Şimdi Ara

Köpeğim insanlardan korkuyor ve saldırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar benim yaklaşık 6 ay önce 3 aylıkken barınaktan aldığım rus finosu köpeğim var. Kendileri dişi. Barınaktan aldığım andan itibaren çok korkak ve gergin bir köpekti. İlk başlarda barınakta gördüğü muameleden böyle olduğunu ve düzeleceğini düşündüğüm için çok üstüne gitmedim her bana geldiğinde ödüllendirmeye çalıştım. Çok şükür şimdilerde 9 aylık oldu benimle ve yakın çevremdeki evime sürekli gelip giden insanlarla bir problemi kalmadı. Fakat korkak tavırları bu zaman içerisinde gerginliğe dönüştü artık eve yeni biri geldiğinde korkup köşeye çekilmemeye yeni gelen insana hırlamaya ve havlamaya başladı bazen kucağıma alıp yeni gelen insanın zorla sevmesini sağlayıp alıştırabildiğim oluyor ve en fazla 15. dk da kızımla sarmaş dolaş yatabilir hale gelebiliyorlar. Yine de onun bu ön yargısı bütün insanlara karşı hala devam ediyor kapının dşından bir ses duysa hemen havlayıp hırlamaya başlıyor. Dışarı çıktığımız zamanlarda ise insanların yanından yürümekte zorluk çekiyor. Arkasından başka bir insan geldiğinde ya da atıyorum cadddeden karşıya geçmek için ışık beklerken arkamıza bizden başka bekleyen biri gelirse hemen kaçmaya çalışıp tasmayı çekiştirmeye başlıyor. Alışıp sosyalleşsin diye kafelere çıkarttığım zaman bir süre sonra kafeye yeni gelenlere havlıyor. onun psikolojisini düzeltmek için ne yapabilirim?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.