Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3322. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33203321332233233324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bunun neden olduğunu bilmiyorum. Ne söylesem doğru olmaz. Normalde bu dediğim yerden testin sonucunun pozitif yada negatif olduğunu öğreniliyor.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta 14.günlük karantina bitti, bu hafta tekrar virüsü kapmış olabilir miyim? Halsizlik vs var aynı şekilde.

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 19 Ocak 2021; 19:15:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Taş mı yesin o esnaf sen mi ödicen faturadını kirasını?

söylediğimin esnafla ne alakası var? o zaman istanbuldaki esnafa da yazık, adam istanbul'dan kalkıp dışarı gidiyor istanbul esnafı kazanamıyor bu sefer.

• Turistlere mutlaka 72 saat onceden pcr testi sarti getirilmeli.Oyle ellerini kollarini sallayarak bu ulkeye girmeleri mutlaka onlenmeli.Otelde calisiyorum ve bu zamana kadar olmamak icin direndik ama dun yaptirdigimiz testte esimle beraber negatif ciktik.Ulkeye giriste Test yapmadiklari icin oteldede dolu covidli hastalar var.Saglam onlemlerde gerekli tabiki mutlaka.
  • Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Merak etme İstanbulun nüfusu o kadar fazla ki yetiyor onlara yazlık yerler öyle değil
  • Bu yerlere tükürenlere cok ağır ceza vericeksin.

• dogangoxel kullanıcısına yanıt
    Keşke ama yurt dışından gelecek dövize muhtaç olduğumuz için onlarla ilgili hiç bi önlem bekleme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Merak etme İstanbulun nüfusu o kadar fazla ki yetiyor onlara yazlık yerler öyle değil

yav sen daha geçen hafta önlemler gelsin demiyor muydun?   önlem alsınlar diyoruz şimdi de reddediyorsun

• Jeremy Klakson kullanıcısına yanıt
    Biraz geç oldu ama ülkenin gerçekleriyle yüzleştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leftercan1907

kapanma olmazsa ne var care olrak hep böyle çile mi çekecez.ben kapanma aşı olmadan bu işin halledilceğini zannetmiyorum.madem bu halka kurallara uymuyor bunun bir cezası olmalı kapanma olsun.bir daha kurallara uymadan gezmesin.diğer türlü çin bu konularda dışa kapalı bir devlet yalan söyleyebilir ama orada yaşayan türkler bu işi çin halletti diyor.

Alıntıları Göster

salgın sürecinde toplumsal bilinç yoksa kapanma sadece aşı çıkana kadar salgını frenlemeye yarar,bitirmeye yaramaz ancak öte tarafdanda ekonomide çarkların durmasından kaynaklı ciddi sıkıntılar oluşur.En son kertede salgının yayılımı kontrolden çıktığı zaman kapatmak bir çözüm olmuyor.

Cezalar konusunda ise hak veriyorum size,cezalar olmalı ve uygulanmalı.Kurunun yanında yaş yanmamalı.İllaki para cezası değil,sosyal farkındalık cezaları üretilmeli.Çevre temizliği vs gibi avrupa ve abd de çok örneği vardır.Bir insan her gün karakola gidip imza verme durumu olursa bir şekilde ehliliştirilebilir.Kolay yoldan olmuyorsa zor yoldan halk bilinçlendirilmeli ve tüm kamu görevlilileri,kurumlar da buna yardımcı olmalıdır.Öteki türlü kapanalım birkaç kendini bilmez için,psikolojimiz dahada kötüye gitsin ve birbirimizi yiyeylim.şuan bile yeni aşı,ilaç konusunda halkın en az %80 kadarı uygulama noktasında çekinceli davranıyor ve ilk etapda aşı olmaycaklarını söylüyor.Bu ortamda da "inceldiği yerden kopsun" anlayışı ile kurallara uyanlar bu bilinçsiz insanlar yüzünden eve kapanmak zorunda kalıyor.

• tttkkk T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
  • Sert tedbir olarak maske, mesafe ve hijyen vurgusu yapılacaktır.
  • Whippoorwill kullanıcısına yanıt
    Zaten başka tedbir beklenmez kasada 5 kuruş kalmadığı için.
  • radko kullanıcısına yanıt
    Bende sert tedbirlerden yanayım açıkçası. Halkın bir kesimi cidden ya anlamıyor ya da anlamamazlıktan geliyor olayın ciddiyetini. Bu kafayla mevcut kısıtlamalar pek işe yaramıyor. Tabi birde işin ekonomik boyutu var. Esnafın hali perişan. Devletin kasası boş. Bu şekilde daha ne kadar devam eder hiç bilmiyorum.
  • Bugün açıklama olacak mı?

• zQrba kullanıcısına yanıt
    Birazdan olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: zQrba

Bugün açıklama olacak mı?

rte konuşacak.

ilk 30-40 dakika reklam yapar şöyleyiz, böyleyiz, güçlüyüz, şunları yaptık bunları yaptık falan filan...sonra bi 5-10 dk chpye ve bay kemal'a saydırır son 5 dakika da yeni kısıtlama varsa onları açıklar. boşuna hepsini izlemeyin diye dedim.

• Sizden ricam Tedbirleri açıklamaya başlayınca bi alıntı yapın a dostlar. Şimdi iki saat kafa açıcak
  • 
Sayfa: önceki 33203321332233233324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.