Şimdi Ara

Köpek buldum (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
8
Favori
5.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoodGateWay

Çok tatlı læee. Veterinere götür derim. Ondan da bilgi evinde besle. Gazeteyle ne güzel oynamış kuyruğunu yediğim..

quote:

Orijinalden alıntı: Bssrk

çok küçük eğer dışkısında kan varsa muylaka bi veterinere götür parazit olabilir. parazit ilaçları ucuz zaten alırsan içinde var ise dışkısıyla birlikte atıcaktır.

Valla çok şirin birşey :) Patisini uzatıyor elimi patisine götürüyorum elime bu sefer boynunu elime sürüp sevdiriyor. :D

• Hocam mama ihtiyacı konusunda yardımcı olurum seve seve. Adres bilgilerini ÖM ile gönder en geç önümüzdeki Çarşamba eline ulaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -KaJMeRaN-

Köpek küçük büyük ihtimalle sütten kesimemiş. Sabah okulun önündeydi birkaç kişi tarafıdan itilip kakılmış anası falan vardır diye ellemedim sonra akşam tekrar aynı köpeği gördüm 2-3 çocuk peşine takmıştı. Aldım köpeği. Eve getirdim. Annesi olsa ayırmazdım kesinlikle. Eskiden beslediğim tavşanın kafesine koydum, ekmeği suya ıslayıp önüne bıraktım. Yumuşak bir yer hazırladım ve uyudu(Balkonda şuan) Tertemiz köpek. Benim hevesimden değil ancak sokağa atsam ya kulağını keserler ya da öldürürler. Balkonda mışıl mışıl uyuyor. Bunun bakımı nasıldır. Soğuk süt koydum önüne içmedi. Yemeklerin yüzüne de bakmadı ne vereyim şuan? Evde yapabileceğim şeyler olursa sevinirim

Evinin yeni hali

Edit SS'ler eklendi + Köpeğin dışkılarını temizledim. Ardından alta gazeteleri serdim(Uçacağından şüpheliyim ) Sabah beyaz ve çok az miktarda kanlı bir dışkılama yapmış(Kusmuş da olabilir). Şimdi temizledim pakladım yaşadığı yeri. Bayaa da güzel oldu video da ekleyeceğim. Sizce hastalık belirtisi vs. Var mıdır. Haşlanmış makarna verdim dadandı. Suyunu da koydum :)

çook tatlı bir şey. bende 2 tane besliyorum biri golden diğeri sokaktan bulduğum.

Dostum sakın sokağa bırakma. DH'de hayvan canisi insan çok vardır konuya damlarlar birazdan kulak asma. Bakamicak durumdaysanda bölgende ki bildiğin bir hayvan barınağına teslim et. Ayrıca yukardaki arkadaş haklı tavuk etli heleki yavru köpeklere çok alerji yapar. Pedigre mamalar kalitelidir o yüzden pahallılar. İnternetde çok çok daha uygun mamalar vardır. Zaten maximum 2-3 ay ıslak mama ile beslersin. Sonradan kurumamaya dönersin. Onlar çok daha uygun fiyata. Sokakta aç kalmasından iyidir.
    (Eğer teslim edersen köpeğe bir sicil numarası basıcaklar. Onu bana pm'den ulaştır. o barınağa gerekli mama ve aşı yardımını bizzat ben üslenicem)

Bu arada bulduğun noktadan geçerken yine sağ solu kontrol et ara sıra belki annesi vardır oda yavrusunu arıyordur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shockwave error -- 4 Ocak 2013; 17:08:36 >

• hocam besle büyüt onu ya kedi köpek insanların yoldaşıdır pişman olmazsın çokda şirinmiş kereta
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: secret_spy

quote:

Tamam da bu fiyat fazla benim için Babam maddi destek vermez, zar zor aldı köpeği eve zaten. Benim köpeğimin anası babası zaten çöpten beslenerek hayatını sürdüren hayvanlar. Alerji göstereceğini zannetmiyorum. Gösterse ne olacak? Giderim kasaptan kemik alırım 3-4 kilo. Daha mantıklı değil mi açıkcası benim gözüme geliyor çok para. Golden dediğin köpek(PetShoplarda) ort. 500 TL. O parayı vermişsen maddi durumlarımız arasında dağlar kadar fark vardır. Bu mamanın içinde bulunanları servis ederim belki

hocam pm den adresini atarsan ilk maması benden olsun..15kg yavru maması gönderebilirim istersen.en geç pazartesi günü elinde olur,o zaman kadar da bir şekilde idare edersin...

PM atamıyorum. Blocklu olabiliriz. En kısa zamanda almaya çalışacağım ancak şuan hiç müsait bir durumda değilim. Çok minnettar kalırım.

bir şekilde adresi vermen lazım ki gönderebileyim hocam,ne kadar güvenli olur bilmem ama buradan yazacaksın yoksa

• hacı iyi etmişin helal olsun ama o yaştaki annesiz köpeğe bakmak çok zor oluyor süt versen ha bire ishal oluyor durumun iyiyse mama al ve ayrıca geceleri çok zırlıyor bunlar, annelerini felan arıyorlar insanın içi acıyor resmen sokağa atılmış insan yavrusu gibi ağlıyorlar.
  • Olm adamsın lan helal olsun... Dışarıda bıraksaydın kesin öldürülürdü hayvancık... Nasıl bir millet olduk biz anlamıyorum... Bizde az kedi yavrusu beslemedik sokaktan toplayıp toplayıp..

Elinden gelini yap işte kardeşim, tabii mümkünse veteriner en iyisi olacaktır.. Yada etrafında köpek besleyen birileri varsa onlardan da bilgi alabilirsin..
  • DH'de hayvan düşmanı caniler çoktur.Bu konuda hayvansever dostlarımı görmek beni çok mutlu etti.İyi ki varsınız hayvansever, iyi niyetli, yardımsever arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stonewall

Hocam mama ihtiyacı konusunda yardımcı olurum seve seve. Adres bilgilerini ÖM ile gönder en geç önümüzdeki Çarşamba eline ulaşır.

Gönderdim

quote:

Orijinalden alıntı: stormeagle2

quote:

Köpek küçük büyük ihtimalle sütten kesimemiş. Sabah okulun önündeydi birkaç kişi tarafıdan itilip kakılmış anası falan vardır diye ellemedim sonra akşam tekrar aynı köpeği gördüm 2-3 çocuk peşine takmıştı. Aldım köpeği. Eve getirdim. Annesi olsa ayırmazdım kesinlikle. Eskiden beslediğim tavşanın kafesine koydum, ekmeği suya ıslayıp önüne bıraktım. Yumuşak bir yer hazırladım ve uyudu(Balkonda şuan) Tertemiz köpek. Benim hevesimden değil ancak sokağa atsam ya kulağını keserler ya da öldürürler. Balkonda mışıl mışıl uyuyor. Bunun bakımı nasıldır. Soğuk süt koydum önüne içmedi. Yemeklerin yüzüne de bakmadı ne vereyim şuan? Evde yapabileceğim şeyler olursa sevinirim

Evinin yeni hali

Edit SS'ler eklendi + Köpeğin dışkılarını temizledim. Ardından alta gazeteleri serdim(Uçacağından şüpheliyim ) Sabah beyaz ve çok az miktarda kanlı bir dışkılama yapmış(Kusmuş da olabilir). Şimdi temizledim pakladım yaşadığı yeri. Bayaa da güzel oldu video da ekleyeceğim. Sizce hastalık belirtisi vs. Var mıdır. Haşlanmış makarna verdim dadandı. Suyunu da koydum :)

çook tatlı bir şey. bende 2 tane besliyorum biri golden diğeri sokaktan bulduğum.

Dostum sakın sokağa bırakma. DH'de hayvan canisi insan çok vardır konuya damlarlar birazdan kulak asma. Bakamicak durumdaysanda bölgende ki bildiğin bir hayvan barınağına teslim et. Ayrıca yukardaki arkadaş haklı tavuk etli heleki yavru köpeklere çok alerji yapar. Pedigre mamalar kalitelidir o yüzden pahallılar. İnternetde çok çok daha uygun mamalar vardır. Zaten maximum 2-3 ay ıslak mama ile beslersin. Sonradan kurumamaya dönersin. Onlar çok daha uygun fiyata. Sokakta aç kalmasından iyidir.
    (Eğer teslim edersen köpeğe bir sicil numarası basıcaklar. Onu bana pm'den ulaştır. o barınağa gerekli mama ve aşı yardımını bizzat ben üslenicem)

Bu arada bulduğun noktadan geçerken yine sağ solu kontrol et ara sıra belki annesi vardır oda yavrusunu arıyordur.

Benim okulla ev arası yürüyeceğim yok 20 dakika 2 kere gidip 2 kez geliyorum görmemem imkansız. Dün sabah köpeği okul bahçesinde gördüğümden bahsetmiştim. Dün gece 4 gibi dışarı çıktım 8'e kadar dışardaydım köpek göremedim hiç. Bakmıyorum değil yani.

quote:

Orijinalden alıntı: KötüKedii

hocam besle büyüt onu ya kedi köpek insanların yoldaşıdır pişman olmazsın çokda şirinmiş kereta

Teşekkürler bakacağım :)

quote:

quote:

quote:

quote:

Tamam da bu fiyat fazla benim için Babam maddi destek vermez, zar zor aldı köpeği eve zaten. Benim köpeğimin anası babası zaten çöpten beslenerek hayatını sürdüren hayvanlar. Alerji göstereceğini zannetmiyorum. Gösterse ne olacak? Giderim kasaptan kemik alırım 3-4 kilo. Daha mantıklı değil mi açıkcası benim gözüme geliyor çok para. Golden dediğin köpek(PetShoplarda) ort. 500 TL. O parayı vermişsen maddi durumlarımız arasında dağlar kadar fark vardır. Bu mamanın içinde bulunanları servis ederim belki

hocam pm den adresini atarsan ilk maması benden olsun..15kg yavru maması gönderebilirim istersen.en geç pazartesi günü elinde olur,o zaman kadar da bir şekilde idare edersin...

PM atamıyorum. Blocklu olabiliriz. En kısa zamanda almaya çalışacağım ancak şuan hiç müsait bir durumda değilim. Çok minnettar kalırım.

bir şekilde adresi vermen lazım ki gönderebileyim hocam,ne kadar güvenli olur bilmem ama buradan yazacaksın yoksa

Telefon numaram 507 304 5533 mesaj atsan veya çaldırsan ararım. Geri de mesajı editlerim.

quote:

Orijinalden alıntı: root_echo

hacı iyi etmişin helal olsun ama o yaştaki annesiz köpeğe bakmak çok zor oluyor süt versen ha bire ishal oluyor durumun iyiyse mama al ve ayrıca geceleri çok zırlıyor bunlar, annelerini felan arıyorlar insanın içi acıyor resmen sokağa atılmış insan yavrusu gibi ağlıyorlar.

Benimki ağlamıyor valla... Durumum pek iyi değil yardım yapacak birkaç arkadaş var ciğer alacağım ve vereceğim :S

quote:

Orijinalden alıntı: slmn85

Olm adamsın lan helal olsun... Dışarıda bıraksaydın kesin öldürülürdü hayvancık... Nasıl bir millet olduk biz anlamıyorum... Bizde az kedi yavrusu beslemedik sokaktan toplayıp toplayıp..

Elinden gelini yap işte kardeşim, tabii mümkünse veteriner en iyisi olacaktır.. Yada etrafında köpek besleyen birileri varsa onlardan da bilgi alabilirsin..

Yapacağım elimden geleni. Veterinere yarın götüreceğiz babamla. Köpek besleyen birileri var ama köpeği sabah akşam balkonda hapsediyorlar onlardan yardım alacaksam işim var onu geçmek lazım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -KaJMeRaN- -- 4 Ocak 2013; 18:40:26 >

• Helal olsun valla. Ben de 3 tane kedi aldım sokaktan evimde bakıyorum :) Aklında çok soru var bence bunları götürüp veterinere sormalısın. Hem de hayvanı kontrol ettirmiş olursun.
  • bravo hocam..

up
  • Altıparmak'ta gördüğüm köpeğe benziyor sahibi olan kadın bu kadar küçük köpeği tasmasından tutup çekiştirirken bir yandan da telefonla konuşuyordu çok acımıştım hayvana.
  • seni canı gönülden tebrik ederim.çok güzel bir iş yapmışsın.
    emin ol hayvanlara yapılan iyilikler karşılıksız kalmaz....
  • Yavru köpek mamaları satılıyor onlardan verebilirsin yaş mama olarakta geçiyor.

Yada kasaptan çıkma kanat alabilirsin kilosu 1 liraya satılıyor 1 kilo ona 3 gün yeter kanatları kaynat öyle ver
  • Tebrik ederim seni birde. Up

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harikasın, inşallah bakarsın balkonu aktif olarak kullanmıyorsun sanırım o yüzden orada beslemek sorun olmaz senin için sadece karlı yada çok yağmurlu havalarda içeri al o kadar en iyi dosttur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lucifer1905

Altıparmak'ta gördüğüm köpeğe benziyor sahibi olan kadın bu kadar küçük köpeği tasmasından tutup çekiştirirken bir yandan da telefonla konuşuyordu çok acımıştım hayvana.

Öylelerinin elinden köpeği tutup çekesi geliyor insanın.

quote:

Orijinalden alıntı: Nz9

Harikasın, inşallah bakarsın balkonu aktif olarak kullanmıyorsun sanırım o yüzden orada beslemek sorun olmaz senin için sadece karlı yada çok yağmurlu havalarda içeri al o kadar en iyi dosttur :)

Evet. Zaten kafesi de bir ayrı güzel :) Yarın hava güzel olursa tavşanımın tasmasını takar sokaklarda fink atarız :))

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas

seni canı gönülden tebrik ederim.çok güzel bir iş yapmışsın.
    emin ol hayvanlara yapılan iyilikler karşılıksız kalmaz....

İnşallah kardeşim. Ben bana mama yardımı yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum
    Bir de köpek sarı dışkılıyor...

• Hocam sut veriyorsaniz sulandiripda verin ve cok vermeyin isal olur. İcine ekmek koyabilirsiniz ama kucuk olsun.
    Yemek icin birde hazir yavru mamasi alabilirsiniz kati olmasi icin, kemik vermeyin bagirsaklarini cizer !
    Balkonda bakilir ama bir muddet, komsular sorun etmezse orda kalsin kerata :)
    Simdilik aklima gelen bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haahahah tipe bak len arkadaşın evlerinin bahçedede 7 tane yavru var
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.