Şimdi Ara

Köpek Kovucu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
3
Favori
70.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: akbey77

ya arkadaşlar aslında durum vahim.bırakın korkmayı normal yolunda yürürken saldıran olursa ne yapacaksınız.dün bizim burda çocuğa saldırdı heryerinde delik var çocuğun allahtan birşeyi yok. şimdi hepsini zehirlemeyi düşünüyorum.ama 1 ay beklenecekmiş jandarma öle diyor. ama bu arada bende bu cihazı düşünmeye başladım bütün site ekmek almaya gidemiyor.

durum vahim sonuç olarak cihazdan memnun olan varmı????
    quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

Merhaba.Geçenlerde televizyonda gördüm.Gerçekten başarılı bir cihaz.Bu cihazı nerden temin edebilirim.Fiyatı nedir.Ne gibi özellikleri olması gerekli yani alırken nelere dikakt etmeli.Malum gecenin bir yarısı insandan çok köpekten korkuyorum.
    Saygılar

iki kilo kıyma ve bir kutu fare zehiri birde ellerine bulaşmasın diye bir çift eldiven
    geceyi bekleyip sokağa çıkar senin köpeklere bikaç tane zehirli köfte atarsın.
    ben de bir zamanlar düşündüm ama yapmadım.

böyle bir davranış insan olanın kaldırabileceği şey midir bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bozkirsovalyesi -- 8 Ocak 2007; 16:02:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SERCAN_MTB

Bakırköy ve Beşiktaş Bike and Outdoor mağazalarında bu ürün var. Markası DAZER, fiyatı ise 55 YTL. Ben de dağ bisikletimle ormanda vb. arazide dolaşırken çok kovalıyor köpekler. Ama hiç böyle birşey almayı düşünmedim, zira gereksiz ve pahalı diye düşünüyorum. Ben su tabancasına kolonya doldurdum, gözlerine sıkıyorum, kaçıyorlar.

Dazer Köpek Kovucu:

Köpek Kovucu

Bu alete bu kadar para vermeye hiç gerek yok aynısını arkadaşım amerikadan getirmişti kendim yapabilir miyim diye içini açtım....Sizin de gördüğünüz gibi maliyeti çok düşük ....Ben yapmaya kalkıştım fakat oradaki trafoyu nun değerlerini bulamadım....

Köpek Kovucu

Bu arada su tabancasına kolonya doldurma iyi fikir

• quote:

Orjinalden alıntı: stromkreis

quote:

Bakırköy ve Beşiktaş Bike and Outdoor mağazalarında bu ürün var. Markası DAZER, fiyatı ise 55 YTL. Ben de dağ bisikletimle ormanda vb. arazide dolaşırken çok kovalıyor köpekler. Ama hiç böyle birşey almayı düşünmedim, zira gereksiz ve pahalı diye düşünüyorum. Ben su tabancasına kolonya doldurdum, gözlerine sıkıyorum, kaçıyorlar.

Dazer Köpek Kovucu:

Köpek Kovucu

Bu alete bu kadar para vermeye hiç gerek yok aynısını arkadaşım amerikadan getirmişti kendim yapabilir miyim diye içini açtım....Sizin de gördüğünüz gibi maliyeti çok düşük ....Ben yapmaya kalkıştım fakat oradaki trafoyu nun değerlerini bulamadım....

Köpek Kovucu

Bu arada su tabancasına kolonya doldurma iyi fikir

valla alete kıyarım dersen trafoyu sök derim sarımına bi bak aynısı yapılabilir.

• Eğer devre şemasını falan çizen olursa buraya bir yerlere koysun da biz de yapalım. Antrenmanlarda falan bıktım köpek kovalamasından. Kolonya da bir yere kadar... hayır o değil, bazen göze denk gelmeyince pedallarla kaçmaya devam :)
  • quote:

Eğer devre şemasını falan çizen olursa buraya bir yerlere koysun da biz de yapalım. Antrenmanlarda falan bıktım köpek kovalamasından. Kolonya da bir yere kadar... hayır o değil, bazen göze denk gelmeyince pedallarla kaçmaya devam :)

Alet arkadaşıma ait olduğu için trafoyusökme gibi bir imkanım yok.Trafonun giriş çıkış değerlerini bilsem devreyi scanner a koyar baskı devresini çıkartırım.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hasbi 81

Valla ben genellikle bana havlayan köpeğe ıslık çalıp yanıma çağırırım. Siz köpeğe biraz yavşak davranırsanız, o size çok daha yavşak davranır Ama ondan korktuğunuzu belli ederseniz (kaçarak veya kaçmaya hazır şekilde gözünün içine bakarak) saldırması muhtemeldir.

Tabi benim dediğim savunma şekli sadece sokak köpeklerinde işe yarar. Aman bekçi köpeklerine karşı denemeyin, yanarsınız

Ayrıca dobermanlar ve pitbulllar sağırdır diye bir kural yok. Onların da doğuştan sağır olma ihtimali her köpeğinkiyle aynı. Ama nedense genel olarak kedi ve köpeklerde sağırlık problemi insanlara nazaran daha fazla görülüyor. Sebebini hep merak etmişimdir, ama hiç oturup araştırmamışımdır. Ne biçim adamım ya...

sıkıysa sen onu bizim komsunun köpegine yap.seni anında parcalar.bi hırlıyoki.belgesellerde kaplanlar gibi

• bir arkadaşa sordum yapabilirm dedi.bırak köpeği fare için bile yaparım diyor.fare bir daha eve yaklamaz diyor vay be dur bakalım söz verdi.
  • böyle bir şey banada lazım..
    bisikletle giderken 10 tane köpek peşime takılıor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: memet

quote:

Orjinalden alıntı: TOMASİNO

quote:

Orjinalden alıntı: _ahmet_

bayağı korkuyorum.istanbulda oturuyorum.nerden alabilirim.alırken nelere dikkat edeyim.Birde devamlı bu sinyali tuttuğum köpekler bana kıl olup beni sinyalsiz yakalarlarsa bişey olurmu

baba çok alemsin yaaaaaasinyalsiz yakalayacaklar ha

evet psikopat olanları varsa bunu yapabilir

hahahaha sakın bunu karsına fil çıkarsa yapma filler unutmazlar
    sen bence köpek korkunu yen korksan bile korktugunu belli etme

• ben zamanında almıştım, cihazın içinde ultrasonic verici var, 22kHz bir osilatör ve kuvvetlendirici var. ultrasonic cihazın uçlarında yanlış hatırlamıyorsam 40-45V RMS gerilim vardı. kedilerde oldukça işe yarıyor yalnız köpeklerde çok işe yaramadı. bazı hayvanlar da dedikleri gibi sağır sanırım, hiç takmıyorlar aleti.

alet evde bir yerlerde olmalı. ayrıntılı bilgi isteyen olursa bakayım.
  • Evet katılıyorum 2 ay önce aldım DAZER KÖPEK KOVUCU' yu köpeklerde sadece dikkat çekiyor bir an dönüp bakıyorlar ama denediğim köpeklerin neredeyse yüzde 80 ni umursamıyor bile havlamaya aynen devam ediyorlar. Şu ana kadara saldırgan bir köpekle karşılaşmadım umarım karşılaşmam da çünkü alet e pek güvenim kalmadı. Kedilerde çok etkili hayvanlar kaçacak yer bulamıyor neredeyse.

quote:

Orjinalden alıntı: msurucu

ben zamanında almıştım, cihazın içinde ultrasonic verici var, 22kHz bir osilatör ve kuvvetlendirici var. ultrasonic cihazın uçlarında yanlış hatırlamıyorsam 40-45V RMS gerilim vardı. kedilerde oldukça işe yarıyor yalnız köpeklerde çok işe yaramadı. bazı hayvanlar da dedikleri gibi sağır sanırım, hiç takmıyorlar aleti.

• quote:

Orjinalden alıntı: proteo

Evet katılıyorum 2 ay önce aldım DAZER KÖPEK KOVUCU' yu köpeklerde sadece dikkat çekiyor bir an dönüp bakıyorlar ama denediğim köpeklerin neredeyse yüzde 80 ni umursamıyor bile havlamaya aynen devam ediyorlar. Şu ana kadara saldırgan bir köpekle karşılaşmadım umarım karşılaşmam da çünkü alet e pek güvenim kalmadı. Kedilerde çok etkili hayvanlar kaçacak yer bulamıyor neredeyse.

quote:

ben zamanında almıştım, cihazın içinde ultrasonic verici var, 22kHz bir osilatör ve kuvvetlendirici var. ultrasonic cihazın uçlarında yanlış hatırlamıyorsam 40-45V RMS gerilim vardı. kedilerde oldukça işe yarıyor yalnız köpeklerde çok işe yaramadı. bazı hayvanlar da dedikleri gibi sağır sanırım, hiç takmıyorlar aleti.

Ben de gecen sene DOGO isimli olanini almistim. Calistigi dogru da ise yaramadigini kesin soyleyebilirim. Bizim koyun kopeklerinde deneme imkanim oldu. Pisirik, sallana sallana yuruyen (biz buna kancik kopek deriz koyde.) degil insana tavuga bile zarar veremeyecek kopeklere tutunca hayvan delirmis gibi kaciyor. Kacmasina kaciyor da bu tip hayvanlara host deseniz de kacar. Kangal kopeklerine tutunca hayvani daha da saldirganlastiriyor. Mesela evin onunde bagli ve size ters ters bakan kangala tutarsaniz hayvan bir anda rahatsiz olup hirliyor; uzerinize atlamaya calisiyor. (Allahtan zincirli...)

Verdigim onca paraya da pismanim, su anda evde nereye koydugumu bile bilmiyorum... Ne 5 kurus verip satin alin; ne de zamaninizi telef edip icindeki devreyi kopyalayin...

• ya bu köpek kovucu 50 hz altı ses feriyo dediniz ya ozaman bi subwoofer alsak oda 50 hz altı ses veriyo köpek bass dan ölmesse neyim

• quote:

Orjinalden alıntı: ramgen

quote:

Orjinalden alıntı: proteo

Evet katılıyorum 2 ay önce aldım DAZER KÖPEK KOVUCU' yu köpeklerde sadece dikkat çekiyor bir an dönüp bakıyorlar ama denediğim köpeklerin neredeyse yüzde 80 ni umursamıyor bile havlamaya aynen devam ediyorlar. Şu ana kadara saldırgan bir köpekle karşılaşmadım umarım karşılaşmam da çünkü alet e pek güvenim kalmadı. Kedilerde çok etkili hayvanlar kaçacak yer bulamıyor neredeyse.

quote:

Ben de gecen sene DOGO isimli olanini almistim. Calistigi dogru da ise yaramadigini kesin soyleyebilirim. Bizim koyun kopeklerinde deneme imkanim oldu. Pisirik, sallana sallana yuruyen (biz buna kancik kopek deriz koyde.) degil insana tavuga bile zarar veremeyecek kopeklere tutunca hayvan delirmis gibi kaciyor. Kacmasina kaciyor da bu tip hayvanlara host deseniz de kacar. Kangal kopeklerine tutunca hayvani daha da saldirganlastiriyor. Mesela evin onunde bagli ve size ters ters bakan kangala tutarsaniz hayvan bir anda rahatsiz olup hirliyor; uzerinize atlamaya calisiyor. (Allahtan zincirli...)

Verdigim onca paraya da pismanim, su anda evde nereye koydugumu bile bilmiyorum... Ne 5 kurus verip satin alin; ne de zamaninizi telef edip icindeki devreyi kopyalayin...

Frekansını ayarlayamamışsınızdır , bu da hayvanı ürkütür ben aldım memnun kaldım isterseniz linki aşşağıda

TIKLA

• quote:

Orjinalden alıntı: uranium

kullanma klavuzu:
    1-köpeğe bir miktar kemik atınız
    2-köpek kemiği gevelerkene iştme cihazını takınız
    3-master switch "on" konumunda 1 sn. aralıklarla 3 kere yeşil butona basınız
    4-bu durumda hala ısırılmış vaziyetteseyseniz,bataryaları kontrol ediniz
    not:bu durumda cihazda oluşan hasar garanti kapsamı dışındadır

sivrisinekler için:
    1-sinek yakalanır ve ilaçlı suya atılır
    2-yeşil butona 1 sn. aralıklarla 3 kez basılır.

Gülmekten kırıldım bu konunun hortlatıldığı iyi olmuş.

Bu arada işitme cihazını taktıktan sonra köpek kaçarsa işitme cihazından olacaksın. Her köpeğe bir işitme cihazı mı alacağız.

• Arkadaşımı evine bırakırken yanımada dazer2 almıştım gece her ihtimale karşın.. Sokakta üç beş köpek topluca dolanıyordu zararsız görünüyorlardı bizde bir deneyelim dedik bastım düğmesine olan oldu o sıra. Köpekler sanırım bana aşık oldu arkadaşımı evine bıraktım eve döndüm köpekler yol boyunca önümde arkamda dolandılar hatta eve çıkarken merdiven boşluğunda ki pencereden dışarıda gördüğüm manzarayı unutamam. Sanki büyülenmiş gibiydiler 5 köpek bana merdivenleri çıkarken hayran hayran bakıyor du.
  • KİME İNANACAĞIZ YA .HERKES AYRI BİŞEY SÖYLEMİŞ. ARKADAŞLAR SANKİ BAZI ARKADAŞLAR SALLIYOR GİBİ GELİYOR BANA. BU KADAR TEZAT VE ZIT LIK OLAMAZ. bişey ya işe yarıyodur yada yaramıyo. forumdan gördüğüm kadarı ile çok memnun olanda var ,hiç işe yarmıyo diyende.
  • Tıp pozitif bir bilim değildir, yoruma açıktır. Çünkü sözkonusu canlıların duyguları vardır.

DUYGUNUN FİZİĞİ YENDİĞİ ÇOK KEZ KANITLANMIŞTIR.

Yukarıda yazmıştım, bir köpeğin yavrusu varsa, yemek yiyorsa veya bulunduğunuz yer onun bölgesiyse, kurşun bile durduramaz!

Sokak köpeği bile olsa, onu durduracak tek şey sevgidir. Ama gerçek sevgi! GERÇEKTEN SEVMİYORSANIZ, SAKIN DENEMEYİN!!
  • ilğinç bi konu bahsi geçen cihazın çokda işe yaramadığı belli en iyisi gece için güçlü ışığı olan elfeneri zor durumlarda çok çok işe yarar tecrübeyle sabittir birde köpekler sudan korkar bu cihaza para vermek yerine el feneriiiii
  • Köpek kovucu alsam mı diye düşünürken google'dan bu konu geldi karşıma....

Tüm mesajları okudum... Size de tavsiye ederim...

Alıp almama konusunda pek yardımcı olmuyor konu ama iyi güldürüyor... :)))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.