Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU] (2961. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98.169
Cevap
237
Favori
4.379.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
250 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 29592960296129622963
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dndd

Hatay da yım, salgının en başından beri burada pek vaka yoktu sadece yurtdışı kaynaklı vakalar vardı, hastanede çalışan arkadaşlar çok rahattı, dün konuştum biriyle tedirgindi vaka sayısı çok artmış eski hastanenin bir katı dolmuş ikinci katı ayarlanıyormuş araştırma da doluymuş, çevre iller de de durum pek parlak değilmiş, antep sanırım baya sıkıntılıymış, duyumlarım böyle, millet ülümünaticileri dinleye dinleye salıverdi, avm ler full çekiyor
    bende hataylıyım ama antepte yaşıyorum geçen hataya gittim bir konu için. çarşı,pazar maskesizdi takan sayısı çok azdı mesafe hak getire.sanırım maske takma zorunluluğu yok henüz hatayda.Antep kurallara daha çok uymasına rağmen hergün pozitif vaka 200lerde pozitif çıkıpta durumu ağır değilse evine gönderilenler var ilaç verilerek hastanelerde yer yok çünkü ki ölümlerin %25-30 u antepten çıkıyor.durum öyle ciddi .

• bu trump'ta ergen kızlardan beter yemin ediyorum. adamın bir gün dediğiyle ertesi gün dedikleri 180 derece farklıü

• quote:

Orijinalden alıntı: Gencer315

bende hataylıyım ama antepte yaşıyorum geçen hataya gittim bir konu için. çarşı,pazar maskesizdi takan sayısı çok azdı mesafe hak getire.sanırım maske takma zorunluluğu yok henüz hatayda.Antep kurallara daha çok uymasına rağmen hergün pozitif vaka 200lerde pozitif çıkıpta durumu ağır değilse evine gönderilenler var ilaç verilerek hastanelerde yer yok çünkü ki ölümlerin %25-30 u antepten çıkıyor.durum öyle ciddi .

Alıntıları Göster
    Gaziantep ile alakalı konuşulanlar maalesef doğru. Kentte 10 bin civarı vaka var 1,000-1,400 teste 200-250 civarı vaka çıkıyor günlük. Hastaneler dolunun da dolusu. Gaziantep'ten Antalya'ya yaşadığım şehire tayin olan bazı sağlık çalışanları ile konuştum. Bildiğiniz gibi değil diyorlar durum. Hastaneler dolu. Bu yüzden yatacak durumda olan hastalar ya çevre illere sevk ediliyor, ya da mecbur evde tedavi yöntemi uygulanıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arda ML -- 22 Temmuz 2020; 2:24:19 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arda ML

Gaziantep ile alakalı konuşulanlar maalesef doğru. Kentte 10 bin civarı vaka var 1,000-1,400 teste 200-250 civarı vaka çıkıyor günlük. Hastaneler dolunun da dolusu. Gaziantep'ten Antalya'ya yaşadığım şehire tayin olan bazı sağlık çalışanları ile konuştum. Bildiğiniz gibi değil diyorlar durum. Hastaneler dolu. Bu yüzden yatacak durumda olan hastalar ya çevre illere sevk ediliyor, ya da mecbur evde tedavi yöntemi uygulanıyor.

Alıntıları Göster
    Aynen pozitif vaka 200-250 arası .sıkıntılı kim getirmişse iyice yaymış .muhtemelen organize saniye de iç içe çalışma ve çarşıların çok kalabalık oluşu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Gencer315 kullanıcısına yanıt
    Doğru antakya saldım çayıra modunda sağlam bi patlama gelecek gibi, vaka sayıları da artıyormuş zaten bakalım bekliyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Konudan ayrıları 1 ay oldu hala aynı muhabbetler mi dönüyor burda ya 😂

Salgın başından beri hergün İngiltere’den aşı haberi veriliyor bi çıkmadı 3 aydır

• Kesinizmirliksk2 kullanıcısına yanıt
    Bu yeni bir tedavi. Kimse aşı için heyecan duymuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Aşıyla ilgili güncellemeler için konu açtım. Onay almış olan 1 aşı mevcut ancak ingilterede değil çinde.
    https://forum.donanimhaber.com/korona-virus-asi-durumu--144655574
  • +1,115

hindistan ilk defa 1000 leri aştı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kesinizmirliksk2

Konudan ayrıları 1 ay oldu hala aynı muhabbetler mi dönüyor burda ya 😂

Salgın başından beri hergün İngiltere’den aşı haberi veriliyor bi çıkmadı 3 aydır

Alıntıları Göster
    istanbul bu yazı unutsun hatırladın mı reyiz

• bugün vaka ve ölüm sayıları fena geldi ilk 3+ ülke hepsi 1000+ölü güney afrika bile 500 leri geçti..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Temmuz 2020; 1:26:49 >
  • Maşallah maşallah yine 900'lere kilitlendik. Madem bu kadar az keşke Ayasofya'da ilk namaz için 500 kişiyle sınırlı tutmasalardı.
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    valla sağlık bakanı da çok iyi gidiyoruz der gibi açıklamalar yapıyor 71 ilde süper düştü vakalar falan diyor dünya kırılırken ilginç
  • Arkadaşlar,riskli bir işte çalıştığım için aylardır ailemin yanına gidemedim.
    Test yaptırıp gitmek istiyorum. İstanbul anadolu yakasında gidip test yaptırabilceğim bir yer var mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

bugün vaka ve ölüm sayıları fena geldi ilk 3+ ülke hepsi 1000+ölü güney afrika bile 500 leri geçti..
    Neye göre fena? Sadece medyada duyduğun için fena deme, sorgula :

-Geçen sene bu ülkelerde grip salgının kaç kişi ölüyormuş bu sene kaç kişi ölmüş karşılaştırdın mı? ölüm rakamlarından grip ölümü rakamların çıkarmışlar mı?

-Ölüm sayımında covid testi + çıkması gerekiyor muymuş yoksa sadece belirtilerden mi covid19 ölümü deniyormuş?

-Bazı ülkelerin yaptığı gibi ( İngiltere ) covid'den taburcu olsan ve haftalar sonra başka bir sebepten (kalp krizi veya araba çarpması gibi) ölsen de covid sayılıyor muymuş?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nucro

Neye göre fena? Sadece medyada duyduğun için fena deme, sorgula :

-Geçen sene bu ülkelerde grip salgının kaç kişi ölüyormuş bu sene kaç kişi ölmüş karşılaştırdın mı? ölüm rakamlarından grip ölümü rakamların çıkarmışlar mı?

-Ölüm sayımında covid testi + çıkması gerekiyor muymuş yoksa sadece belirtilerden mi covid19 ölümü deniyormuş?

-Bazı ülkelerin yaptığı gibi ( İngiltere ) covid'den taburcu olsan ve haftalar sonra başka bir sebepten (kalp krizi veya araba çarpması gibi) ölsen de covid sayılıyor muymuş?

Alıntıları Göster
    Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

• Dünyadaki vaka sayıları gün geçtikçe artıyor ve bu hiç hayra alamet değil.

Son günlerde 205 bin‚ 227 bin‚ 240 bin derken günlük vaka sayısı dün 280.157 ile rekor seviyeye ulaştı.

Bizde son 1 haftadır vaka sayısını 1.000´in altında tuttukça iyimser bir hava varmış gibi gösteriliyor ama dünyada vaka artışları böyle devam ederse bu kış bizde de çok sıkıntılı geçer.
  • yolcum kullanıcısına yanıt
    Merak etme kardes bir aşi cikar olay cozulur, o zamana kadar hergun vaka saymaya devam
    Yavas yavas oluyo bu isler oyle ha deyince olmuyo

• 
Sayfa: önceki 29592960296129622963
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.