Şimdi Ara

Kopma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar internetim sürekli kopuyor büyük ihtimal hattın 16 mgbt desteklememesinden kaynaklanıyor ne yapmam gerek? Kopma Sorunu

• 13 e indirt hızı iç tesisatında ek varsa vs kontrol et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

13 e indirt hızı iç tesisatında ek varsa vs kontrol et.

Hocam nasıl yapacağım detaylı anlatabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

şakamı bu kim yapmış bunu hattın 15mbit destekliyor 16mbit hiz veriliyor :D.

Hocam peki nasıl çözebilirim bu sorunu?
  • Müşteri hizmetlerini ara modemde sapıtmış biraz alakasız bi ölçüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Müşteri hizmetlerini ara modemde sapıtmış biraz alakasız bi ölçüm.

Arıza kaydı aldılar ama ne zaman gelecekleri belli değil kendim çözemez miyim modemde hızı düşüremez miyim?
  • EfsungerHeisen kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetlerini arayıp hızı 12 ye çekmelerini söyleyeceksin arıza kaydı falan almalarına gerek yok o zaman tam anlamıyla kopma yaşamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mzlm42

Müşteri hizmetlerini arayıp hızı 12 ye çekmelerini söyleyeceksin arıza kaydı falan almalarına gerek yok o zaman tam anlamıyla kopma yaşamazsın

Hocam aradım kopma sorunundaki eleman biz müdahale edemiyoruz dedi.
  • Mh biz arasak kopma sorunu derdemez hızı düşürürler. Önce kabloları sonra başka bir modemle kontrol sağla. Bunlardan birinde sıkıntı var. Crc hatası varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratoto

Mh biz arasak kopma sorunu derdemez hızı düşürürler. Önce kabloları sonra başka bir modemle kontrol sağla. Bunlardan birinde sıkıntı var. Crc hatası varmı.

Crc hatası ne oluyor bilmiyorum müşteri hizmetlerini 4-5 defa aradım müdahale yapamıyoruz diye Arıza kayıt açtılar.
  • Modemin raporlar bölümünden bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: phorever

ADSL2+ modunu G.DMT'ye düşür. 8 megabit hız alırsın

Ama en garantisi müşteri hizmetlerini arayıp hızını 8 yada 10-11 megabite sabitlettirmen. Garanti olur

Aynen hocam hız 8 bine düştü bundan sonra sorun çıkar mı? ttnet'in hızı düşürmesi artık gerekmez mi?
  • quote:

Hat değerlerini tekrar atın bakalım hocam

Şuan şu şekilde hocam  Kopma Sorunu
     Kopma Sorunu
  • quote:

Şu an normal görünüyor. Bence böyle devam edin

ADSL2+ kullanırsanız sürekli CRC değeri artar ve kopmalar yaşarsınız. Benim de paketim 16 megabit ama 16 kullanınca hep CRC artıyor. Günde 2-3 defa modemi resetlemek zorunda kalıyordum

G.DMT kullanınca CRC çok zor artıyor, daha rahat kullanıyorum

Çok teşekkürler hocam ttnet hızı 12 yapınca adsl2'ye geçerim ama çokta gerekli değil benim için stabil bir şekilde internette gezinmek daha önemli.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.