Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34943495349634973498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Ne umrunuz olurdu abi, sen onu söyle zaten 5G ile internetteki parmak izine bakıp kanında en zayıf noktan neresiyse oraya yoğunlaşıyor bu meret. Amazonla sipariş vermek gibi - ne arıyorsanız ona göre verdiği altyazı reklamı size gösteriyormuş gibi düşünebilirsiniz.
    Mesela ben çok zekiyimdir: benim de beynimi yaktı örnek olarak. Kaç gündür nüktesini yapmadan duramıyorum. Darısı sizin başınıza, şansınıza ne çıkacak göreceğiz. Bence kellik yine de çok kötü değil; ne güzel, Jeff Bezos'un bize bir stil danışmanlığı hediyesi olarak anlam yorabiliriz.

• nucro kullanıcısına yanıt

Denek olmayı tercih ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Acelen ne gitme cafeye ölmezsin

tmm knk dayım coronadan ölmedi ama parasızlıktan ölecek. Fatihte ufak bir kafe işletiyor, devlet destek sağlamadı. Sen yardım eder misin knk?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eminem Bağımlısı Genç

tmm knk dayım coronadan ölmedi ama parasızlıktan ölecek. Fatihte ufak bir kafe işletiyor, devlet destek sağlamadı. Sen yardım eder misin knk?

Alıntıları Göster
    Kime yardım ediyor ki, bu devirde aylık 750TL dükkan kirası olan varsa bana ayırsın dükkanına ben taşınıcam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler forumda faz 3 çalışması için aşıya gönüllü olanların konusu var mı?

• august landmesser kullanıcısına yanıt
    Merak ettiğin birşey varsa arayabilirim. Çok hararetli şekilde konusu dönüyor ama forumda olduğunu zannetmiyorum.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt

siz faz3 e katıldınız mı ?

Hayır, ben size merak ettiğiniz ne varsa araştırayım diyorum.

az önce oldum aşıyı su bile vermediler hani şarkı türkü Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

• Bu gördüğünüz bir Prof. Genel Cerrah, Sayın Ali Konan:

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
    quote:

Bu fotoğraf 18 Eylül tarihinden. Coronovac aşı çalışmasına katıldığım gün. Aşı kolunda olma şansım %50 idi. O günden sonra beraber çalıştığım insanlar hasta oldular. Sabah muayene ettiğim hastanın akşam PCR testi pozitif çıktı. Aynı masada yemek yediğim, beraber ameliyat yaptığım çalışma arkadaşlarım, ağabeylerim Covid oldu, bazısı yoğun bakımda yattı. Ben hasta olmadım. Ve bugün çalışmanın aşı kolunda olduğumu öğrendim. Sözün özü %90, %80, %50 sayılara takılmayın. Bulursanız aşıyı olun. Gerçekten koruyor.

ahahahah... teşekkürler... sanki bi konuda 1 ay önce faz 3 çalışmasına katılanlar, birbirine yorum yazıyodu onu bulmaya çalışıyorum. gerçi ben de yazdım konuya ama nasıl bulacağımı bilmiyorum

konuya gelecek olursam. faz3 çalışmasına katılanlar hala plasebo mu normal aşı mı olduğunu bilmiyo açıklanmadı...gizli tutuluyo

Ama denek olarak 2 dozu olduk üzerinden 2 hafta geçti yani antikor oluşması lazım.... bugün meraktan, beraber aşı olduğumuz bi arkadaşla gidip antikor testi yaptırdı özel bi hastanede... test negatif antikor çıkmadı

ÇAlışma kapsamında 1 haftaya kadar arayıp plasebo olup olmadığının bilgisini vereceklermiş.

eğer plasebo değil de "size aşı yaptık" derlerse... aşı işe yaramıyo demektir yani en azından ikimizde de antikor oluşmamış

bizim gibi başka test yaptıran var mı onlara soracam

1-2 'nin altında çıkarsa negatif ölçebiliyor diyorlardı, tam bir daha bakmam gerek istiyorsanız kesim noktası seviyesine.
    Asıl koruyuculuğu antikor titresinde değil, hücresel bağışıklığında diye tekrar hatırlatayım. Virüslerle hücrelerimiz savaşır, antikorlarımız değil.

antikorun 0,1 çıkması bişey ifade etmiyo mu anlamadım?

Kesim noktası belirliyor. Siz aşı da olsanız, kimisinin düşük çıkıyor, anlatabiliyor muyum?
    Not: yani demek istiyorum ki, aşıyı olanlarla hastalık kapıp seroloji incelemesi olanlarda farklı değerlere bakılıyor. Böyle cahil cahil konuştuğum için kusura bakmayın, net konuşmam gerekirdi ama karmaşa olmasın diye hastalık antikor seviyesinin aşı antikor seviyesiyle aynı olmadığını belirtmem gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 20 Ocak 2021; 16:6:12 >

5 yaşında çocuğa açıklar gibi açıklarsanız sevinirim :) neyin kesim noktası, neyi belirliyor

antikor testinin hiçbirşeyi göstermeyeceğini biz de bağışıklık oluşmuş olabileceğini mi anlatmaya çalışıyosunuz

edit: anladım hocam teşekkürler ama hala bizde bağışıklık oluşmuş olabilir mi yoksa bu testle ölçülemez mi? onu anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 20 Ocak 2021; 16:5:51 >
    Sen şimdi aşı oldun;
    Kan seviyesi birim cinsinden 0.9/mL'nin üzerinde olursa koruyuculuğu gelişmiş deniyor. Tam seviyesini bulursam yazarım. "Aşılama" ile "hastalıkta" bakılan antikor düzeyleri aynı değil demek istiyorum.

• hiç aşılama sonrası benimki gibi bi antikor testi görmüş müydünüz ? hacettepede hemşire arkadaşlar var, çalışmaya katılan sağlık çalışanlarının aşı kodları kırıldı...aşı denk gelenlerin antikor testlerinde 5-6 çıkıyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 20 Ocak 2021; 16:10:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: august landmesser

5 yaşında çocuğa açıklar gibi açıklarsanız sevinirim :) neyin kesim noktası, neyi belirliyor

antikor testinin hiçbirşeyi göstermeyeceğini biz de bağışıklık oluşmuş olabileceğini mi anlatmaya çalışıyosunuz

edit: anladım hocam teşekkürler ama hala bizde bağışıklık oluşmuş olabilir mi yoksa bu testle ölçülemez mi? onu anlamadım

quote:

hala bizde bağışıklık oluşmuş olabilir mi yoksa bu testle ölçülemez mi? onu anlamadım
    Üstadım, onu anlatmaya benim dilim dönmez. Şimdi donör hücre gibi hiç bilmediğim terimlere girmek istemiyorum. Hücresel koruyuculuğu antikorla ölçmüyorsun, canlı hücre(o da T Hücresi) bakarak ölçüyorsun. Kısaca, kan bağışıklığı değil o, yani seroloji testi değil. Daha ne testi olduğunu bile aklımdan söyleyemiyorum. Bakmam gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 20 Ocak 2021; 16:9:42 >

aslında bizim tereddüt şu şekilde oluştu gidip antikor testi yaptırdık..

çünkü hacettepede hemşire arkadaşlar var.. çalışmaya katılan sağlık çalışanlarının aşı kodları kırıldı kim plasebo kim normal aşı belli oldu...aşı çıkanlar bize kendi antikor değerlerini söyledi, onların ki 5-6 çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 20 Ocak 2021; 16:16:26 >
    Size demiştim hani, 0.9 olduğu zaman koruyuculuğu oluşmuş diye, sizinkisi daha henüz oluşmamış. 6 ay beklemeliyiz diyen var üstadım, ya yeniden aşılanıcaksınız ya da zamana bırakıcaksınız.
    Acele etmenize gerek yok. Zaten hangi birimiz aşılanırsak aşılanalım, asla maske-mesafe-temizlikten uzaklaşmak yok! Aşıyı olanlar bile, virüs üretimini sadece %50 azaltıyor. Dolayısıyla, birbirimizi düşünmeye devam ediyoruz.
    Bu virüsün sindirim yoluyla da bulaşabileceği tahminlerini bir kez daha ileteyim. Tuvalet klozetlerini ya binde 2'lik çamaşır suyuyla ya da cifle mifle her kullanımdan sonra temizlememiz "gerekebilir" bizden sonra gelen kimseye damlacık yoluyla bulaştırmamak için. Zarflı virüs diye e.koli gibi suya düşünce canından olmadığı bir tek kesin, kanalizasyondan bulaşıp bulaşmadığını kesin bilmiyoruz. Vücudumuzdan çıkan herşeye karşı temizliğimizde dikkatli olmaya özen gösterelim.

• 
Sayfa: önceki 34943495349634973498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.