Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3319. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.378.974
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33173318331933203321
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arge departmanında çalışınca doktor mu oluyorsunuz, ya da doktoranızın konuyla ne alakası var çıkaramadım. Belki uyduruk makaleler paylaşmaktan daha tesiri olurdu.
    Konuyu bildiğinizi siz iddia ettiniz. Ben sakıncalı buluyorum saman alevi gibi konuda rezillik çıkaranları, siz de gelmiş kuyuya taş atar gibi o öyle değil diye lafa giriyorsunuz.
    Hani, bunu yapabilecek bir insansan şapka çıkarırım ama ne bahsettiğin virüs hakkında ne de aşısı hakkında bir fikrin olmayınca böyle geri sararsın elbette.
    O yüzden eğitim çok önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Virüsleri bilmen gerek. Bunlar konak adaptasyonu denen birşeyle sana saldırabilen mikroplar. Değişme imkanları yok. Değişmeleri için kazandıkları yatkınlığı terketmeleri gerek, o da üreyememeleri demek. Yani zayıflatılmış canlı aşıya dönüşmeleri demek.
    Bir virüs bunu asla yapmaz, eğer belli başka özelliklerle gelmiyorsa.

hocam infulenza ozaman niye her sene tamamen değişiyor ve asla bulaşması bitmiyor insanlara sürekli şekil değiştiriyor aşılarda değişiyor her yıl

• YigitErkin20 Y kullanıcısına yanıt
    İnfluenza bir eksi rna virüsüdür ve aids virüsü hiv ile benzeşir bu manada. Hive artı virüs deseler de eksi virüs gibi kendini çoğaltır.

• quote:

İnfluenza bir eksi rna virüsüdür ve aids virüsü hiv ile benzeşir bu manada. Hive artı virüs deseler de eksi virüs gibi kendini çoğaltır.

ee yani sorumun cevabını alamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

aşı çok bir halta yaramıycak bence, yazında mevsimsel bazlı azalınca,aşı azalttı diyip aşıyı göklere çıkarcaklar,aşı şirketlerini paraya boğucaklar fava at bekle..

İlk kez sizinle aynı fikirdeyim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt

Geriye sarmak mı?

Sizin herhangi bir yabancı dil bildiğinizi bırakın Türkçe okuduğunuzu anladığınızdan şüpheliyim.

Geriye sarmıyorum, yazdıklarımı tekrar düzenli oku. Cahille tartışmayı uzatmıyorum sadece.

Hadi selametle güzel kardeşim.

Eksi rna virüsleri daha çok hata yapar. Hiv virüsü de retrovirüs, onun da yolu hatalı bir sentez içeriyor.
    Bu hastalıkta hata oranı düşük, tek tipi var. Üstelik hata düzeltme özelliği var. Çok farklılar.

• ManuOstar kullanıcısına yanıt
    Bayağı yokuş yaptın. İstersen kendini tanıt. Korkak olmana gerek yok, ne de olsa o kadar iddialaştın.
    Ben kaynaklarımı paylaşıyorum. Senin kaynakların konuyla pek alakadar değil. Belki bunu bilemediğinden yapıyorsun, emin olmadan birşey söyleyemem hakkında.

• Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt

Konuya çöreklenmiş sanki işin uzmanıymış gibi herkesin yorumuna bir cevap yazıyorsun bilmiş bilmiş. Düz üniversite bitirdiğinden şüpheliyim. Konuyla alakasız link demişsin de o makaleleri okuyacak dil bildiğinden de şüpheliyim.

Neyse selametle güzel kardeşim, uzatma hadi işine bak.

Blok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ManuOstar -- 30 Kasım 2020; 11:21:1 >
  • Burak2658 B kullanıcısına yanıt
    5 kuruş kalmamış halkın faturalarını ödeyemedikten sonra unutun yasağı
  • Konuyu tartışamayacak cahillik seviyenle burada laf söyleyip ortamdan kaçmana karşıyım.
    Hepatit aşısı harici gönderdiklerinin hepsi canlı, zayıflatılmış aşılar.
    Bizim böyle bir aşımız yok koronavirüslerde, bilmem farketmiş miydin?
    @ManuOstar

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

5 kuruş kalmamış halkın faturalarını ödeyemedikten sonra unutun yasağı

haftasonu yasağı kesin geliyor

• quote:

Konuyu tartışamayacak cahillik seviyenle burada laf söyleyip ortamdan kaçmana karşıyım.
    Hepatit aşısı harici gönderdiklerinin hepsi canlı, zayıflatılmış aşılar.
    Bizim böyle bir aşımız yok koronavirüslerde, bilmem farketmiş miydin?
    @ManuOstar

hocam inaktif bir aşı insana zarar verebilirmi sence birisi twitterda ereksiyon sorunu yaşıyormuş aşı olanlar yazmış

Gömü buldu devlet yada herkese kredi satıcak temel ihtiyaç kredileri geliyor.

İmkansız bu ekonomik krizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 30 Kasım 2020; 11:43:46 >
  • Dun test yaptirdik esimle ikimizde pozitif ciktik.Az once ilac getirdiler.Arkadaslar bu favicovir ilaci mutlaka almalimiyiz ? Yan etkileri cok oldugu soyleniyor, her kafadan bir ses geliyor icin veya icmeyin diye.Esimde kuru oksuruk bende ates var sadece baska belirti yok.
  • dogangoxel kullanıcısına yanıt
    Ciğerlerine inince keşke içseydim dersin.
    Kauçuk alerjisi yapar, ilaç alerjisi yapar ama bu dediğini yapıp yapmayacağını bilmiyorum. İnaktif aşılar cansız oluyor, onlara ek destek bağışıklık uyaranı veriyorlar ki, vücut bu tehlikeli değil diye tepkisiz kalmasın diye, çünkü tek uyarılma yeterli olmuyor.
    Bağışıklık sisteminin birden çok kez uyarılması sayesinde ancak kalıcı hafıza cevabı oluşuyor. Bu koronavirüs aşilarında da iki doz olanlarını sırf bu yüzden iki ayrı kola yapıyorlardı diye duymuştum.
    Bir takım yöntemlerle canlı aşıya eşitliyorlar, hem de güvenli.
    Bu dediğim Sinovac aşısı için.

• Şaka gibi milletiz kimsede demiyor avmler,spor salonları kapansın tutturmuşlar h.sonu yasak yasak.

Yau kardeşim hiç mi bilimdem ilimden anlamıyorsunuz haftanın 5 günü her yere gideceksin sonra e hafta sonu yasak işte virüslü en sert şekilde mücadele ediyoz diceksin yazık bu kafaya
  • Bugun vizeden sonra hoca dediki finali yuz yuze yapmayi planliyoruz bu durumda ocak ayinda okulda final sinavi yapabilirler mi?
  • 
Sayfa: önceki 33173318331933203321
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.