Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (2995. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29932994299529962997
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bayramda seyahat yasağı uygulanmaması pahalıya patlayacak. türkiye'nin coronadaki anavatanı istanbul boşaldı yazlık yerlere akın ettiler. bizim yazlığa doluştular deniz ana baba günü araba park etmeye bile yer yok. Allah sonumuzu hayır etsin.
  • kendinetroll K kullanıcısına yanıt
    Sen git Vaakaa saymaya devam et, Maske takmayanlari kovala dediklerimden gram anlamamissin.
  • Brezilya baskani Bolsonaro denen herif var ya, hani ulkesini mezarliga ceviren...

Akcigerinde mantar/kuf benzeri kitleler olusmaya baslamis, geberiyor galiba...

Bu hastaligi kucuk gorenlere birer ibret...
  • quote:

Orijinalden alıntı: radko

Bakan duvara konuşuyor sanki

https://twitter.com/coronaturkey/status/1290292223892840448?s=21
    corona virüs diye birşey olmasa bile üstüne para verseler de şöyle bir ortama gitmem insanlar bunun nesinden keyif alıyor yav çok ilginç
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Sen de beni anlamıyorsun. Ortada korkulacak bir şey yok. Size göre insanlar çok tedirgin falan hareket ediyor sanıyor olabilirsiniz ama öyle bir durum yok. Korkan araba kazasından da korkuyordur kanserden de covide özel değil. Medya dediğin zaten yıllardır yalan haber yapıyor. O da covide ozel degil. Tum dunya insani korkmuyor sadece daha dikkatli davraniyor. Kriz desen zaten var. Her ülkenin borcu inanilmaz boyutta ve her ulke karsiliksiz para basiyor. Diyorum ki covide kimse sizin dusundugunuz gibi yaklasmiyor. Hayatta degisen sadece daha fazla dikkat ve daha fazla hijyen bu kadar. Yok oyle oluyormus boyle oluyormus polis ceza yaziyor korku devleti kuracaklar falan yok oyle bir sey. Ha turkiye sistemi degistirmek istiyor mu istiyor goruyoruz ki firsat bu firsat deyip seriat devleti derdine dustuler. Alin size somut bir mesele. Siz korona sonrasi big brother devleti kurulmasin derken gozunuzu sunni bir iranda acabilirsiniz. Haberiniz olsun.

Bahsettiginiz olay virusle gerceklesmeyecek. Krizle birlikte gelecek olan dunya savasindan sonra gerceklesecek. Ben kendimi bu ise alet etmem elimden geldigince.

Son olarak da diyecegim sudur ki her seyi gectim dusunuyorum, kendini temizlemekten aciz toplumlari bir zahmet sekillendirsinler. Yayılmayı minimalize edersen covidle bir şey şekillendiremezsin korkutamazsın. Hem önlem almayıp hem de covidden şikayet etmenin hiçbir mantığı yok. Unutmayin korku asilaniyor dediginiz toplumlar trumpi putini merkeli erdogani humeyniyi borisi jinpingi makronu aliyevi kurbankuluyu faln seçenler. Kaderlerini kendileri seçtiler yani. Grçti borun pazarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinetroll -- 3 Ağustos 2020; 18:21:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

corona virüs diye birşey olmasa bile üstüne para verseler de şöyle bir ortama gitmem insanlar bunun nesinden keyif alıyor yav çok ilginç

Alıntıları Göster
    genlerimizde sürü oluşturma eğilimi var
    zira sürü içinde güvende hissederiz

• quote:

Orijinalden alıntı: lido

Alıntıları Göster
    hayatında hiç tatile gittin mi
  • 5 yasindaki cocuklar bile senden daha akli selim dusunuyor. Bide herhangi bir siyasi gorusunuz varmis gibi ortalikta dolasiyorsunuz . Oysa kafanizin ici tamamen bos.

• quote:

Orijinalden alıntı: kendinetroll

Sen de beni anlamıyorsun. Ortada korkulacak bir şey yok. Size göre insanlar çok tedirgin falan hareket ediyor sanıyor olabilirsiniz ama öyle bir durum yok. Korkan araba kazasından da korkuyordur kanserden de covide özel değil. Medya dediğin zaten yıllardır yalan haber yapıyor. O da covide ozel degil. Tum dunya insani korkmuyor sadece daha dikkatli davraniyor. Kriz desen zaten var. Her ülkenin borcu inanilmaz boyutta ve her ulke karsiliksiz para basiyor. Diyorum ki covide kimse sizin dusundugunuz gibi yaklasmiyor. Hayatta degisen sadece daha fazla dikkat ve daha fazla hijyen bu kadar. Yok oyle oluyormus boyle oluyormus polis ceza yaziyor korku devleti kuracaklar falan yok oyle bir sey. Ha turkiye sistemi degistirmek istiyor mu istiyor goruyoruz ki firsat bu firsat deyip seriat devleti derdine dustuler. Alin size somut bir mesele. Siz korona sonrasi big brother devleti kurulmasin derken gozunuzu sunni bir iranda acabilirsiniz. Haberiniz olsun.

Bahsettiginiz olay virusle gerceklesmeyecek. Krizle birlikte gelecek olan dunya savasindan sonra gerceklesecek. Ben kendimi bu ise alet etmem elimden geldigince.

Son olarak da diyecegim sudur ki her seyi gectim dusunuyorum, kendini temizlemekten aciz toplumlari bir zahmet sekillendirsinler. Yayılmayı minimalize edersen covidle bir şey şekillendiremezsin korkutamazsın. Hem önlem almayıp hem de covidden şikayet etmenin hiçbir mantığı yok. Unutmayin korku asilaniyor dediginiz toplumlar trumpi putini merkeli erdogani humeyniyi borisi jinpingi makronu aliyevi kurbankuluyu faln seçenler. Kaderlerini kendileri seçtiler yani. Grçti borun pazarı.
    3. dünya savaşından mı kaçacaksın?

bak, sana sadece bugüne göre teknolojisi ilkel sayılacak 2. dünya savaşı ile ilgili bir netflix belgeseli var. 2. dünya savaşının hiç görülmeyen görüntüleri gibi bir ismi var. özellikle son iki bölümünü izlemeni öneririm.

dresden şehrinde onbinlerce insanın yanmış bedenlerine bir bak önce sonra konuşalım.

aç bırakılan yahudilerin video görüntüleri var.

savaş derken bunları gerçekten herkes izlemeli.

allah savaştan korusun. hele ki bu teknolojide olacak savaş öyle bir felaket olur ki anlatılamaz.

• mustf9 kullanıcısına yanıt
    Ok

• mustf9 kullanıcısına yanıt
    Daha TV sinin yaptigi Propagandadan kacamayan ona alet olan adam, 3. Dunya savasina kendini alet etmeyecekmis Duyda inanma

Bunlar saniyorki kotu adamlar Turk filmlerindeki gibi cirkin yuzlu amacini belli eden, acik verincede pes eden tipler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 3 Ağustos 2020; 19:11:40 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Günlük Vaka sayıları ve enflasyon verilerimiz hiç bu kadar istikrarlı olmamıştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yolcum -- 3 Ağustos 2020; 19:46:36 >
  • Bakalım 999 ne zaman açıklıcaklar😂😂😂😂

• şunlara inanacak zekada insan var mı ya? iranın sakladıkları ortaya döküldü vaksa sayısı 5 katı ölü sayısı 2 katı verilerle oynamışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacobıan -- 3 Ağustos 2020; 19:53:59 >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Aga bahsetme nedenimi gormus oldum. Elbette kacilacak bir sey degil. Demem su ki oturun bence covidde ve diger mikrop viruslere karsi korunan insanlara saldirmak yerine, kitlelerin neden 3.dunya savasina suruklendigini anlatin din, milliyetcilik duygularinin bos oldugunu anlatin. 3.dunya savasi cikmasin mesela. Var mi bunu yapmaya cesaretin insanlarin hassas oldugu seylere dokunmya cesaretin? Eminim ki senin de nefret ettigin ulke toplum vardir. Nedenini sorgula. Mesela kurtler mi? Araplar mi? Al sana 2.somut olgu. Cesursan once Turkiyenin seriat devleti olmasina karsi, sonra da dunyada yayilan nefret, milliyetcilik, siddete karsi savas.

Cunku dunyayi sekillendirecek olan sey tam olarak bunlar oluyor, olacak. Covid tuz biber. Asil sorun zihniyet sorunu. Yoksa ben bugun osursam o da birilerine batip dunyaya bin tane sorun acacak seye goturebilir. 1.dunya savasi franz ferdinandin oldurulmesiyle basladi mesela.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kendinetroll -- 3 Ağustos 2020; 20:2:20 >
  • Ya vaka sayıları gizleniyor diyemeyeceğim ama dünyada galiba sadece biziz doğrusal olarak artan ve azalan başka ülke yok heralde.

Koca twitterden durum iyiye gitmiyor diyor ama vaka sayısı sadece düne göre 10 artıyor ? :D ya kardeşim 10 artış bir başarıdır gerçekten söylüyorum 10 artış ne ki ? kocanın vaka paylaşımlarının yanına yazdığı yazılara bakacak olursak dün 900 ise bugün 1200-1300 yarın 1500-1600 seviyelerini görmemiz gerekiyor yoksa 20 gündür 900-1000 arasında sen neden kötümser yazacaksın ki ?
  • Aga cidden şu tabloya inanan var mı ya tedbirler varken bile 4-5 bin vaka varken her yer açık sıfır tedbirle vaka sayısının 900 lerde çıkması imkansız sadece Malatya da 100 vaka var nasıl oluyor bu iş?

resmen turizm ve özel okul sektörü için yapılan bir oyun. bu ülkenin ne kadar paraya ihtiyacı olduğu kesin zaten, manipülasyon yapmak zorunda kalıyorlar sayılar üzerinde.

hadi her şeyi geçtim bari avrupanın günlük vakada en çok çıkan ülkesi rusya'yla sınırları açmasaydınız. akın akın turistler geliyor. hepten beter olacak güney kıyıları.

• https://twitter.com/bengibaser/status/1290247647694131200

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 3 Ağustos 2020; 20:12:7 >
  • kendinetroll K kullanıcısına yanıt
    Anlattiklarimizin temelini kavrayamamis olmandan oturu konustukca batiyorsun. Insanlar kitleler halinde manipule oldukca buna izin verdikce ve sorgulayanlari linc kulturuyle susturmaya ellerindeki basin otorite ve gucu kullanarak itibarsizlastirmaya calismaya devam ettikce sen yeryuzunden dil din irk hepsinide kaldirsan herzaman birilerinin istedigi sekilde hareket edecek ve catisacak mucadele etmen gerekecek korkacak bir dusmanin hep olacaktir.

Bu baglamda sen en iyisi golge etme baska ihsan istemez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 3 Ağustos 2020; 20:8:6 >
  • 
Sayfa: önceki 29932994299529962997
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.