Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (3000. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    konu akp siyaset değil burda Atatürkü bile diriltsen sizin ütopik isteklerinizi hayallerinizi gerçekleştiremez kapitalist parayla dönen dünyada imkansızı istiyorsunuz sorun sizde,hükümete giydircem saçmalamaktan başka birşey yazmıyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Ağustos 2020; 13:10:40 >
  • Halk kime inanacakhttps://twitter.com/koronareport/status/1290592634579423234?s=21

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • radko kullanıcısına yanıt
    Hükümet para için aciz bir çaba içine girişti ve saçma bir şekilde virüsle tüm mücadeleyi twitlerle yürütmeye çalıştı sonuç bu.
  • Bukullanıcıadıuygunmu B kullanıcısına yanıt
    https://twitter.com/koronareport/status/1290606886581161986?s=21

• twitter linki paylaşma yasaklansın bi zahmet
    ekran görüntüsü paylaşın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

• Sağlık sistemi çökmek üzere üstüne 15 gün sonra bayramın etkileri gelecek ki hükümet tatil kredileri vererek ekmeğe yağ sürdü. Gidin alaçatı'ya 1000 mekanın 990'ı kurallardan uzak durumda gözümün önünde mafyavari bir tip polise masamın önünde duruyorsun diye iş attı dayanamayıp atlayacaktım sana mı hesap verecek durcağı yeri diye çok zor tuttum kendimi. Polislerimizin gözlerine bakıyorum hepsi çok güzel insanlar teker teker uyarıyorlar insanları ama yetmiyor dizginleyemiyorlar.
    Şahsi tavsiyem işi olmayan bu aralar pek fazla çıkmasın. Kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aykan19o3 -- 4 Ağustos 2020; 14:39:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    yahu çocuk, hem siyasi görüş şu bu ayırım yapmıyorum diyorsun, hem araya "seküler tipler" lafını sokuşturmaya çalışıyorsun. eğer az buçuk türkçe öğrendiysen laiklik sayesinde. git arapça kursuna yazık da düş forumun yakasından.

• 36 yaşındayım allah aşkına kapa konuyu,seküler çok kültürlüyüm diyen tiplerinde o aşağladıkları insanlardan bir farkı yok anlamında yazdım onu, az türkçesi olan anlar zaten çoğunluk gezmesinde tozmasında lay lay lomunda,okumuş cahil farketmiyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Ağustos 2020; 14:50:5 >
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    gerçekten 36 yaşındaysan üzülürüm. biraz kitap oku, geliştir kendini. çevrendeki her konuyu çözdüğünü sanan, laiklik karşıtı garip tiplerden kurtul. henüz çok geç değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Aykan19o3

Sağlık sistemi çökmek üzere üstüne 15 gün sonra bayramın etkileri gelecek ki hükümet tatil kredileri vererek ekmeğe yağ sürdü. Gidin alaçatı'ya 1000 mekanın 990'ı kurallardan uzak durumda gözümün önünde mafyavari bir tip polise masamın önünde duruyorsun diye iş attı dayanamayıp atlayacaktım sana mı hesap verecek durcağı yeri diye çok zor tuttum kendimi. Polislerimizin gözlerine bakıyorum hepsi çok güzel insanlar teker teker uyarıyorlar insanları ama yetmiyor dizginleyemiyorlar.
    Şahsi tavsiyem işi olmayan bu aralar pek fazla çıkmasın. Kötü günler geride kaldı sırada daha kötü günler var.
    + sahada covid ile mücadele eden sağlıkçılar eski gücünde değil.maddi manevi sıkıntılar içinde.yazinca linç ediyorlar o yüzden ben meslek yazmayacağım.temmuzda bir hemşire 4500 göğüs cerrahi 7000 TL maaş aldı.kimler neler alıyor siz kıyaslayın.ek ödeme yatmadı bu ay .bakan beyin 3 vereceğiz dediği süre temmuzda bitti.bu arada herkese tavandan vereceğiz demişlerdi.maasa bir hafta kala üst yazı geldi.sadece covid servisi aldi.diger branşlar yüzde 50

Ek:yazdığım meblalar kadro derecesine göre biraz artıp biraz azalabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 4 Ağustos 2020; 14:56:13 >

• ben diyom ankara sen diyon adana pek anlaşmamız mümkün değil iyi günler..
  • Ankara’dan kötü haberler geliyor

• Yalan yanlış bilgiler ile halkı uyutup duruyorlar ama "Gerçeklerin bir gün ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır" bilmiyorlar..

Hükümet bu Corona illeti ile fena tökezledi ve sahtekarlığını açık etti. Her yaptıkları ile patladı durdular. Çok kötü günler yakındır. Vakalar, yoğun bakım, ölümler hepsi yalan..!

https://www.sozcu.com.tr/2020/saglik/ankara-tabip-odasi-yogun-bakim-uniteleri-doldu-5968941/

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 4 Ağustos 2020; 15:7:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Şimdi, siz benim kadar Medieval 2 Total War oynamadığınız için, yüzde kaç artışla kaç seferde hasta sayısının iki katına çıkacağını da hesaplayamazsınız.
    Bana şimdi yüzdelik değerini buluyorsunuz, hastalığın katlanma rakamı R-0 değerini. Şimdi size tavşan çıkartmayı göstereceğim, madem çok meraklısınız ne yaşadığımıza;
    R-0 üç gün önce mesela,
    quote:

Ayrıca Pala, Bakan Koca'nın R0 (virüs bulaştırma katsayısı) değerini 1.56 olarak açıklamasına ilişkin ise, ...

Diyelim ki, 1000 tane de hastamız var(!).
    Diyelim ki, çok meraklıyız kaç günde 2000 hastamız olacağına. Hemen ln(2000/1000)/ln(1.56) yapıyoruz, aa 1.5 günde sayı ikiye katlanıyormuş...
    Tabii, iyileşenleri, tedavi olanları, karantinaya alınanları, yalıtıma alınanları da düşmemiz gerekiyor ama siz anladınız durumun ciddiyetini...
    Şu söylediklerimin ciddiyetini henüz anlayan yok ne yazık ki. Daha siz parmak sayarak aritmetik hesap yapmaya çalışın, "1.56" sabitini.

• Ankaradan benimde aldığım haberler çok kötü

• 
Sayfa: önceki 29982999300030013002
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.