Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (2967. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29652966296729682969
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-796ACDCCD

Ben BCG için bir olumsuzluk demedim.Sadece Covid-19 aşısı için halkta yüksek bir güvensizlik var.Sokağa çıkın %80 kimse yaptırmak istemez.Ben de istemem

Alıntıları Göster
    Aşılar için genel dedim.

Her hangi bir aşının %50 başarı şansı bile kanıtlanırsa bu pandemi sona erecektir.

Bunu ben değil bir çok epidemiyolog söylüyor.
  • astegon kullanıcısına yanıt
    Laf anlatınca da terbiyesizleşiyorsunuz. Bu konuda maske karşıtlığı gibi işgüzar hareketler olmasa ben uyarı yapmam. T hücreleri anlatmanız iyi güzel de, laf yerini bulmuyor. Konuyu kulaktan dolma bilgilerden arındırmamız, sizin ses tonunuzdan daha önemli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    T hucreleri ne oluyor, ozelligi nedir? Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orktas

Gece kulüpleri açıldı mı ? Öyle bir karar çıktı mı ?
    Alkollü mekanları açmıyorlar ama camiler açık.Turistik yerler açık.

Ha millet açığı bulmuş ama yat kiralıyor dönemin yeni modası muhafazakar yok seküler rağbet bu yönde.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hangi kelimemde terbiyesizce davranmışım?

Biraz haddinizi bilin bence.

Doktor (MD) olmadığımı belirttim. Daha ne dememi bekliyorsunuz.

Laf yerini bulmuyorsa alıntılarsınız. Bakın ben bir iddiada bulunmuyorum kişisel olarak. Kaynağımıda belirttim. Siz ise kafanıza göre fikir sunuyorsunuz. Eleştiri gelince "het höt"

Bilim sizin gibilerin eline kaldıysa vah bu ülkeye derim.

Eleştiri olmadan bilim olmaz siz bilin bari bunları.
  • erkahn kullanıcısına yanıt
    https://tr.wikipedia.org/wiki/T_h%C3%BCcresi

Buradan fikir edinebilirsiniz.
  • erkahn kullanıcısına yanıt
    Bağışıklığın denetleyici hücreleri. B hücrelerini denetleyenler var, bir de olgunlaşıp hücresel bağışıklığı sağlayanlar var. Bunu karmaşık anlatıyorum çünkü T hücreleri mikrop yutmuyor. Yutan hücreleri de denetlemiyor. T hücreleri, vücut hücrelerini denetliyor. Virüslü hücrelerin virüs çoğaltmasını engelliyor. Sonra mikrop yutan hücreler geliyor, parçaları vücut içinden temizliyor.
    Vücudun savunma hücreleri denildiğinde T hücreleri anlaşılır. Hem kendi hücrelerini, hem yabancı mikroplardan koruyan antikor üreten B hücrelerini ve mikrop yutan hücreleri denetleyen, bir de dış parazitler için de akyuvarlar var, onları denetleyen T hücre grupları var. Diğer başka hiçbir savunma akyuvarı yok, bağışıklık sisteminin bel kemiği görevlerini T hücreleri görüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 27 Temmuz 2020; 23:10:6 >
    Ben de paylaşmıyorum ki, heralde lafınızı eleştirmişim gibi anlamanızı istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Alkollü mekanları açmıyorlar ama camiler açık.Turistik yerler açık.

Ha millet açığı bulmuş ama yat kiralıyor dönemin yeni modası muhafazakar yok seküler rağbet bu yönde.

Alıntıları Göster
    Alkollü mekanların tamamına yakını açık,
    Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Beşiktaş ve Kadıköy full açık alkollü mekan var.
    Ayrıca Boğazdaki Üsküdar ve Beykoz,Sarıyer civarındaki balıkçı ve meyhanelerde.

Mesela 2 tip alkollü ruhsatı var.
    1- Alkollü Restaurant/Cafe
    2- Alkollü Eğlence merkezi ( Genelde Disco ve Bar)

Bunların birbirlerine göre üstünlükleri var, Mesela Belediyesine göre Bar ve gece kulüpleri sabaha kadar açık kalabiliyor, Restaurantlar ise sanırım değişkenlikle beraber 01:00-02:00

Dolayısıyla 2.ci Şıktaki mekanların hepsi yasaklı. Diğerleri serbest.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oldsoundman

Alkollü mekanların tamamına yakını açık,
    Hangi şehirdesin bilmiyorum ama Beşiktaş ve Kadıköy full açık alkollü mekan var.
    Ayrıca Boğazdaki Üsküdar ve Beykoz,Sarıyer civarındaki balıkçı ve meyhanelerde.

Mesela 2 tip alkollü ruhsatı var.
    1- Alkollü Restaurant/Cafe
    2- Alkollü Eğlence merkezi ( Genelde Disco ve Bar)

Bunların birbirlerine göre üstünlükleri var, Mesela Belediyesine göre Bar ve gece kulüpleri sabaha kadar açık kalabiliyor, Restaurantlar ise sanırım değişkenlikle beraber 01:00-02:00

Dolayısıyla 2.ci Şıktaki mekanların hepsi yasaklı. Diğerleri serbest.

Alıntıları Göster
    Almanya'da yım ben 1,5 aydır en son kapalı idi herşey açmışlar mı.

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Almanya'da yım ben 1,5 aydır en son kapalı idi herşey açmışlar mı.

Alıntıları Göster
    1 Hazirandan itibaren açık, sanırım Almanya'da 15 gün önce açtı
    Astegon bey bizde 5 aydir bunu anlatmaya calisiyoruz. Pcr testi virusun evet birkac parcasina odaklaniyor. Ve pozitif gosterilen virus bahsedilen covid19 mu yoksa soguk alginligimi bunun ispati yok. Covid19 un da 0 olduguna dair de bir ispat yok,
    Butun bunlar benim olaya bu denli sorgulayici yaklasmami sagliyor. Neden baskalari aynis ekilde bakmiyor bilmiyorum. Onemsizmi bu detaylar yani? Doktor tanidigim yok konuscagim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 27 Temmuz 2020; 18:6:27 >

• DSÖ'den Umutları Tüketen Açıklama

2019 yılının aralık ayında Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Covid-19) dünyadaki tüm dengeleri alt üst etmeye devam ediyor. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus dünyayı korkutan bir açıklama yaptı.

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Ghebreyesus, "Sizlere dürüst olacağım. Gelecekte eski normale asla geri dönüş olmayacak" dedi.

Tüm dünya nefesini tutmuş koronavirüse karşı aşı ve ilaç çalışmalarını takip ederken DSÖ Başkanı bir daha asla eski normale dönüş olmayacağını söyledi.

Öte yandan DSÖ'den geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada, yeni tip koronavirüsü (Covid-19) yenmiş hastalara virüsün tekrar bulaşıp bulaşmayacağına ilişkin "tam bir cevabın" bulunmadığı, bu konuda araştırmaların "aktif şekilde" devam ettiği belirtilmişti.

Güncel Vaka Sayısı

Koronavirüs hız kesmeden artmaya devam ediyor. Son 24 saatte bildirilen yeni vaka sayısı tüm dünyada 284 bin 196 kişiyle yeni bir rekor kırıldı.

Dünyada vaka sayısı 16 milyonun üzerine çıkmış durumda. 645 bin kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koronavirüsü yenerek sağlığına kavuşan sayısı ise yaklaşık 10 milyon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tuğba H. -- 27 Temmuz 2020; 16:28:13 >

• Yeterince korkmus insanlar bal gibi de gidip aşiyi vurulurlar. Teyzelere amcalara sorun.
    medya korona bombardimanina tutulmus halkin buyuk kismi kisacasi salgina inanan birisinin gidip asi vurulmamasi beklenmez.

Adamlarin amaci buydu zaten.
    allah verede zorunlu yapmasalar, diger konulara bakin bize komplocu diyonuz adamlar bizden cok komplocu cikti cipler id ler havada ucusuyo, hepsi coktan kabul edilmis asi zorunlu olsa onu da kabul edecek cok insan olacak gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akordiyon -- 27 Temmuz 2020; 17:39:9 >
  • Bayramda yasak ve kısıtlama yok. Bakanlar kurulu sonrası reis açıkladı

• https://twitter.com/coronaturkey/status/1287772067866316800?s=21

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar arkadaşlar.

PCR testi ile yurt dışına çıkan var mı aranızda.

Süreç nasıl işliyor. Bilgilendirme yapabilir misiniz.
  • Aşılar kısırlık yapıyor goygoyu eskiden beri ısıtılıp ısıtılıp yeniden çıkıyor. Ama keşke doğru olsa. Nüfus planlaması olmaz, aile planlaması yok o da olmaz. Dünyanın yetebileceği insan nüfusu 4milyar ama şimdiden olmuş 8 milyar. Ee nolacak bu işin sonu? Torunlarınız et ve sebze yiyebilecek mi sanıyorsunuz yoksa alternatif protein kaynakları mı gündeme gelecek? Yani daha hızlı çoğalabilen kemirgenler ve böcekler gündemde yıllardır haberiniz var mı? Hadi ona alıştık diyelim artmış karbon gazları daha da artınca ne yapıcaz?Ne soluycaz kıytırık maske zor geliyor oksijen tüpüyle mi dolaşacaksın? Nerde yaşıycaz? Kese kese ağaç kalmadı, saçma sapan sulamalarla göller kurudu ne içicez? Zaten apartman dairelerinde sıkışmıştık, şimdi daha da küçük daireler. Yollar binalar nereye kadar artacak? Benden sonrası tufan mı diyorsunuz amacınız ne? Dünya nüfusu güzellikle azalmazsa ya bir taraf diğerlerini toplu imha eder, ya da başka bir virüs gelir hoop der. Aşı kısırlık yapıyormuş. Yapsın.

• mustf9 kullanıcısına yanıt
    kimlik sorgusu yaparken karantinada olması gerekenlerde belli oluyor
  • barsoy kullanıcısına yanıt
    Üstadım yavaş yavaş bilimsel çizgi kendine gelecek. Eskiden, bir kayıt tutma hatasıyla hayvanların doğada erozyona yol açtığı sanılıyordu. Henüz o hatanın yankıları silinmiş değil.
    Daha henüz, yeşil enerji kullanılırsa karbon negatif etmiyor noktasını tartışıyorlar. Yakında anlayacaklar ki, yeşil enerjiden depolanacak kullanılan ve şimdiye kadar tüketilmiş fosil kaynaklara denk biyoenerjinin yeraltında saklanmasıyla ancak doğadan istenen karbon dengesi elde edilebilir. Diğer başka tüm yöntemler karbon döngüsüne etkisiz kalıyor. Havadan karbondioksit toplama yöntemini de düşünüyorlar ama tamamen yanlış, güneşin ısısına müdahale etmiyor o yöntem. Önemli olan yenilenebilir kaynaklar değil, güneşin bıraktığı enerjinin yeşil enerjiyle karbon soğurmasını sağlamak. Çok geliştirdiler, veriyorsun demiri, denizlerde fotosentez patlaması oluyor. Asıl olay, bu planktonların deniz tabanına tortulaşması. Bunu, geri dönüştürebilseler sakladıkları demir açısından, çevirimini başarabilecekler. Tek hücrelilerin, fotosentezi aynı bitkilerin olduğu gibi açıp kapayacak yapacak mekanizmaları yok. Onları ayrıştıracak, biyoenerji saklayacak aynı zamanda da elementsel geridönüşümünü yapacak teknoloji yok sadece. Bunları yapsalar, karbon negatif, yeşil enerji, küresel ısınma tümden ısıya ayarlı olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 27 Temmuz 2020; 23:2:19 >

• 
Sayfa: önceki 29652966296729682969
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.