Şimdi Ara

koreliler nasıldır? (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
407
Cevap
9
Favori
148.137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: go girl baby

Korede Güzellik anlayışı nedir yani orada nasılsanız size dönüp bakarlar?

Sanırım Türkiye'de ki ile aynı... hem ota hem b*ka konma şansı var yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Just Silence

quote:

Ben demek istemiştim ki beyaz tenlileremi daha çok bakıyorlar esmerlere mi.Gözlerim çok yuvarlak benim o konuda değişik gelebilirim onlara
  • quote:

quote:

quote:

Ben demek istemiştim ki beyaz tenlileremi daha çok bakıyorlar esmerlere mi.Gözlerim çok yuvarlak benim o konuda değişik gelebilirim onlara

Nefes alıyorsan problem yok onlardada.
  • quote:

quote:

quote:

Korkma onlar alışkın animelerden mangalardan felan :D
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Korkma onlar alışkın animelerden mangalardan felan :D

• Çok faydalı oldu yazdıklarınızı okumak.
    Ne çok bilmediğim şey varmış.
    Güney Koreli bir erkekle evlenme hayalim vardı, (dizileri izleyince ister istemez etkileniyor insan erkekleri konusunda) artık yok. :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mone -- 14 Mayıs 2012; 2:47:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mone

Çok faydalı oldu yazdıklarınızı okumak.
    Güney Koreli bir erkekle evlenme hayalim vardı, (dizileri izleyince ister istemez etkileniyor insan erkekleri konusunda) artık yok. :D

beraber evlenelim koreye gideruk
  • quote:

Orijinalden alıntı: South Korea

quote:

Beraber Koreye gideriz de "beraber" evlenmeye gerek yok.
  • quote:

quote:

quote:

Niye bende kimchi severim sarımsaktan hoşlaşırım para durumumda iyi zabah kahfaltıda pilavda yerim jeju adasından yazlıkta alırım niye reddediyonki
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Niye bende kimchi severim sarımsaktan hoşlaşırım para durumumda iyi zabah kahfaltıda pilavda yerim jeju adasından yazlıkta alırım niye reddediyonki

Türk erkeği bana göre değil kardeş. Olmaz bu iş.
    Şansını zorlama daha fazla. Parada gözüm yok benim ayrıca.
    Seul'de güzel bir ev olsa yeter.
    Jejuda yazlığa lüzum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PALADİUS_ARAGONES

Erkekleri

1 .ABAZA Bize benziyorlar

2 .Aşırı derecede saf

3.Korkaklar

4.Planlılar

5. Sinirlelenmiyorlar kolay kolay

6 Psikopatlıkları yok

7. Çok çalışkanlar

8. Günde max 6 saat uyuyorlar

9.Oyun hastası hepsi özellikle stratejide

10. gym e gidiyorlar

11. Müzik aleti öğreniyorlar en az bir tane

sen kızlarından haber ver
  • Kendi deneyimimi yazmayı unuttum. :D
    Bir grup koreliyle tanışmıştım geçen yıl.
    Birlikte bir yerlere gitmiştik.
    Hayatımda bu kadar soğuk insanlarla karşılaşmamıştım daha önce.
    Erkekler konuşmaya başlayınca sıcak davrandılar ama kızlar fena. :D
    Erkeklerle gayet samimilerdi ama bana hiç pas vermediler. :D

Kızlar kendi içlerinde çok neşelilerdi. Tek takılan kızlar çok soğuk ve kimseye bakmadan duruyorlardı öyle.
    Erkekler de inanılmaz havalı bu arada.

Şok olmuştum böyle olduklarını görünce. Sanki etraflarında onlardan başka kimse yokmuş gibi davranıyorlardı.

Kore'de bir süre yaşamış birkaç arkadaşın dediğine göre sokaklarda bizim dizilerde gördüğümüz gibi afet tipler yokmuş.
    Erkekler daha iyi görünüyormuş yine de ama kızlar çok çirkinmiş. :D

(:

Bir gidebilsem de kendim görsem neymiş ne değilmiş.
  • Hem Türk kizlarina hem de erkeklerine;
    ben viyanada bil. müh okudum ve burda yasiyorum. burda okuyan bir koreli kizla yaklasik bir senedir beraberim ve nisanlandik insallah evlenmeyi düsünüyorum.
    simdi ögrendiklerime gelince.
    burda sizin yazdiklarin hemen hemen hepsi dogru.
    kizlari icin eger kardesim gercekten ashik degilseniz ve cok emek harcamamissaniz uzak durun. cünkü atatürkün latifesi gibi bkz veda filmi size kriz gecirtir bence fikriyeyi tercih edin.
    erkekleri ise hic bir ise yaramazlar bir okadar bencil ve asiri aldatan tipler. yani onlarin 40 ve üstü yaslarindaki erkekleri kadinlarini hemen hemen hep aldatirlar.
    kadinlari ise eger sizi severlerse ancak türk kizlarin kalitesini yakalarlar. ki bu da BRAD PITT durumu, PARA, KARIYER vb. bir sürü olanaginiz olmasi gerekiyor MARKA icin ölüyorlar bu kizlar. müslümanlari ve türkleri yüzde 95 i sevmez. yani burdaki forum cok güzel olmus...
    benim bile ilerde nisani bozma durumum olabilir... cünkü ilerde kalp krizi gecirmek istemiyorum :))
  • Komşum koreli(erkek) ve her gun ana avrat sövdürüyor kendine. Allah'a yakin bana uzak olsunlar, kizlarida erkekleride.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam arkadaşlar tam aradığım konuymuş bu. Benim güney koreli bir kız arkadaşım var. Evlenmeyi düşünüyoruz ancak Türkiye'de zorlanırmı pişman olurmu diye çekinmiyo değilim açıkcası.
  • kore hakkında inanılmaz şeyler öğrendim bu topic te. düne kadar koreye gitme, orda doktora yapma, kız arkadaş bulup hatta kimbilir belkide koreli bir kızla evlenirim diye hayallerim vardı, hepsi altüst oldu. yemekten sıkıntı çekeceğimi biliyordum ama bu kadar ırkçı olduklarını, bu kadar şekilci olduklarını tahmin etmiyordum. Kore dili öğrenmeye başlamıştım yazık hevesim kaçtı şimdi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kore de yedinci seneyi doldurdum. Sadece burada yazilanlari okuyupta kararindan vazgecme derim..Bazen cileden cikmiyor degilim ( korelilerin aptalliklarindan )Hayatta ne zaman ne olacagini kestirmek zor. Madem boyle bir hayalin var, imkanin varsa once buralari ve insanlari bir gor derim. Bu kadar kolay vazgeme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marduk -- 18 Temmuz 2013; 16:17:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AngeL.TGM

kore hakkında inanılmaz şeyler öğrendim bu topic te. düne kadar koreye gitme, orda doktora yapma, kız arkadaş bulup hatta kimbilir belkide koreli bir kızla evlenirim diye hayallerim vardı, hepsi altüst oldu. yemekten sıkıntı çekeceğimi biliyordum ama bu kadar ırkçı olduklarını, bu kadar şekilci olduklarını tahmin etmiyordum. Kore dili öğrenmeye başlamıştım yazık hevesim kaçtı şimdi..

Ben de kendin yaşamadan bilemeyeceğini düşünüyorum. Bahsedilen olumsuz etkileri en az seviyede yaşaman için Seul'de ya da Busan'da yaşaman iyi bir fikir olabilir. Türkiye'de olduğu gibi Kore'de de taşraya gittikçe dış dünyaya daha kapalı insanlarla karşılaşmak gayet normal aslında. Misal benim kaldığım şehir Lost dizisindeki öküz Koreli karakterin memleketiydi :) Ama ne zaman Seul ya da Busan gibi metropollere gitsem çok daha rahat ettim. Evet, yine zor. Ama bu kararı senin vermen gerek. Geçenlerde bir arkadaş bir kaç günlüğüne oralardaydı. Yemeklerine bayılmış. Bunu söyleyen başka kimse duymadım ama belki sen de seversin. Sevmesen bile pek çok Türk restoranı var. Sen yeter ki kafaya koy. Tecrübelerimizi yine paylaşır, bir iki taktik vermeye çalışırız.

Kore'den döneli 4 yıl oldu. Kötü anıları bile gülümseyerek hatırlıyorum. Her şeye rağmen farklı bir dünya. Bir daha görme şansım olur mu hiç bilmiyorum.

Oradayken bir kaç kez de Japonya'yı ziyaret etme şansım olmuştu. Orada da yemek sıkıntım oldu ama yarın Japonya'ya gidiyorsun 2 sene yoksun deseler hiç düşünmem giderim. Kore'ye gidiyorsun deseler de en fazla 2 ay kalırım. Aradaki fark benim için bu oldu :)
  • Arkadaşlar Merhaba,

Ben önümüzdeki ay (Ağustos) yoğun bir uzakdoğu seyahat programı hazırladım kendime. İstanbul-Bangkok gidiş dönüş uçak biletimi yılbaşından önce aldım. Sonra topladığım millerle de Bangkok-Seoul gidiş dönüş aldım. Gidiş dönüş istemiyordum ama millerle THY dışında sadece gidiş dönüş alınabiliyormuş. Ayrıntılara gelirsek; Seoul'de 3 gün konakladıktan sonra Çin'e geçip Beijing-Xi'an-Shanghai gezip sonrasında Busan'a geçiyorum. Oradan da Seoul'e geçeceğim ve uçağıma binip Bangkok'a gideceğim.Bagkok dışında Phuket ve Siem Reap'e de gideceğim.

Program dediğim gibi cidden yoğun :) Ama herşey tabi kağıt üstündeki kadar kolay olmuyor bazen. Geçen gün ara uçuşları alırken Shanghai'da mecburen bir gün daha fazla konaklamam gerekti ve bu benim Kore'ye geri dönüşteki planlarımı alt üst etti. Busan'da 2 gece kalıp Seoul'e geçecek orada 1 gece daha kalıp sabah uçağıma binip Bangkok'a dönecektim ama şimdi 2 gecem kaldı. Busan'da bir gece kalsam yeter mi bilmiyorum. İki gece kalsam Bangkok uçağım saat 10:20'de. Sabah 5'de ilk KTX'e atlasam da yetişmem biraz şans işi... Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Busan'da bir gece konaklayıp valizi bir lockera koyup ikinci gün akşama kadar gezeyim sonra da gece seferiyle Seoul'e geleyim gene bir locker'a valizi bırakıp konaklamadan gece etrafı dolaşayım diye düşündüm...

Busan ve Seoul'de gezilecek yer ve bizim damak tadımıza ve domuz eti olmayan yemek önerileriniz olursa çok sevinirim. Ayrıca elektronik almayı istiyorum ama cep telefonları sözleşmeli satılıyor diye biliyorum ve burada çalışmazsa diye de çekiniyorum. Itcheon bölgesinde gsm ve simlocksuz bulunuyor diye okudum. Telefon almak mantıklı mıdır? Ben bir de fotoğraf makinesi almak isterim ama Samsung'dan çok Canon tercihim. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı, almak mantıklı mıdır?

Çok teşekkürler, buradan istediğiniz bir şeyler varsa söyleyebilirsiniz. Getirebileceğim bir şeylerse yardımcı olmak isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inishmore -- 19 Temmuz 2013; 16:26:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inishmore

Arkadaşlar Merhaba,

Ben önümüzdeki ay (Ağustos) yoğun bir uzakdoğu seyahat programı hazırladım kendime. İstanbul-Bangkok gidiş dönüş uçak biletimi yılbaşından önce aldım. Sonra topladığım millerle de Bangkok-Seoul gidiş dönüş aldım. Gidiş dönüş istemiyordum ama millerle THY dışında sadece gidiş dönüş alınabiliyormuş. Ayrıntılara gelirsek; Seoul'de 3 gün konakladıktan sonra Çin'e geçip Beijing-Xi'an-Shanghai gezip sonrasında Busan'a geçiyorum. Oradan da Seoul'e geçeceğim ve uçağıma binip Bangkok'a gideceğim.Bagkok dışında Phuket ve Siem Reap'e de gideceğim.

Program dediğim gibi cidden yoğun :) Ama herşey tabi kağıt üstündeki kadar kolay olmuyor bazen. Geçen gün ara uçuşları alırken Shanghai'da mecburen bir gün daha fazla konaklamam gerekti ve bu benim Kore'ye geri dönüşteki planlarımı alt üst etti. Busan'da 2 gece kalıp Seoul'e geçecek orada 1 gece daha kalıp sabah uçağıma binip Bangkok'a dönecektim ama şimdi 2 gecem kaldı. Busan'da bir gece kalsam yeter mi bilmiyorum. İki gece kalsam Bangkok uçağım saat 10:20'de. Sabah 5'de ilk KTX'e atlasam da yetişmem biraz şans işi... Bu durumda ne yapmamı önerirsiniz? Busan'da bir gece konaklayıp valizi bir lockera koyup ikinci gün akşama kadar gezeyim sonra da gece seferiyle Seoul'e geleyim gene bir locker'a valizi bırakıp konaklamadan gece etrafı dolaşayım diye düşündüm...

Busan ve Seoul'de gezilecek yer ve bizim damak tadımıza ve domuz eti olmayan yemek önerileriniz olursa çok sevinirim. Ayrıca elektronik almayı istiyorum ama cep telefonları sözleşmeli satılıyor diye biliyorum ve burada çalışmazsa diye de çekiniyorum. Itcheon bölgesinde gsm ve simlocksuz bulunuyor diye okudum. Telefon almak mantıklı mıdır? Ben bir de fotoğraf makinesi almak isterim ama Samsung'dan çok Canon tercihim. Fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı, almak mantıklı mıdır?

Çok teşekkürler, buradan istediğiniz bir şeyler varsa söyleyebilirsiniz. Getirebileceğim bir şeylerse yardımcı olmak isterim.

Merhaba,

Yoğun olduğu kadar güzel bir program gibi görünüyor. Şimdiden iyi yolculuklar :) Busan'da bence görülmesi gereken en özel yer Birleşmiş Milletler Anıtsal Mezarlığı. İçeride 400'ün üzerinde Türk askerinin de yattığını düşünürsek buraya Kore Şehitliği demek daha uygun oluyor. "UN Memorial Cemetery Busan" şeklinde arama yaparsanız burası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Size çok yoğun duygular yaşatacağına eminim..

Bunun dışında Busan şehrini ben Antalya'ya benzetiyorum. Upuzun plajları olan, tam yazlık bir yer. Haeundae Beach bu plajlardan en ünlüsü sanıyorum. Orayı da Konyaaltı gibi düşünebiliriz :) Üzerinde güzelce bir akvaryum var. Kıyısında bolca güzel otel de mevcut. Yeme içme için oradaki TGI Friday's güzeldir diyebilirim. Bir iki kebapçı da olacaktı. Şu an ne durumdalardır bilemiyorum.

Ben olsam Busan'ı 1 günde bitirmeye çalışıp Seul'e geçerdim; ama karar tabi ki sizin. Tarihi yerleri hakkında zaten araştırma yapmışsınızdır. Ben Seul'de gezilecek yer konusunda kendimce bir iki önemli yeri vurgulayayım:

-Elektronik eşya için gidilecek en önemli nokta Yongsan. Metro'da bu istasyonu bulun ve koşa koşa gidin derim :) Fotoğraf makineleri, kameralar, objektifler neredeyse Amerika'daki fiyatlar seviyesinde. Ancak cep telefonu konusunda iyi konuşamayacağım. Japonya ve Kore'de cep telefonu ağları bizdeki gibi GSM değil. CDMA ya da WCDMA denen bir yapı kullanılıyor. Telefonlarda sim kart yok ve hat direkt telefona yükleniyor. Ancak GSM telefon satılmaya başlamış mıdır bilemiyorum. Siz yine de çok umutlu olmayın. Yanınızdaki telefon yeni nesil bir cihaz ise orada kendi hattınızı roaming ile kullanabilirsiniz.

-War memorial museum'a gitmemiş olduğum için hala çok üzülüyorum. Uçaklara meraklıysanız burada biz B-52 görme şansınız var.

-Itaewon semtinde yabancılar çok takılır. Burada güzel hediyelik eşya dükkanları da vardır ama hediyelik eşya (kimono, yelpaze, magnet vs) için ilk tercihiniz Insadong semti olsun derim. Havaalanından bir şey almaya kalkarsanız kazıklanacağınızı da bilin :)

-Seoul Tower güzeldir; bir şarkı ile meşhur olan Gangnam semti çok hoştur. Burada Pasha adında çok başarılı bir kebapçı vardır. Bizim yemekleri özlerseniz bir ara uğrayabilirsiniz.

-Seul'de olimpiyat oyunları için yapılan olimpiyat köyü bugün bir parka dönüştürülmüş. Gezerseniz çok beğeneceksiniz. Naim Süleymanoğlu heykelini görünce gururlanacaksınız :) Bu park da Gangnam yakınlarındadır.

-Lotte World adında büyük kısmı kapalı alanda olan bir eğlence parkı var. Tavsiye ederim. Ancak bütün gününüzü yiyecektir. Açık hava olarak da sanıyorum Seoul Land diye bir yer var. Ancak gidip görmedim.

-AVM özlerseniz de yine Gangnam'daki Coex Mall işinizi görecektir :)

-Ginseng denen mereti duymuşsunuzdur. Bunlar çok pahalı olabiliyor. Hediye olarak alabileceğiniz granül ginseng çaylarını önerebilirim. Bunlar 50'lik ya da 100'lük paketler halinde satılıyor. Alıp bir bardak sıcak suya boşaltıp tercihen bal ile karıştırıp içiyorsunuz. Özellikle "Red Ginseng" olanları tavsiye ederim. Herhangi bir marketten alabilirsiniz. Market önerim de Home Plus zinciri olacak. Bunlar İngiliz Tesco şirketine ait. Yani bizdeki Kipalar'ın bir benzeri.

Hatırlayabildiklerim bunlar. Tabi ki Seul'de de Busan'da da tonla tapınak vs var. Bunların en önemlilerini görmek yeterli. Bir yerden sonra hep aynı tapınağı geziyormuşsunuz gibi bir hisse de kapılabilirsiniz :) Gitmişken Seul'deki İmparatorluk Sarayı'na da bir uğramak güzel olabilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir diyordum ki en önemli ayrıntıyı unuttuğumu fark ettim. Temmuz-Ağustos dönemi uzakdoğuda çok yağmurlu geçebiliyor. Muson yağmurlarına hazırlıklı olun. Seul sokaklarında lastik çizmelerle gezen insanlar göreceksiniz, şaşırmayın. Yanınıza yağmur için uygun kıyafetler almanızı öneririm. Sağlam bir şemsiye edinirseniz iyi olur. Temmuz'da Seul'de gezerken elimdeki şemsiyenin suya doyarak aşağı su damlatmaya başladığını hatırlıyorum. Elde şemsiyeyle sırılsıklam olmuştum :) Bu söylediğim Tayland için de geçerli. Ağustos ayı oralarda low season olarak geçer. Kendinizi bol yağmura hazırlayın şimdiden.. Umarım çok denk gelmez ama gözünüz de korkmasın. Terlikle bile gezebilirsiniz. Yeter ki önleminizi alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratto -- 30 Temmuz 2013; 14:02:21 >
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.