Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir (5 Mobil) - 2 Masaüstü5 Mobil
5 sn
69.871
Cevap
266
Favori
3.397.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 3161
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2185
  • Ortalama Mesaj Aralığı 7 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1216
  • Favoriye Eklediklerim 268
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ComradeMRX (2625 mesaj) BlackLead (2185 mesaj) Mete Can Karahasan (1772 mesaj) radko (1422 mesaj) CeyKalDa (1379 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (38981 mesaj) Mobil (19273 mesaj) Mini (6256 mesaj) Uygulama (5360 mesaj)
  • @
172 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
Giriş
    1831 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

PCR bu, altın standart: altın standart ne demek hiç duydun mu!
    PCR testi tanı verir, 'tedavi' etmez! Siz iyice testleri, ilaçları karıştırdınız.
    Kaç pcr testi yaptın, başka hangi testleri duydun, sayın kulaktan dolma paparazzi?

Alıntıları Göster

Yalan yanlış bilgiler verip durma artık. PCR bilim dünyasında tartışmalı bir test.

PCR, FDA tarafından onaylı bir test değil, acil durum ilan edildiği için kullanıyor yazıyor FDA sitesinde.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/81/52/45/8152454a14bd8ecc1e17f79a04e3ed71.png&t=0&width=480&text=1
    Gates Vakfı Ekim 2019 Koronovirüs tatbikatı :https://www.youtube.com/watch?v=clW1byDvmQ4

• Yarbay
    16245 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: _turbo_

Asilar saglikli genc insanlar uzerinde deneniyor. Mantikli bir cevabin yok iste nokta
    Faz 3'te genel halkın üzerinde denendi bile 83000 insanda. Senin dediğini dozlamakta yapıyorlar, sonra sağlıksız insanlarda, daha sonra genel halk üzerinde.
    Bir de sen varsın, bunların dışında kalan komplolarınla...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

TV'yi kaldırıp yerine pompa koymak lazım.

|
    |
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | TEAMGROUP T-Force Xtreem 16Gb 4133MHz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!" Mustafa Kemal ATATÜRK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
    "Ben hiç bu kadar sevmedim, ömrümce siyahı."
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Geçmişte hangi pandemide negatifler de karantina altına alınmıştır?

Müzik ve Kurtuluş ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 1 Aralık 2020; 22:32:1 >
    |
    |
    Mete Can Karahasan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | TEAMGROUP T-Force Xtreem 16Gb 4133MHz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!" Mustafa Kemal ATATÜRK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
  • Yarbay
    16245 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Yalan yanlış bilgiler verip durma artık. PCR bilim dünyasında tartışmalı bir test.

PCR, FDA tarafından onaylı bir test değil, acil durum ilan edildiği için kullanıyor yazıyor FDA sitesinde.

Alıntıları Göster
    "Bu test Sars Covid-19 test etmekte kullanılır, başka mikrop ve virüslerde kullanılmaz" diyor orada.
    FDA için yeni bir şeyi doğrudan onaylatamazsın. İlaç geliştirilirken bile yıllar alıyor onay süreçleri, şirketler batıyor, ilaç geliştirmeyi bırakıyorlar bu yüzden, bunun testin yararlılığı ile bir alakası yok. Güvenli olsun diye. Bu gibi mesleki bilgilere bürokratlar karar veremez ayrıca, bilirkişilere danışırlar. O nedenle işin ehline kayıt altında onaylatana kadar süre geçer.
    Zaten altın standart bir yöntem. "Altın standart" nedir, biliyor musun? Diğer testleri onaylattıkları yöntem.

• Yarbay
    16245 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Interstellar

Geçmişte hangi pandemide negatifler de karantina altına alınmıştır?

Müzik ve Kurtuluş ile

Ne yapmak lazım profesör, bana 'sağlıklı' tanımı yapabilir misin?
    İnsanları bozuk para gibi harcamayı mı planlıyorsun, sizin paylaştığınız ayın çalışanı hedef listesiyle karıştırmış olmayasın kaç kişide hastalık görüleceğini? Kimin hasta olacağını sihirli kürene bakarak mı öğreniyorsun, hastalarla sağlıklıları kim bilecek distopik evreninde, senin gibi sahte alimler mi!

• Yarbay
    16245 Mesaj
    Resmen içkicilere çekilme terapisi veriyorum. Ayılmıyorlar.

|
    |

O bilir kişilere el altından bağış  yapılınca o bilir kişiler de şeytana uyabilir. Sonuçta evliya değiller.

Müzik ve Spor ile

|
    |
  • Yüzbaşı
    584 Mesaj

Gerçek vaka sayısı açıklanınca mutlu olanlar oldu ama bu virüs bitecek çünkü aşı bulundu. Üstelik aşıyı bulan bilim insanları Türkiye kökenli. Kapak olsun.  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rakanoth -- 1 Aralık 2020; 22:42:51 >

AMD Ryzen 3900X /// Nvidia GeForce RTX 3090 /// ASUS Crosshair VIII Hero WiFi /// NZXT Kraken X63 /// ASUS Essence STX II Sound Card /// Corsair Dominator Platinum RGB 32GB DDR4-3200MHz C14 /// Seagate BarraCuda Pro 10TB /// Samsung 860 QVO SSD 4TB /// Crystal Series 570X /// Seasonic 850W Prime
  • Yarbay
    16245 Mesaj
    quote:

O bilir kişilere el altından bağış  yapılınca o bilir kişiler de şeytana uyabilir. Sonuçta evliya değiller.

Müzik ve Spor ile

Yılışık konuşarak seviyesizliğini gösteriyorsun. İnsanlar hepinizi defetti de hâlâ ilgi aşkıyla trollemeye çalışıyorsunuz.

|
    |

Dut yemiş bülbüle döndüler. Bir iki tek attılar, istediklerini bulamayınca sustular. En meczupları kaldı sadece, onların da eli kulağında...

|
    |
    Rakanoth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben 2 gündür hiçbir şekil de koku alamıyorum. Ara sıra yüksek ateş ve baş ağrısı da oluyor. Çalışmadığım için sigortam da yok , param da yok. Şimdi telefonla arasam gelip ücretsiz test yaparlar mı? Yoksa param yok diye evde ölmeyi mi bekleyeyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: xiandw

Ben 2 gündür hiçbir şekil de koku alamıyorum. Ara sıra yüksek ateş ve baş ağrısı da oluyor. Çalışmadığım için sigortam da yok , param da yok. Şimdi telefonla arasam gelip ücretsiz test yaparlar mı? Yoksa param yok diye evde ölmeyi mi bekleyeyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Eğer dinlenebiliyorsan dinlen. 1 hafta sonra burnun açılıyor 2 hafta sonra öksürüğün geçiyor, 3 hafta sonra iyileşiyorsun.
    Kendine iyi bakmaya çalış. Test yaptırınca birden iyileşmiyorsun, kaybın varmış gibi korkma.

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Eğer dinlenebiliyorsan dinlen. 1 hafta sonra burnun açılıyor 2 hafta sonra öksürüğün geçiyor, 3 hafta sonra iyileşiyorsun.
    Kendine iyi bakmaya çalış. Test yaptırınca birden iyileşmiyorsun, kaybın varmış gibi korkma.

Alıntıları Göster

Aslın da hiç öksürüğüm yok, nefes darlığı burun tıkanıklığı da yok. Sadece arada sırada şiddetli baş ağrısı ve ateş oluyor. Koku kaybı ciddi derece de var. Bir yere çıkmıyorum ama biraz da korkum var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

PCR zaten yeterince sarhoş o kadar döngüden sonra iyice ayyaşta olur. 

Müzik ve Sağlık ile

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 1 Aralık 2020; 23:1:10 >
    |
    |
  • Yarbay
    16245 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: xiandw

Aslın da hiç öksürüğüm yok, nefes darlığı burun tıkanıklığı da yok. Sadece arada sırada şiddetli baş ağrısı ve ateş oluyor. Koku kaybı ciddi derece de var. Bir yere çıkmıyorum ama biraz da korkum var.

Alıntıları Göster
    Endişe etme. Dinlen, biraz sabırla grip şikayetinin geçmesini beklemeye çalış. Kendini sıcak tut, bol bol çorba pişir... bunun gibi şeylerle yorulmamaya dikkat et bu dönemde, olur mu?

PCR zaten yeterince sarhoş o kadar döngüden sonra iyice ayyaşta olur. 

Müzik ve Sağlık ile

Sana birşey söylerdim de münasip kaçmazdı. Senin gibilerden çok gördüm, pek uzun mesafe katedemiyorlar bir iki kere zıpladıktan sonra... dikkat et kendine. Başka konuda şımarırsın, bu meselede değil.

Ben daha da az ben burada en sık test yapabilen en zengin ülke Katar’ı baz alıyorum 138 bin kişide tespit etmişler az değil sadece 237 ölüm var. Sonuçta %0.2 ediyor birleşik Arap emirliklerine %0.3 çıkmış.
    |
    |
    nucro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    69 Mesaj

2-3 güne geçmezse devlet hastanesine test yaptırmayı düşünüyorum orada ücretsizmiş. Bu süreçte odadan çıkmayacağım. Yanıt için teşekkürler.

|
    |
    Sürü bağışıklığını daha iyi anlatan olamaz ama ben en çok alttaki kurt diye bir şey yoktur diyene güldüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gun -- 1 Aralık 2020; 23:27:21 >
Reklamlar
Masal Oku
ankara gülüş tasarımı
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,078
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.