Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3138. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.165
Cevap
238
Favori
4.378.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31363137313831393140
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler defalarca yazdım.surekli aynı soruları görüyorum.

Siteye sürekli girme şansım yok yoğunluktan dolayı ama fırsat buldukça yakalayabildigim soruları cevaplayayım

Bakanlığın protokolüne göre

- yakın temaslilar (aynı ev,aynı ofis) 14 gün karantinaya alınıyor.test - çıksın çıkmasın

Sebebi:yalancı - olabilir.her temaslı alinmiyor.yakin temaslı sadece.birde aynı evde yaşayan adam 1.gun kapattin test yaptin 3. Gün virüsün bulaşmayacağı ne malum

-karantina çıkışı test yapılmıyor,+ sende yok temasliysanda yok.+ Sen özel bir durumlar hariç.

Sebebi zaten 14 günde çok yüksek yüzde ile - e donuyosun ,ve virüsü 12 günden sonra bulasiciligi bulunmuyor.kaynaklar sınırsız değil.giris çıkış test yapılma işi başka ülkelerde ne durumda bilmiyorum ama bizde şuan mümkün görünmüyor.

Bunlar bakanlığın cetveli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 27 Eylül 2020; 21:24:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Gösterdiği gerçekler ne şekil mesela?

Bir çin'li doktor açıklayacaktı raporu, ne oldu o rapor?

Laboratuvar yapımı olduğunu nasıl anlayabiliyorsunuz?

Böyle bir şey olsa, next strain'de binlerce genom var, şimdiye kadar ortaya çıkar yer yerinden oynardı.

Alıntıları Göster
    O Çinli kadın raporu bir sitede açıkladı.Yine labda üretildiğine dair bir şeyler yazmıştı pdf dosyasında.Kısa süre sonra site siber saldırıya uğradı ve kaldırıldı.Benim takip ettiğim genetikçi daha virüsten kimsenin haber olmadığı zamandan beri takip ediyor.Adamın şu an günde 8-9 saat bununla ilgili araştırma yapıyor.Özel dizilim ve bir lab’la ilgili belgeler paylaşmıştı.3-4 gün sonra hesap kitlendi.Yeni hesap açtı.Virüsün labda üretilidiğine inanmayabilirsiniz ama ben üretebildiğine artık inanıyorum.Gördüğüm şeylerden dolayı..

• İnşallah zamanla bu illeti de atlatıp eski (çok güzel olmasa da en azından şimdikinden güzel) günlere döneriz. İyi geceler dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • EthanCarter III kullanıcısına yanıt
    Merak etme, aşılar gelince her şey çok güzel olacak. Aşı üreticilerinin tazminat vermeyecek olmasını da kafana takma. Normalde 7-10 yıl test edilen yok ama sen rahat ol. Önemli olan o aşıların satılmaları.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    En azından o çağlarda neandartallere karantina zulmü yapılmadı. Bill Gates yapılacak aşılar için "kod ekleme" diyordu yani genetiğimize eklenen bir tür kod sayesinde virüslerden korunacakmışız. Şimdi insan genetiğiyle oynanıp, değişikliğe zorlanacaksa bari karantina yapmasınlar.
  • Ekim ayı içinde üniversiteler açılıyor milletvekillerinin bu yönde talebi cumhurbaşkanlığınca kabul görmüş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    kaynak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Ekim ayı içinde üniversiteler açılıyor milletvekillerinin bu yönde talebi cumhurbaşkanlığınca kabul görmüş
    ünilerin çoğu güz döneminde uzaktan eğitim açıkladı bile sistemlerini hazırladılar bu yönde?
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    İstediği kadar hazırlasın cumhurbaşkanlığı kararnamesine bakar.

• Nargileciler ağlıyor okullar açılsın diye, bir de neymiş herkes awm bar geziyormuş. Bu ülkede 8milyon universite öğrencisi var azınlık itlik peşinde diye herkesi yargılayamazsınız.

• açık öğretim üni den sayılınca 7 milyon olyo

• Oğlumun yuva 2 hafta önce açıldı, kararsızdık. Neyse gönderdik 2.haftadan bir aile ve aynı sınıftaki çocuk pozitif çıktı bile. Şimdi aynı sınıftaki tüm çocuklar eve 10 gün karantinaya gönderildi.

Üniversiteler derslere başlayınca ne olacak bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psycho Cepkin

Oğlumun yuva 2 hafta önce açıldı, kararsızdık. Neyse gönderdik 2.haftadan bir aile ve aynı sınıftaki çocuk pozitif çıktı bile. Şimdi aynı sınıftaki tüm çocuklar eve 10 gün karantinaya gönderildi.

Üniversiteler derslere başlayınca ne olacak bakalım.
    Fakülteler yurtlar tek tek karantinaya alınacak hocam

Kimse dikkat etmez sosyal mesafeye falan

• ispanyol gribi kadar can almaz umarım
  • Psycho Cepkin P kullanıcısına yanıt
    Mecbur açılacak esnaf,ev sahipleri taş yemesini göze alamıcak hükümet.

• Hindistan 64500 yeni vaka 700 yeni ölüm bildirmiş

• quote:

Ekim ayı içinde üniversiteler açılıyor milletvekillerinin bu yönde talebi cumhurbaşkanlığınca kabul görmüş
    hocam kesin mi kaynak atar mısınız? bütün planlarımı buna göre yapıcam çünkü üstten ders alma, yurt vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Hindistan 64500 yeni vaka 700 yeni ölüm bildirmiş
    Normal seyrine göre düşük onlarda.Pazar-Pazartesi veriler tam rapor edilmez.Yarın yine 85.000+ vaka 1000+ ölüm yazarlae

• quote:

Orijinalden alıntı: dndd

Hindistan 64500 yeni vaka 700 yeni ölüm bildirmiş
    Hindistanda günde kaç kişi hangi hastalıktan ölüyor en ufak bir fikrin var mı?

Ya da daha temel sorular sorayım:

Haberlerde hastalığın bulaşması durumunda yaşına göre hayatta kalma oranını veriyorlar mı?

Ya da şimdiye kadar hep bu hastalık 2. kez enfekte edebiliyormuş korku haberleri arasında gerçekten kaç kişinin 2. kez enfekte olduğunu biliyor musun?

Ya da kurtarıcımız olduğu söylenen aşıların normalde kaç yılda geliştirildiğini?

Aşı üreticilerinin aşının etkilerine karşı devletlerle kendilerine dava açılmaması yönünde anlaşma yaptıklarını?

Bunlar, haberlerde gösterilmiyor ve konuşulmuyorsa o zaman sorman lazım kendine : ben TV'de ne izliyorum, aşının satılmasını sağlayacak reklamları mı?
  • quote:

Hocam bu duyumu nereden aldınız güvenilir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 31363137313831393140
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.