Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3490. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34883489349034913492
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

vaka sayını günde 0-100 e düşürürsen sendede olur ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ocak 2021; 14:59:46 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt

Puahahahah ben napabilirim acaba ? En usttekiler dünya sağlık teroru örgütünü dinlerde isterse 500 bin vaka çıkar günde. Keriz gibi hissediyorum bu videoları görünce.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dybbukim

Puahahahah ben napabilirim acaba ? En usttekiler dünya sağlık teroru örgütünü dinlerde isterse 500 bin vaka çıkar günde. Keriz gibi hissediyorum bu videoları görünce.

he yani yeni zallanda vakaları ölülerimi saklıyor diyon yani bir de burdakilerin gözde kaçıpta kurtulmak istediği ingiliz sömürülerinden biriKoronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] 

New Zealand Coronavirus: 2,256 Cases and 25 Deaths - Worldometer (worldometers.info)

eylülden beri ülkede ölen bir kişi bile yok coronadan...

ha ana nedeni bence soğuk nevale, asosyal evcimen olmaları güney asya ülkelerinde genel tablo az zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ocak 2021; 16:36:7 >

• kerimcem K kullanıcısına yanıt

Hayır sebebi hükümetin araç olarak kullanmaması. Olum adamlar nasıl festivaller yapıyor ne asosyali. Bu arada covid ölümü diyorsun ama 2020-2021de hastaneye herhangi bir nedenden kaldırılıp vefat eden bir insan covidden ölmüş sayılıyor.

• Bu aşıyı olmayın, şöyle sinirimizi dağlayacaklar diye gittik, kursağımızda kaldı. Ne acı var ne birşey, ne anladım ben bu işten! Hiç boş yere yorulmayın, olduğunuzu bile anlamıyorsunuz. Sağlık bakanlığına şikayet edeceğim, içine biraz acı biber katsın da anlatacak bir hikayemiz olsun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dogukan_3002

Pulse Oksimetre ! (görsel daha akılda kalıcı olabilir)
    Ayrıca bu parmaktan ölçülüyormuş, başka yerden ölçülebileni yada daha etkili olarak ölçebileni var mı bilmiyorum tabi.

Ben de bilmiyorum, bu kafî.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt

Hocam üniversiteler hakkında ne düşünüyorsunuz

• kozmozun delisi K kullanıcısına yanıt
    Ne düşünmemi istersiniz? Sufle vermeyin, ben milli eğitim bakanı değilim ki...

• Üniversiteler %90 yine online devam edecek.

Açacak olsalar mutlaka olumlu bir şey söylerlerdi. Yekta Saraç ın açıklaması da online a yönelik olduğunu gösterdi zaten.

Yaz okulunu belki yüzyüze yaparlar. ama zaten derslerden kimse kalmadığı ,herkesin AA ile geçtiği bir dönemden sonra gereksiz olur.

• Kademeli açış olur mu peki stajı olan bölümler sağlık bölümleri vs

• Oldum bugün aşıyı. Çok fazla düşünmeye kurcalamaya gerek yok zaten alternatifimiz de yok, sağlık geçmişinizde şüpheleneceğiniz bir durum varsa kesinlikle olun. Fayda zarar analizi gibi düşünün, olursam en kötü ihtimal ne olur olmazsam en kötü ihtimal ne olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farukayaz -- 18 Ocak 2021; 2:44:54 >

Finaller düşük ihtimal yüz yüze olabilir. İllere göre açılma da olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kozmozun delisi

Kademeli açış olur mu peki stajı olan bölümler sağlık bölümleri vs

Bana göre sağlık bölümlerini uzaktan yapmaları başından beri tamamen saçmalık zaten.

Karar yine ünilerde olacaktır, onlar da mutlaka yüzyüze olması gereken bölümleri açar bence.

İlk yarıyılda da o dediğiniz grup gidebiliyordu zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: ChangeOrBeCrushed

Merhaba arkadaslar,

PCR test ornegini 9 Ocak ogleden sonra vermistim. Pozitif cikinca karantina basladi. Hayatevesigar uygulamasinda karantinam 9 Ocak'ta baslamis gorunuyor, 10 gun. Son gun olarak 18 Ocak yaziyor uygulamada. Ama 10 gun hesaplayinca aslinda 19 Ocak ogleden sonra bitmesi lazim.

Simdi benim sorum, uygulamada son gun 18 Ocak yazdigi icin 18 Ocak sonunda gece yarisi bitecek mi karantina? Eger oyleyse, o gece yarisi havalimanina gidip Almanya'ya gitmem gerekiyor acilen, cunku Sali gunu ulkeyi kapatma konusunda toplanti yapacaklar.

İstediğin yere gidebilirsin. 10 gün sonra bulaş oranı bitiyor virüsün.

• farukayaz F kullanıcısına yanıt
    Olursam en kötü ihtimalle ne olur?
  • 40 yıllık komşumuz coronadan vefat etmiş 4-5 bina ilerimizde evin önü kalabalık allah rahmet eylesin .

• cmfalper kullanıcısına yanıt

Hayır gitmiyodu hepsi belki tıp dis son sınıflar olabilir diğer sağlık bölümleri hiç gitmiyodu

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

tamamda oxford aşısı nerde ? bizde niye yok 3 milyon çin aşısı ilemi bitecek pandemi ingiltere bile oxfordu doğru düzgün vurmuyor aşı meselesi çıktığından beri tüm aşıları araştırıyorum ben dünyada aşılama çok çok yavaş ilerliyor ben o dönem oxford aşısı bulaşı önlemiyor demiştim haklıda çıktım ne söylediysem çıkıyor aşı getirtmeyip 3 milyon getirip mayısta yerli aşı geliyor demek hayal satmaktır bence ?

peki ilaçlar nerde ilaç geliyor diyordun hocam ben bu soruları sağlık bakanı gelse onada sorarım ama sorabilecek gazeteci yok

Alıntıları Göster
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

İngiltere kendi aşısından bile fazla alabilmiş değil. Daha doğrusu antlaşmalarını yaptılar ama üretim konusunda hala darboğazlar var. Talep çok yüksek üretim ise halen ciddi rakamlara ulaşamadı. Her ülkenin temel amacı sağlık çalışanlarını aşılayarak ilk aşamada sağlık hizmetlerinde aksama yaşamamak. Sonrasında her ülkenin farklı protokolleri var. Misal hangi ülkeydi unuttum singapur ya da endonezya sanırım önce gençleri aşılayacağım dedi. Üretim için, ekonomi için.

Biz mesela 65+ ve kronik hastaları aşılayalım, ölümleri azaltalım protokolü ile ilerliyoruz dünyanın çoğu gibi.

İlaçlar gelecek hocam, ilaçların gelmesi için ciddi çalışmaların yapılması lazım. Terapötik dediğimiz antikor kokteylleri, semptomları azaltan, IgA tetiklemesi yapıp daha solunum yolunda iken nötralize eden bir sürü ilaç çalışılıyor. Şu aşamada ağırlık bu ilaçlara verilmeye başlandı.

Unutmadan belirteyim pandemilerde ilk amaç aşıdır sonrasında ilaçtır. Aşı ile pandemi bitmez, hızı kesilir. Çünkü bu nüfuslara aşı üretip aşıları dağıtmak ve uygulamak ciddi zaman alacak.

Bulaş engelleme konusunda Faz çalışmalarında Moderna PCR kontrol yaptı ve bulaştırma olmadığını belirledi. Bunun makalesi de var.

Diğerleri konusunda veri yok şu anda.

• 
Sayfa: önceki 34883489349034913492
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.