Şimdi Ara

koranavirus tedavi surecim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
12
Favori
13.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
88 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yeni tip koranavirus olan covid19 a ailecek yakalandik. ben esim ve 21 aylik kizim hepimiz yogun bakimdayiz. ben ayin 7 sinde hastaneye yattim onlar 8 inde yatti. gunde 2 kez ilac tedavisi var. ilaclar da ishal yapiyor sanirim. hepimiz ishal olmus durumdayiz. 3 ogun yemek var 2 kez ilac veriliyor. arada gelip tansiyon olcuyorlar birde parmagimiza bisey takiliyor mavi veya yesil renkli oluyor nabiz olculuyor sanirim. baska bir amaci da olabilir tam bilmiyorum markasi dr. hegeli olan bi alet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 11 Nisan 2020; 15:29:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• kendi imkanlarimla saglik sektorundeki ust duzey birinden ogrendiklerime gore ilac tedavisi 5 gun falan suruyormus. bu asama sonra genelde eve yollarlarmis. doktor uygun gorurse c vitamini agirlikli bir tedavi sureci daha olabilirmis. bu kac gun surer bilmiyorum. bana verilen ilaclar genelde
    enfluvir 75. kirmizi beyaz renkli
    deklarit 500 mg. sari renkli
    plaquenil 200 mg. beyaz renkli
    esimde bunlardan biri yok. ilk gun parol da vermislerdi sonradan vermediler. bazen 3 ilac bazen 4 ilac veriliyor.

kizima ilaclar şırınga ile veriliyor. 3 şiringanin biri damar yolundan veriliyor digerleri agizdan veriliyor icerigini bilmiyoruz.

kizima bazen el ayak bileklerine kıskacli bisey takiliyor birde göğüs kismina 5 6 adet farklu renkleri olan sey takiliyormus adini bilmiyorum bunlar bir makineye bagli kagit cikti veriyor doktor arada bu degerlere bakmak istiyormus koranavirus tedavi surecim koranavirus tedavi surecim koranavirus tedavi surecim
  • Gecmis olsun insallah bian once atlatirsiniz ailecek 🥺😷

• parmağa takılan şey kandaki oksijen seviyesini ölçüyor
    ben de 2 hafta önce acile gittiğimde öğrendim
    geçmiş olsun
  • kendi imkanlarimla saglik sektorundeki ust duzey birinden ogrendiklerime gore ilac tedavisi 5 gun falan suruyormus. bu asama sonra genelde eve yollarlarmis. doktor uygun gorurse c vitamini agirlikli bir tedavi sureci daha olabilirmis. bu kac gun surer bilmiyorum. bana verilen ilaclar genelde
    enfluvir 75. kirmizi beyaz renkli
    deklarit 500 mg. sari renkli
    plaquenil 200 mg. beyaz renkli
    esimde bunlardan biri yok. ilk gun parol da vermislerdi sonradan vermediler. bazen 3 ilac bazen 4 ilac veriliyor.

kizima ilaclar şırınga ile veriliyor. 3 şiringanin biri damar yolundan veriliyor digerleri agizdan veriliyor icerigini bilmiyoruz.

kizima bazen el ayak bileklerine kıskacli bisey takiliyor birde göğüs kismina 5 6 adet farklu renkleri olan sey takiliyormus adini bilmiyorum bunlar bir makineye bagli kagit cikti veriyor doktor arada bu degerlere bakmak istiyormus koranavirus tedavi surecim koranavirus tedavi surecim koranavirus tedavi surecim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetmetingülcan -- 11 Nisan 2020; 15:38:52 >

• Gecmis olsun
    Merak ettigim icin soruyorum bebeginde ne gibi semptomlar basladi
    Bildigim kadariyla bebeklerde bu virüs etkili olmuyor
    Tedbir amacli mi hastanede?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak etme hiçbir şey olmaz kiziniza

• yoğun bakıma neden alındızın ki ağır mı geçiyordu hastalık ?

• verilen antiviral ilaç rna polimeraz enzimini öldürüyor
    karaciğer ve böbreklere verdiği hasar hakkında net bilgi yok

allah şifa versin
  • Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin, hangi şikayetle gittiniz hastaneye. Ateş öksürük falan varmıydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thema -- 11 Nisan 2020; 11:58:17 >
  • Televizyonlarda yoğun bakımda yatanları yüzüstü yatırıyorlar diye gösteriyor. Bunun sebebi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

Televizyonlarda yoğun bakımda yatanları yüzüstü yatırıyorlar diye gösteriyor. Bunun sebebi nedir?
    daha rahat nefes almaları için. ayrıca dil yutmaları vs yaşanmasın diye sanırım.
  • mehmetmetingülcan kullanıcısına yanıt
    parmağa takılan şey oksijen oranı. 94 altı kritleşmeye başlar.

şöyle anlatayım. Ben Asthma krizi geçirmiştim geçen sene yaz başlarında. Doktor oksijen seviyesini ölçtü 95 çıktı. doktor kritileşiyor kramp var dedi bornşlarda. Easy İnhaler ile bir ilaç verdi. koah hastalarına da veriliyormuş. oradan biliyorum. yani sürekli ölçmek zorundalar.

kızına takılanlar ise kızının kalp ve vucüt sinyal ritimlerini izlemek için takılmış. tansiyonu da gözlemleyebiliyorlar bu şekilde. karaciğerde oluşabilecek sorunları sanırım böyle buluyorlar. benim karaciğerde yağlanma vardı doktor bu aletler vs taktırmıştı.

yani dediğin gibi, ailecek yoğun bakım ünitesindesiniz. vucüdunuzun hareketleri sürekli gözlem altında. geçmiş olsun takip ediyorum. Benim de kızım var 3,5 yaşında. Kız babası olmak başka derlerdi , sanırım haklıymışlar. kendim için değil de kızım için tedirgin oluyorum.

geçmiş olsun tekrardan.

• Kanatlandırmayan_Redbull kullanıcısına yanıt
    bebekte semptom yoktu.
    ben yatinca ambulansla eve gidip onlari da almislar getirmisler
    test yapmislar sonuc pozitif.
    kizim annesini emmeye devam ediyor
    benden anneye
    annesinden ona bulasti sanirim

• mehmetmetingülcan kullanıcısına yanıt
    Belirtileri nelerdi sizde mesela?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07kubi07 kullanıcısına yanıt
    aslinda agir kismi evde kendimiz gecirdik 5 6 gun surekli yattik ben ve esim. arada atesimiz cikiyordu arada iniyordu. genel ve surekli yorgunluk hissi vardi. sadece wc ye gidip geliyordum baska turlu kalkamiyordum yerimden. kalkip yemek yapip yiyemiyorduk asiri yorgunluktan dolayi

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    eyw. zayen karaciger yaglanmasi var bende kilo kaynakli 105 110 kilo arasiyimdir. bu surec biraz zayiflatti muhtemelen iki haneyi gorurum tekrar. bobrekler de cok usutmussun gibi agriyordu biraz daha siddetli de oliyordu arada bu genel degildi. genel semptom asiri yorgunluk tu bizde

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmetmetingülcan

bebekte semptom yoktu.
    ben yatinca ambulansla eve gidip onlari da almislar getirmisler
    test yapmislar sonuc pozitif.
    kizim annesini emmeye devam ediyor
    benden anneye
    annesinden ona bulasti sanirim
    Çok geçmiş olsun hocam. Allah acil şifalar versin.
    Aynı odada mı kalıyorsunuz peki? Test sonucu eşiniz ve çocuğunuza da pozitif mi çıktı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hocam

• Thema kullanıcısına yanıt
    eyw. ates yoktu. oksuruk de soyle diyeyim arada bogazın gıcık olur ya kuru oksuruk olur ayle bisey vardi az bucuk. asiri yorgunluktan gittim. cunku internette bir ulkede sadece yorgunlukla gidip test yaptiran birini duydum dedimki ben kesin covid19 oldum icime kurt dustu gidip test yaptirdim. ilk basta test yapmak istemediler ates yoktu diye. zorladim doktoru tomografi cekti cigerlerde virusu gormus. kanimi da aldi. kulak cubugunun uzun olanlari ile burun delikleri ve bogazdan da ornek alindi. bunun sonucu gec geliyor 1 gun vs. bunu da muhtemelen ankaraya yollayip ogreniyorlar sonucu tam emin degilim de arastirmalarima gore boyle

• crazyfriend712 kullanıcısına yanıt
    normal yatyordum ben de
    sirt ustu cok yatinca belin agriyor zaten
    belli sure sonra ya yan yatacan ya sirt ustu baska sansin yok.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.