Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir (4 Mobil) - 6 Masaüstü4 Mobil
5 sn
72.551
Cevap
268
Favori
3.489.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 3214
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2204
  • Ortalama Mesaj Aralığı 8 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1227
  • Favoriye Eklediklerim 270
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • ComradeMRX (2625 mesaj) BlackLead (2204 mesaj) Mete Can Karahasan (1958 mesaj) radko (1654 mesaj) CeyKalDa (1387 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (40600 mesaj) Mobil (19883 mesaj) Mini (6699 mesaj) Uygulama (5368 mesaj)
  • @
185 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
33. Sırada  bugün en iyi #2
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
Giriş
    7524 Mesaj
    Acil istanbula seyahat kısıtlaması gelmeli
    |
    |
  • Yarbay
    9519 Mesaj
    Bugun yeni yasaklar gelecek bence.

Haftasonu sokağa çıkma yasağı kesin gibi.

Ben olsam, kesinlikle şehirlerarası seyahati yasaklarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cloud Nine -- 25 Kasım 2020; 13:17:19 >
  • Yarbay
    7524 Mesaj

Avmlerde acil kapatılmalı hafta sonu bi video izledim millet avm kapısında kilometrelerce kuyruk oluşturmuş girsin diye.

Ariyetten spor salonlarının ve ibadethanelerin hala açık olması akıl alır gibi değil.
    |
    |
    Cloud Nine kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1516 Mesaj

Avm'lerin kapatılması, seyahat kısıtlamaları ve genel olarak toplu alanların yasaklanması(ibadet, konser, spor salonları vs.) en iyi sonuç veren önlemlerdi.

Artık günlük gerçek hasta sayısı kaça çıktıysa, iktidar bile panik olmuş.

Virüsün uzun vadeli ve yan etkileri hala tam olarak çözülemedi, tehlikeli değil diye düşünmekten vazgeçin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 25 Kasım 2020; 13:25:14 >
    |
    |
  • Binbaşı
    1088 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/8b/fa/ea/8bfaea54cb8be958e81df8a4e98db1e8.png&t=0&width=480&text=1

Hocam salgın değil bulaşıcı hastalık diyor diye biliyorum ve burada çok büyük bir kelime oyunu yok mu? HIV de o da bu da şu da her şey yok mu bu sayının içinde

• Binbaşı
    1516 Mesaj

Kelime oyunu var ama bunu yapan İBB değil, sağlık bakanlığıdır. Sen mezarlar müdürlüğüne cenaze verirken "covid-19" yerine "bulaşıcı hastalık" diye dikkatli olmalarını istersen, belediye de kendine verilen bilgi doğrultusunda açıklama yapar.

Allah göstermesin ama bir gün Covid yüzünden vefat eden birinin cenazesini hastaneden çıkarıp defnetmeye gitmek durumunda kalırsanız, ne demek istediğimi anlarsınız.

Sen belediyeye hangi bilgiyi verirsen, o da o şekilde açıklar.

|
    |
    CaimaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    463 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    high and dry

merhaba ben agustosta covid geçirmiştim. gectigimiz cuma ve pazar günü covid pozitif cıkan kisilerle temas ettim. pazartesi günü eklem ve bas agrıları olunca test yaptırdım, büyük ihtimal bağışıklık olduğu için negatif geldi. hes uygulamasında dün riskli gözüküyordum. bugün riskli değil diyor. şu an karantinada mıyım? dışarı çıksam sorun olur mu ? ne yapmam gerektiğini bilemedim.

|
    |
  • Yarbay
    14843 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: CaimaN

Hocam salgın değil bulaşıcı hastalık diyor diye biliyorum ve burada çok büyük bir kelime oyunu yok mu? HIV de o da bu da şu da her şey yok mu bu sayının içinde

Alıntıları Göster

yıl 2020 bulaşıcı hastalıktan ölen mi kaldı hocam çoğu hasta ilaçlarla vesaire atlatıyor artık. bu ölümlerin %90 95'i covid den

|
    |
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Şimdi bu şarlatanın ülkesi neden uluslar arası camiada cezalandırılmıyor? Yoksa bu pandemi veya plandemi bazı ülkelerin işine mi geliyor?

Ülkenin turizmi bile aktif, maske desen isteğe bağlı, alış-veriş seyahat desen devam, partiler devam... Buna rağmen Çin' de neden ikinci dalga endişesi yok?

"Now is the time to take advantage of this opportunity to build a better world. (Şimdi daha iyi bir dünya inşa etmek için bu fırsattan yararlanmanın tam zamanı)" Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva

|
    |
    Tornado of Souls kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2096 Mesaj

"PCR pozitif çıkmayan hastaya Favirpiravir verilemez" demiştiniz ama Covid 19 testi negatif çıkan hastaya verilmiş (sonuçta ölmüş)

Alltaki Tweeti açınca görülebilen en altında ki yeşil ile yazan kısma dikkat edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Interstellar -- 25 Kasım 2020; 14:18:28 >
    |
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    218 Mesaj

Ne anlatiyosun birader burada mezarlikta kuyruk var suan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Tweeti okumaktan aciz misin?

|
    |
    caga_89 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Örneğin kanser için yapılacak ameliyatlarda dahil.

|
    |
    Xayro kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    323 Mesaj
    Bana test yapıp pozitif çıkınca o pnömoni de kullanılacak denilen favipirapir ilacı verildi birinci gün 8 er sonraki günlerde 3 er adet 12 saatte bir artı hidroksiklorokin verildi.
    Test yaptıklarında belirti yoktu hatta önceden tat ve koku gidip hemen geri gelmişti onun için test yaptırmamıştım.

|
    |
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Bu anlattıklarını Çin denen ülke yapıyor mu?

Yapmıyorsa neden yapmıyor?

Çin neden ikinci dalgadan korkmuyor?

|
    |
    muammer816 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2096 Mesaj

Ayrıca bağışıklık sistemi çökerse bu gidişle Kanser, Kalp, Hipertansiyon, Şeker gibi hastalıklara da yakalanılır bunları bilmeyen bir çok insan var.

Hele evden çıkmayan çoçuklar cips, cola, çukulata ve bilgisayar başında hareketsizlikle giderek şişmanlamaları bu gidişat hiç de hayırlı değil.

|
    |
    Bernoulli Denklemi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    81 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bernoulli Denklemi

Bu mesaj silindi.

Dostum yazdıklarına harfiyen katılmakla beraber saglık bakanlıgının asla ve asla beslenme düzeniyle ilgili tavsiye vermemesi cok garip geliyor bana. Papagan gibi maske maske diye sayıklayacagına D vitamini takviyesinin önemi anlatılmalı. Kamu spotları cekilmeli. İnsanın bagısıklık sistemi aşıdan da maskeden de cok daha koruyucudur.

• Yarbay
    5984 Mesaj

la avm dibimde gitmiyorum arkadaş şimdi geldi ana baba günü gibi dedi ,yeminle bu halk anlamaz laftan 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 25 Kasım 2020; 14:35:39 >
    |
    |
  • Teğmen
    218 Mesaj

Çine test olmadan git gir bakiyim. Adamlar 2 gun once 80bin kisiyi hava terminaline hapsetti 

|
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Ko Cuce
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.