Şimdi Ara

Köprüde hayatını kaybeden askeri öğrenci Murat Tekin (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
1
Favori
8.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
30 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Lotusx

quote:

Orijinalden alıntı: Stattrak

Aynı şeyleri konuşuyoruzda sen anlaşmak istemiyorsun. Bende gidip orda vatana ihanet etmiş şerefsizleri savunmuyorum zaten. Sen neye kızıyorsan bizde ona kızıyoruz. Herneyse bu konusa tartışarak bir yere varamayacağımız belli .

Sen çok "anlaş"ıyormuşsun gibi.

Boğazı kesildiği ifade edilenle empati yaparken, o gece o askerler tarafından vurulanların aileleri ve orada bulunan kişilerle de empati yapmayı dene.

Kaos ortamında kimi neyle suçlayacaksın? O askerin masum olduğunu nereden biliyorsun? Ateş açmadığını nereden öğrendin, iddianameyi mi okudun? Açıp açmaması neyi değiştirir?

Bir grup sakallı, cihatçı tipli kişi TSK kamulajı giymiş kişilere saldırıyor, buna hakları var mı diye sorguluyorsun ama o geceki kaos durumu unutuyorsun. O köprüdeki personel yaptıklarıyla o kaos durumunda kendisine yönelen tepkiyi meşrulaştırdı.

Anlaşmak ya da bir şey anlatmak istiyorsan veya FETÖ'cü olduğu iddia edilenler cezalandırılırken boşluktan yararlanan başka birileri de can aldılar, onlar da cezalandırılsın burası Muz Cumhuriyeti değil diyorsan; "köprüde suçsuz, masum bir Türk Askerini öldürdüler" tezinden daha farklı bir şeyle gelmelisin.

İyi günler.

Bak buna gülerim işte .

Neyi meşrulaştırdı. Devletin başka kolluk kuvvetimi yoktu ?

Senin gerçekten aklın alıyormu ? Yani darbeyi halk mı engelledi ?

Güldürme beni. Adamların %80 i oraya ne için geldiğini bile bilmiyorlar.

Eğer bu tüm TSK komuta kademesiyle yapılsaydı halk durdurabilecekmiydi ? Durdururdu diyorsan ya askere hiç gitmemişsin yada hayal dünyasında yaşıyorsun.

O adam durmak istemeseydi durmazdı. Ama ne oldu TSK bütünüyle içinde değildi ve toparlanması hızlı oldu.

Bak komşum var oğlu uzman çavuş . Şu an hapiste nediyor biliyormusun ? İçeriye girmeye çalıştılar linç etmeye çalıştılar halbuki teslim olmuştuk paniğe kapılınca tankı hareket ettirmek zorunda kaldık ve ezilenler oldugunu sonradan gördüm dedi.

Bu olaylar mı meşrulaştırdı ?

Kaos dediğin karşılıklı olur. Senin kafanın almadığı şey şu : Benim anlatmaya çalıştığım hem darbeye karşı duranlar hemde oraya niye geldiğini bilmeyen askerlerden birçok masum insan öldü. Murat tekin' de bunlardan birisi.

Ateş açtığını biliyormusun diyorsun ? Ondan tüm öğrenciler tahliye oldu. Suçları olsa çıkartırlarmıydı ?

Bu çocukda yaşadaydı tahliye olacaktı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüm bunlara sebep olan herkesin acı çekerek öldüğünü göster Allah'ım.
  • quote:

O köprüdeki askerler gece boyu köprü girişinde toplananlara kurşun yağdırdı. Sabah saatlerinde Leopard 2'den yapılan SABOT atışı ile durum ayrıca vahim bir hal aldı.

Her ne kadar o günkü görüntülere yansıyan İslamcı tezahüratlar ve Cihat havasına girmiş tipler insanın canını sıksa da; ideolojiden bağımsız olarak, insani güdüler sebebiyle o topluluğun o askerlere normal davranışlar sergilemesi beklenemezdi.

İki taraf da öfkeli olduğundan sağlıklı düşünemiyor. Bu konuda sana hak veriyorum. Halk bu kadar şeyin üzerine beklenecek bir hareket yaptı. Olayın sıcaklığıyla insanların sağlıklı düşünmesini bekleyemeyiz.

Tabi diğer arkadaşlara da hak veriyorum. Eğer o gün köprüdeki askerler hedef gözetmeksizin ateş etse binlerce ölü olurdu o köprüde.

Ancak burada suçlu olan köprüdeki halk değildir. Onları oraya gönderenlerdir. Silahsız insanlar silahlı insanların karşısına çıkınca ne olacaksa o oldu. Allah rahmet eylesin.

• Allah rahmet eylesin

• Stattrak kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:54:37 >
  • Lotusx L kullanıcısına yanıt
    Lan zeki varlık,muhalifsen muhalifsin bana ne?

Ee ne yapalım AP mermi atmışsa tank?

Üzerindeki makinelerle oradaki herkesi öldürdüler sanki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende muhalifim filan diyorsun ama hikaye.

Daha çok her dönemin adamı gibisin.

Neyse bu konuşma burda bitsin. Ne sen beni anlayacaksın nede ben seni.

• by-ko kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:54:49 >
  • ClimbDown kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:55:1 >
  • Stattrak kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:55:11 >
  • Bunun hesabini tiyatro ceviren fetoculardan soracaksiniz o askerin tiyatroya neden sokuldugunu..

Zekası aşırı yüksek(!) arkadaşım,o mesajı bana yazmadın.

Ben senin konudaki her mesajını okumak zorunda mıyım?

Siyasi görüşün beni zerre ilgilendirmez,ben sana rte nin sözüne uyup dışarı çıktın vs. de demedim,çıkanlardan bahsettim.

Eğer çıktıysan ve başına bir şey geldiyse,senin problemin.

Hiçbir ülke lideri vatandaşına 'darbeci' askerlere karşı sokağa çıkmasını söylemedi,o işi çözecek olan darbeci olmayan askerler ve polislerdir,vatandaş değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClimbDown

Zekası aşırı yüksek(!) arkadaşım,o mesajı bana yazmadın.

Ben senin konudaki her mesajını okumak zorunda mıyım?

Siyasi görüşün beni zerre ilgilendirmez,ben sana rte nin sözüne uyup dışarı çıktın vs. de demedim,çıkanlardan bahsettim.

Eğer çıktıysan ve başına bir şey geldiyse,senin problemin.

Hiçbir ülke lideri vatandaşına 'darbeci' askerlere karşı sokağa çıkmasını söylemedi,o işi çözecek olan darbeci olmayan askerler ve polislerdir,vatandaş değil.
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:55:27 >
  • Kahpeler Allahın verdiği canı Allahtan başkası alamaz diye dolanırlar ölü Şehit vücuduna tekme atarlar kendi canı kanı o genç o insan yarın birgün sen biz rahat uyuyalım diye nöbet tutacaktı ama ayaklar altına aldılar o güzelim vücudunu bunların hesabını o kahpe hainlerden sormayanların yakasında olacak elim öbür tarafta
  • Köprüde böyle bir olay gerçekleşmedi yalan söylüyorsunuz diyenlere inat belgelerle bu rezilliği gün yüzüne çıkardığınız için teşekkür ederiz.

• quote:

quote:

quote:

O köprüdeki askerler gece boyu köprü girişinde toplananlara kurşun yağdırdı. Sabah saatlerinde Leopard 2'den yapılan SABOT atışı ile durum ayrıca vahim bir hal aldı.

Her ne kadar o günkü görüntülere yansıyan İslamcı tezahüratlar ve Cihat havasına girmiş tipler insanın canını sıksa da; ideolojiden bağımsız olarak, insani güdüler sebebiyle o topluluğun o askerlere normal davranışlar sergilemesi beklenemezdi.

Hocam genelleme yapıp insanların hakkına gimeyin. Sonra öteki dünyada hesabını veremezsiniz.

Murat Tekin bir tane kurşun atmışmı ? - Hayır

O zaman neden genelleme yapıyorsunuz.

Karalamak ne kadar kolay dimi .

Öteki Dünya'ya inanmayan birisiyim. Ulvi mevzular temel alınarak değerlendirilecekse dilediğim gibi genelleme yaparım, umrumda olmaz. Kaldı ki yukarıdaki mesajım "askerlerin hepsi halka ateş açtı" şeklinde bir genelleme de içermiyor.

Diğer yandan;

Kurşun atmadığını nereden biliyorsun?

Köprü girişindeki topluluğun bunu ayırt etmesi mümkün değil. Gece boyu yaşananlardan sonra biriken öfkenin doğal hatta hafif bir sonucuydu yaşananlar. Köprü'de askerler teslim olduktan sonraki ilk anlarda yaşanan darp ve öldürme girişimlerinin devamı gelmedi. Onlarca asker oradan sağ şekilde çıktı.

Gece boyu orada bekleyen adamlarda gram akıl kırıntısı yok mu ? Bir köprü uzunluğundaki bir bölgede bulunan 20-30 asker 3-5 tank yada herneyse bunlar ne büyük problem açabilir ülkeye ? Gece boyunca orada beklerken gram akıl etmemişler mi ? Ulan bu ülkede binlerce polis var gereğini zaten yapar, biz ne halt etmeye sabaha kadar terliklerle bekliyoruz ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: speedystop

Allah rahmet eylesin. Yazacak çok şey varda.... Ne kadar acımasizlar bu çocuğun ölü vücuduna tekme atan müslümanlar nerede??? Yahudi cenazesi geçiyor diye ayağa kalkan peygamber nerede??? Korkarım bu müslüman görünümlü munafiklar yarın öbür gün bir savaş çıksa biz vatan evlatlarinida link edecekler. Allah bu feto belasının bu hale gelmesine kimler sebep olduysa feto ile birlikte belasını versin. İslam'a sarılan bir adamin yüzünde nur olur. Varmı fetonun yüzünde bir nur belirtisi? Ben bunu yıllar önce söylediğimde linc ediliyordum.

Hocam şu ailenin yerinde kendi annemin babamın olduğunu düşünüyorum , empati kuruyorum orada o canilerin arasında ben kalsaydım ne yapardım diye.

Yüreğim yanıyor . Aklı mantığı olan hiçbir insan böyle birşey yapamaz.

Bu insanlık değil !

Müslüman diyince gerçekten müslüman bir ülkemiyiz bir kez daha sorgulamamız lazım.

Hergün cumadan çıkıyoruz. Sayısız hutbeler dinliyoruz. Kaçını uyguluyoruz ?

Ben buna kızıyorum. Lafta herşey var.

Peygamber hadisine göre ahir zamanda camide namaz kılanlardan sadece birkaçı gercek müslüman olacak deniliyor. Cami sayısını 3 ile çarp yüzde kaç gercek müslüman var sen hesap et. Bana göre yüzde 10 nu geçmez. Gerçek müslüman yalan soylemez. Menfaati uğruna yalan söyleyen ve yalancılar la olan, gösteriş ve menfaat için ibadet eden adama münafık denir. Münafık ise kafirden daha tehlikelidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drakeshark

quote:

quote:

quote:

Hocam genelleme yapıp insanların hakkına gimeyin. Sonra öteki dünyada hesabını veremezsiniz.

Murat Tekin bir tane kurşun atmışmı ? - Hayır

O zaman neden genelleme yapıyorsunuz.

Karalamak ne kadar kolay dimi .

Öteki Dünya'ya inanmayan birisiyim. Ulvi mevzular temel alınarak değerlendirilecekse dilediğim gibi genelleme yaparım, umrumda olmaz. Kaldı ki yukarıdaki mesajım "askerlerin hepsi halka ateş açtı" şeklinde bir genelleme de içermiyor.

Diğer yandan;

Kurşun atmadığını nereden biliyorsun?

Köprü girişindeki topluluğun bunu ayırt etmesi mümkün değil. Gece boyu yaşananlardan sonra biriken öfkenin doğal hatta hafif bir sonucuydu yaşananlar. Köprü'de askerler teslim olduktan sonraki ilk anlarda yaşanan darp ve öldürme girişimlerinin devamı gelmedi. Onlarca asker oradan sağ şekilde çıktı.

Gece boyu orada bekleyen adamlarda gram akıl kırıntısı yok mu ? Bir köprü uzunluğundaki bir bölgede bulunan 20-30 asker 3-5 tank yada herneyse bunlar ne büyük problem açabilir ülkeye ? Gece boyunca orada beklerken gram akıl etmemişler mi ? Ulan bu ülkede binlerce polis var gereğini zaten yapar, biz ne halt etmeye sabaha kadar terliklerle bekliyoruz ?

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lotusx -- 31 Mayıs 2021; 19:55:42 >
  • Elbet devran dönecek aynı şeyleri arapseverlere yaparken zerre acımıcam

• İnsanları sokağa davet ederseniz bunun önünü alamazsınız. Adaleti adalet ile bozulan düzeni de kolluk güçleriniz ile düzeltmek durumundasınız. Aksinin kabulü halinde bu türden olaylar yaygınlaşır. Umarım bir gün siz de adalet karşısında hesap verirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.