Şimdi Ara

Köpek Cinsleri Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 yıl sonra bir köpek almayı düşünüyorum.
    Özelliklere baktım, test yaptım, görsel olarak seçtim ama apartmana uygun mu veya ilk kez köpek besleyecek biri kendi başına eğitebilir mi bilemedim.
    Düşündüğüm türler
    Golden Retriever
    Labrador Retriever
    Nova Scotia Duck Tolling Retriever
    Vizsla
    Shetland Sheepdog
    Poodle
    Dalmatian
    bunlar ama seçemedim.

Eğer özellik derseniz,
    Sportif
    Biraz uysal
    Mümkünse koku yapmayan( aslında bir çok köpeğe sarıldım ama hic koku almadım. Asparagas mıdır nedir )
    Yardım ederseniz minnettar olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-863A03C10 -- 13 Ekim 2017; 2:6:41 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsettiğiniz köpeklerin bir çoğu apartman yaşamına uygun değil. Bahsettiğiniz köpekler arasında apartman hayatına uygun olanlar golden, labrador, kaniş(poodle) ve dalmaçyalıdır.

Ben şahsen apartman hayatı için büyük ırk köpeği önermiyorum. Hele ki bu kadar enerji dolu cinsleri hiç önermiyorum.

Ama illa ki bu 4 ırktan biriini alacaksanız apartman yaşamı için sıralamam 1. kaniş 2. dalmaçyalı 3. labrador ve 4. golden olur.

Ancak şunu bilmelisiniz ki köpek beslemek büyük bir sorumluluk ister. Özellikle apartmanda yaşıyorsanız.

Benim size önerim küçük ırk bir köpek almanız. Maltese terrier, yorkshire terrier bunlar kokusuz tüy dökmeyen ve inanılmaz sevimli hayvanlardır. Yine cocker, beagle ve fransız bulldog da gayet uygun olur.
    Bir maltese sahibi olarak size ilk önerim maltese olacaktır :)

Yine orta büyük bir ırk olarak da ingiliz buldogları tercih edebilirsiniz.
  • DeepStorm kullanıcısına yanıt
    Yorumunuz için teşekkürler

Daha yeni gördüm ama şu zamana kadar çok araştırma yaptım.

Öncelikle dediğinizde haklısınız. Ama köpeğin büyük olmasından önce enerji seviyesi çok önemli, tüy dökümü ve yalnız başına kalabilecek mi o önemli.

Küçük bir köpek neden olmaz açıklayayım.

Sabahları koşu programım olduğu için benimle koşabilecek bir köpekte arıyorum. Ve küçük köpeklerin uzun mesafede koşmaktan ölebileceğini düşünüyorum.

Evet büyük bir köpek seçmek dezavantaj olacak hem köpek hem benim için. Ama ben kendimdeb fedakarlık yapmaya hazırım.

Golden olsun ve bir çoğunu listemden çıkardım.

Barınaktan sahipleneceğim içinde bir iki tür belirleyip onlara yakın veya o türde bir köpek bulmayı umut ediyorum.

Ayrıca Dalmaçyalılar aşırı enerjiklerdir. Evi yıkıp dışarı cikmasindan korkuyorum.

• Güncel

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.