Şimdi Ara

Köpek Saldırırsa Ne yapmalı? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
8
Favori
28.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GReddy.x

quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

Orijinalden alıntı: GReddy.x

3-4 hafta önce ananemlerden eve geliyorum neyse yolun yarısında sokaklar ıssız tinerci felan çıksa gardaş nasılsın felan dicem kurtulacam yani senaryo hazır ama baktım pati sesleri geliyo kulaklarım çok iyi işitir. sonra neyse işte korkmadan yanından geçecektim koşa koşa yanıma geldi ayağımdada harley vardı yeni almıştım ortaokuldada beni köpek ısırdığı için çok korkarım o yüzden sürekli kin beslemişimtir köpeklere karşıı

Neyse işte gelirken tam burnuna olsa gerek harleyle vurunca topuğu burnuna felan değmiş olması gerek ki çok acı bi çenileme sesiyle yere düştü geri kalkıp gitti. BodyBuilding yaptığımdan dolayı bacak kaslarım çok iyidir Allah'tan ölmedi ölseydi kendimi affetmezdimm

Ha üzüldümedimmi ? Üzüldüm tabi köpeciğe çok acıdım. Ama benim bi yerime zarar gelseydi dahamı az üzülecektim ?

Lan bir yürü git, pati seslerini duymuşmuş. Kedi misin sen.

Belki köpek saldırmayacaktı ama korkmuşsun. Neyse, en azından köpek kaçmış.

Harleyin seside olabilir ya bulanık hatırlıyorum orayı

Pati seslerini duyamazsın zaten. Kedilerinki gibi kulağının olması lazım.

• 2 rodfighter tam nasıl yazılıyor bılmıyorum kafesıne gırdım yemek vermek ıcın ıkısıde cıldırıyor yemek yemek ıcın neyse koydum yemlerı yıyıyorlar dısı olan erkege hırlıyor ıkısınınde ayrı kabı var ama o dıgerıne hırlıyor ve yemesıne ızın vermıyor baktım olcak gıbı degıl hayvan ac kalıyor 1 kabı dıgerıne en uzak noktaya kose baslarına koydum yerken goremez onu dıye tam o esnada benım korudugum ac kalan hayvan bana saldırdı ve dıgerıde geldı korkuyle oyle bır bagırdımkı hayvanlar gerı kactı bende kafesten cıktım bırdahada gırmem tanımadıgım kopegın kafesıne yıne bır gece sanayıde devrıye atarken egıtımlı rotfıghter ıle beraber devrıye atıyoruz hayvan benden daha ıyı bılıyor mekanı asansore falan benden once bınıyor cok akıllı bı hayvan sonra ona aynı cınsten yavru bırtane daha getırdıler beraber yıne bır gece sanayıde devrıye cıktım bu yenı gelen yavru hayvan yavru dedıgıme aldanmayın ıkısıde hemen hemen aynı kılo boy da bızım yaslı rock e atlamaya calısıyor durmadan bende guluyorum rock bu yastan sonra ıbınemı oldun dıye falan asansore bındık beklıyoruz dıgerı gırsın ust kata cıkıcaz urkek zar zor gırdı asansore asansorde rock yıne atlamaya calıstı o anda rock bırden bır sınırlendı kucuk yerde bır kavga ettıler korkudan olecektım arada benı ısırcaklar dıye neysekı bana bısı olmadı :)

• bır tane daha gercek hıkayem var sabah kalktım bır baktım gec kalmısım kosarak servıse gıdıyorum ulan o da ne arkadam bır garıp ses kosarken bır baktım 6 -7 kopek benı kovalıyor korkuyla bır fren yaptım durdum cunku kacanı kovaladıklarını bılıyorum hepsı bır yere dagıldı sonra bır tas aldım elıme servıse bınene kadar atmadım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prooptik

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyler benim en sevdiğim hayvan köpekti fakat motorsiklet aldıktan sonra tam tersi oldu en tırstığım hayvanlardır köpekler abi motorsiklet yüzünden köpeklere panik atak oldum ya nerde görseler kovalıyolar gecenin kaçında kovaladılar birtanesi bırakmadı baya geldi bacağımı kapmaya çalıştı benden tavsiye köpekten korkuyorsanız motorsiklet kullanmayın

Ulan motorsikletle köpekten kaçamıyor musun? Motorsikletten hızlı mı koşuyor köpek?

kaçıyorumda hocam o korku yetiyor birde bazen saklanıp aniden çıkıyorlar düşenleri bile gördüm motorsikletten

Kaçıyorsan sorun yok. Ovv. Saklanıp çıkmaları kötü. Sanarsın ki saklambaç oynuyor.

sorma ya bazen gerçektente çok şaşırtıyorlar beni sanırsın insan bir ara bir köpeği kızdırmıştım akşam ordan geçmek zorunda kaldım tam geçiyorum bi baktım tanıdı beni arkamdan gelmeye başladı bende dedin nasıl olsa önüm boş kaçarım sonra bir baktım etrafımı sardılar arkadaşları, ulan bildiğin çete olmuşlar geldi paçamdan çekmeye başladı çok pis korktum ya çokta zoruma gitti rezil ettiler beni

not: motor yoktu bu olayda

Hehe, aynen. Ben o olaydan çok korkarım yav. Önceden kızdırdığım bir köpekle sonradan karşılaşmak. Çok kötü bir şey benim için. Hayır, şimdi köpeği kızdırdığım için saldırsa haklı, ee haklı olduğu için daha da feci saldırdığını düşünürsek. Kötü bir durum. Önün boş da, köpek abi bu. Kaçması kolay değil. Ee peki nasıl kurtuldun köpeklerden?

Ulan zaten motorlu halde yakalansan ne olurdu ha.

valla baya bir ısırmaya çalıştı çevirdiler etrafımı ben korkudan hareket bile edemedim ayağımı ısırmaya çalıştı pantolonun paçasını tuttu sağa sola çekti baya bir havladı tabi ben bunları yaşarken millett gülmekten yerlerde sonra anladı korktuğumu bukadar korku yeter dedi galiba sonra gitti şerefsizler köpeklerden soğudum ya

Tamam da köpekler tek değilmiş ki. Bir tane köpek olsa ısırmaya çalışırken kendini korursun ama, biri ısırmaya çalışır korunmaya çalışırsın, diğeri ısırır. Millet niye gülüyor lan yardım etmiyor da? Yardım etmeyebilirler orasını anlarım da niye gülüyorlar?

•  Köpek Saldırırsa Ne yapmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugatti_veyron

2 rodfighter tam nasıl yazılıyor bılmıyorum kafesıne gırdım yemek vermek ıcın ıkısıde cıldırıyor yemek yemek ıcın neyse koydum yemlerı yıyıyorlar dısı olan erkege hırlıyor ıkısınınde ayrı kabı var ama o dıgerıne hırlıyor ve yemesıne ızın vermıyor baktım olcak gıbı degıl hayvan ac kalıyor 1 kabı dıgerıne en uzak noktaya kose baslarına koydum yerken goremez onu dıye tam o esnada benım korudugum ac kalan hayvan bana saldırdı ve dıgerıde geldı korkuyle oyle bır bagırdımkı hayvanlar gerı kactı bende kafesten cıktım bırdahada gırmem tanımadıgım kopegın kafesıne yıne bır gece sanayıde devrıye atarken egıtımlı rotfıghter ıle beraber devrıye atıyoruz hayvan benden daha ıyı bılıyor mekanı asansore falan benden once bınıyor cok akıllı bı hayvan sonra ona aynı cınsten yavru bırtane daha getırdıler beraber yıne bır gece sanayıde devrıye cıktım bu yenı gelen yavru hayvan yavru dedıgıme aldanmayın ıkısıde hemen hemen aynı kılo boy da bızım yaslı rock e atlamaya calısıyor durmadan bende guluyorum rock bu yastan sonra ıbınemı oldun dıye falan asansore bındık beklıyoruz dıgerı gırsın ust kata cıkıcaz urkek zar zor gırdı asansore asansorde rock yıne atlamaya calıstı o anda rock bırden bır sınırlendı kucuk yerde bır kavga ettıler korkudan olecektım arada benı ısırcaklar dıye neysekı bana bısı olmadı :)

Abicim sen de deli misin giriyorsun bilmediğin hayvanın kafesine? Hayvan bu işte ne yapacağı belli olmuyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

beyler benim en sevdiğim hayvan köpekti fakat motorsiklet aldıktan sonra tam tersi oldu en tırstığım hayvanlardır köpekler abi motorsiklet yüzünden köpeklere panik atak oldum ya nerde görseler kovalıyolar gecenin kaçında kovaladılar birtanesi bırakmadı baya geldi bacağımı kapmaya çalıştı benden tavsiye köpekten korkuyorsanız motorsiklet kullanmayın

Ulan motorsikletle köpekten kaçamıyor musun? Motorsikletten hızlı mı koşuyor köpek?

kaçıyorumda hocam o korku yetiyor birde bazen saklanıp aniden çıkıyorlar düşenleri bile gördüm motorsikletten

Kaçıyorsan sorun yok. Ovv. Saklanıp çıkmaları kötü. Sanarsın ki saklambaç oynuyor.

sorma ya bazen gerçektente çok şaşırtıyorlar beni sanırsın insan bir ara bir köpeği kızdırmıştım akşam ordan geçmek zorunda kaldım tam geçiyorum bi baktım tanıdı beni arkamdan gelmeye başladı bende dedin nasıl olsa önüm boş kaçarım sonra bir baktım etrafımı sardılar arkadaşları, ulan bildiğin çete olmuşlar geldi paçamdan çekmeye başladı çok pis korktum ya çokta zoruma gitti rezil ettiler beni

not: motor yoktu bu olayda

Hehe, aynen. Ben o olaydan çok korkarım yav. Önceden kızdırdığım bir köpekle sonradan karşılaşmak. Çok kötü bir şey benim için. Hayır, şimdi köpeği kızdırdığım için saldırsa haklı, ee haklı olduğu için daha da feci saldırdığını düşünürsek. Kötü bir durum. Önün boş da, köpek abi bu. Kaçması kolay değil. Ee peki nasıl kurtuldun köpeklerden?

Ulan zaten motorlu halde yakalansan ne olurdu ha.

valla baya bir ısırmaya çalıştı çevirdiler etrafımı ben korkudan hareket bile edemedim ayağımı ısırmaya çalıştı pantolonun paçasını tuttu sağa sola çekti baya bir havladı tabi ben bunları yaşarken millett gülmekten yerlerde sonra anladı korktuğumu bukadar korku yeter dedi galiba sonra gitti şerefsizler köpeklerden soğudum ya

Tamam da köpekler tek değilmiş ki. Bir tane köpek olsa ısırmaya çalışırken kendini korursun ama, biri ısırmaya çalışır korunmaya çalışırsın, diğeri ısırır. Millet niye gülüyor lan yardım etmiyor da? Yardım etmeyebilirler orasını anlarım da niye gülüyorlar?

valla hocam çok komik oldu olay ya sen olsan sende gülebilirdin yardım edemediler korktular. ordan biri bağırdı bende gülmeye başladım ölü taklidi yap giderler diyor biride yere çömel ve gözlerine bak diyor allahım ya olayın şokunu atlattıkan sonra aklıma geldikçe güldüm o laflar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Chosen

Agzi olan dili olmayan bir hayvandan bahsediyorsunuz. Yemisim kopege verecegi zarari diye kilictan bicaktan bahseden arkadaslar acinacak haldesiniz.. Kilic kalkan kusanacaginiza yaniniza 1 paket odul biskuvisi tasiyin. Olmadi biber gazi alin en kotu bu kadar mi yabani oldunuz. Sokakta insanlara bilincli zarar veren ayilara karsi kusanin o kalkanlari. Sokaktaki dilsiz; sadece kendisine zarar geldigini bildigi ve sizdende zarar gelebilecegini dusunen o cana karsi alacaginiz bir biskuvi,kopek kovucu cihazlar yada hafif bir goz yasartici yeterli olacaktir. Herkes sizin kadar canlilara karsi duyarsiz degil burada konusup insanin midesini bulandirmayin..

Ağzı olan dili olmayan bir hayvan. Hmm. Dili yok diye, bana saldıran köpeğe merhamet edeceğim öyle mi? Acınacak halde olan sensin de farkında değilsin. Ahuaha. Ödül bisküvisi dedi ya. İşim gücüm yok bir de ödül bisküvisi taşıyacağım yanımda. Biber gazı iyi fikir aslında, ama kılıç da olur benim için farketmez. İnsandan çok fazla korkmam. Bu yüzden onlara karşı silah da kuşanmam. Ama köpeğe karşı kuşanacaksın arkadaş. Benden zarar gelebileceğini düşündü diye bana saldıran hayvana merhamet etmem. Eğer ben paşa paşa yolumda yürüyorsam, o da bana saldırmayacak. Adam dilsiz diye köpekleri melek yaptı ya. İsteyen kılıçla doğrasın, isteyen bombalasın umurumda bile değil. Evet, bazı gerizekalılar da canlılara karşı aşırı duyarlı.

Dostum sen daha insana saygı duymayı bilmiyorsun seninle canlılara göstermemiz gereken duyarlılığı tartışacak kadar seviyemi düşüremeyeceğim malesef.. Umarım bir gün bir köpeğe zarar verirken benim gibi duyarlı birine rastlarsın da o zaman o köpeğin canının ne kadar kıymetli olduğunu anlarsın, hoş sende o köpeğe satırla saldıracak kadar bile yürek yokturya.. Neyse

quote:

Orijinalden alıntı: Epiru3
    yani. dominant tür biziz.adam gelmiş benim şehrimde ora benim bölge bura benim bölge diyor,yer değiştir . yaptığı bölücülük teroristist sanki biz köpeğiz onlar insan,benim şehrimde bana dayılık yapıyor.
    tehdit olarak görmüşmüş. o beni saldırıyor elimi kolumu parçalıyor hayvan diye haklı. ben onun ağzını yüzünü parçalasam,bende hayvanım,niye haksızım?

hayvanları seven biriyim ama köpeğin yeri şehir değil. salın hayvanları,rahat etsinler. beslerseniz,daha kötü bir hale geliyor. 10 -20 sene önce adam akıllı kısırlaştırılsa bu muhabbetleri yapmayacaktık,herkes mutlu mesut olacaktı.

Dominant tür nedir arkadaşım?
    Benim söylediklerimi önce bir idrak etmeye çalışın gözünüzü seveyim. Sanki canavardan bahsediyorsunuz ya! Alt tarafı köpek. Sen insana sadece beyni olduğu ve düşünebildiği için önem veriyorsun.. Ama ben canlı olduğu için önem veriyorum fark bu..
    Bir canlıya zarar vermek yer yüzünde ki hiçkimsenin hakkı değil. Canlılara zarar verenlere karşı tepki gösterenlere gerizekalı demek bu denklemde nereye denk geliyor onu siz çözün artık..
    Kimseye garezim yok, benim sevgim bütün canlılara karşı..
    Çok korkan gitsin köpek savar alsın, hiçkimse gidipte bir hayvanın boynunu kulağını gözünü kesemez. Keserse aynısını hak etmiştir benim düşünceme göre..

Bu arada bu doppel nickli arkadaş muhtemelen mantıklı düşünemeyen birisi, ya yaşı küçük ya da farklı bir dünyası var, ben bir çok kez mesajımı alıntılayıp sürekli hayvanlara zarar vermeyi haklı göstermeye çalıştığını okuduğum için bu kanıya vardım, bu nedenle kendisiyle daha fazla muhattab olmayacağım..

Saygılarımla..

• Benim için her zaman önce hayvan gelir..İnsanlarda gördüğüm kötülükleri hayvanlardan görmedim..Hayvan yalan söylemez , iftira atmaz , aşağılamaz , saldırmaz , kötülük yapmaz..Köpeğe sadece yemek-su verirsin başka karşılık beklemez..
    Bizim sokakta bir köpek var , ilk geldi bu sokağa..1-2 ıslık çaldım baktım kuyruk oynamaya başladı..Yavaştan yaklaştım yanına 2 sevdim elledim , köpek alıştı bana..Sonra içeriden biraz yoğurt-ekmek getirdim su verdim..Baktım artık bizim sokakta durur oldu hep..Diğer komşularda köpeğe alıştı..Herkes yediği yemeğin artıklarını , yediği etlerin kemiklerini falan verir oldu..Su zaten hep var kapının önünde..Ayrıca bir komşumuzun köpeği vardı eskiden ondan 1-2 çuval köpek maması kalmış..Şimdi o köpek mamalarını köpeğe veriyor..
    Köpek şimdi neredeyse obez oldu Evde beslenen köpekler bile bunun kadar iyi beslenmiyordur Ayrıca bir diğer komşumuz eski bir kanepesini bozup köpeğe güzel bir yuva yaptı..Hem sıcak hem yağmur geçirmiyor 10 numara Sokak köpeği olmasına rağmen çok faydalı..Sokağa yabancı biri girsin geceleri havlar..Saldırması yoktur ama yabancı biri girdimmi sokağa havlayarak haber verir..

Bir köpek size yaralayıcı bir şekilde saldırıyorsa bir sorun vardır..Bu sorunu yaratanda insandır..Köpek ya kızdırılmıştır , ya aç susuz bırakılmıştır(sokak köpekleri hariç) , ya şiddete maruz kalmıştır..
    Bana bir köpek ölümüne saldırırsa , önce kaçacak yer varsa kaçarım , yoksa mecburen 1-2 tekme sallarım..Zaten tekmeyi yiyince kaçar gider..

Not 1 : Şimdiye kadar hayatımda hiçbir köpek öldüresiye saldırmadı..Sadece bir tanesi hafifçe ısırdı..
    Not 2 : Köpeği sol elle ısırtırım , yok sağ elle baskı uygularım yere atlayıp boğarım falan , hikaye bunlar..

• hiç maceraya gerek yok, topukları kıcınıza vurdura vurdura kaçın, o süratle seyir halindeyken bişey yapamaz
  • Ölmemek için dua et dostum sansin
    Varsa sadece hastanelik olursun
  • hayvanlarla aram her zaman iyidir

Köpek Saldırırsa Ne yapmalı?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MicrosoftluFasulye

aynı dertten şikayetçiyim ama farklı bi şekilde , bendede golden var 2 ay kadar oldu mahalleye bi tane sokak köpeği yerleşti benimkisi 1.5 yaşında herneyse sokak köpeğide yaşında vardır herhalde ne zaman köpekle geçsem ayağa kalkıyo hırlıyo yaklaşmaya çalışıyo falan ama ben gram dert etmiyorum köpek beslediğim için incelikleri biliyorum istesem bi vuruşta alırım canını ama korktuğum olay şu köpek bana değil benim köpeğe havlıyor ve bende köpeğimi herkesten çok sakınan biriyim ona olcağına bana olsun felsefesindeyim yani herneyse bu köpek musallat oldu bende işi benim köpeği vahşileştirmekte buldum amacım kendisini korusun cinsi zaten golden ama şu aydır içi pitbull oldu bu it yüzünden kedi kaçınca arkasından ağlayan hayvan gitti yerine bu köpeği gördüğünde parçalıycak hayvan geldi çok şaşırdım bu kadar kısa sürede böyle olmasına ama yapmam lazımdı hem pişmanım hem değil ama sorun hala devam etmekte köpek yer etti mahalleye gitmiyor , biber gazı kesin çözümse alıcam bi tane boşaltcam hayvanın suratına bi tekme gelmez umarım bidaha , benimde , köpeğiminde psikolojisini bozdu hayvan ya her gezdirdiğimde nerden çıkcak acaba diye baka baka paranoyak oldum hayvanı salamıyorum bile bi gün öldürücem galiba gitmemekte direnirse

Saldırganlaştırmana gerek yoktu köpeği. Zaten sokak köpeği saldırmaya kalkarsa Golden karşılık verirdi. + sen de varsın, işin inceliklerini biliyormuşsun.

bekliyodum senin gibi bi arkadaşı zaten , hoşgeldin . bu köpeği annem ,babam ,ufak kardeşimde gezdiriyo neyse fısa sarmış burası ..

• quote:

quote:

quote:

aynı dertten şikayetçiyim ama farklı bi şekilde , bendede golden var 2 ay kadar oldu mahalleye bi tane sokak köpeği yerleşti benimkisi 1.5 yaşında herneyse sokak köpeğide yaşında vardır herhalde ne zaman köpekle geçsem ayağa kalkıyo hırlıyo yaklaşmaya çalışıyo falan ama ben gram dert etmiyorum köpek beslediğim için incelikleri biliyorum istesem bi vuruşta alırım canını ama korktuğum olay şu köpek bana değil benim köpeğe havlıyor ve bende köpeğimi herkesten çok sakınan biriyim ona olcağına bana olsun felsefesindeyim yani herneyse bu köpek musallat oldu bende işi benim köpeği vahşileştirmekte buldum amacım kendisini korusun cinsi zaten golden ama şu aydır içi pitbull oldu bu it yüzünden kedi kaçınca arkasından ağlayan hayvan gitti yerine bu köpeği gördüğünde parçalıycak hayvan geldi çok şaşırdım bu kadar kısa sürede böyle olmasına ama yapmam lazımdı hem pişmanım hem değil ama sorun hala devam etmekte köpek yer etti mahalleye gitmiyor , biber gazı kesin çözümse alıcam bi tane boşaltcam hayvanın suratına bi tekme gelmez umarım bidaha , benimde , köpeğiminde psikolojisini bozdu hayvan ya her gezdirdiğimde nerden çıkcak acaba diye baka baka paranoyak oldum hayvanı salamıyorum bile bi gün öldürücem galiba gitmemekte direnirse

Saldırganlaştırmana gerek yoktu köpeği. Zaten sokak köpeği saldırmaya kalkarsa Golden karşılık verirdi. + sen de varsın, işin inceliklerini biliyormuşsun.

bekliyodum senin gibi bi arkadaşı zaten , hoşgeldin . bu köpeği annem ,babam ,ufak kardeşimde gezdiriyo neyse fısa sarmış burası ..

O nıck ne abıcım oyle nıhahaah

• Cevap geldimi bilmiyorum konu çok uzun hepsini okuyamadım. benimde var böyle korkum. 13 sene kekeme gezdim hatta. çok şükü şimdi düzeldi. sana önerimhttp://www.farmasante.com/default.asp?git=9&urun=67519 incelemen. pili yarının altına geldiğinde yeni pil takman. köpek sağır değilse %100 diyebilirim. resmen mala bağlıyorlar ;)
  • vahşi ırk filmini izleyin ben rövaşata çekerdim.
  • bu tip hayvanların timsahından köpeğine kadar dişleri içe bakar.dolayısıyla ısırdıgı av çekiştirirse ısırılan noktayı iyice paramparça olur eti.. yapacagınız şey ısırılırsanız kolunuzu yada nerden ısırıldıysanız hayvanın agzının içine dogru ittirin.hem etiniz dişlerden kolay ayrılacak hemde hayvanın çenesi gevşeyecektir hafiften.o ara bi punduna getirmek gerekiyor..
  • Mesajim bulunsa fena olmaz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oğuzhan_007

Beyler benim başıma gelmedi ama Geldiğinde yapıcaklarım belli Direk boks maçlarındaki dövüş pozisyonuna geçicem sonra bana doğru gelirken direk yandan filan değil düz tekmeyi sallıcan ağzına doğru baktın durmuyo yumuklar konuşcak

Yumruklarla saldırmak sakat. Isırabilir çünkü. En garantisi tekme yine. Ayakkabı var. Bir de yumruk atman için eğilmen gerek, yüzünü de ısırabilir o sırada.

Yokya öyle demek istemedim tabikide eğilmicez ya dövüs pozisyonuna geçicez geldiğinde gelişine tekme baktın bacağı falan kaptı veya sıçradı üstüne doğru sağdan veya soldan ama ağzının içine doğru değil Bi yumruk sallakmak sersemletir diye düşünüyorum

• Köpek için veya bu familya için ne yapılır bilmiyorum.
    Kıbrısta okurken 4 arkadaş bir delilik edip maraşa geçelim dedim (malum terk edilip gitmiş), derlerya adamın başına ne gelirse ya meraktan yada gezmeden gelir diye.
    Bizde sazanlık timsali askeri, tel örgüyü, başımıza gelebilecek (rum sanılıp vurulma dahil) herşeyi göze alıp bir cumartesi sabah yola çıktık.
    Maraşa girdik usulca, şehri gezdik kraliyet oteline çıktık binbir akrepti, börtü böcekti, mahlukattı bunları saymıyorum.
    Caddede yürürken bi köpek gördük sanırsam kurt olma ihtimali hayli kuvvetli, biz nasıl olsa 4 kişiyiz ayağına buna "pişt,şişt,kuçu kuçu vs." yaparken bu havladı üstümüze geldi.
    Klasik türk mantığıyla aldık taşı fırlattık kafasına doğru sonra kovaladık, caddeden köşeyi döndük "bingo!" yerde bir leş var 8 tane köpek bunu yiyorlar.
    Bunların bizi görmesiyle bizim kaçmamız, çil yavrusu gibi dağılıp bulduğumuz yüksek yerlere çıkmamız çok hızlı oldu :D
    Çıktığımız yerlerden taş atabilecek durumda olan 2 arkadaşımız taş fırlattı baya fırlattı hemde (ben bir dükkanın kepenklerine tırmanmıştım),
    takribi 3 saat asılı kaldım o kepenklerde devriye gezen askerler bizi bulup aldılar, bu 3 saat boyunca hiç bir şekilde o köpekleri uzaklaştıramadık.
    O gün bugündür kendi köpeklerim hariç tüm köpeklerden uzak duruyorum.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.