Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (2988. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.378.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29862987298829892990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam bir bilgi kirligini düzeltmek isterim.

Öncelikle 81 ili ayri ayrı değerlendirmemiz gerekiyor.benimde içinde bulunduğum ilde şuana kadar + çıkan hastaların hepsi semptomsuz yada semptomlu hastaye yatısi yapılıyor.sebebi vaka sayısı-hastane doluluk oranı altından kalkilmayacak sayıda değil .o sebeple + vakalar ortalıkta tehlike yaratmasin diye direk yatisi yapılıyor.bu oran kırmızı seviyeye geldiğinde aynısı bizde de olacak.

Şuan bir çok ilde bu malesef mümkün değil.dunyada da böyle bir alt yapı yok.olmasida imkansız.a ili yatış yapıyor b ili yapmiyor.b ili yanlış yapıyor diye degerlendirmemek gerekiyor

Once semtompsuz hastaları ,sonra düşük semptomlu risk grubunda olmayan hastaları diye giderek hastane doluluk oranına göre ekarte ediyorsun.

Aynı şey test içinde geçerli.semptom vardı test bile yapmadılar- temasliydim semptom gostermiyordum test yapıldı yalan konuşmayın diyende kendi acisindan aslında doğru şeyler konuşuyorlar.ama olay tek bir noktadan yaklasilacak bir olay değil.

Altaylı'nın yazısını okumadim.kendisi ciddiye aldığım bir insan değil lakin bu lafı ettiyse hatalı bir yaklaşım.

Bu arada sağlıkta bir kriz endişesi bendede mevcut ziyadesi ile.gerek vaka sayıları gerek eldeki imkanlar gerek sahadaki insanların yorgunluğu ve sorunları açısından, dahada kötüye gidisten bende korkmuyor değilim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 2 Ağustos 2020; 21:10:54 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• fluox kullanıcısına yanıt
    sosyal devlet olduğumuz için iyi ama buda devlete aşırı yük abd ab de kapıdan girseniz para(almanya hariç)para meşin kırmızı meşin ,abd de sağlığı kötü bir bireysen refah türkiyeden kat kat daha beter oluyor kazandığınız para buhar oluyor,ama devlete bedava sağlık aşırı yük olduğu için bu olay ülkedeki rafahıda kısıyor tabi..
    ebayda insülünlerini alabilmek eşyalrını yada kendini satan abdli dolu kutusu 700 dolar ..
    abd de hayat sağlığı olana güzel..
    bedava sağlıktanda müthiş kalite beklenemez yani çok iyi kalite arıyorsan medipol medikalpark elinizden öper bir muayane 300+ tl...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 2 Ağustos 2020; 21:9:41 >
  • Stockholmda enfekte olmayan kalmadi, sehrin yaridan cogu enfekte olmasina ragmen, beklenen korkunc tablo ortaya cikmadi. Bu isi en iyi atlatan ulke basindan beri Karantinaya ve kapatmaya karsi dik durarak Isvec olacak. Yuzolcumu falan fistik bahanesi. Ekonomiyi resetlemek icin, korku senaryosuyla virusu bahane ettiler. 3 ay hersey kilitlendi, sonra ne oldu? Insanlari takip sistemleri gelistirildi. Peki bunlarin hastaliga bir yarari oldumu? Asinda olmadi. Devlete gore turistik bolgelerde virus yok cunku orda olmamali diger kalabalik sehirlerde cok.

En kotu durumda olan Rusyadan turist gelecek diye gibek atiyorlar, sormazlarmi 3 ay ne diye kapattiniz heryeri diye. Karantinanin anlamsizligi ortaya ciktikca kimse artik virusu gunah kecisi ilan edemez. Cok buyuk hata yapildi. Tek sebep Big Reset, onunda detaylarini Dunya Ekonomi Forumu WEF2021 de ogreneceksiniz. Basiniza gelecek belalari iyi birseymis gibi anlatip alkislattiracaklar size.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Herşey bahane, o zaman hastanede kimler yatıyor? Bence siz doktorlardan daha iyi tanı koymaya başladınız, hemen tayininizi yapalım. Bu zeka beyin göçüyle yurtdışına kaçmasın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4TL4NT1S

İnsanlar artık sayılara o kadar güvenmiyor ki konuya yazan bile yok
    vali ile bakanın verdiği sayı tutmazsa insanlar takibi bırakır
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

sosyal devlet olduğumuz için iyi ama buda devlete aşırı yük abd ab de kapıdan girseniz para(almanya hariç)para meşin kırmızı meşin ,abd de sağlığı kötü bir bireysen refah türkiyeden kat kat daha beter oluyor kazandığınız para buhar oluyor,ama devlete bedava sağlık aşırı yük olduğu için bu olay ülkedeki rafahıda kısıyor tabi..
    ebayda insülünlerini alabilmek eşyalrını yada kendini satan abdli dolu kutusu 700 dolar ..
    abd de hayat sağlığı olana güzel..
    bedava sağlıktanda müthiş kalite beklenemez yani çok iyi kalite arıyorsan medipol medikalpark elinizden öper bir muayane 300+ tl...
    Valla sağlıkta sosyal devlet filan değiliz.Bugün işsiz bile devlete hastaneye gitmek için para ödüyor, gss ayağı ile.Ben bir iş insanıyım, bir asgari ücretlinin geçen günkü zamdan önce bana maliyeti 1250 lira oluyor zamla beraber herhalde 1400-1500 arası bişey olacak.Bu verdiğim para çoğunlukla sgk'ya gidiyor.Ülkenin kaçı sence ödediği sağlık vergi masrafının ederi veya daha fazlası tutacak şekilde hastaneye gidiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fluox -- 2 Ağustos 2020; 22:2:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 4TL4NT1S

İnsanlar artık sayılara o kadar güvenmiyor ki konuya yazan bile yok
    """""""""""

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan.. -- 2 Ağustos 2020; 22:10:10 >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Sen soganin cucuguyle ugrasabilirsin bu senin isin. Ancak bu bahane ile ekonomi durdurulup ardindan Big Reset diye yeni ekonomi planlarinin propagandasi yapiliyorsa isin sadece hastalik boyutu yoktur demektir. Yazdiklarimi anlamamissin, hastanelerin dolu olmasinin Big Reset ile alakasi nedir?

3 ay hayat durdu ve 2009 da iflas eden ekonominin ipi cekildi o 3 ayda. Sonbaharda sadece virus konusulmayacak kuresel iflaslar ve ic catismalar cikacak. Bunlar virusten cok daha tehlikeli.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bugün bi özel hastane doktoru pandemi hastanesinin dolduğunu hasta almadığını söyledi tüm özel hastaneler pandemi olmuş vakalar çok fazla felan dedi korkutmaya yönelikmi acaba bilemedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

bugün bi özel hastane doktoru pandemi hastanesinin dolduğunu hasta almadığını söyledi tüm özel hastaneler pandemi olmuş vakalar çok fazla felan dedi korkutmaya yönelikmi acaba bilemedim
    Yalan söylemiş, özel hastaneler coronalı almıyor para versen yine kabul etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fluox

Yalan söylemiş, özel hastaneler coronalı almıyor para versen yine kabul etmiyor.

Alıntıları Göster
    hocam devlet mecbur alacaksınız demiş
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    kısır bilginle ve sidik yarışmasına çevirerek saçmalıklarını kabul etmemizi , sürekli takip ettiğimiz dünya basınını, dünya sağlık örgütü açıklamalarını vb. boş vermemizi istiyorsun?? kusura bakma ama evlat olsan sevilmezsin. ben halk sağlığını önemsiyorum sen egonu kanıtlama peşinde birisin. ciddiye alınacak gibi değilsin. cevap yazıp iyice sıvama lütfen.

• quote:

Orijinalden alıntı: YigitErkin20

hocam devlet mecbur alacaksınız demiş

Alıntıları Göster
    Pandemi döneminde getirdiler o kararı 1 hazirandan sonra sadece karar olarak kaldı artık uygulanmıyor.
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Bu şekilde ima eden açıklamalarından sonra ne yapardım yönetici olsam, açıklıyım;

• sen bizden iyi mi biliyorsun, açıklamanı isterdim,
    • açıklayamıyorsan polis nezareti ve güvenlik sorgusu,
    • sorgu ile bildiklerini öğrenir, gururun kırılmış halde kapı dışarı ederdim.

Çok zekiyseniz, gösterin. Milletin eli armut toplamıyor. Bir akıllı siz değilsiniz, birşey yapmayıp, yapanları küçümseyince, olduğunuzdan akıllı görünmüyorsunuz.

• Sen once git dso yu yoneten kim fonlayan kim onlari arastir.sanki kendi aile uyeniz gibi dso ye guvenmeyi siz nerden ogrendiniz? Yurt disi kaynakli bir yer, nedir yani bu guven ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akordiyon kullanıcısına yanıt
    Dsö'yü senden öğrenmemize gerek yok. Sen yani zahmet etme. Bilen biliyor.

• Akordiyon kullanıcısına yanıt
    dso dediğin dünya sağlık örgütü. öyle milyonlarla oynayan, ona buna şekil çeken fed, cdc gibi değil. neyse sorunlu bir insansın . kesiyorum muhabbeti, koyuyorum bloku.

• aha, körler sağırlar birbirini ağırlar, sözü gerçek oldu az önce.

• Fahrettin Koca'nın mücbir kitlesi bunlar.

• 
Sayfa: önceki 29862987298829892990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.