Şimdi Ara

Konyada Katliam: Saldırganlar aynı aileden 7 kişiyi öldürüp evi ateşe verdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
3.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 12 Mayısta 40-50 kişinin saldırısına uğrayan kürt aile bugün evlerine giren silahlı kişilerce katledilmiş.Aynı aileden 7 kişiyi aynı evde katledenler daha sonra evi ateşe vermiş.

12 Mayısta saldırıya uğradıkları zaman çıkan haber.Çoğu TV de ise bu saldırı arazi toprak yüzünden husumetli iki aile arasında gerçekleşmiş olay kürt meselesi değil olarak verilmişti.

gazete duvar
    Konya’da Kürt aileye ırkçı saldırı: Sizi burada yaşatmayacağız
    https://www.gazeteduvar.com.tr/konyada-kurt-aileye-irkci-saldiri-sizi-burada-yasatmayacagiz-haber-1528267

Ölen kişilerin isimleri Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 30 Temmuz 2021; 21:17:15 >

• Konyalilarin yasadigi bir alan vardi bizim orada. Hayatimda on yargili baktigim tek insan toplulugudur konyalilar. Bin tanesini diz aralarindan 5 tane adam ya cikar ya cikmaz.2 tane cocuk kavga ederdi. 50 tane konyali diger cocugun evini taslardi. Ne konusma var ne bise. Hayvan gibi direk saldirirlardi. Cocuklari okulda kavga ederdi. 5 yasinda cocuklari bile bir kisiye 5-6 kisi dalardi hep. Havaya bir tas atsan, yanlislikla konyaliya gelse, 1 saat sonra 40 kisi evini taslamaya gelir.

Bazı geri zekalılar daha Konya'ya gelmemiş, uzaktan Konya kötülemesi yapıyor.

Türkiye'deki en sakin ve en düzgün şehirdir.

:ehircilikte de en iyilerdendir.

Yardımlaşma konusunda da en iyi şehirdir. Ben fakirdim. Tek ayım bile aç geçmedi. İnsanlar çok yardımcı oldu. Devlet değil. İNsanlar. :imdi ben zengin oldum. Ben yardım etme içgüdüsüne sahibim. Bu önce İslam'ın sayesinde, sonra Konya kültürü sayesinde.

Ateistler ve deistler bu ili sevmez. Burada İslam öne koyulur. Bir yerde Konya ya da Konyalı kötüleniyorsa, kötüleyen mutlaka dinle sorunu olandır.

Konya çok dindar da değildir. Hatta münafığı bol bir memlekettir.

Bu ülkede çok münafık var. Vatansever görünüp, vatanına küfreden it, soylu görünüp, soysuzluk eden it, Kürt görünüp, aslı yabancı olan it, TÜrk olduğunu söyleyip, ülke düşmanlığı ve Kürt düşmanlığı eden it. Bu ülkede münafık çok.

• Dehşet verici. Yazıklar olsun.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Dehşet verici. Yazıklar olsun.

Geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C72FBB06E -- 30 Temmuz 2021; 22:9:0 >
  • bu kişiler yakalanıp idam edilmeli. Allah belasını versin bunların arkasında duranların

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C72FBB06E

Geçmiş olsun

Alıntıları Göster

Öldürülen aile kürt hocam

Barış Dedeoğulları "Bu komşularımız ve onların akrabaları yaklaşık 15 senedir kafayı bize takmış durumda. ‘Biz burada Kürtleri barındırmayacağız’ diyorlar. Geçtiğimiz Kadir gecesinde 10-15 kişilik bir grup evlerinin çatısına çıkarak evimize bakarak idrarlarını yapıyorlardı, daha sonra evin bahçesine torpil attılar. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nın arife gecesinde de yine evimize torpil attılar. Bizi sürekli kışkırtmaya çalıştılar o gece. Kadir gecesi evde 4’ü kadın 7 kişiydik. Bir an da ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde 5-6 kişi evimizin duvarından atlayarak bize taş, sopa demir çubuk ve bıçaklarla saldırdı. Sonradan sayı giderek arttı. Bize saldırılanlar ‘Biz ülkücüyüz sizi buradan kaldıracağız’ dediler. Bize saldırıyı organize edenler komşumuz Keleş ve Çalık ailesi. Onları tanıyoruz. Ama o gece bize saldıranlar arasında tanımadığımız birçok insan da vardı.”

• Bu olay maalesef ırkçı bir mesele olabilir. Kısa süre önce bu aileye uyarı niteliğinde bir saldırı daha olmuştu. Umarım ülkecek kenetlenerek benzer durumlara engel oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 30 Temmuz 2021; 22:0:34 >
  • birileri ortalığı karıştırmak istiyor sanırım. neyin ne olduğu belli değil gaza gelmemek lazım hemen.

• Yemin ederim oto pilotta gidiyoruz su an. Kimse aciklama yapmiyor, bir seyler oluyor yoksay diyorlar. Yani ne yaptigimiz belli degil. Bir yere gidiyoruz oyle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10 yıldır süren kavgaymış söylenene göre. Koruma kararı falan istenmiş. Yalnız sonuçta iki aile arasında kalmamış.

Çok güzel korumuşlar cidden bu arada karar alanlar. Muhteşem bir içişleri bakanımız var.

Olayda ırkçılık da var mı derseniz ana motivasyon değil evet ama ortada ırkçılık artık var gibi. Zira inanılmaz bir propaganda yapıldı. Üstüne ortada dava daha önce evi basan tutuklanıp bırakılan 60 kişilik grup vb var.

Kürtler Hdp'ye oy veriyor Hdp eşittir pkk ise hepsi pkk'yı destekliyor diyenlerinde böyle olaylarda payı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 31 Temmuz 2021; 21:37:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Barış Dedeoğulları "Bu komşularımız ve onların akrabaları yaklaşık 15 senedir kafayı bize takmış durumda. ‘Biz burada Kürtleri barındırmayacağız’ diyorlar. Geçtiğimiz Kadir gecesinde 10-15 kişilik bir grup evlerinin çatısına çıkarak evimize bakarak idrarlarını yapıyorlardı, daha sonra evin bahçesine torpil attılar. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nın arife gecesinde de yine evimize torpil attılar. Bizi sürekli kışkırtmaya çalıştılar o gece. Kadir gecesi evde 4’ü kadın 7 kişiydik. Bir an da ne olduğunu anlamadığımız bir şekilde 5-6 kişi evimizin duvarından atlayarak bize taş, sopa demir çubuk ve bıçaklarla saldırdı. Sonradan sayı giderek arttı. Bize saldırılanlar ‘Biz ülkücüyüz sizi buradan kaldıracağız’ dediler. Bize saldırıyı organize edenler komşumuz Keleş ve Çalık ailesi. Onları tanıyoruz. Ama o gece bize saldıranlar arasında tanımadığımız birçok insan da vardı.”

Alıntıları Göster

ben olayın kürt olan 2 aile arasında bir mevzu şeklinde anladım bazı durumlara istinaden bu tarz yazdım ırkçılık manasında değil yanlış anlaşılmasın yazdığım

değiştiriyorum

@Whippoorwill

• Her ne ise fena hâlde keyif kaçıran şeyler dönüyor son günlerde. Umarım milletçe ortak bir tepki koyarız ortaya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 30 Temmuz 2021; 22:12:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

Alıntıları Göster

Öldürenlerde kürt çıktı. Irkçılık falan değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Bu olay maalesef ırkçı bir mesele olabilir. Kısa süre önce bu aileye uyarı niteliğinde bir saldırı daha olmuştu. Umarım ülkecek kenetlenerek benzer durumlara engel oluruz.

Irkçılık falan değil, o köy zaten kürt köyü, Konya da onlarca kürt köyü var.

• Olabilir dedim zaten. Şu an hiçbir şey kesin değil.

• Irkçılıkla en ufak alakası olmayan bir olay.

Provokasyon yapacaklar Twitter'da saçmayalabilir. Kavga olan tarafların akrabalık bağı olduğu da iddia edilmiş. Vıcık vıcık ilişkiler olan bir ortam.

Birkaç hafta önce bahsi geçen ailenin siyah renk 2017-2018 model civarı Audi A6 aracına hasar verilmiş. Bu işin içinde ya arsa ya başka bir şey var. Bahsi geçen köy zaten başka şehirlerden gelenlerden oluşuyor. Şehirden izole bir yer. Dağbaşında bir köy.

Siyah renk mafya aracı gibi Audi A6 ile gezen kişiler.

Evin yakılma mevzusu da kaza olabilir.

• Bir Kürt olarak söylüyorum ki Kürtlerin kafa yapısı olarak gidecek çok yolu var.

Ara sıra Urfa'nın gündemine bakınca dedeme 100'lerce rahmet okuyorum 50 sene önce Urfa'yı bırakıp İstanbul'a göçtüğü için. Helal olsun valla o zamanın şartlarında çok zor 900 km uzakta yeni yaşam kurmak.

Ben de aynısını Avrupa'ya giderek yapacağım. Benim torunlarım da benim dedeme rahmet okuduğum gibi bana rahmet okusunlar. Burada bir aile kurarsam bana okuyacakları tek şey beddua olacak.

• Kürt (özellikle pkklı) nüfusu %50 olursa Türkiyede olacak olan:https://eksisozluk.com/burada-bir-tane-turk-kalmayacak--6991009?a=popular

Biz dünyanın en iyi milletiyiz lafını demek isterim gönül rahatlığıyla. Bir olayı sırf Türk-Kürt mevzusuna niye çekiyorsunuz. Ve bu anlaşmazlığı niye yaymaya çalışıyorsunuz? Bunun iyi niyetlilikle alakası yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinirli ve Süratli

Irkçılık falan değil, o köy zaten kürt köyü, Konya da onlarca kürt köyü var.

Alıntıları Göster

Malum gazeteler saçmalamaya başlamış.

Yakında saldırının SİHA ile yapıldığını da söylerler. Hatta TSK yapmış derler.

Arazi-para-araba kavgası gibi geldi bana. Zaten her yaz Urfa'da arsa kavgasından 100-150 kişi ölüyor maalesef. Bu aile ile husumetlileri 15 yıldır kavgalıymış.

Ölen ailenin 2016 üstü siyah 2.0 TDi A6'yı yani 800-900 bin liralık arabayı koyun satarak aldıklarını düşünmüyorum. O paralar çalışarak kazanılamaz. İşin içinde başka iş var.

Bu ara birileri provokasyon yapmaya çalışıyor ama bu olay tesadüf gibi görünüyor. Hep olan olaylar ama dikkat çekti diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-61960E1CE

Malum gazeteler saçmalamaya başlamış.

Yakında saldırının SİHA ile yapıldığını da söylerler. Hatta TSK yapmış derler.

Arazi-para-araba kavgası gibi geldi bana. Zaten her yaz Urfa'da arsa kavgasından 100-150 kişi ölüyor maalesef. Bu aile ile husumetlileri 15 yıldır kavgalıymış.

Ölen ailenin 2016 üstü siyah 2.0 TDi A6'yı yani 800-900 bin liralık arabayı koyun satarak aldıklarını düşünmüyorum. O paralar çalışarak kazanılamaz. İşin içinde başka iş var.

Bu ara birileri provokasyon yapmaya çalışıyor ama bu olay tesadüf gibi görünüyor. Hep olan olaylar ama dikkat çekti diyebiliriz.

Alıntıları Göster

Konuya özellikle belirtmiş kürt diye. Giden canın türkü kürdümü olur. Konu bildiğin provakasyon.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Pink

Bir Kürt olarak söylüyorum ki Kürtlerin kafa yapısı olarak gidecek çok yolu var.

Ara sıra Urfa'nın gündemine bakınca dedeme 100'lerce rahmet okuyorum 50 sene önce Urfa'yı bırakıp İstanbul'a göçtüğü için. Helal olsun valla o zamanın şartlarında çok zor 900 km uzakta yeni yaşam kurmak.

Ben de aynısını Avrupa'ya giderek yapacağım. Benim torunlarım da benim dedeme rahmet okuduğum gibi bana rahmet okusunlar. Burada bir aile kurarsam bana okuyacakları tek şey beddua olacak.

Urfa haberlerde göründüğü gibi değil.

Urfa Merkez insan kalitesi olarak İstanbul'dan üstün ve güvenli bir yerdir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.