Şimdi Ara

Köpeğime tuvalet eğitimi veremedim... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
17.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Impala_vs_Tiger

quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

quote:

Orijinalden alıntı: reactor1111

quote:

Benim köpeğimde3 aylık bizle oyun mayetinde bizi sürekli ısırıyor.1 ay önce birşey olmuyordu ama şimdi her tarafım çizik içinde.Ne yapabilirim.

canını acıttığını farkettirirsen yapmaz bence.
    Not: pek anlamam bu işlerden sadece tahmin yürüttüm.

Nası olcak o iş?

Burnunun üstüne yavaşça vur her elini ısırdığında bilinç altına yerleşir. (yavaşça çok fazla canını yakarsan zıtlaşır)

Denerim akşam.

• Arkadaşım köpeğin daha çok küçük öğrensede tuvaletini tutamayacağı için yanlış yere yapacaktır bir 5 ay süre tanı ona ve takip et mesela yemeğini yedi mi? Yarım saat içinde kakasını yapar onu takip et hemen gazeteye yönlendir. Suyunu içti mi? Tuvaletini yapması yakındır takip et ve hemen gazeteye yaptır. Ona bir tuvalet gibi yer yap mesela balkonda balkona gazete ser. Gazeteye yaptığı çişi sür o koklayarak anlayacaktır. Dediğim gibi bir 4-5 ay sürer bu süreç asla vurma ve kızma anlamaz çünkü ve korkak olur ilerde
  • zamanında evde golden bakıodum 2aylık falandı kendisi evin her yerine hatta salonun ortasına bile sıçıyordu birde onun için özel iş kaka kokan bez gibi bişey vardı veterinere git sor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Y2Jericho

quote:

Orijinalden alıntı: inan_fener

olucak inşallah
    bir şey daha sorucaktım köpeğin çiş yaptığı yeri en iyi şekilde nasıl temizlerim ?

Em orayı

• quote:

Benim köpeğimde3 aylık bizle oyun mayetinde bizi sürekli ısırıyor.1 ay önce birşey olmuyordu ama şimdi her tarafım çizik içinde.Ne yapabilirim.

Ağlama numarası yap. Çok acıyor diye sızlan üzülüp yapmıyor..

Sürekli ısırmaya çalışmasının nedeni dişlerinin kaşınması.. Biraz daha büyüsün yapmaz zaten..

Büyük kemik verebilirsiniz.. Büyük olsun onunla uğraşırken dişlerini kaşımış olacak..

Bizimki sürekli terlikleri kemiriyordu.. Eski terlikleri de verebilirsiniz..
  • ev müsait olsa bi labrador şart aslında ya
  • şunu araştır

ultrasonic ses dalgası gönderen cihaz köpek kovucu vede eğitimde kullanılıyormuş

dazer II ısmındedır

Köpeğime tuvalet eğitimi veremedim...

Köpeğime tuvalet eğitimi veremedim...

bununla köpeğe şınav mekikte çektirirsin

şaka bir yana ciddi buna bak çünkü eğitmenler bunu kullanıyormuş

• Gazteye alışltırmak için köpeğin bulunduğu yere gazeteleri ser mecburen heryer gazete olduğu için gazeteye yapacak sonra yavaş yavaş kaldırmaya başla zamanla bikaç gazete kalacak bu süre 1 ay bile sürebilir ama bence böle yapma
    git hayvanı sabah akşam çıkar belirli saatlerde emin ol bikaç haftaya kendi sana söylüyecek gelip benim çişim var demicek ama ağlamaya başlıyacak
    şahsen ben böle eğitim son olarak küçük yaşta tutamaması normaldir kasları daha iyi gelişmediğinden hatta çıkarır çıkarmaz sokağa bile yapabilirler
    en kısa yol ne dersen spreyler var istediğin yere sıkıyorsun oraya yapıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Y2Jericho

quote:

Orijinalden alıntı: inan_fener

olucak inşallah
    bir şey daha sorucaktım köpeğin çiş yaptığı yeri en iyi şekilde nasıl temizlerim ?

Em orayı

uluyarak güldüm
  • al karşına adam gibi konuş.
  • izle köpeklerin wc egitimiyle ilgili çok güzel bi kaynakTuvalet Eğitimi
  • içlerinde dengesizler olsada teşekkür ederim hepinize.
    dün bişey farkettim köpek sirkeden fena halde tiksiniyor.gazete dışındaki yerlere sirke ile silicem bakem ne olacak..
  • https://petokulu.com/kopeklerde-tuvalet-egitimi-nasil-verilir/ . buradan detaylı bilgi alabilirsiniz.
  • petokulu P kullanıcısına yanıt
    Acaba köpek hayatta mı ? xD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benimde boxerım var, 1.5-2 aylıkken geldi bana.
    Boxerlar diğer ırklara göre daha oyuncu ve enerjik oldukları için
    komut için ideal aylar 4-6 ay (basit komutlar, otur/kalk/getir)
    tuvalet ve diğer özel eğitim (koruma,yat/yuvarlan) 6-8 aylıkken edinilir.
    Senin köpeğin 3 aylık olduğunda aynada kendini görüp korkacak, evi ayağa kaldıracak daha.. Biberonla preaptamil 0 ver ona çok iyi geliyor.
    Normal süt zararlı ama preaptamil 0 köpekler için zararlı değil, kesinlikle öneriyorum.

Konuya gelirsek ev içinde şimdilik içgüdüsel tuvaletini yapması gerekiyor, eczaneden "yatak altı hasta bezi" al, 30-40 tane al bunlardan, tanesi 1-2 liraydı eskiden. Zaten yavru olduğu için biberonla beslendikten 10-15 dk sonra tuvaleti gelir, koklanmaya aranmaya başlar. O anda onu tuvalet köşesi olmasını istediğin yere hapset, gerekirse 30-40 dk bekle yapsın oraya, sonra kokuyu alıp oraya gidecektir.

Evin başka yerlerine yaptıysa şimdiye kadar; %30 beyaz sirke +%70 su karışımlı bir solüsyon hazırlayıp; daha önce yaptığı yerlere spreyle sık(yada bezle sür). Sirkeli bölgelerden kaçıyorlar her yaşta.

Ayrıca ne tuvalet eğitimi 1.5 aylık köpek için, dışarı mı çıkarıyorsun onu? ilk karma aşısı 2. ayda olur, dışarı çıkması için 2. karma aşısı (4 ay civarlarında) olmalı. SAKIN ha dışarı çıkartma o halde.

Benim Odin'in patiler senin yumruğundan büyüktür :D Gören başka cins sanıyor o derece iri yarı oldu. İstediğinde beni yıkabiliyor atlayınca :) (100 kiloyum)

Sadece boxer konusu değil, köpek bakımı konusundada yardıma ihtiyacın var gibi duruyor. İstediğin zaman özel mesaj atabilirsin yardımcı olurum..

EDİT: 2010 konusuymuş.... tebrikler DH, benim gibi bir tecrübeyi bile trollediniz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChevyLacetti -- 13 Ocak 2020; 17:22:11 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.