Şimdi Ara

Köpek alacağım yardım(Bilgili kişiler gelsin)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
958
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben köpek almak istiyorum fakat küçükken alıp kendim yetiştireceğim kendim bakacağım küçüklüğünden ölümüne dek tek ben olacağım hayatında.En çok sevdiğim köpek cinsi kangal fakat bilgisizim bir çok bu türde köpek varmış.Benim istediğim özellik sadık ve zeki olması bu ikisi çok önemli.Bu yüzden kangallar hoşuma gidiyor fakat akbaş, malaklı, anadolu çoban köpeği, kangal, karadeniz çoban köpeği, kafkas çoban köpeği bu tür köpeklerde varmış bunların özellikleri nedir yardımcı olabilirmisiniz.

• Bahce buyuklugunu ve en yakin komsu mesafeni merak ettim:]] saydiklarin inanilmaz hareketli DAGda hur olan cinsler acik arazi .
  • Hocam şimdi sakin bir yerimiz var böyle arazi ormanı olan ayrıca normal boş alanı olan bahçeli bir yer.Bende bu tür köpekleri çok seviyorum ama hangisi daha bana yatkın bilmiyorum sonuçta dediginiz gibi hepsi aynı tür
  • Sadıklıgıyla unlu kopek akita var mesela. Zeki kopek baya var. Illa Turk kopegi mi olmasını istiyorsun yoksa collie falan da olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aiamo A kullanıcısına yanıt
    Hocam dediğim gibi köpekler hakkında detaylı bilgim yok ama en çok istediğim 1. özellik sadık olması 2. zeki olmalı çünkü beni anlayabilcek iletişim kurabilcek bir köpek değil arkadaş olarak bakabilmek istiyorum
  • RiorraW R kullanıcısına yanıt
    Sizin aradığınız özellikteki köpek doberman.Ancak apartmanda olmaz.
    Buyur burda kolay egitilen zeki, korumacı ve itaat eden kopeklerin listesi var. Onlari arastir teker teker.
    Bu mesaja eklenen görseller:

• aprmo kullanıcısına yanıt
    Hocam dobermanı biliyorum görünüşünü ama nasıl bir köpek karakterdir bilmiyorum internette dobermanın zeki koruyucu köpek olduğunu söylüyor fakat nedense ben kangal cinsi köpekleri daha çok hoşuma gidiyo sadık olması güçlü olması vs .Peki siz olsanız kangal,malaklı, akbaş, kafkas çoban köpekleri arasında hangisini tercih ederdiniz ve bana uygun olan hangisidir ?
    Kangal iyi kopektir sadıktır ama oyle kolay egitilen bir cins degil o. Zaten bizim kopeklerimizin cogu oyle. Yani apartman dairesinde bakılacak kopekler degil bana soracak olursan. Bakan var mi var ama sen yine de yabanci irklara bak.

Hocam aklımda sadece kangal var beli golden onlarda çok hosuma gidiyo apartman degil bir alanımız var sınırlı
    Hocam sen kararini vermissin ne diyeyim. Insallah mutlu olursun.

Mutsuz olmam çünkü çok istiyorum arkadaş olmayı
    Ben kucukken babam bana bi kangal kopegi getirdi. Ben de cok mutluydum. Zaman gectikce buyudu tabi. E kangal malum nasil buyuyor biliyorsunuz 2 yasina falan geldiginde biraz simarikti. Benim ve diger insanlarin ustune atliyordu. E evine her gelen kopek sevecek degil ya. Ustune kangal kosup oyun oynamak isteyince ister istemez korkan oluyordu. Sonra bir gun dedemle gezdirirken yolda bir sey gordu heralde. Ona dogru firladi kostu dedem koskoca adam yere dustu. Oyle buyuk bir kopegi iyi egitemezsen boyle seyler insani bir zaman sonra mutsuz yapiyor.

Doğru diyorsunuz işin ucunda buda var sonuçta profesyonel değiliz ve arkadaş olması için istiyoruz.Peki golden türü uyar mı bana ?
  • İlk köpek için yazdıkların çok hoş değil. Öncelikle köpekten arkadaş olmaz. Şunu herkes kabul etsin. Sen köpeğin lideri olmalısın ki köpek sana itaat etsin, üzerine atlayıp şımarmasın.

Bu düşünceyle köpek alacaksan isteyeceğin son köpek türü kangal akbaş vs olmalı. Kontrolünü sağlayamazsın. Bence barınaktan eğitimli bir golden bul. Yoksa hayal kırıklığına uğrarsın. Köpek sana arkadaş değil lider olur seni yönlendirmeye çalışır.

• Hakkını Arayan Serçe kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgili birine benziyorsunuz doğru haklsınız ama yalnızım o anlamda söyledim.Peki golden bana uygun olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RiorraW

Hocam bilgili birine benziyorsunuz doğru haklsınız ama yalnızım o anlamda söyledim.Peki golden bana uygun olur mu?

Köpek eğitimi hakkında, köpeğe liderlik etme hakkında biraz araştırma yaptıktan sonra neden olmasjn?

• Saydiginiz tur kopekler dogada serbest olmali bi isleri olmali. Nerede nasil bi yerde yasiyorsunuz bilmiyorum ama köydecyasamadikca o tur kopekleri ben almam tavsiye etmem.

Kopeklerin hepsi sadik ve zekidir.

• Bende safkan kangal yavruları var ilgilenirseniz

• ersoyesra E kullanıcısına yanıt
    Ne kadara satıyorsunuz
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.