Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3160. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.165
Cevap
238
Favori
4.378.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31583159316031613162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

"Ama beklenen olmadı. Afrika'da hastaneler boş kaldı, dünyanın diğer ülkelerindeki koronavirüs grafiklerinde görülen keskin iniş ve çıkışlar da yaşanmadı. Hatta Güney Afrika, salgındaki ilk dalgada İngiltere'deki ölüm oranından 7 kat altında bir oran kaydetti.

Tamam, sözünü ettiğimiz haberler, insanlara ölümü gösterip izolasyona razı etme propagandasının, korona manipülasyonunun medyadaki tipik bir örneği. Vermek istedikleri mesaj da net: Daha çok yasak hayat kurtarır!"

Yazının tamamını okumak isteyenler için

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/melihaltinok/2020/10/10/zengin-isveci-anladik-da-afrikada-korona-niye-tutunamadi

• Sunu kabul edelim bu virus Grip kadar bulasicidir ve öldürücülügüde Grip kadardir. Ne varki cigerlerde actigi hasar dolayisiyla gripten ayrilir. Gripteki gibi evde yatarak atlatilamayabiliyor bu sebeple hastaneler ve doktor gozetimi gerekli olabiliyor. Artik kimsenin kacari yok suru bagisikligina gecilmis gozukmekte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt

Hocam cigerde actigi hasar eger agir bi hastalik gecirdiyseniz diger zaturelerde de oluyor ama. Yani is cigerde actigi hasara kaldiysa bu zaten diger zaturelerde de oluyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akordiyon kullanıcısına yanıt
    Bu konuda ayni dusuncede degilim. Daha once zaturre olmamis gencleride agir yakaladigina sahit oldum. Kimi agir kimi hafif atlatiyor ama hastaneleri mesgul ediyor gripten farkli sekilde cunku solunum guclugu oluyor.

• _turbo_ kullanıcısına yanıt

hocam zature zaten nefes darlığı cektiğiniz gencleri de hatta cocukları da etkileyen zor bi hastalık yani

bu kadar histeri sonucu hastanelere yığılma olması çok normal. ozellikle martta herkesin kendi kendine hasta ettiğine şahit oldum. hastalık ocakta cıktıysa taa martta ulkelerde fazladan ölümlerin sebebi ne. haa aşırı mı değil, ama var sonucta birçok yerde. olay virüs kaynaklı olsaydı ve dediğiniz gibi hastane meşguliyeti virus kaynaklı yuksek olsaydı, bu martta değil ocaktan beri olurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 19 Ekim 2020; 15:33:56 >
  • kugutex kullanıcısına yanıt

Ben Ankara 29 Mayıs hastanesine gittim boğazım ve kaslarım ağrıyor dedim hemen test yaptılar. Sanıyorum bölgeden bölgeye farkediyor.

• Mahallede ki aras kargo karantinaya alındı bu gün ambulanslar falan geldi,çalışanlar testi pozitif olmasına rağmen çalışıyormuş.
    Kapıda bi sürü mal,millet hala kuyrukta ürünlerini almak için şaka gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 19 Ekim 2020; 17:20:9 >
  • beyler 3 gündür tat ve koku almıyorum. bu bir gösterge olabilirimi

• Mc_Doglos kullanıcısına yanıt
    Evet gösterge

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Evet gösterge

bu akşam üzeri burundan nefes çekince çürük patates gibi birazda metal para kokusu gibi hoş olmayan kokular geliyor burnuma.

• Şu son bi kac gundur vakalar fazlaca artmış gibi gorunuyor.
    Hayat eve sıgar uygulaması normal sekilde giderken suan bulundugum çevre çok yüksek riskli olarak gorunuyor.Bakalim sokaga cikma yasagi uygulanacak mi

• Jakuboo kullanıcısına yanıt
    Aynen benimde öyle havalar biraz soğudu hemen yükselişe geçti.

Fransada ki gibi gece veya akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar bi sokağa çıkma yasağı gelebilirmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 19 Ekim 2020; 19:26:25 >
  • 1958 vaka

75 vefat

1424 iyileşme

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Vaka değil ağır hasta olup hastaneye yatırılan,vakayı düşün artık

• radko kullanıcısına yanıt

ben düşünemiyorum 10 la çarp alsana sonuç

• quote:

Orijinalden alıntı: 9600_G_T

1958 vaka

75 vefat

1424 iyileşme

2.dalga sürecine çoktan girdik artık.vakaların 1900 yada 19000 olmasının bir manası kalmadı.Yakın dostlarım virüse yakalanmaya ve karantinaya girmeye başladı.

Kış dönemine girdiğimiz şu günlerde virüsün 9 saat boyunca ciltte kalabilecek yapısı zaten her alanda risklerle karşı karşıya kalabilceğimizi gösteriyor.Bu noktada bireysel önlemler çok daha önemli.

• 9600_G_T kullanıcısına yanıt
    Dün 10.347 vaka paylaşıldı

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

• radko kullanıcısına yanıt

ulusal çıkar için söylemıyorlar yersen

https://www.worldometers.info/coronavirus// burda 2 bin vaka diyor

kendi saglık tablosunda 1958 diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9600_G_T -- 19 Ekim 2020; 19:38:28 >
  • 
Sayfa: önceki 31583159316031613162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.