Şimdi Ara

Köprüde hayatını kaybeden askeri öğrenci Murat Tekin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
8.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zeka ile hafıza ayrımını yap önce,

Demek ki okumuş ve hatırlamıyorum veya gözümden kaçmış,

O kadar cevap yazdın ki,şuan konu ne onu bile hatırlamıyorum.

Sana yüksek(!) zekan ile başarılar,diyecek bir şey yok.

Üzerine 'darbe' yapan askerler tarafından ateş edildi diye hho öğrencisinin öldürülmesini meşru gören varlık,umarım neslin tükenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ClimbDown kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:56:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O köprüdeki şakirtlerin 10 tanesi bir tane Murat Tekin ediyor mu acaba?
  • Bir canilik diğerini meşrulaştırmaz.

Toptancı zihniyeti bırakın,halkın üzerine tank süren başka bir birey;başı kesilen ise başka bir birey.Birinin fiilini diğerine yükleyemezsin.Suçlar ve cezalar şahsidir.

Şimdi çok faydalı olan uzun uzun tartışmalarınıza devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salih uçan -- 23 Temmuz 2017; 22:58:9 >
  • Neden köprüdeydi

Neden halka silah doğrulttu

Neden belki de ateş etti

Sen kimsin halka silah doğrultuyon.

Sen kimsin darbe emrini yerine getiriyon

Tv den darbe haberini duyunca oturup ağlayan askerle bir mi sandın kendini.Böyle olur sonun işte.Silah doğrulttuğun halk gelir soyup basar tekmeyi orana burana

• Erleri ve öğrencileri dövenlerin linç edip boğazı kesenlerin türk halkı olduğuna inanmıyorum aksine sadat yada cia in kullandığı arap hintli provakatörlere benziyolar.

Evet suriyeli mi hintli mi arap mı yada hepsi olan bu garip tipleri kim gönderdi oraya?

İngilizler israili israil amerikayı amerikada arapları kullanıyor böyle işler için.İsarili ve Amerikayı kurduran ingilizlerdir.

Tiplere bakın linç edenler yabancı ama bizde akp lilere kızıp nefret ve kin besliyez sonra araplar gibi birbirimizi yiyicez ingiliz lordlarda sigarasını yakıp viskisini yudumluycak yok öyle yağma, ingilizler kendi askerleride böyle linç edilmiycek mi sanıyolar acaba?

Köprüde hayatını kaybeden askeri öğrenci Murat Tekin

• İroniMan kullanıcısına yanıt
    ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BekirHan -- 24 Temmuz 2017; 2:14:13 >
  • De gidin işinize

Bakın tekmelerken döverken bir sürü video bulursunuz fotoğraf ta tabiki de

Ama yok boğazı kesilmiş yok linç edilmiş

Nerde bunların videoları?

1. Si bu 2.si ise

O gece orda kalıp halkına ateş eden veya ateş etmese bile orda kalmaya devam eden her asker zaten ölümü haketmiştir

Başına gelecekleri göze almıştır.

Genç menç propagandası yapmayın

O gece bu şerefsiz hainler yüzünden kaç tane genç insan şehit oldu? Ya da yaralandı?

Ha bir de hiç bitmeyen zamanında akp fetö ile yakındı muhabbeti

Yahu siz bu kadar car car Ödüyorsunuz da

Gece gündüz durmadan bu forumda dolaylı veya doğrudan neden fetöcülere destek anlamına gelebilecek konular açıyorsunuz yorumlar Yazıyorsunuz?

Sizin olayınız devlet mevlet veya hak hukuk adalet değil

Tek olayınız var.

O da ideolojiniz. Yeri gelir fetö düşmanı olursunuz yeri gelir en kral fetöcüden daha kral fetöcü olursunuz

Zaten örnekleri ile sabit

Nokta.

• Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Seviyeni belli ettiğin için teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bimer şikayet edecen bu siteyi darbeciler savunmak nereye kadar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: amacsızpanda

De gidin işinize

Bakın tekmelerken döverken bir sürü video bulursunuz fotoğraf ta tabiki de

Ama yok boğazı kesilmiş yok linç edilmiş

Nerde bunların videoları?

1. Si bu 2.si ise

O gece orda kalıp halkına ateş eden veya ateş etmese bile orda kalmaya devam eden her asker zaten ölümü haketmiştir

Başına gelecekleri göze almıştır.

Genç menç propagandası yapmayın

O gece bu şerefsiz hainler yüzünden kaç tane genç insan şehit oldu? Ya da yaralandı?

Ha bir de hiç bitmeyen zamanında akp fetö ile yakındı muhabbeti

Yahu siz bu kadar car car Ödüyorsunuz da

Gece gündüz durmadan bu forumda dolaylı veya doğrudan neden fetöcülere destek anlamına gelebilecek konular açıyorsunuz yorumlar Yazıyorsunuz?

Sizin olayınız devlet mevlet veya hak hukuk adalet değil

Tek olayınız var.

O da ideolojiniz. Yeri gelir fetö düşmanı olursunuz yeri gelir en kral fetöcüden daha kral fetöcü olursunuz

Zaten örnekleri ile sabit

Nokta.

Hocam o gece halkına kurşun sıkmış adam cezalandırılsın ben cezalandırılmasın demiyorum ki.

Sizi bizi yanlış anlıyorsunuz. Yorumlarla konunun içeriği saptırılıyor maalesef.

Ben ülkemin her zaman iyiliğini istiyorum. Allah ülkemizin yardımcısı olsun.

Ama burda da bazı haksızlıklar var buna sessiz kalamam.

'' O gece orda kalıp halkına ateş eden veya ateş etmese bile orda kalmaya devam eden her asker zaten ölümü haketmiştir ''

Bakın oraya niçin getirilmediğini bilen erler vardı. O yüzden ifadeniz çok yanlış bir ifade. TSK kendi içerisinde çok farklı bir emir komuta zincirine sahip. Bunu o anda hızlıca düşünüp ben gelmeyeceğim diyebilecek bir er olabilir mi ? Lütfen bunlarıda düşünün azcık.

Zaten hainler bu komuta zincirini kullandılar. Ha gidip halkına milletine sırf emir verdi diye sıkıyorsa !

İşte o zaman işler değişir. O zaman adama şunu sorarlar : Senin kendi iraden yokmu neden halkına ateş ediyorsun diye !

Böyle deseniz haklısınız.

Ama ateş etmese bile diyorsunuz . Tekrar söylüyorum : Oraya niçin getirilmediğini bilen yada bir takım bahaneler ile getirilen TSK personelleri vardı.

Bunuda lütfen göz ardı etmeyin ve bu şekilde herkesi genelleyerek yargılamayın.

Zaten suçlular ya kaçmış yada tutuklanmış. Sizin bakış açınızla oraya gelen herkes tutuklanmalıydı o zaman neden serbest bırakıldılar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stattrak -- 24 Temmuz 2017; 15:43:28 >

• takasalver T kullanıcısına yanıt
    Zahmet Edip biraz araştırsaydin otopsi raporunu gorurdun. Dur ben sana soyleyim Kesicidelici aletle boyunbas ayak bölgesi yer yer kesilerek agiz burun tikanmasi ile solunum kesilmesinden kaynaklı ölüm. Eğer sen askerliğini ATM de yapmadiysan bilirsin g3 ile ateş ettim mı o barutun kokusu 2 3 gün çıkmaz bak kokusu diyorum bunun yapılan otopside çıkmama gibi ihtimali söz konusu dahi değil ama kardeşimin otospisisi gösteriyor ki bu çocuğun Ömer Halisdemir den hiç bir farkı yok ne halka kurşun sıkmış ne de başka birşey yapmış sadece komutanlarının tatbikat var sözü üzerine (ki Hho da bu tatbikat normal bir şey dur) halk ile karşı karşıya getirilerek halkın içindeki kendini bilmez bir kesim tarafından linç edilmiştir. Bilip bilmeden konuşmayın...

• quote:

Orijinalden alıntı: MyZorrr

Zahmet Edip biraz araştırsaydin otopsi raporunu gorurdun. Dur ben sana soyleyim Kesicidelici aletle boyunbas ayak bölgesi yer yer kesilerek agiz burun tikanmasi ile solunum kesilmesinden kaynaklı ölüm. Eğer sen askerliğini ATM de yapmadiysan bilirsin g3 ile ateş ettim mı o barutun kokusu 2 3 gün çıkmaz bak kokusu diyorum bunun yapılan otopside çıkmama gibi ihtimali söz konusu dahi değil ama kardeşimin otospisisi gösteriyor ki bu çocuğun Ömer Halisdemir den hiç bir farkı yok ne halka kurşun sıkmış ne de başka birşey yapmış sadece komutanlarının tatbikat var sözü üzerine (ki Hho da bu tatbikat normal bir şey dur) halk ile karşı karşıya getirilerek halkın içindeki kendini bilmez bir kesim tarafından linç edilmiştir. Bilip bilmeden konuşmayın...

Hocam güzel açıklamışsınız.

Ben her zaman hep doğru ve adaletin yanında oldum.

1- Ülkemi milletimi seviyorum. Kim ki ülke bütünlüğünü yada devleti tehdit edecek bir hareket yapıyor. Gereği yapılır. Bende bu ülkenin vatandaşıyım. Benim ülkemi ne olursa olsun devletimi bölmeye çalışıyorsan tabiki bedelini ödeyeceksin.

2- Arkadaşın biri yukarılarda bir kaç foto paylaşıp bişiler yazmış. Mantıklı bir bakış açısı. Belki aralarında bu caniler olabilir.

3- Ben hiç bir siyasi partiyi tutmuyorum. Bana göre hepsini alın bir tane ülkesini milletini düşünen parti yok bu ülkede.

Kimseyi de desteklemem. Her partinin doğruları vardır muhakkak ve ben hep doğruları desteklerim. Ama doğrular neden ise yanlışlardan çok daha fazla bu ülkede. Bunun altını çiziyorum. Ve bana göre bu tüm siyasi partiler için geçerlidir.

Ama haksızlık var ise hata var ise gelir bunu da dile getiririm kimse kusura bakmasın.

Ben bunun gibi süreci yada süreçleri izliyorum takip ediyorum. Böyle bir durum var. Ne yapıcam ? Gözümü kapatıp haksızlıklara karşı göz mü yumayım ?

Birçok insan biliyorum adam kendisi ve ailesi AKP' ye oy verip TSK personeli ve bu olayda emir komuta zincirinin mağduru oldu. Bu adam silah mı sıktı ? Hayır. Sadece orada bulundu diye ....

Zaten bu insanlar suçları olmadığından dolayı tek tek tahliye oluyorlar. Suçları olsa tahliye edilirler mi ?

Ya bakıyorum. Orda ise ölümü hak etmiş diyecek aşağılık adamlar var burada. Adama gerçek örnek veriyorum iyi salladın diyen adamlar var burada. Yani şaşıp kalıyorum bu bakış açılarına...

Yani blokluyorum sürekli ama hani kişi herkesi kendisi gibi zannedermiş. Bunlarda bizi öyle zannediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stattrak -- 24 Temmuz 2017; 16:20:1 >

• MyZorrr kullanıcısına yanıt
    Hocam bu arada gereksiz bir alıntı oldu ama hani sizin mesajınızı görünce hem bir cevap evermek istedim hem de açıklamanızla içimi dökmek istedim .
  • https://twitter.com/Malikejder47/status/889405595228360704

Şu videoyu izleyin ondan sonra acıyın bu FETÖ cü teröristlere
  • Stattrak kullanıcısına yanıt
    Dostum buralarda bunlara laf anlatmaya çalışma, bunlar zamanında fetocu şöyle böyle derken Hocaefendi ye laf etmeyin diyen adamlar şimdi 2012 lerin konularını hortlarsak görürüz kim neymiş ne değilmiş, şimdi gelmişler gençliği askeri okulda geçmiş pırıl pırıl kardeşime sucu bucu diyorlar. Boşver buralarda vakit öldürme, nasıl olsa Allah hesabını sorar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: Stattrak

Aynı şeyleri konuşuyoruzda sen anlaşmak istemiyorsun. Bende gidip orda vatana ihanet etmiş şerefsizleri savunmuyorum zaten. Sen neye kızıyorsan bizde ona kızıyoruz. Herneyse bu konusa tartışarak bir yere varamayacağımız belli .

Sen çok "anlaş"ıyormuşsun gibi.

Boğazı kesildiği ifade edilenle empati yaparken, o gece o askerler tarafından vurulanların aileleri ve orada bulunan kişilerle de empati yapmayı dene.

Kaos ortamında kimi neyle suçlayacaksın? O askerin masum olduğunu nereden biliyorsun? Ateş açmadığını nereden öğrendin, iddianameyi mi okudun? Açıp açmaması neyi değiştirir?

Bir grup sakallı, cihatçı tipli kişi TSK kamulajı giymiş kişilere saldırıyor, buna hakları var mı diye sorguluyorsun ama o geceki kaos durumu unutuyorsun. O köprüdeki personel yaptıklarıyla o kaos durumunda kendisine yönelen tepkiyi meşrulaştırdı.

Anlaşmak ya da bir şey anlatmak istiyorsan veya FETÖ'cü olduğu iddia edilenler cezalandırılırken boşluktan yararlanan başka birileri de can aldılar, onlar da cezalandırılsın burası Muz Cumhuriyeti değil diyorsan; "köprüde suçsuz, masum bir Türk Askerini öldürdüler" tezinden daha farklı bir şeyle gelmelisin.

İyi günler.

Arkadaşım sadece İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Personel sayısı 273 bin. 273 BİN.

Darbeye katılan asker sayısı 8 bin 651. Bunların tamamı İstanbul'da da değil.

O kadar personele emir gitse o sayıdaki polisin 10'da biri bile o askerleri bastırmaya yeter. Ama bir kişi dedi diye sokaklara çıkan insanlar öldüyse bunun suçlusu hem kendileri hem de o kişileri sokağa çağıran kişidir.

15 Temmuz'da halkın sokağa çıkması İktidar'ın yaptığı sosyal bir deneyden ibarettir. Bunu denediler, baktılar işe yaradı şimdi buradan aldıkları güç ile sürekli devam eden ve istediklerini yaptıkları OHAL çıkardılar, istedikleri adamı içeri atıyorlar, istediklerine atar gider yapıyorlar(Yok bizim %50 şöyledir aman ha gibisinden)hem de yavaş yavaş ülkeyi değiştiriyorlar.

Anlayana.

• Şu otopsi raporu nerdeymiş ortada bir yazılmış söz var twitter hesaplarına baktım ordada paylaşılmamış ! Böyle bir rapor varsa paylaşmış olmazlar mıydı ?

Hatta her mesajda paylaşırlardı nerde ben böyle bir rapor görmüyorum!

Ayrıca bu twitter hesabıda hiç gerçekci durmuyor alttan alta darbecilerin hepsini aklama mesajları var! Fetöcü biri kullanıyor aklınca algı operasyonu yapıyorlar!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi payners -- 24 Temmuz 2017; 17:37:35 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

quote:

quote:

O köprüdeki askerler gece boyu köprü girişinde toplananlara kurşun yağdırdı. Sabah saatlerinde Leopard 2'den yapılan SABOT atışı ile durum ayrıca vahim bir hal aldı.

Her ne kadar o günkü görüntülere yansıyan İslamcı tezahüratlar ve Cihat havasına girmiş tipler insanın canını sıksa da; ideolojiden bağımsız olarak, insani güdüler sebebiyle o topluluğun o askerlere normal davranışlar sergilemesi beklenemezdi.

Hocam genelleme yapıp insanların hakkına gimeyin. Sonra öteki dünyada hesabını veremezsiniz.

Murat Tekin bir tane kurşun atmışmı ? - Hayır

O zaman neden genelleme yapıyorsunuz.

Karalamak ne kadar kolay dimi .

Öteki Dünya'ya inanmayan birisiyim. Ulvi mevzular temel alınarak değerlendirilecekse dilediğim gibi genelleme yaparım, umrumda olmaz. Kaldı ki yukarıdaki mesajım "askerlerin hepsi halka ateş açtı" şeklinde bir genelleme de içermiyor.

Diğer yandan;

Kurşun atmadığını nereden biliyorsun?

Köprü girişindeki topluluğun bunu ayırt etmesi mümkün değil. Gece boyu yaşananlardan sonra biriken öfkenin doğal hatta hafif bir sonucuydu yaşananlar. Köprü'de askerler teslim olduktan sonraki ilk anlarda yaşanan darp ve öldürme girişimlerinin devamı gelmedi. Onlarca asker oradan sağ şekilde çıktı.

Gece boyu orada bekleyen adamlarda gram akıl kırıntısı yok mu ? Bir köprü uzunluğundaki bir bölgede bulunan 20-30 asker 3-5 tank yada herneyse bunlar ne büyük problem açabilir ülkeye ? Gece boyunca orada beklerken gram akıl etmemişler mi ? Ulan bu ülkede binlerce polis var gereğini zaten yapar, biz ne halt etmeye sabaha kadar terliklerle bekliyoruz ?

Vatan'a gidenlere sor.

O gece yaşananlar basit bir terörist saldırısı değildi. Köprüde bulunan 3-5 askerden ya da TSK'dan da ibaret değildi.

RTE'nin çağrısı sonrası sokağa inenler bir fikir uğruna indiler. Fikir sana saçma gelir orası ayrı bir mesele. Şahsen bana geliyor ama onları o gece ateşleyen şey o fikirdi. Biraz felsefi yazınca anlamıyor musunuz nedir. Saat başı birisi çıkıyor farklı bir şey yazıyor. 2 sayfa boyunca birçok mesaj attım. Aynılarını yazmaktan sıkıldım, okuyun bir zahmet, okumaya üşeniyorsanız da sivri zekalılık yapıp sivri sivri mesajlar atmayın.

Neyin felsefisi bende onu anlamadım. Ortada 250 ölü var. Linç edilen askerler var, hala felsefi bakacağız olaya. Suç oraya gidip sabaha kadar bekleyen adamlardadır. Ateşlenmişler falan hikaye. Kimisi provakasyona gitti kimisi cidden aklını kullanamadığı için. Onları haklı görebileceğimiz gram husus yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erwin

quote:

quote:

Aynı şeyleri konuşuyoruzda sen anlaşmak istemiyorsun. Bende gidip orda vatana ihanet etmiş şerefsizleri savunmuyorum zaten. Sen neye kızıyorsan bizde ona kızıyoruz. Herneyse bu konusa tartışarak bir yere varamayacağımız belli .

Sen çok "anlaş"ıyormuşsun gibi.

Boğazı kesildiği ifade edilenle empati yaparken, o gece o askerler tarafından vurulanların aileleri ve orada bulunan kişilerle de empati yapmayı dene.

Kaos ortamında kimi neyle suçlayacaksın? O askerin masum olduğunu nereden biliyorsun? Ateş açmadığını nereden öğrendin, iddianameyi mi okudun? Açıp açmaması neyi değiştirir?

Bir grup sakallı, cihatçı tipli kişi TSK kamulajı giymiş kişilere saldırıyor, buna hakları var mı diye sorguluyorsun ama o geceki kaos durumu unutuyorsun. O köprüdeki personel yaptıklarıyla o kaos durumunda kendisine yönelen tepkiyi meşrulaştırdı.

Anlaşmak ya da bir şey anlatmak istiyorsan veya FETÖ'cü olduğu iddia edilenler cezalandırılırken boşluktan yararlanan başka birileri de can aldılar, onlar da cezalandırılsın burası Muz Cumhuriyeti değil diyorsan; "köprüde suçsuz, masum bir Türk Askerini öldürdüler" tezinden daha farklı bir şeyle gelmelisin.

İyi günler.

Arkadaşım sadece İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Personel sayısı 273 bin. 273 BİN.

Darbeye katılan asker sayısı 8 bin 651. Bunların tamamı İstanbul'da da değil.

O kadar personele emir gitse o sayıdaki polisin 10'da biri bile o askerleri bastırmaya yeter. Ama bir kişi dedi diye sokaklara çıkan insanlar öldüyse bunun suçlusu hem kendileri hem de o kişileri sokağa çağıran kişidir.

15 Temmuz'da halkın sokağa çıkması İktidar'ın yaptığı sosyal bir deneyden ibarettir. Bunu denediler, baktılar işe yaradı şimdi buradan aldıkları güç ile sürekli devam eden ve istediklerini yaptıkları OHAL çıkardılar, istedikleri adamı içeri atıyorlar, istediklerine atar gider yapıyorlar(Yok bizim %50 şöyledir aman ha gibisinden)hem de yavaş yavaş ülkeyi değiştiriyorlar.

Anlayana.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:56:27 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.