısı ortalama 25 bin civarında.

Bizim önlemler alarak okulları 2. dönem mutlaka açmamız lazım. İlk ve orta öğretimde UE olmuyor.

|
    |
    -SWARTHY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
    228 Mesaj

Üniversiteler isteyen dijital isteyen örgün şeklinde devam etmeli. Ama 2. Dönem üniler açılmaz gibi geliyor. Kolay değil dönem arası

|
    |
  • Binbaşı
    1720 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam boşver. Bilim ışığında konuyu tartışmak lazım. Polemiği çok seviyor buradaki bazıları.

Biz ucu açık önlem alıyoruz avrupa da ise tarihler belli önlemlerin.

Adamlar Cerrahi maske ya da N95 FFP 2/3 maskeleri kullanmak zorundayız diyor biz aylardır öyle ya da böyle kullanıyoruz.

Toplu taşımalarda bu maskeler, toplu alanlarda bunlar kullanılacak diyor biz aylardır bu maskeleri ağırlıklı kullanıyoruz.

Okulların açılması gerektiğini söyler söylemez egoist, cahil olduğumuz söyleniyor.

Altına basa basa söylüyorum; Fransa'da ilk ve orta öğretim açık. Aylardır. Kapatmadılar bile. Yeni variant olsa bile eğitime devam ediyorlar.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4c/4f/34/4c4f341282421758ac93e8cc8cc1a3db.png&t=0&width=480&text=1

Adamlarda günlük vaka sayısı ortalama 25 bin civarında.

Bizim önlemler alarak okulları 2. dönem mutlaka açmamız lazım. İlk ve orta öğretimde UE olmuyor.

Dün Almanya'da yasamiyan samimi bir abimle whatsup üzerinden sohbet ettik.

Günlük test sayısı 2 milyon dedi.abi dedim yanlışlık olmasın,eminmisin dedim.link yolladı aşağıya bırakıyorum.

Bizde günlük 2 milyon test yapsak kim bilir kaç vaka çıkar.sokaklara test merkezleri kurmuşlar.yolda yürürken ben test olmak istiyorum diyip test olabiliyor dedi.

RKI - Coronavirus SARS-CoV-2 - COVID-19: Fallzahlen in Deutschland und weltweit

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/Neuartiges_Coronavirus/Fallzahlen.html

• Yarbay
    16258 Mesaj

Tarama böyle yapılır hocam. Biz yayılım kaynağını bulmadık, tarama yapmadık. Salgının önünü böyle alabilirdik.

|
    |
    Ultrasaray0643 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4861 Mesaj

Az önce baktım verdiğiniz linke. Merak edenler için dashboard aşağıda:

https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4

Keşke biz de böyle yapabilseydik. Tracing konusunda maalesef ülkeden ülkeye farklı uygulamalar yapılıyor.

|
    |
  • Yarbay
    16258 Mesaj
    Yapılanı savunmaya koşmayacaksınız o takdirde. Ne diyorum hâlâ, taramada altın standart seçilmez. Bu kadar basit birşey. Kan testiyle herkes taranacaktı, doğrulama testi için pcr yapılacaktı.
    Türk'üz biz Türk, herşeyi FDA'den beklemeyin.

|
    |
  • Yüzbaşı
    844 Mesaj
    Asilar icin iban numarasi istenecekmi acaba ? Malum para yok heralde asi gelmiyor !
  • Yarbay
    16258 Mesaj

Yok hocam, sakın öyle düşünmeyin. Bunlar ne yaparsa yapsın Türkiye bir sosyal devlettir, asla öyle birşey olmaz.

|
    |
    dogangoxel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5981 Mesaj

bizen kat kat daha iyi test yapan abd ile almanya coronayı bitirip halaymı tepiyor sanki  yoksa günde 1000+ vefat ediyor.

biz almanya abd değiliz şu kafa sıkıyor artık ha olayı para ve güç te çözmüyor orası ayrı ztaen tamamen disiplin..

çok param çok testim var diyince corona bulaşmaktan vazgeçmiyor malesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 22 Ocak 2021; 11:59:41 >
  • Yüzbaşı
    546 Mesaj

halkta para var sanki iban istediler ne oldu kendi firmaları bağış yapıp vergi indirimi aldı sağ cepten alıp sola koydular 

|
    |
    dogangoxel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal Oku
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.