Şimdi Ara

KÖPEKLERİN TOPLANMASI YETMEZ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: eraclius Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 1 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
514
Cevap
3
Favori
8.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • köpekler toplansın diyeni anlarım da sonrası ?

forumda "köpeklerin toplanması yetmez hepsini öldürün" diye ortalığı ayağa kaldıranların derdinin sokaktaki çocuklar olmadığı ortaya çıktı

bu şahsiyetsizlere "uyutulan köpekler mama yapılsın, o mamalarla da diğerleri 30 gün boyunca beslensin" desen hoşuna gidecek adamlarla aynı forumdayız malesef

inşallah şuraya yazarlar da seri bloklarız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 24 Mayıs 2024; 15:22:18 >

• Hadi benden baska blokla kutsal hayvaninizla ilgili yorum yapiyorum.
    30 Gun sarti bile yanlis 10 milyon kopek var 30 gun kuraliyla o kopekler mi biter.Her biri 9-10 tane doguruyor.Yapilmasi gereken tehlikeli olanlarin bekleme suresi olmaksizin uyutulmasi.Zararsiz olanlara'da 30 gun sure verilmesi.Derhal cozulmeli sokakta kopek olmaz bunlar tavsan degil sincap degil.Iki kopek basi oksayip vicdan masturbasyonu yapacaksin diye insanlar zarar goremez.
    quote:

Orijinalden alıntı: august landmesser

Alıntı

metni:
    Köpek sevmek ayrı çoluk çocuk öldürmelerine göz yummak ayrı.

toplanan köpeklerin öldürülmesinin vicdana sığacak açıklanacak bir tarafı olmadığı için konuyu çarpıtayı mı seçtin ? toplanan köpekler hangi çocuğu öldürecek ?

Emin ol ben hayvanseverim diye dolananlardan daha fazla köpek beslemisimdir. Ancak köpekler son zamanlarda iyice saldırganlaştı ve yıllardır belediyelere işlerini yapmalarını söylüyordük o zamanda sözde hayvanseverler köpegin yeri barınak değildir diye saldırıyordu.

Kedilere ve köpeklere "yardım amaçlı bağış" toplayanların o paraları nerelerde yediklerini zamanında defalarca gördüm. Eğer onlardan biriyseniz zaten konuşacak bir şeyimiz yok.Olayın buraya gelmesini bu sahtekarlar ve işini yapmayan belediyeler istedi. Çoluk çocuğu öldüren canlıya zerre acımam.

Ayrıca Madem konu vicdan o sevdiğiniz köpek sürüleri 4 yasında 5 yaşında cocukları parçalarken neden sesiniz çıkmıyordu?

Kamu bütçesi milyonlarca köpeğin bakımı için harcanamaz. Dileyenler fon oluşturup köpekleri sahiplenirler ve konforlu ortamlarda bu hayvanların yaşamalarını sağlayabilirler.
    Çocukken 5 tane köpeğimizin belediye tarafından zehirli etle öldürülmesine rağmen ben itlaftsn başka çözüm göremiyorum. Şahsen ben öldüremem ve öldürülmesine gönlüm razı gelmez ama bu sorunu bu noktaya getirenler kendilerine hayvansever diyenlerdir. Popülasyonun kontrolden çıkmasına sebep oldular. Bu mama furyası başlamadan önce sokak hayvanı sorunumuz diye bir şey yoktu ve işler doğal rayında ilerliyordu.

Hangi gezegende yaşıyorsun? Hangi gelişmiş ülke dediğin şekilde çare bulmuş? Google ile araştır önüme bir tane ülke koy tamam diyeceğim. 20 yıldır Lyon'da yaşıyorum burada bir tane köpek görmedim, neresi olursa olsun köyleri dahil. Kedi ise çok çok nadir. Hayvan severler o hayvanlara evlerinde bakıyor. İnsanın olduğu yerde vahşi hayvan olmaz doğana, tabiatına ters. Çok istiyorsan sahiplen 500 tane kısır köpek ve onların içinde ailenle yaşa pembe polyanna dünyanı.

Bugün köpekler için yenikapı mitinginde toplanacaklarmış. İki ilçenin hayvan barınakları bütün sahipsiz köpekleri getirsin. Mitinge katılanlara imzalı olarak sahiplendirsin. Hayvanlarla ilgili son mitingleri olur bu arkadaşların. Bizde hayvan seviyoruz. Sokaktaki kedileri köpekleri elimizden geldiğince beslemeye çalışıyoruz ama bu kısırlaştırma ile çözme işi yıllar önce bitti. İmkansız bunu kafanıza sokun önce. Sahiplenmek isteyenler sahiplensin, kalanlar uyutulsun yapacak bir şey yok bu saatten sonra. Bu uyutulma fikri bile çözüm olamayabilir. 3-4 yıl anca sürer bu işin rayına oturması.

Boşuna çene yoruyorsunuz, yazıp çiziyorsunuz. Köpekçiler gitsin çoluğu çocuğu köpekler yüzünden kamyon altında kalan, parçalanan ailelere sorsunlar hayvan sevgisini. Yollarda arabaların önüne atlayıp kazaya sebep olan, insanların ölümünden geri kalanlara sorun sevgiyi. 30 milyon köpekten bahsediliyor, her birinin minimum günlük masrafı 1 lira olsa ayda 1 milyar TL yapıyor, bunun parası gökten yağmayacak. Biz apex predator klasmanındayız, bizden üstün canlı yok, Türk ten üstün; yaşayan, nefes alan insan formu yok. Bir çocuğun bırak bunlar yüzünden Can vermesini, 1 saçının teli bile dünyadaki tüm köpeklerin canına bedel.

Sjw ve diğer antipatik yorum yapacak iki yüzlüler uzak dursun. Yumurtasını almak ve zamanı gelince öldürmek için beslenen, inek, dana, tavuk, hindi, kafeslerde yetiştirilen ya da avlanan balıklar, arılar vb hayvanların en küçük faydasından yararlanan hiç kimse bu karara karşı çıkamaz.

ne sorun olmuş ya şu köpek sorunu. sokaklarda olmasınlarda başı boş, barınağada verebilirler. vicdansız değiliz ama bu çocukların ölmesi hiçmi önemli değil. çok meraklısıysanız sahiplenin. gelişmiş ülkelerde çözüm bulunmuşmu onları araştırın hergün bi köpek konusudur açılıp duruyor. gündem değiştirmek içinmidir nedir. herkes enflasyonu hayat pahalılığını unutmuş bunlara sarıyor. bu mama lobisinin ve çocukların ölümüne sebep verecek tüm destekleyicilerin allah belasını tez zamanda verir inşallah

• Hadi benden baska blokla kutsal hayvaninizla ilgili yorum yapiyorum.
    30 Gun sarti bile yanlis 10 milyon kopek var 30 gun kuraliyla o kopekler mi biter.Her biri 9-10 tane doguruyor.Yapilmasi gereken tehlikeli olanlarin bekleme suresi olmaksizin uyutulmasi.Zararsiz olanlara'da 30 gun sure verilmesi.Derhal cozulmeli sokakta kopek olmaz bunlar tavsan degil sincap degil.Iki kopek basi oksayip vicdan masturbasyonu yapacaksin diye insanlar zarar goremez.
  • Köpekler kıyma makinesinden geçirilip gübre formuna getirilmeli ve ihraç edilmeli.

• nasıl tek tek düşüyolar

biz bunlara konularda bir de cevap falan veriyoruz yardımcı oluyoruz blok  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi august landmesser -- 24 Mayıs 2024; 14:10:58 >
  • Bugün köpekler için yenikapı mitinginde toplanacaklarmış. İki ilçenin hayvan barınakları bütün sahipsiz köpekleri getirsin. Mitinge katılanlara imzalı olarak sahiplendirsin. Hayvanlarla ilgili son mitingleri olur bu arkadaşların. Bizde hayvan seviyoruz. Sokaktaki kedileri köpekleri elimizden geldiğince beslemeye çalışıyoruz ama bu kısırlaştırma ile çözme işi yıllar önce bitti. İmkansız bunu kafanıza sokun önce. Sahiplenmek isteyenler sahiplensin, kalanlar uyutulsun yapacak bir şey yok bu saatten sonra. Bu uyutulma fikri bile çözüm olamayabilir. 3-4 yıl anca sürer bu işin rayına oturması.

• Alıntı

metni:
    Bizde hayvan seviyoruz...... Sahiplenmek isteyenler sahiplensin, kalanlar uyutulsun yapacak bir şey yok bu saatten sonra.

bu ne sevgi ya böyle.... topladıklarımızı öldürelim sevgisi ilginç

• Köpek sevmek ayrı çoluk çocuk öldürmelerine göz yummak ayrı. "Sokak cocuklarınıza sahip çıkın yoksa o veletlerinizi köpeklerden önce biz öldürürüz" diyenlerinizi unutmadık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UzmanAga -- 24 Mayıs 2024; 14:18:59 >
  • UzmanAga kullanıcısına yanıt

Alıntı

metni:

toplanan köpeklerin öldürülmesinin vicdana sığacak açıklanacak bir tarafı olmadığı için konuyu çarpıtayı mı seçtin ? toplanan köpekler hangi çocuğu öldürecek ?

• quote:

Orijinalden alıntı: august landmesser

Alıntı

metni:

Emin ol ben hayvanseverim diye dolananlardan daha fazla köpek beslemisimdir. Ancak köpekler son zamanlarda iyice saldırganlaştı ve yıllardır belediyelere işlerini yapmalarını söylüyordük o zamanda sözde hayvanseverler köpegin yeri barınak değildir diye saldırıyordu.

Kedilere ve köpeklere "yardım amaçlı bağış" toplayanların o paraları nerelerde yediklerini zamanında defalarca gördüm. Eğer onlardan biriyseniz zaten konuşacak bir şeyimiz yok.Olayın buraya gelmesini bu sahtekarlar ve işini yapmayan belediyeler istedi. Çoluk çocuğu öldüren canlıya zerre acımam.

Ayrıca Madem konu vicdan o sevdiğiniz köpek sürüleri 4 yasında 5 yaşında cocukları parçalarken neden sesiniz çıkmıyordu?

• UzmanAga kullanıcısına yanıt

niyetin belli oldu... çünkü şu soruya cevap vermek yerine bir paragraf laf kalabalığı yapmışsın

soru şuydu "toplanan köpekler hangi çocuğu öldürecek ?"

blok

• toplanan hayvanlara sertifika verilip tatil köyünemi yerşeltireceğiz anlamadım.?

• Biraz detay bilgiye ihtiyaç var. Ulkede sahipsiz kac köpek var? Mevcut barınak sayısı ve kapasitesi nedir. Kaç barınak lazım? Gibi.
    Şu an bazı arazilerde çeteleşmiş köpekler var ve ciddi tehlike arz ediyorlar. Ankara Batikentte akşamları bazı bölgelere giremiyorum bisikletle. Kızımı 300 metre ötede dersaneye arabayla götürüp getirmek zorunda kaldım 1 sene boyunca köpekler yüzünden. Bunların toplanması lazım. Bizim sitenin önünde tek başına yaşayan var, beslediğimiz, mesela onu almanın mantığı yok.
    Sorunun bu noktaya gelmesinde zamanında görevini yapmayan yetkililer kadar, bu hayvanların kısırlaştırılmasına bile karşı çıkan hayvanseverlerin de rolü var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Navi -- 24 Mayıs 2024; 15:36:22 >
  • Navi kullanıcısına yanıt

ama konu köpeklerin toplanıp toplanmaması değil. toplandıktan sonra nolacağı..

• august landmesser kullanıcısına yanıt

Bu yüzden biraz veriye ihtiyacımiz var. Benim görüşüm, şartlar zorlanarak yeni barınaklar inşa edilip tehlike arz edenler ilk etapta toplanabilir. Bir taraftan sahiplenme teşvik edilir. Bir taraftan aşılama ve kısırlaştırma yapılır. Bu süreç 10 yıl sürer belki ama hiçbir köpek öldürmeden de bir çözüme ulaşılabilir.

Ben böcek öldürmeye bile karşı biriyim, yakalar tutar atarım, değil köpek öldürmek.

• Navi kullanıcısına yanıt

Sırf şu konudakilere bakarsan tüm köpekleri barınaklara koysan bile bu azınlığı tatmin etmeyeceği ortada. Açıkça katliam istiyorlar, köpekler acı çeksin, devlet insanlıktan çıksın istiyorlar. O yüzdende bu kitle ile tartışmak imkansız.

Zaten köpekler olmazsa kedilere saracaklar çünkü içlerindeki nefret ve kan isteği hiç dinmeyecek.

• captain_turkiye kullanıcısına yanıt

geleni blokluyom

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.