Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3285. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 32833284328532863287
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-84B7F5BB9

Bu anlattıklarını Çin denen ülke yapıyor mu?

Yapmıyorsa neden yapmıyor?

Çin neden ikinci dalgadan korkmuyor?

çin çindir,ameriga amerigadır,avrupa avrupadır, bura ise türkiyedir.

her yiğidin yoğurt yiyişi ayrıdır  

• Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: "Riskli gruplar için aşı ücretsiz olacak. Bunun dışında vatandaşımız almak isterse aşıların eczanelerde satışının da önünü açmış olacağız."

Eczanelerin -70 derece depolama alanları var mı?

Edit: biliyorum Çin aşısına o derece gerekli değil, o aşıyı olmama taraftarıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herseyinhayirlisi

hangi okul-bölüm hocam, bizimki de yüz yüzeydi ertelendi

Alıntıları Göster

Türkiyedeki Ankaradaki 2 özel okuldan birisi. Kalitesiz olanı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda büyük bir yanlıştan döndüler. Yalnız worldometer gibi dünya kamuoyunun takip ettiği listede Türkiye bir anda 6 binlerden 30 binlere çıkınca baya bi dikkat çekecek. Geçmişe dönük vaka sayılarının da ekleneceği açıklandı. Bu durumda Türkiye 24. sıradan rahat ilk 10a atlayacaktır.

• Elma kullanıcısına yanıt
    yanlıştan falan dönülmedi.
    inanıyor musunuz gerçekten bunlara.
    adamın her kelimesi teyide muhtaç.
    ölüm sayısı hala farklı ibb ninki ile.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1m oluruz

• Dolar artıyor, euro artıyor, altın artıyor, vaka sayısı artıyor. Azalan ne var

• tepkiler yerindeydi hükümete, en gelişmiş zengin ülkeler bile dışkıya battı bu konuda zaten ayak yapma nedenleri saçmaydı,sanki sadece bizde olurda yatırımcı kaçar derim hadi deriz ülke çıkarları..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Kasım 2020; 21:6:44 >
  • Bugun şirkette 2 kişi daha pozitif çıktı yarın bşzde teste girecegiz olay kontrolden çıktı bence

• quote:

Orijinalden alıntı: kuasudba

yanlıştan falan dönülmedi.
    inanıyor musunuz gerçekten bunlara.
    adamın her kelimesi teyide muhtaç.
    ölüm sayısı hala farklı ibb ninki ile.

Yalandan bile olsa vaka sayısının açıklanması büyük bir adım değil mi  

Bu arada İBBnin açıkladığı rakamda 'bulaşıcı hastalık' ibaresi mevcut yani sadece COVIDden ölenler değil sanırım.

• yalnız sadece türkiyede olan birşeyde değil bu ab de ağır ateş figan komavari şekilde gitmediğiniz sürece test bile yapmıyorlar hafif ortaları gençleri coronasın diyip iki ilaç verip evine postalıyorlarmış özlelikle hollanda fransa italya inanmayan chatboxları okuyabilir, yani vaka sayılırı bir abd de biraz şefafdır fda nın üssü olduğu için onun dışında heryer fossss..

dahada felaket boyutuna gelirse zaten o sayılar hiç verilmiycek dünyada bence direk ölü sayıları verilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Kasım 2020; 21:40:58 >
    Değil!! Aylardır millete yalan söylüyor ve hâlâ söylemeye devam ediyor.İstifa etmeli yerine gelen gerçekleri tam rakkamları ile açıklamalı.

semptom göstermeyen ölüler ne zaman açıklanacak bakalım.

• Allah Ekrem İmamoğlu'ndan razı olsun, o zorlamasa hala 1-2 bin arası geziyorduk.

• worldometer'a 6814 olarak girdi sayı

• Worldometers 6814 olarak hasta sayısını girdi new cases'a. Kaynak olarak https://covid19.saglik.gov.tr/ kullandıkları için ne zaman bizimkiler buraya vakaları girerler o zaman görürüz toplam sayıyı.

Bu arada vakanın değil hastanın verilmesi olayı Eylül sonu gibi başladı yani 2 aydır pozitif vakalar değil hastalar veriliyor; açıklamada bundan sonra vakaları da ayrı olarak vereceğiz dedi Bakan. Bu aradaki 2 aylık süreci toplu olarak yansıtırlar umarım. Böylelikle (her ne kadar kimse inanmasa da) ilk pozitif vakanın görüldüğü 10 Mart 2020'den sonra bugüne kadar olan toplam vakayı da görebiliriz. Epidemiyoloji kurallarına göre de bunu 10 ile çarptığımızda virüse temas etmiş kişi sayısını kabaca bulabiliriz.

Şu anki tabloda zaten 467 bin. Bu vaka ile birlikte 1 milyon olsa, Türkiye'de bugüne kadar yaklaşık 10 milyon insanın virüsle teması olmuş demektir. Bu da ülkede yaşayan 90 milyon insan olduğu düşünülürse her 9 kişiden biri ediyor. Korkunç bir yayılım.

Hastalığı bende geçirdim, çok da keyifli bir süreçti; 10 gün işe gitmedim, evde oturup bütün gün sitcom seyrettim :) Covid olmadan önce çok karamsardım hastalıkla alakalı ama başıma gelince "sağlıklı bireyler için" korkacak hiçbir şey olmadığını düşünüyorum.

Aşıyla beraber normalleşme taraftarıyım artık. Bu böyle sürüp gidemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DHF_Viper -- 25 Kasım 2020; 21:17:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: narsess

Dolar artıyor, euro artıyor, altın artıyor, vaka sayısı artıyor. Azalan ne var

vicdan

• aşı kesinlikle zorunlu olmaması lazım çin aşısının sağlık çalışanlarına zorunlu kılınacağı söylentisi umarım doğru değildir daha faz 3 aşaması tamamlanmamış bu aşının insanlara vurulmasını doğru bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Marco Luigi -- 25 Kasım 2020; 21:21:11 >
  • Yazıklar olsun, günlük vaka sayısı 28000 halen tedbir almak için önümüzdeki haftayi bekleyeceğiz diyor.

• 
Sayfa: önceki 32833284328532863287
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.