Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (2975. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.378.968
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29732974297529762977
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlarda parmak ucundan kan alıyorlardı hızlandırılmış test diye bu pozitif çıkarsa netleştirmek için PCR testi yapıyorlardı. Madem ki artık Cavid19 için kesin tanı yapan kan testi çıktı o zaman niye hala milletin ağzına burnuna bilmem neresine çöp sokacağız taa dibine batıracağız diye uğraşıyorlar...

Hiç PCR testi yaptırdın mı Mete
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    O zaman da astegonun dediğine geliyorsun... Hepsini defalarca yaptırdım da ondan biliyom...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-84B7F5BB9 -- 30 Temmuz 2020; 0:18:27 >
  • Hayır, pcr konuşulacak konu bu değil. İstersen yaptır, ben işin esasını konuşuyorum. Pcr ne? Bir kere bunu bilmen lazım konuşman için.
    Ek: astegonun dediğini de anlıyorum, ama herşeyi yanlış biliyor.
    Test kiti yok diyor, hayır - bir kere pcr'ın test kiti yok, serolojinin kiti var. Neresinden başlasam olmuyor astegon'u yetkililere havale ediyorum o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 30 Temmuz 2020; 0:23:38 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hiç PCR testi olmamışsın anlaşılan. Hatta Covid19 için kendine hiç hızlandırılmış test ve eğer bu test pozitif çıkarsa sonrada yüksek doğruluğu için ( gerci şimdi %40 diyorlar ) PCR testi yaptırmamışsın
  • Oyuncak mı bu yaptırıyorsun? Sana ne diyorum, "Bana neyi konuştuğunu araştır, sana ne olduğunu söyleyeyim".

• Covid-19 için Türkiye’de pandeminin başlangıcından bu yana 4 milyon 489 bin 360 test yapıldı.

• ne iş yoğun bakım ve entübe hasta sayısı uçurulmuş tablodan?

şu yaptıkları hamle aslında son zamanlarda ki okuduğumuz, duyduğumuz şeyleri doğrular nitelikte. Öyle ya da böyle belli bir sabite takmışlar bu sayıları. şüphe uyandırıcı olan yoğun bakım artışı gibi olayları da daha fazla şüphe uyandırmasın diye listeden atmışlar hahaha. tam türk işi
    4.5 Milyon kez bosa israf yapilmis. Testler son bulunca hastalikta biter,. Samanlikta çöp ararsan mutlaka birseyler bulursun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Tablo bastan beri ajandaya bagliydi. Biraz ilit biraz sogut, basindan beri istatistik ve aciklanan sayilari not edenler bile isin icinden cikamaz, cunku tutarsiz. Korkuyu iyi verdiler ama haklarini yememek lazim.

...ve sen bir kere bile test yaptırmadın öyle mi
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Bu moleküler testlerin hatasına duyarlılık hatası deniyor. Yani, dediğin gibi yalancı + değil, yalancı - çıkma durumu mevcut. Eksik ölçüyor, fazla değil.

• Senin bana testten ne anladığını açman gerek.

• rant?
    • yolsuzluk?
    • sgk dolandırıcılığı?
    • görevi kötüye kullanma?
    • yetki suistimali?
    • ihaleye fesat?
    • ihale meczuatını çiğneme?
    • sağlık hakkını gasp?
    • kamu hizmetinden mahrum bırakma?

• Süreç çok eyi ve şeffaf yönetiliyor....

Yoğun bakım ve entube sayılarını saklayacak kadar düştüler. Şimdiden Eylül Ekim gibi patlayacak vaka sayısını nasıl gizleriz diye düşünmüyorlarsa ben de bir şey bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Entübe ve yoğun bakımı sayılarını artık açıklamazsan bu yıl Ab ülkeleri hiç bir vatandaşını göndermez buraya, ne almanı ne hollandalısı gelir bu yıl.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 30 Temmuz 2020; 2:1:41 >

• Amerika'daki kan testlerinin işe yaramadığını anlatıyor. Molekülerlere birşey diyor mu diye baktım demiyor.
    Bu Amerikalılar da salak valla. Seroloji testi seçicilikte düşük sonuç verebilir. Bunlar heralde duymamış, bilmiyor. %95 vermesi gerekiyormuş ki, doğru.
    Doğru da, %99 olmazsa yine bir halta yaramıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 30 Temmuz 2020; 2:37:16 >
    Yani bütün bu pandemi boyunca

Öksürmedin mi ?
    Ateşin çıkmadı mı?
    Yorgun hissetmedin mi?
    İshal olmadın mı?
    Baş ağrısı hissetmedin mi?
    Boğaz ağrısı hissetmedin mi?
    Göğüs ağrısı veya göğüste bakı hissetmedin mi?
    konuşma veya hareket kaybı hissetmedin mi?
    Çevrende hiç kimse Covid 19’a yakalanmadı mı?
    Çevrende hiç kimse karantina da kalmadı mı?
    Çevrende Covid19 olduğunu sonradan öğrenen ve bunu sana da bulaştırmış olması ihtimalini hiç yaşamadın mı?

• Napıcaksın, tedavi mi vericeksin?

• 
Sayfa: önceki 29732974297529762977
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.