Şimdi Ara

Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: radko , SturmpioneeR Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 4 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil1 iOS
5 sn
62.509
Cevap
265
Favori
3.092.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 2890
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1954
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 dakika
  • Toplam Okunma Süresi 148961
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2890
  • Favoriye Eklediklerim 267
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • gun (128 mesaj) nucro (95 mesaj) Patren (64 mesaj) 36 (39 mesaj) powerstorm (4 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (34747 mesaj) Mobil (17614 mesaj) Mini (5231 mesaj) Uygulama (4916 mesaj)
  • @
Popüler Konular listesinde
34. Sırada  bugün en iyi #4
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> COVID-19 (Koronavirüs) >> Koronavirüs (Covid-19) [ANA KONU]
Giriş
    3827 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: bsm248

Benim merak ettigim pozitif cikan kişileri daha sonra tekrar test yapiyolarmi negatife döndugunu anlamak icin ?
    Evet. Annem hastanede yatıyor 2 kez test daha yapıldı 3 gün arayla,amcamlar,yengemler 2.testte negatife dönünce taburcu edildi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Ordan Geçenbay

Evet. Annem hastanede yatıyor 2 kez test daha yapıldı 3 gün arayla,amcamlar,yengemler 2.testte negatife dönünce taburcu edildi.

Alıntıları Göster
    Anladim tesekkurler banada bugun test yapildi bakalim sonucu bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    [25 Ekim 2020 12:36:44 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

Sende de aynısı oluyor. Trt'yi açıp izlemezsen bilmezsin. Acil tıp derneği başkanı Başar Cander bugün bağlandı, rahmetli olanların yerine artarak geliyor diyor yoğun bakımlara. Herkesi kuralları izlemeye davet ediyor.

|
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: kerimcem

bu fransa günde 200-300 vaka verip 2 günlük 288 ölü vermeyi nasıl beceriyor hayret avrupada en şaibeli ülke fransa resmen...
    Adam akıllı şeffaf veri veren ülke çok az.ABD,İsrail,Japonya,Avusturalya,Kanada doğru ve düzgün bilgi veriyor benim gördüğüm.Avrupa ülkeleri’nde veriler tutarsız buna Türkiye de dahil.Turizm geliri ve ekonomi bitmeyen salgını bile sözde bitiriyor

|
    |

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Tam bu haberi vermeye geliyordum. Güzel haber. Multisistem hastalık olduğu halde neden inhaler olarak hazırlanmış anlamadım ama neyse o ufak bi ayrıntı. Herhalde önce akciğerden başlamak lazım geliyor nefes almak elzem olduğu için.

Aşıdan benim de pek umudum yok. Şimdiye kadar ilaçla ilgili bir gelişme olmaması, dahası işe yaradığı düşünülen ilaçların işe yaramadığı yayınlar çıktıkça ümidim kalmamıştı. Bu iyi oldu.

• Yarbay
    13089 Mesaj
    Beyler hayırdır inşallah derinden bi öksürük başladı sabahtan beri.
    |
    |

T hücrelerinin örgütleyici işlevi var. Tek başına birşey yapmıyorlar, doğal bağışıklık sistemini örgütlüyorlar. Bu fısfıs da hücresel bağışıklığa yön vererek, astım hastalığına benzer tablonun gelişmesini önleyecek.

Şu da var, bu hastalıkta bağışıklığın diğer temel basamaklarına karşı ciddi rahatsızlık geliştiği bulundu. Alfadefensin denen nane, temel bağışıklık proteinlerinin bir kesimi. Buna hiçbir kan sulandırıcı fayda göstermiyor. Kanını pıhtılaştırıyor.

Vücudun doğal savunma yanıtlarından erken bir şekilde, tıpkı aşı gibi, bağışıklık yanıtı geliştirilmesine müdahil olup vücudun hastalığa doğru yanıtla önceden hazırlıklı olmasını sağladığından bence mantıklı, sonuç olarak bağışıklık sisteminin çabuk yanıt vermesini sağlamak asıl problem. Bir tek son aşama fayda ediyor ilk iki aşama, bu fısfıs olmaksızın, hemen hemen hastalığı yanlış tepkiye yönlendiriyor denebilir.

|
    |
    barsoy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 21 Temmuz 2020; 1:47:10 >
  • Yüzbaşı
    511 Mesaj

Hatay da yım, salgının en başından beri burada pek vaka yoktu sadece yurtdışı kaynaklı vakalar vardı, hastanede çalışan arkadaşlar çok rahattı, dün konuştum biriyle tedirgindi vaka sayısı çok artmış eski hastanenin bir katı dolmuş ikinci katı ayarlanıyormuş araştırma da doluymuş, çevre iller de de durum pek parlak değilmiş, antep sanırım baya sıkıntılıymış, duyumlarım böyle, millet ülümünaticileri dinleye dinleye salıverdi, avm ler full çekiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dndd -- 21 Temmuz 2020; 8:20:38 >
    |
    |
    radko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

KAPANAN DOSYALARDA OLUM ORANI YUZDE 6 YA GERILEDI...
    İ7 4790k(4.4) 16 GB DDR3(1600MHZ)RAM MSI GeForce RTX 2070 Ventus 8GB GDDR6 GİGABYTE B85M-HD3 240 GB SSD +120GB SSD SAMSUNG HARDDİSK 1TB 7200 RPM HDD AOC 23.8" AGON AG241QG 165Hz 1ms GSYNC 2K Gaming Monitör XIGMATEK HERA FULL RANGE 80PLUS GOLD 850W
  • Yarbay
    3531 Mesaj

30bin civari vaka sildi fransa gectigimiz aylarda.

|
    |
    kerimcem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |

Orijinalden alıntı: fero01

https://www.worldometers.info/coronavirus/

KAPANAN DOSYALARDA OLUM ORANI YUZDE 6 YA GERILEDI...
    %3'e kadar yolu var ama gözünüze az görünmesin. Mesela hastanede penisilin yapıldı öldü haberleri var ya, yüz kişiden biri alerji geliştirir. Yani 10bin kşiye yapsan 100 kişide alerji olur. O alerji gelişen 100 kişiden 1 tanesi ciddi anaflaktik tablo gösterir(ölümcül). Tüm bu tantana 10bin kişide bir kişi içindir, zaten ona da müdahale edilerek hayata döndürülebilir ( adrenalin vermek, gırtlağını kesip hava almasını sağlamak gibi) ama bazısı buna rağmen ölür. Ama hemen herkes penisilin diyince tüyleri diken diken olur ve illa alerji testi yaptırmak ister. Penisilin alerjisi doza bağlı olmadığı için test anlamsızdır, yani ha test yaptırmışsın ha penisilin aynı risk. Bu yüzden benim bildiğim en az 25 yıldır bu test yapılmaz, yapılsa da bakın yaptık demek için yapılır. Ölen kişi mutlaka haberlere çıkar "yanlış iğne yapıldı öldü" diye. Yanlış iğne ne demekse.

Velhasıl kelam %3'te ne fırtınalar kopar gerisini siz düşünün.

• Yarbay
    7076 Mesaj
    https://twitter.com/koronareport/status/1285509335267840001?s=21

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    90 Mesaj
    Türkiye’nin salgını abarttığını düşünenler vardı.Avustralya’da 200 vaka çıktı diye asker sokağa indi.Herhalde o dediğim kişiler Avustralya’da yaşasa ülkeden kaçmak ister

|
    |

|
    |
    düğüne giden aileden biri hastalığı kapıyor ama diğer aile üyelerine test yapmıyorlar, liyakatsızlarla böyle oluyor ama gözleri kan çanağı oldu değil mi? adam dalga geçer gibi tweet attırıyor. işin daha ilginci bunu anlatan kadının bu aileden olup dışarıda gezmesi
    |
    |
Reklamlar
Sohbet
Canlı Tv izle
SEO
bankalar.org
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.